ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 15 of 50 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 32 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/4/2018, 09:43

Bilo bi lijepo vidjeti i tu stranu :)

Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/4/2018, 09:54

Gnječ nabojem te
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by Noor 18/4/2018, 10:20

mativka wrote:Bilo bi lijepo vidjeti i tu stranu :)
ima je..i te kako, samo je sakriva ko zmija noge :D
i hini da je zločest
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 18/4/2018, 10:42


ofčica istarska naša
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/4/2018, 10:53

Dobar je Gnjeco. Jedna od rijetkih osoba s kojom mogu komunicirati o svemu, iako su to najcesce apstraktnije teme jer sam ljubiteljica takvih, a da izostane ono tako tipicno nabacivanje od kojeg mi je mucno (ma koliko suptilno bilo) jer vecina muskaraca, ako im posvetite malo paznje, odmah pomisle da ste "zainteresirani". Mladi, stari, zauzeti, slobodni - uvijek ista shema.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/4/2018, 11:06

Danas se probudih s mislju da bih si htjela nabaviti svih sest dijelova The Incala. Ali skupo je to..

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 18/4/2018, 11:27


dašta.. ima u Fibre ali na hrvatskom mi nema ukus..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 18/4/2018, 11:45


najpamtljiviji mi je trenutak iz Incala kad ga kamenčić četveropoli u vagonu i on nastavi živjeti, a gleda svoje dijelove.. odlično je izvedeno..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/4/2018, 13:23

zašto se u engleskoj vozi lijevom stranom i zbog čega?

Pulski vremeplov: Kad su automobili našim cestama vozili lijevom stranom

Denkverbot - Page 15 Lg_21762_auto_autro_2

Na slici je automobil Zapovjedništva ratne luka Pula, snimljen 1910. godine.

Pitanje koje želim postaviti je što je na ovim fotografijama za nas, koji ih gledamo nakon više od stotinu godina, pogrešno?

Ako ste preskočili pomno pretraživanje fotografije i niste otkrili u čemu je „kvaka“, odgovor glasi: upravljač automobila nalazi se na desnoj strani. Naime, u Austro-Ugarskoj se u tim godinama, kada su se automobili tek počeli pojavljivati na ulicama, ustalilo pravilo vožnje lijevom stranom. Osim u Ujedinjenom kraljevstvu, koje je tada obuhvaćalo Irsku, i njihovim kolonijama, lijevom stranom se vozilo i u Švedskoj.

To se pravilo nastavlja na pravilo upravljanja kočijama i zaprežnim kolima: većina ljudi se dešnjaci, pa im je prirodno bič držati u desnoj ruci, što znači da u mimoilaženju s kolima iz suprotnog smjera svoja potiskuju na lijevu stranu. Austrija, Čehoslovačka i Mađarska, cjelovite države nastale nakon raspada Austro–Ugarske zadržale su to pravilo sve do 1938. godine. Tada su nacisti Austriju i Češku priključili Njemačkoj, Slovačka je postala „nezavisna“ slično kao kasnije NDH, a Mađarska je sama prešla na desnu stranu, vjerojatno da ne bude bijela vrana. Šveđani su lijevom stranom vozili sve do 1968. godine.

Pitanje koje se postavlja samo od sebe je koje je marke bio automobil na slici. Gotovo je posve sigurno da se zvao kao i objavitelj njegove fotografije na Facebooku – Puh! Radi se o tome da je automobile za cara i njegovu vojsku proizvodio Janez Puh, slovenski mehaničar izumitelj i vlasnik tvornice automobila. Živio je i radio u Gracu gdje je 1891. otvorio tvornicu bicikala, 1899. godine otvorio je tvornicu koja 1903. godine počinje proizvoditi motocikle, a godinu dana kasnije i automobile. Tvornica je 1912. godine zapošljavala 1.100 radnika i godišnje proizvodila tri stotine automobila. Postoji i danas pod nazivom Steyr-Daimler-Puch.

http://www.istarski.hr/node/21762-pulski-vremeplov-kad-su-automobili-nasim-cestama-vozili-lijevom-stranom
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/4/2018, 13:27

PhoebeBuffay wrote:Gnječ nabojem te

si bila u šparuge?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/4/2018, 13:29

aben wrote:čekoj, ti stvarno živeš u krajini? medju srbima?

nema srba. potjerali ste ih vi rvati.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 18/4/2018, 13:37

violator wrote:Dobar je Gnjeco. Jedna od rijetkih osoba s kojom mogu komunicirati o svemu, iako su to najcesce apstraktnije teme jer sam ljubiteljica takvih, a da izostane ono tako tipicno nabacivanje od kojeg mi je mucno (ma koliko suptilno bilo) jer vecina muskaraca, ako im posvetite malo paznje, odmah pomisle da ste "zainteresirani". Mladi, stari, zauzeti, slobodni - uvijek ista shema.
gay

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 18/4/2018, 13:37

Gnječ wrote:
aben wrote:čekoj, ti stvarno živeš u krajini? medju srbima?

nema srba. potjerali ste ih vi rvati.
da bar,

krupa će biti žarišće nove pobune

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 18/4/2018, 13:39

uglovnomu, 
talijunski je jezik i sastoji se od latinskog, a hrvacki ni jezik jer se sastoji od turskog,

nice

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 18/4/2018, 13:46

Gnječ wrote:
PhoebeBuffay wrote:fKica bičem

eto dala si odgovor zašto istrijanke prosječno žive čak sedam godina više od istrijana. sad vi ljudi vidite kako je nama istrijanima s našim istrijankami teško. teško je to teška pokora. samo delaj i delaj dojdeš doma opet delaj pa ti kvoca još ovo još nisi ono a kada ćemo tamo a kada ćemo ovamo ja bin ovo ja bin ono pokvarila mi se makina za prat ala teči ko blago iskat servisera jer ti to neznaš popravit jer si za istrijanku niškoristi, blago nespovidano, triba te mlatit bičem i zavezat pasture, kad ćeš me popeljat na tanac, bi mogli na more, jušto sada mi rabi to i to nu hoj po to hoj po uno hoj u kurac jebeš takav život. pa govore da je nama istrijanima dobro. je kurac dobro kad imamo te štrige.

gredu ranije u mirovinu, duže živu, i ovisno o tomu koliko su puti bile butargone- 2, 4, 6 i više godin- uplaćuju puno manje nego muški, yet, imaju obraza govoriti kako su manje ploćene...

mirovinsko ukinuti, ljude otpuštiti, zgrade in porušiti, i zemljište pokloniti todoriću

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/4/2018, 13:59

aben wrote:uglovnomu, 
talijunski je jezik i sastoji se od latinskog, a hrvacki ni jezik jer se sastoji od turskog,

nice

latinski spada u skupinu italskih jezika a javlja se kao predak svih današnjih romanskih jezika a hrvatski je u skupini  baltoslavenske jezične zajednice a postojala je do 1500. - 1300. godine pr.Kr. te se je tada raspala na dvije zasebne zajednice; prabaltička i praslavenska jezična zajednica. od praslavenske nastao je ogranak južnoslavenskih jezika koji su pod otomanskom vlašću poturčeni jer turski jezik pripada  turkijskoj grupi jezika, među kojima su turski jezik balkanskih Gagauza, gagauski i horasanski turski, uz dodatak osmanlijskog turskog. Porodica turkijskih jezika je podskupina oguskih jezika, koja je opet podskupina turkijskih jezika, za koje većina lingvista vjeruje da pripadaju jezičnoj skupini altajskih jezika.

dakle hrvatski je ....?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/4/2018, 14:09

Gnječ wrote:
PhoebeBuffay wrote:Gnječ nabojem te

si bila u šparuge?
Nisam danas.

Budna sam od 4, sada sam stigla kuci.

Jesi za to da idemo skupa?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/4/2018, 14:17

PhoebeBuffay wrote:
Gnječ wrote:
PhoebeBuffay wrote:Gnječ nabojem te

si bila u šparuge?
Nisam danas.

Budna sam od 4, sada sam stigla kuci.

Jesi za to da idemo skupa?

odmah u šparuge? kod istrijanki nema čekanja i muvanja nego odmah na delo. tko će se uvlačit u korunu, draču i trnje? triba nam i rankun i svaštanešto... hoj ti hoj ja ne bin stija da me tvoj muž zamijeni za zeca pa me gađa sačmaricon...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/4/2018, 14:24

aben wrote:uglovnomu, 
talijunski je jezik i sastoji se od latinskog, a hrvacki ni jezik jer se sastoji od turskog,

nice

evo ti još pa pogledaj tj pročitaj koliko hrvatski ima posuđenica.

Posuđenice
Posuđenice su jedinice posuđene iz stranoga jezika. Mogu biti tuđice, usvojenice, prilagođenice ili strane riječi. Također možemo govoriti o fonološkim, leksičkim, morfološkim, semantičkim i sintaktičkim posuđenicama.

latinizmi - iz latinskoga jezika
grecizmi - iz grčkoga jezika
hungarizmi (mađarizmi) - iz mađarskoga jezika
germanizmi - iz njemačkoga jezika
anglizmi (anglicizmi) - iz engleskoga jezika
amerikanizmi - iz američke inačice engleskoga jezika
slavizmi - iz skupine slavenskih jezika
bohemizmi - iz češkoga jezika
polonizmi - iz poljskoga jezika
rusizmi - iz ruskoga jezika
srbizmi - iz srpskoga jezika
orijentalizmi - iz turskoga, arapskoga i perzijskoga jezika
turcizmi
- iz turskoga jezika
- iz arapskog, perzijskog i drugih orijentalnih jezika preko turskoga u hrvatski jezik
romanizmi
talijanizmi - iz talijanskoga jezika
galicizmi - iz francuskoga jezika
hispanizmi - iz španjolskoga jezika
luzitanizmi - iz portugalskoga i brazilskoga jezika ( primjeri luzitanizama u hrvatskom jeziku su bajadera, banana, barok i marmelada)


https://hr.wikipedia.org/wiki/Posu%C4%91enice

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 18/4/2018, 15:07

Gnječ wrote:
aben wrote:uglovnomu, 
talijunski je jezik i sastoji se od latinskog, a hrvacki ni jezik jer se sastoji od turskog,

nice

latinski spada u skupinu italskih jezika a javlja se kao predak svih današnjih romanskih jezika a hrvatski je u skupini  baltoslavenske jezične zajednice a postojala je do 1500. - 1300. godine pr.Kr. te se je tada raspala na dvije zasebne zajednice; prabaltička i praslavenska jezična zajednica. od praslavenske nastao je ogranak južnoslavenskih jezika koji su pod otomanskom vlašću poturčeni jer turski jezik pripada  turkijskoj grupi jezika, među kojima su turski jezik balkanskih Gagauza, gagauski i horasanski turski, uz dodatak osmanlijskog turskog. Porodica turkijskih jezika je podskupina oguskih jezika, koja je opet podskupina turkijskih jezika, za koje većina lingvista vjeruje da pripadaju jezičnoj skupini altajskih jezika.

dakle hrvatski je ....?
manjo ću tebi priznati da revacki ne postoji, ako ćemo prihvatiti tvoj kriterij, ali po otin kriteriju ni talijunski ne postoji

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by L'âme 18/4/2018, 15:13

Svi su jezici izmiješani, a većina europskih ima istu osnovu, što je poznato.
Dovoljno je samo vidjeti koliko engleski i francuski imaju riječi istih osnova i istog ili sličnog značenja.

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 15 of 50 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 32 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum