ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani

Page 7 of 14 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 10 ... 14  Next

Go down

Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 7 Empty Re: Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani

Post by RayMabus 28/3/2018, 22:05

A šta ja znam možda sam ja glup 

Koliko je pola miljona dolara djeljeno 12 aviona i simulator

RayMabus

Posts : 176145
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 7 Empty Re: Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani

Post by Guest 28/3/2018, 22:17

RayMabus wrote:A šta ja znam možda sam ja glup 

Koliko je pola miljona dolara djeljeno 12 aviona i simulator
ma nisi glup samo kalkulator u ruke i podijeli. I pripaziti malo na broj nula koje uneses u kalulator, nekad treba obratiti pozornost i na te neke bedaste detalje, sta ces  Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 7 1f602 
Dakle, nije pola milona nego pola miljarde, ono razlika je u par nula. Pazit! na! detalje!... Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 7 1f602 

Dakle ovo sad ti ispadne oko 40 miljuna dolara po polovnoj kanti. Ne znam doduse koliko kosta simulator, ali vjerojatno na kraju ovako nekako ce nas kostat po kanti ako popusimo ovo... Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 7 1f602
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 7 Empty Re: Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani

Post by veber 28/3/2018, 22:47

slidingdoorsoperator wrote:
kaja wrote:
RayMabus wrote:
Pinochet wrote:novi F-35 bi se mogao dobiti za 100milijuna $.

bolje da su uzeli 5komada  F-35 aviona, i onda su zaista mirni 30-40godina.. 5 f-35ica je previše dovoljno za airpolicing hrvatske pa i pola balkana, plus nedaj bože regionalnog rata

ali vjerojatno bi đeneral i ekipa iz adz-a tu mogli puno manje ukrast pa se ne isplati
Sjeti se da su Srbi već oborili jednog nevidljivoga

lol!
S nekom zaostalom tehnikom JNA iz vremena poslje WW2  su ga detektirali . :)
Ovi dok su projektirali nevidljivi avion su valjda zaboravili na to, mislili valjda da to vise ne postoje. 

Zapravo su imali sve bitne informacije koje se odnose na vrijeme polaska aviona iz baze u Avianu (polijetanje je direktno prenošeno na tv kanalima), prosječnu brzinu aviona u dolasku na ciljeve, koridore dolaska do ciljeva i mogli su prilično precizno procijeniti gdje će se u koje vrijeme avion nalaziti. Očito su imali i malo sreće.
Dalje, F-117A NIJE nevidljiv nego samo smanjeno vidljiv termički i na radaru. To ga samo čini teškim ciljem za obaranje, ali ne i neoborivim.
Inače, koliko me sjećanje služi to je zapravo bio jedini uspjeh srpske protuzrakoplovne obrane u tom ratu. Ostalo vrijeme su NATO avioni radili praktički što su htjeli, naročito nakon ovog pada F-117A kada se i prestalo direktno prenositi polijetanje aviona iz Aviana u napade na ciljeve u SR Jugoslaviji (čitaj Srbiji) i općenito nepotrebno objavljivanje informacija koje su mogle poslužiti napadnutima na bilo koji način.
vrlo su ga jednostavno srušili...

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 7 Empty Re: Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani

Post by RayMabus 28/3/2018, 22:52

Leteca Pegla wrote:
RayMabus wrote:A šta ja znam možda sam ja glup 

Koliko je pola miljona dolara djeljeno 12 aviona i simulator
ma nisi glup samo kalkulator u ruke i podijeli. I pripaziti malo na broj nula koje uneses u kalulator, nekad treba obratiti pozornost i na te neke bedaste detalje, sta ces  Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 7 1f602 
Dakle, nije pola milona nego pola miljarde, ono razlika je u par nula. Pazit! na! detalje!... Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 7 1f602 

Dakle ovo sad ti ispadne oko 40 miljuna dolara po polovnoj kanti. Ne znam doduse koliko kosta simulator, ali vjerojatno na kraju ovako nekako ce nas kostat po kanti ako popusimo ovo... Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 7 1f602
Pa eto kao šta vidiš to već nije 60 miljona dolara 

Sad nađi podatak koliko košta obuka pilota po glavi pa i to oduzmi od te cifre
RayMabus
RayMabus

Posts : 176145
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 7 Empty Re: Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani

Post by Guest 28/3/2018, 23:03

RayMabus wrote:
Pa eto kao šta vidiš to već nije 60 miljona dolara 

Sad nađi podatak koliko košta obuka pilota po glavi pa i to oduzmi od te cifre
Tocno, ali bolje je imati 7 -8 ganc novih po 60 miljuna koji lete nego 12 po 40 miljuna koji, ako i lete, ono samo cekas da padnu. Ono u muzej mos odma s time... Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 7 1f602  

A sto se tice obuke pilota, nemam pojma koliko kosta, evo i ti se malo potrudi pa evo napisi tu koliko kosta. Evo recimo kupimo 7 ganc novih po 60 miljuna, i raspolazes sa cifrom jos od 80 miljuna dolara (to ti je u kunama rcimo oko 480 miljuna kuna, cisto oako da bude ljepsa, onako nama blisk cifrica) pa ajde ti meni reci jel to dosta i koliko mislis da bi bilo dosta za istrenirat te pilote, taj neki simulator i i tako to... Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 7 1f619


Last edited by Leteca Pegla on 28/3/2018, 23:04; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 7 Empty Re: Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani

Post by Guest 28/3/2018, 23:04

RayMabus wrote:A šta ja znam možda sam ja glup 

Koliko je pola miljona dolara djeljeno 12 aviona i simulator

Irak je platio 3 miljarde dolara za 18 F16 Block52 lovaca. 2 miljarde avioni te miljarda za hangare, opremu za održavanje i slično.

Onda su nakon toga krenuli pregovarati za naoružanje  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 7 Empty Re: Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani

Post by Guest 28/3/2018, 23:07

MaximusDecimusMiridije wrote:
RayMabus wrote:A šta ja znam možda sam ja glup 

Koliko je pola miljona dolara djeljeno 12 aviona i simulator

Irak je platio 3 miljarde dolara za 18 F16 Block52 lovaca. 2 miljarde avioni te miljarda za hangare, opremu za održavanje i slično.

Onda su nakon toga krenuli pregovarati za naoružanje  :D
znaci platili 110 miljuna dolara po nenaoruzanom avionu? Ides, bolji su od plenkija, plenki treba uciti od iracana.... Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 7 1f602
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 7 Empty Re: Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani

Post by Guest 28/3/2018, 23:15

Noor wrote:
Pinochet wrote:
nema šta pokvariti parti. max je pametniji od mene u vojnoj tehnici i normalno da ću promjeniti mišljenje ako me netko argumentirano uvjeri. tako bi sve osobe trebale funkcionirati,. dakle , mjenjam iz minusa u jedan solidan plus za čardak, radi max-a.  
evo stručnjaka, učitelj engleskog i povijesti u OŠ
Domagoj Hajdukovic
12 h · 
Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 7 Dop10
Čovjek ne mora biti stručnjak da vidi koliko je ovo loša odluka: piloti koji će letjeti ovim zrakoplovima su mlađi od samih zrakopolova, avioni su stari 30 godina a još bi toliko trebali letjeti, nisu NATO standard, imaju priličan fond satova leta, rezervnih dijelova nema... Još jedan u nizu promašaja Vlade, pitam se u čijem interesu jer u interesu Hrvatske nije!

https://www.facebook.com/dhajdukovic?hc_ref=ARQTK1nKv8SJdk60R4FhzWslq7vMuqW5ZeGmjIkiAx8lAxpItxURtzXU8_hkswHhWIQ
nije sve tako crno bijelo.

avioni jesu stari preko 30ak godina, to je i dalje veliki minus bez obzira koliko ih ti nadograđiva. veliki minus koji ostaje.

međutim , s obzirom da nam je alternativa bila nabavka još gori F-16ki iz grčke ili portugala ili sa američkog otpada, ovo je plus. nije ovo plus u smislu da smo napravili "pametan potez", nego je plus u kontekstu kakve je sve katastrofalne odluke vlast mogla donjeti.

recimo sama činjenica da se prije par godina pričalo o ukidanju zrakoplovstva, ovo je plus.
idealno bi bilo kupiti malo noviji avion, i isprsiti malo više para, ali sve u svemu ocjena +3

što je iznenađujuće dobro za čardak, koji uglavnom donosi zakone i odluke na razini ocjene 1 ili 2
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 7 Empty Re: Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani

Post by veber 28/3/2018, 23:17

a saab?

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 7 Empty Re: Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani

Post by Guest 28/3/2018, 23:19

vili40 wrote:sve 5 ali me ipak nešto brine,možda ti generali i stručnjaci koji vele da je to greška i nisu u pravu ali brine me da čardaklije donesu dobru odluku a mogućnost za to je 1:1 000 000.Ali dobro živi bili pa vidjeli tko će od toga imati najveću korist a tko će opet najebati.
kažem nakon ovoga maxovog posta, ocjena je skočila sa +2 na +3.

avioni su i dalje stare kante, ali nadograđivane, i moći će po svemu sudeći biti efekitnvo oružje idućih 10-15godina.
alternativa je mogla biti , tipa stare i nenadograđivane kante iz grčke, amerike ili portugala, onda bi ocjena bila 2
alternativa je mogla biti i ukidanje zrakoplovstva a to je ocjena 1


naravno mogla je tu biti i bolja odluka, uzimanje nekih novijih aviona, gripena, novih iz tvornice, itd, pa čak i malo platiti skuplje, to bi bilo već između 4 i 5.
to je neralno.. ova moja ocjena +3 , to je vrhunski za lopove iz čardaka, s obzirom da na moguće alternative.

eh da, sklapanje vojnog saveza sa židovima je također veliki plus. ulazak izraelske vojne tehnologije u RH , je plus. to sve ulazi u ocjenu +3
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 7 Empty Re: Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani

Post by Guest 28/3/2018, 23:25

Pinochet wrote:
alternativa je mogla biti...

nema alternative, sa Izraelom imamo swap agreement, pa se kupnja neće knjižiti kao povećanje javnog duga

tako da i sljedeće godine Marić može reći da su bili u suficitu


to jer pravi razlog biranja Izraelske ponude, namještanje bilance, da nebi netko rekao da se troši
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 7 Empty Re: Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani

Post by veber 28/3/2018, 23:27

Pinochet wrote:
veber wrote:a saab?
to bi bila 4oka ili +4
jebga ali nisu dovoljno podmitili.

hyundai je za pogon u lici nudio cifru od koje ti stane pamet. mito, ne investicija.

u biti trebala im je luka rijeka.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 7 Empty Re: Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani

Post by Guest 28/3/2018, 23:30

Ivica Brkljača
2 hrs ·
Koliko priče, koliko tenzija o nabavci aviona… Koliko sam shvatio radi se 3 milijarde kuna koje će se razvući/otplatiti kroz 10 godina.

Puno, da, ali znate li koliki su bili deficiti opće države od recimo 2010.-2015.? Evo podsjetnika:

2010. – 21,2 mlrd. kn
2011. – 25,9 mlrd. kn
2012. – 17,3 mlrd. kn
2013. – 17,5 mlrd. kn
2014. – 17,0 mlrd. kn
2015. – 11,2 mlrd. kn

Znači, u čitavom ovom periodu SVAKE GODINE smo trošili više nego što bi uprihodili za nekoliko redova veličine nego što je vrijednost nabavke ovih aviona. Drugim riječima, svake od ovih godina smo potrošili povrh svojih mogućnosti, zadužujući se i pumpajući javni dug, nekoliko eskadrila aviona. Svake godine. Nekoliko eskadrila. Let that sink in. :)

Koliko pažnje se poklonilo ovim trima milijardama (a de facto 300 milijuna kn godišnje jer se radi o 10 godina), dok su ovi grozomorni deficiti trošeni na tekuće stvari bili OK - jer „naš način života košta“, „u Ustavu stoji da smo socijalna država“ i sl.

Ok, čovjek bi rekao da su možda postali svjesni kako sa svakom kunom proračunskog novca treba biti pažljiv, kako treba voditi odgovornu fiskalnu politiku i živjeti u skladu s mogućnostima. Da ih ne poznamo bolje. <3
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 7 Empty Re: Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani

Post by veber 28/3/2018, 23:31

HDZ u Istri wrote:
Pinochet wrote:
alternativa je mogla biti...

nema alternative, sa Izraelom imamo swap agreement, pa se kupnja neće knjižiti kao povećanje javnog duga

tako da i sljedeće godine Marić može reći da su bili u suficitu


to jer pravi razlog biranja Izraelske ponude, namještanje bilance, da nebi netko rekao da se troši
ne, nego činjenica da su naši kanaderi gasili požare u izraelu.
da je roče dobio posao.
da su ameri izvršili pritisak.
da nam uopće ne trebaju avioni.

jedini neprijetalj nam je srbija. nju s tri helikoptera i 25 okv-a sjebemo.
braća grci će ih rokat s avionima.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 7 Empty Re: Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani

Post by Guest 28/3/2018, 23:31

veber wrote:
Pinochet wrote:
veber wrote:a saab?
to bi bila 4oka ili +4
jebga ali nisu dovoljno podmitili.

hyundai je za pogon u lici nudio cifru od koje ti stane pamet. mito, ne investicija.

u biti trebala im je luka rijeka.
zato i kažem ocjena +3. zamisli da smo uzeli grčke f-16ke , možeš mislit koliko su grci efikasni u održavanju .. barem znamo da ćemo od židova dobiti avione u letnom stanju .. ili da je čardak ukinuo avijaciju
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 7 Empty Re: Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani

Post by veber 28/3/2018, 23:35

po svoj poslovnoj logici, saabove. ali zato ekipa giba van. nema poslovne logike.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 7 Empty Re: Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani

Post by Guest 28/3/2018, 23:36

Pinochet wrote:
Znači, u čitavom ovom periodu SVAKE GODINE smo trošili više nego što bi uprihodili za nekoliko redova veličine nego što je vrijednost nabavke ovih aviona. Drugim riječima, svake od ovih godina smo potrošili povrh svojih mogućnosti, zadužujući se i pumpajući javni dug, nekoliko eskadrila aviona. Svake godine. Nekoliko eskadrila. Let that sink in. :)

Koliko pažnje se poklonilo ovim trima milijardama (a de facto 300 milijuna kn godišnje jer se radi o 10 godina), dok su ovi grozomorni deficiti trošeni na tekuće stvari bili OK - jer „naš način života košta“, „u Ustavu stoji da smo socijalna država“ i sl.

Ok, čovjek bi rekao da su možda postali svjesni kako sa svakom kunom proračunskog novca treba biti pažljiv, kako treba voditi odgovornu fiskalnu politiku i živjeti u skladu s mogućnostima. Da ih ne poznamo bolje. <3

ovakve treba slati na preodgoj na Goli otok, ovo su državni neprijatelji

moram odmah popit tabletu koliko me glava zabolila kad sam ovo pročitao
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 7 Empty Re: Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani

Post by Leviathan2 28/3/2018, 23:38

12 aviona od toga bi pola trebalo biti u voznom stanju svakodnevno
aj za air policaj vise nego dovoljno, za sukob slabo,

_________________
Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 7 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 7 Empty Re: Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani

Post by Guest 28/3/2018, 23:38

veber wrote:
da nam uopće ne trebaju avioni
kažu EU i NATO da trebaju, da je to naša obveza, ili u suprotnom da platimo talijanima/mađarima za nadzor
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 7 Empty Re: Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani

Post by Guest 28/3/2018, 23:39

veber wrote:
Pinochet wrote:
veber wrote:a saab?
to bi bila 4oka ili +4
jebga ali nisu dovoljno podmitili.

hyundai je za pogon u lici nudio cifru od koje ti stane pamet. mito, ne investicija.

u biti trebala im je luka rijeka.

Koštao je više. I u cijenu nije ulazilo naoružanje koje bi onda opet morao dogovarati s trećom stranom jerbo Gripen uz dva izuzetka sve naoružanje koje ima je Američke,Francuske,Njemačke proizvodnje.... 

Opet velim, to bi bilo super da se uzelo. Ali bi cijena u konačnici kad bi se sve izbrojilo bila i duplo. Doduše bilo bi ju jednostavno opravdati uz offset. A i ono...novo je novo. Ipak, sumnjivo je što Šveđani nisu htjeli dati garancije nikakve, država jel. Pošto ne radi se ipak o kikirikiju, Židovi su to ispoštovali. Nije to mala stvar.

Za usporedbu evo ti primjer jedan.

Židovi su 60-ih razvijali avion Kfir. Ušao u upotrebu 70-ih. I dan danas ga neke zemlje i privatne kompanije koriste. Između ostalih Kolumbija. Izrael im po dogovoru obnavlja avion,motore,nadograđuje sustave, instaliraju novu opremu...i obvezali su se na to na pitaj boga koliko.

I sad...prije par godina je kolumbijcima opizdio jedan taj avion pao...šta je tu bilo boga pitaj, Izrael im je dostavio zamjenski avion u istoj konfiguraciji par mjeseci kasnije, avioni prošli potpuni servis....nema šaraf jedan na njima stariji od 15 godina. A formalno se radi o avionima koji su ušli u upotrebu 70-ih... puno vrijedi i uspostavljanje ozbiljne suradnje sa zemljom koja ti maltene može ponuditi sve šta ti treba za avion koji su ti prodali. Ja bi isto volio da smo uzeli nove Gripene ali ovaj deal na kraju balade nije uopće loš odabir ako bude sve ovako.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 7 Empty Re: Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 7 of 14 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 10 ... 14  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum