ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Matko Jelavić

Go down

Matko Jelavić Empty Matko Jelavić

Post by jastreb 14/4/2018, 17:42

http://www.dnevno.hr/kolumnisti/vladimir-trkmic/matko-jelavic-pjeva-o-dalmaciji-i-jednoj-noci-pokraj-save-te-kaze-sve-je-to-hrvatska-1153890/
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Matko Jelavić Empty Re: Matko Jelavić

Post by jastreb 14/4/2018, 17:46

 Moje je mišljenje da je prioritet obnoviti hrvatsku nacionalnu zabavnu glazbu! 


Jelaviću ne seri! ako je itko uništio hrvatsku zabavnu glazbu,onda si to bio ti.

Ti si počeo sa poseljačenjem zabavnjaka onom štupidnom pjesmom Rodija se sin,i ti bi trebao biti zadnji koji bi o tome trebao pričati.

Inače moja "omiljena" osoba sa hrvatske estrade  je Matko Jelavić. Inače i popularni bend Brkovi spominje ga u pjesmi "Hrvat iz Gospića".

Vozim motor MZ M3C
glasao sam za HDZ
moja mama Ankica
voli Matka Jelavića

Jozo Ćubela
Hrvat iz Gospića
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Matko Jelavić Empty Re: Matko Jelavić

Post by jastreb 14/4/2018, 17:53

Ovoga ljeta, poslije mnogo godina, vraćam se na posrnuli Splitski festival s vrlo dobrom pjesmom. Stalo mi je do te manifestacije iako je u dubokoj krizi. 


Pa naravno da je u krizi kad ste ga uništili vi Vlaji. Dok su tu prolazili Mišo,Oliver,Magazin, Milo Hrnić, Darko Domijan,Boris Dvornik,Jasna Zlokić,Meri Cetinić..taj je festival bio najveći proizvođač hrvatskih evergrina,a onda ste došli ti Zečić i ona pijanica iz Zadra i sve obatalili.  I sad ti misliš opet podići festival??? Koga ćeš unamo zvat? Jandrino Jato i Ličke drcvosječe??? Jesi li ti pametan,Jelaviću???
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Matko Jelavić Empty Re: Matko Jelavić

Post by T. 14/4/2018, 20:53

jastreb wrote:Ovoga ljeta, poslije mnogo godina, vraćam se na posrnuli Splitski festival s vrlo dobrom pjesmom. Stalo mi je do te manifestacije iako je u dubokoj krizi. 


Pa naravno da je u krizi kad ste ga uništili vi Vlaji. Dok su tu prolazili Mišo,Oliver,Magazin, Milo Hrnić, Darko Domijan,Boris Dvornik,Jasna Zlokić,Meri Cetinić..taj je festival bio najveći proizvođač hrvatskih evergrina,a onda ste došli ti Zečić i ona pijanica iz Zadra i sve obatalili.  I sad ti misliš opet podići festival??? Koga ćeš unamo zvat? Jandrino Jato i Ličke drcvosječe??? Jesi li ti pametan,Jelaviću???
Znaš koji je grad Grdoviću najdraži?
T.
T.

Posts : 17117
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Matko Jelavić Empty Re: Matko Jelavić

Post by prckov 14/4/2018, 20:58

jastreb wrote:Ovoga ljeta, poslije mnogo godina, vraćam se na posrnuli Splitski festival s vrlo dobrom pjesmom. Stalo mi je do te manifestacije iako je u dubokoj krizi. 


Pa naravno da je u krizi kad ste ga uništili vi Vlaji. Dok su tu prolazili Mišo,Oliver,Magazin, Milo Hrnić, Darko Domijan,Boris Dvornik,Jasna Zlokić,Meri Cetinić..taj je festival bio najveći proizvođač hrvatskih evergrina,a onda ste došli ti Zečić i ona pijanica iz Zadra i sve obatalili.  I sad ti misliš opet podići festival??? Koga ćeš unamo zvat? Jandrino Jato i Ličke drcvosječe??? Jesi li ti pametan,Jelaviću???
ja sa jastrebe ovdje sa svime time slazem
sramota kako pjevaju

cuj rodija se sin cheers

khm, pardon ponjelo me
prckov
prckov

Posts : 34112
2014-04-18


Back to top Go down

Matko Jelavić Empty Re: Matko Jelavić

Post by jastreb 14/4/2018, 21:20

Totenkopf wrote:
jastreb wrote:Ovoga ljeta, poslije mnogo godina, vraćam se na posrnuli Splitski festival s vrlo dobrom pjesmom. Stalo mi je do te manifestacije iako je u dubokoj krizi. 


Pa naravno da je u krizi kad ste ga uništili vi Vlaji. Dok su tu prolazili Mišo,Oliver,Magazin, Milo Hrnić, Darko Domijan,Boris Dvornik,Jasna Zlokić,Meri Cetinić..taj je festival bio najveći proizvođač hrvatskih evergrina,a onda ste došli ti Zečić i ona pijanica iz Zadra i sve obatalili.  I sad ti misliš opet podići festival??? Koga ćeš unamo zvat? Jandrino Jato i Ličke drcvosječe??? Jesi li ti pametan,Jelaviću???
Znaš koji je grad Grdoviću najdraži?
Vinograd
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Matko Jelavić Empty Re: Matko Jelavić

Post by prckov 14/4/2018, 21:28

jastrebe, al jel se tom matku stvarno rodija sin cheers

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34112
2014-04-18


Back to top Go down

Matko Jelavić Empty Re: Matko Jelavić

Post by prckov 14/4/2018, 21:29

pardon trebo sam stavit - ?

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34112
2014-04-18


Back to top Go down

Matko Jelavić Empty Re: Matko Jelavić

Post by T. 14/4/2018, 21:31

Ako je šesan, lip i fin, onda je poštarov...

_________________
Matko Jelavić Unname11
T.
T.

Posts : 17117
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Matko Jelavić Empty Re: Matko Jelavić

Post by prckov 14/4/2018, 21:34

Totenkopf wrote:Ako je šesan, lip i fin, onda je poštarov...
a gospe ti neciji mora bit
prckov
prckov

Posts : 34112
2014-04-18


Back to top Go down

Matko Jelavić Empty Re: Matko Jelavić

Post by jastreb 15/4/2018, 06:40

prckov wrote:jastrebe, al jel se tom matku stvarno rodija sin cheers
Ne znam. Možda mu se rodila ćera,ali je nadajući se sinu,opjevao rođenje sina. Inače uglavnom ti Vlaji opjevavaju samo sinove i njihova rođenja i ženidbe.

Dok Bosanci često pjevaju i o kćerima. Primjerice Kemal Malovčić,nekad popularni član Južnog vetra,ili pak Mitar Mirić.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Matko Jelavić Empty Re: Matko Jelavić

Post by vuksadinare 15/4/2018, 09:38

jastreb wrote:
prckov wrote:jastrebe, al jel se tom matku stvarno rodija sin cheers
Ne znam. Možda mu se rodila ćera,ali je nadajući se sinu,opjevao rođenje sina. Inače uglavnom ti Vlaji opjevavaju samo sinove i njihova rođenja i ženidbe.

Dok Bosanci često pjevaju i o kćerima. Primjerice Kemal Malovčić,nekad popularni član Južnog vetra,ili pak Mitar Mirić.
prvo jelavic nije vlaj...drugo...o kome crnogorci napose i srbijanci pjevaju kad im se treba netko roditi..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99118
2015-09-08


Back to top Go down

Matko Jelavić Empty Re: Matko Jelavić

Post by jastreb 15/4/2018, 09:46

vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
prckov wrote:jastrebe, al jel se tom matku stvarno rodija sin cheers
Ne znam. Možda mu se rodila ćera,ali je nadajući se sinu,opjevao rođenje sina. Inače uglavnom ti Vlaji opjevavaju samo sinove i njihova rođenja i ženidbe.

Dok Bosanci često pjevaju i o kćerima. Primjerice Kemal Malovčić,nekad popularni član Južnog vetra,ili pak Mitar Mirić.
prvo jelavic nije vlaj...drugo...o kome crnogorci napose i srbijanci pjevaju kad im se treba netko roditi..
Jelavić je Vlaj iz okolice Muća.

 Rođen sam i odrastao u Splitu, centru hrvatske glazbe. I danas tu živim. Ali, vrlo sam često u djetinjstvu odlazio u mjesto Rumin pokraj Sinja te u Muć Gornji, rodno mjesto moga oca. 











jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Matko Jelavić Empty Re: Matko Jelavić

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum