ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Danas kuham...

Page 30 of 50 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 40 ... 50  Next

Go down

Danas kuham... - Page 30 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest 11/11/2018, 15:43

Pa tu negdje oko 6mj krene ta promjena. Uvode se lagane kasice. Povrce i voce koje ne izaziva reakcije.

Moj mali prijatelj je krenuo sa nepunih 5mj.

Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 30 Empty Re: Danas kuham...

Post by medication 11/11/2018, 16:59

Moja ce sad 7 mjeseci.
Do 5 i pol jr bila iskljucivo dojena, onda smo krenuli s kuhanom jabukom. Nove namirnice je isprobavala istu po nekoliko dana. Do sad je jela jabuku, krusku, bananu, mrkvu, bundevu, blitvu,batat, rizine pahuljice, baby proso i palentu i nekidan teletinu i krumpir. Idemo po nekoj tablici dohrane od pedijatra. Nekad Hippove kasice kad nismo doma.
i navecer jede nekakve Hipp vecernje kasice. Drugi obrok sam joj uvela nedavno na pedijatrov prijedlog. Smaze sve. Nije mi zalogaja ostavila do sad od nicega.
medication
medication

Posts : 5689
2014-04-14


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 30 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest 11/11/2018, 22:23

Original negdasnji vojnicki grah..

Pazte sad..

Veliku glavicu luka isjeckate vrl sitno..
Potom u zagrijanu duboku tavu stavite dvi zlice cvinjske masti ili ulja..kazu bolje sa masti,ali ne bih probavo..enivej
stavite luka na vrelo ulje /mast i dodate tome sitno isjeckana 3-4 reznjica cesnjaka..
pazljivo przite dok sve n dobije smedju boju..pazite da ne izgori..

paralelno,u 5 litarski lonac naspite vode i stavite 400-500 grama tresnjevca ili tetovca kraffa,dimljene sunke oko 350 grama,izrezano na kocke 1.5-2 cm..ilki dimljenih spic rebara..po zelji.....
kuffati 2 sata,povremeno nadoliti vodeeee..
idemo dalje..

nakon 2 sata ,cjedaljkom izloviti sav grah i staviti na ponovno zagrijani sprzeni luk..,pazljivo mjesati da se zrna graffa ne raspadnu,jedno 10 minuta..

Potom

vratiti sVE zajedno u vodu u kojoj se graff kuffao..vodu uopce ne mijenjati ..
kufati jos jedno sat vremena polako da krcka..dodati,vrhom zljicu Vegete,4-5 lovorova lista,15 zrna papra-bibera i nish vise..povremeno pazljivo promjesati..

Paznja..kako se zrna dokuhavaju najslabija se raspadaju i stvaraju gustinu sama po sebi..kad se corba toli ko zgusne da se ne sapire zsa zrna graffa,grff je gotov..

viose puta probao,uspjelo..dakle dva sata kuffanja,spajanje sa przenim lukom i opet jedan sat u z cesce mjesanje...

iduci put jebene zapecene sarme.. king
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 30 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest 12/11/2018, 10:49

medication wrote:Moja ce sad 7 mjeseci.
Do 5 i pol jr bila iskljucivo dojena, onda smo krenuli s kuhanom jabukom. Nove namirnice je isprobavala istu po nekoliko dana. Do sad je jela jabuku, krusku, bananu, mrkvu, bundevu, blitvu,batat, rizine pahuljice, baby proso i palentu i nekidan teletinu i krumpir. Idemo po nekoj tablici dohrane od pedijatra. Nekad Hippove kasice kad nismo doma.
i navecer jede nekakve Hipp vecernje kasice. Drugi obrok sam joj uvela nedavno na pedijatrov prijedlog. Smaze sve. Nije mi zalogaja ostavila do sad od nicega.

Bože kako vrijeme leti, već 7 mjeseci.  :)
Tako radi i kćer, a meni je nekako ostalo u sjećanju da sam ja davala voće i povrće ranije, čak i jaje sa 6 mjeseci. Ali je lako moguće da me pamćenje izdaje. Uglavnom, najbolje se držati uputa pedijatra, prije je sve bilo drugačije, tako da ja nekad uopće kćeri ne mogu dati savjet.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 30 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest 12/11/2018, 10:52

@pismejker  - ne volim raspadnuti grah, kod mene svako zrno mora biti skuhano i cijelo, a gustinu postignem škrobnim brašnom ili zaprškom... i kod mene to ide puno brže i jednostavnije  :P
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 30 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest 12/11/2018, 12:26

Muž danas peče cijele krompire u rerni i pravi dip sos sir-kajmak-šunkarica
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 30 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest 12/11/2018, 12:41

Ja zgnjecim krumpir sa velikom gnjecilicom. I to mi zgusne corbu ili manestru
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 30 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest 12/11/2018, 21:15

metilda wrote:@pismejker  - ne volim raspadnuti grah, kod mene svako zrno mora biti skuhano i cijelo, a gustinu postignem škrobnim brašnom ili zaprškom... i kod mene to ide puno brže i jednostavnije  :P
Nije raspadnuti,nego se samo slabija zrna raspadnu i prirodno zgusnu corbuljak,ostala budu cijela..Poanta svega jest da grah ima intenzivan miris i ukus samog graha zrna i naravno dimljenog mesa..ovo je vojnicka receptura...i to je ...svatko sebi moze raditi kako voli..jel..

Zaprska radi gustinu,ali u bitnom mjenja i boju i ukus graha..to vise nije to...ja uoce ne stavljam niti papriku u prahu...cisto na kraju grah ima onu prirodnu lijepu boju čorbuljka..brzo ne vidim kao + u pripremi hrane...sto da ti kazem koliko pecem veliku puru u rerni.. Basketball
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 30 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest 13/11/2018, 13:46

Slane muffine od jaja,pirovog brasna,jogurta i sira,špinat s jajima uz to
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 30 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest 13/11/2018, 14:03

Teleca juha
Krumpir na pari

Pecene paprike na salatu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 30 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest 13/11/2018, 14:05

Niđe mesa... No
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 30 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest 13/11/2018, 14:05

Granatir sa kiselim krastavcima....detox.. :clown
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 30 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest 13/11/2018, 14:06

pismejker wrote:Niđe mesa... No
Kako ne? :D

Pa meso telece iz juhe.

Stavila malo kosti od rebra, al ima i mesa
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 30 Empty Re: Danas kuham...

Post by EstebanEnrique 16/11/2018, 09:59

nabrao svjezih pecurki u rewe zatim toplinski obradio na frtalj ulja te dodao sahneslag i naumako sa semmelama od kukuruznog brasna :)

_________________
“There is no such thing as impossible,
just a greater degree of effort required
to achieve the desired result”
EstebanEnrique
EstebanEnrique

Male
Posts : 4782
2014-04-16


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 30 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest 17/11/2018, 12:36

JimmieJohnsoon wrote:nabrao svjezih pecurki u rewe zatim toplinski obradio na frtalj ulja te dodao sahneslag i naumako sa semmelama od kukuruznog brasna :)

ja pola od ovoga i ne razumijem  :?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 30 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest 17/11/2018, 12:50

To ti je bosanski njemacki...naucio par rijeci al ih ne zna napisati....



Jucer ja radila kokosju juhu i djeca radila pizzu i flammkuchen (slicno pizzi samo dolje lisnato tijesto i kajmak umjesto salse)

Danas blitva s krompirom
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 30 Empty Re: Danas kuham...

Post by EstebanEnrique 17/11/2018, 15:41

metilda wrote:
JimmieJohnsoon wrote:nabrao svjezih pecurki u rewe zatim toplinski obradio na frtalj ulja te dodao sahneslag i naumako sa semmelama od kukuruznog brasna :)

ja pola od ovoga i ne razumijem  :?
bio sam do prodavnice tj trgovine rewe ,to je nesto poput konzuma lidla ...uzeo gljive ...sampinjone sa bio oznakom sto znaci da su proizvedene bioloski bez dodataka ...przio u tavi sa minimalnom kolicinom ulja ...zatim sam dodao vrhnje i dobro se najeo umakajuci kruh uz to :)

_________________
“There is no such thing as impossible,
just a greater degree of effort required
to achieve the desired result”
EstebanEnrique
EstebanEnrique

Male
Posts : 4782
2014-04-16


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 30 Empty Re: Danas kuham...

Post by EstebanEnrique 17/11/2018, 15:44

Moxy wrote:To ti je bosanski njemacki...naucio par rijeci al ih ne zna napisati....
ja sam pocasni nosilac zvanja B2 kursa njemackog ...za tebe profesor :P

_________________
“There is no such thing as impossible,
just a greater degree of effort required
to achieve the desired result”
EstebanEnrique
EstebanEnrique

Male
Posts : 4782
2014-04-16


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 30 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest 17/11/2018, 17:36

JimmieJohnsoon wrote:
metilda wrote:
JimmieJohnsoon wrote:nabrao svjezih pecurki u rewe zatim toplinski obradio na frtalj ulja te dodao sahneslag i naumako sa semmelama od kukuruznog brasna :)

ja pola od ovoga i ne razumijem  :?
bio sam do prodavnice tj trgovine rewe ,to je nesto poput konzuma lidla ...uzeo gljive ...sampinjone sa bio oznakom sto znaci da su proizvedene bioloski bez dodataka ...przio u tavi sa minimalnom kolicinom ulja ...zatim sam dodao vrhnje i dobro se najeo umakajuci kruh uz to :)
:D hvala na prijevodu.  :)  ja danas i za ručak i za večeru vadila iz zamrzivača... berba je u punom jeku i nemam vremena za kuhanje.. za ručak gulaš sa kiselim zeljem a za večeru ovčetina sa bijelim kupusom.. bura je pa smo iza svakog objeda popili po čašu crnog vina.. vani se sve smrzne . od prstiju do ritice...  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 30 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest 17/11/2018, 18:53

JimmieJohnsoon wrote:
Moxy wrote:To ti je bosanski njemacki...naucio par rijeci al ih ne zna napisati....
ja sam pocasni nosilac zvanja B2 kursa njemackog ...za tebe profesor :P

B2 i azilanti imaju
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 30 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest 18/11/2018, 12:01

Varivo od blitve i granatir sa krompirom i faširanim
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 30 Empty Re: Danas kuham...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 30 of 50 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 40 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum