ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

USA connecting people

Go down

USA connecting people Empty USA connecting people

Post by Guest 5/10/2015, 10:35

OTAC mladića iz Jordana koji se raznio u samoubilačkom bombaškom napadu u Iraku prošlog tjedna rekao je kako se njegov sin džihadistima Islamske države priključio nakon što mu je ispran mozak, piše Al Jazeera.

Mazen Dalaeen je član jordanskog parlamenta, a njegov sin Mohamed Dalaeen regrutiran je od strane para iz Azerbejdžana koji živi u ukrajinskom Harkovu. Posao tog para je da regrutira mlade i naivne muslimanske studente za ciljeve ISIS-a, a to im je u slučaju Mohameda i uspjelo.

Mohamed i njegova supruga pridružili su se ISIS-u zajedno s jednim čečenskim parom i jednim parom iz Tunisa. Dalaeen smatra kako ISIS ima aktivne članove diljem svijeta koji koriste naivnost mladih muslimana te im ispiru mozak uvjeravajući ih da su borci za "uzvišene ciljeve".
Studirao medicinu i nikada nije imao ekstremne stavove

Dodao je da je njegov dvadesettrogodišnji sin bio na trećoj godini medicine te da je bio oženjen za djevojku iz Ukrajine koja se također pridružila ISIS-u. Otac, koji je u to vrijeme bio u Ukrajini, nije imao pojma da mu sin planira otići u Irak da bi se borio na strani ISIS-a.

"Dan nakon što je otputovao saznao sam da je u Turskoj. Da sam znao da će otputovati tamo, zaustavio bih ga", rekao je Mazen.

Dodao je i da je često putovao sinu u Ukrajinu kako bi provjerio kako mu ide. Imali su bezbrojne rasprave o ISIS-u, a on ga je nagovarao da se prvo fokusira na fakultet, a da se tek onda vrati kući u Jordan.

"Bio je kod kuće u Jordanu u siječnju i nisam primijetio nikakvo čudno ponašanje", rekao je otac.

Da ironija bude veća, ovaj bombaš samoubojica pripada istom plemenu kao i jordanski pilot Muath Kasasbeh koji je živ spaljen od strane ISIS-ovaca ranije ove godine.

Na sve načine pokušavao vratiti sina

Mazen je ispričao da je na nekoliko načina pokušao vratiti sina u Jordan, a koristio se i vladinim i nevladinim kanalima, ali sve je bilo uzalud. Ne da Mohamed nije želio čuti o povratku u Jordan, već je roditelje pokušao nagovoriti da se ostave neislamskog načina života i da mu se pridruže u Islamskoj državi.

Mazen je rekao da prima izraze sućuti od ljudi ne zato jer opravdava sinov čin već zato što je i dalje on prije svega otac, a sa gubitkom sina izgubio je i dio sebe.

"Izgubio sam ono što mi je bilo najdraže, dio mene zauvijek je otišao"

Raqi Rawashdeh, predsjednik jordanske zajednice u Harkovu, rekao je da Mohamed nije imao nikakve ekstremne religijske stavove do prije par mjeseci kad je odjednom počeo puštati bradu i iznositi ekstremne ideje. U Ukrajini studira oko 5,000 studenata iz Jordana, a oko 1,500 ih živi u Harkovu.  
http://www.index.hr/vijesti/clanak/sin-zastupnika-u-parlamentu-jordana-ciji-se-sin-raznio-u-ime-isisa-mozak-mu-je-ispran-u-ukrajini/846144.aspx
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

USA connecting people Empty Re: USA connecting people

Post by mutava baštarda 5/10/2015, 11:30

Natalitet i rezanje u javnom sektoru...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum