ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hawking

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Hawking - Page 4 Empty Re: Hawking

Post by Kavran 15/3/2018, 13:56

kaja wrote:Nemojte biti tako pametni da ne prolupate..
Bolje onako.. zlatna sredina.. nisam glup /a a nisam sad ni čudo prirode..

ne bumo ... nego kajo ... bi ti malo na avataru raširila svoje nogice ... onak iz zajebancije barem ... ne?

B-)

Kavran

Posts : 2669
2017-10-12


Back to top Go down

Hawking - Page 4 Empty Re: Hawking

Post by Guest 15/3/2018, 13:59

Kavran wrote:

i warp (ili nekaj slično) će jednoga dana biti ''prirodni fenomen'' ak ga prokljuvimo i kaj je najvažnije naučimo s njim upravljati.

Poanta je u tome da warp ne prakticiraju živa bića na Zemlji, kao što je to slučaj sa reaktivnim pogonom (sipe itd.).
A prirodni fenomen je ionako u konačnici svaki onaj iza kojeg stoje određeni zakoni i pravila prirode i koji ga čine realno mogućim u toj istoj prirodi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hawking - Page 4 Empty Re: Hawking

Post by Kavran 15/3/2018, 14:04

slidingdoorsoperator wrote:
Kavran wrote:

i warp (ili nekaj slično) će jednoga dana biti ''prirodni fenomen'' ak ga prokljuvimo i kaj je najvažnije naučimo s njim upravljati.

Poanta je u tome da warp ne prakticiraju živa bića na Zemlji, kao što je to slučaj sa reaktivnim pogonom (sipe itd.).
A prirodni fenomen je ionako u konačnici svaki onaj iza kojeg stoje određeni zakoni i pravila prirode i koji ga čine realno mogućim u toj istoj prirodi.

ne na zemlji ... ali teoretski postoji mogućnost manipulacije silama prostora .... e sad .... mozgići ... ne! meni jedino žao što to, po meni sasvim izvjesno, neću doživjeti.

  :)
Kavran
Kavran

Posts : 2669
2017-10-12

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Hawking - Page 4 Empty Re: Hawking

Post by Guest 15/3/2018, 14:11

Kavran wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Kavran wrote:

i warp (ili nekaj slično) će jednoga dana biti ''prirodni fenomen'' ak ga prokljuvimo i kaj je najvažnije naučimo s njim upravljati.

Poanta je u tome da warp ne prakticiraju živa bića na Zemlji, kao što je to slučaj sa reaktivnim pogonom (sipe itd.).
A prirodni fenomen je ionako u konačnici svaki onaj iza kojeg stoje određeni zakoni i pravila prirode i koji ga čine realno mogućim u toj istoj prirodi.

ne na zemlji ... ali teoretski postoji mogućnost manipulacije silama prostora .... e sad .... mozgići ... ne! meni jedino žao što to, po meni sasvim izvjesno, neću doživjeti.

  :)

Od strane prirodnih bića?
Teško, ipak je za to neophodna ogromna energija. Ali dobro, ne može se ni to isključiti makar na nekoj mikro razini, osobito uz moguću pojavu mikro crnih jama.
Inače manipulacija prostorvremenom izlazi iz Einsteinove Opće teorije relativnost što nije nikakva tajna. Ta je omogućila pojavu čitavog niza čudnih svemirskih objekata poput crnih jama, a da se o izvođenju Teorije velikog praska iz OTR-a niti ne govori. 
Do tada se svemir uobičajeno poimao kao beskonačan, a nakon prikupljanja dokaza za TVP, jasno je da beskonačnost nema smisla, jer ako postoji početak i svemir se širi, onda je posve izvjesna i njegova konačnost.
Meni je žao što vrlo izvjesno neću doživjeti niti punu komercijalnu primjenu vruće fuzije kao novog izvora ogromnih količina energije, a i s tim povezan ekonomski i politički pad zemalja sa najvećim nalazištima nafte u svijetu što će im skresati ambicije i promjeniti odnose političkih snaga.
Warp drive je ipak stvar jako daleke budućnosti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hawking - Page 4 Empty Re: Hawking

Post by Kavran 15/3/2018, 14:13

slidingdoorsoperator wrote:
Kavran wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Kavran wrote:

i warp (ili nekaj slično) će jednoga dana biti ''prirodni fenomen'' ak ga prokljuvimo i kaj je najvažnije naučimo s njim upravljati.

Poanta je u tome da warp ne prakticiraju živa bića na Zemlji, kao što je to slučaj sa reaktivnim pogonom (sipe itd.).
A prirodni fenomen je ionako u konačnici svaki onaj iza kojeg stoje određeni zakoni i pravila prirode i koji ga čine realno mogućim u toj istoj prirodi.

ne na zemlji ... ali teoretski postoji mogućnost manipulacije silama prostora .... e sad .... mozgići ... ne! meni jedino žao što to, po meni sasvim izvjesno, neću doživjeti.

  :)

Od strane prirodnih bića?
Teško, ipak je za to neophodna ogromna energija. Ali dobro, ne može se ni to isključiti makar na nekoj mikro razini, osobito uz moguću pojavu mikro crnih jama.
Inače manipulacija prostorvremenom izlazi iz Einsteinove Opće teorije relativnost što nije nikakva tajna. Ta je omogućila pojavu čitavog niza čudnih svemirskih objekata poput crnih jama, a da se o izvođenju Teorije velikog praska iz OTR-a niti ne govori. 
Do tada se svemir uobičajeno poimao kao beskonačan, a nakon prikupljanja dokaza za TVP, jasno je da beskonačnost nema smisla, jer ako postoji početak i svemir se širi, onda je posve izvjesna i njegova konačnost.
Meni je žao što vrlo izvjesno neću doživjeti niti punu komercijalnu primjenu vruće fuzije kao novog izvora ogromnih količina energije, a i s tim povezan ekonomski i politički pad zemalja sa najvećim nalazištima nafte u svijetu što će im skresati ambicije i promjeniti odnose političkih snaga.
Warp drive je ipak stvar jako daleke budućnosti.

jebi ga ... zato rekoh .... neću doživjeti. osim ako reikarnacija nije fakt. :D

Hawking - Page 4 Voywarp
Kavran
Kavran

Posts : 2669
2017-10-12

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Hawking - Page 4 Empty Re: Hawking

Post by Guest 15/3/2018, 14:17

Kavran wrote:
jebi ga ... zato rekoh .... neću doživjeti. osim ako reikarnacija nije fakt. :D

Ako i jest, neće ti ništa značiti jer po nekom izvornom i "službenom" nauku o reinkarnaciji (a ne new age interpretacijama pokvarenim do srži zapadnjačkim infantilizmom i željom za beskonačnim životom u vlastitom materijalom tijelu) ne možeš imati sjećanja na prošle živote pa sve badava.
Mislim, doživio bi što bi doživio, ali ne bi mogao imati nikakva sjećanja da si to želio doživjeti u prošlim životima i zadovoljstvo da su ti se želje ipak ostvarile. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hawking - Page 4 Empty Re: Hawking

Post by Ringo10 15/3/2018, 14:17

Mnogo njegovih teorija su ipak samo predpostavke.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21567
2015-09-24


Back to top Go down

Hawking - Page 4 Empty Re: Hawking

Post by Kavran 15/3/2018, 14:19

slidingdoorsoperator wrote:
Kavran wrote:
jebi ga ... zato rekoh .... neću doživjeti. osim ako reikarnacija nije fakt. :D

Ako i jest, neće ti ništa značiti jer po nekom izvornom i "službenom" nauku o reinkarnaciji (a ne new age interpretacijama pokvarenim do srži zapadnjačkim infantilizmom i željom za beskonačnim životom u vlastitom materijalom tijelu) ne možeš imati sjećanja na prošle živote pa sve badava.
Mislim, doživio bi što bi doživio, ali ne bi mogao imati nikakva sjećanja da si to želio doživjeti u prošlim životima i zadovoljstvo da su ti se želje ipak ostvarile. :)

mamu im jebem ... ne daju, pa ne daju. :D
Kavran
Kavran

Posts : 2669
2017-10-12

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Hawking - Page 4 Empty Re: Hawking

Post by Guest 15/3/2018, 14:20

Kavran wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Kavran wrote:
jebi ga ... zato rekoh .... neću doživjeti. osim ako reikarnacija nije fakt. :D

Ako i jest, neće ti ništa značiti jer po nekom izvornom i "službenom" nauku o reinkarnaciji (a ne new age interpretacijama pokvarenim do srži zapadnjačkim infantilizmom i željom za beskonačnim životom u vlastitom materijalom tijelu) ne možeš imati sjećanja na prošle živote pa sve badava.
Mislim, doživio bi što bi doživio, ali ne bi mogao imati nikakva sjećanja da si to želio doživjeti u prošlim životima i zadovoljstvo da su ti se želje ipak ostvarile. :)

mamu im jebem ... ne daju, pa ne daju. :D

Prokletnici jedni.  flower
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hawking - Page 4 Empty Re: Hawking

Post by Guest 15/3/2018, 14:36

slidingdoorsoperator wrote:
Kavran wrote:
jebi ga ... zato rekoh .... neću doživjeti. osim ako reikarnacija nije fakt. :D

Ako i jest, neće ti ništa značiti jer po nekom izvornom i "službenom" nauku o reinkarnaciji (a ne new age interpretacijama pokvarenim do srži zapadnjačkim infantilizmom i željom za beskonačnim životom u vlastitom materijalom tijelu) ne možeš imati sjećanja na prošle živote pa sve badava.
Mislim, doživio bi što bi doživio, ali ne bi mogao imati nikakva sjećanja da si to želio doživjeti u prošlim životima i zadovoljstvo da su ti se želje ipak ostvarile. :)

kažeš to takvom uvjerenošću kao da imaš materijalne dokaze za tu tvoju tvrdnju. s druge strane rado pričaš s Bogom koji eto postoji zato jer ti pričaš s njime ma da ga ju ili štogod je nisi nikad vidio a bogami ni čuo osim ako imaš neku vanzemaljsku sposobnost. ali eto u međugorju vide gospu i razgovaraju s njom. dakle zašto se onda sprdaš sa sjećanjima iz prošlih života? možda je ovo tvoj prvi život pa si još neuk i nepismen?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hawking - Page 4 Empty Re: Hawking

Post by Guest 15/3/2018, 19:22

Gnječ wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Kavran wrote:
jebi ga ... zato rekoh .... neću doživjeti. osim ako reikarnacija nije fakt. :D

Ako i jest, neće ti ništa značiti jer po nekom izvornom i "službenom" nauku o reinkarnaciji (a ne new age interpretacijama pokvarenim do srži zapadnjačkim infantilizmom i željom za beskonačnim životom u vlastitom materijalom tijelu) ne možeš imati sjećanja na prošle živote pa sve badava.
Mislim, doživio bi što bi doživio, ali ne bi mogao imati nikakva sjećanja da si to želio doživjeti u prošlim životima i zadovoljstvo da su ti se želje ipak ostvarile. :)

kažeš to takvom uvjerenošću kao da imaš materijalne dokaze za tu tvoju tvrdnju. s druge strane rado pričaš s Bogom koji eto postoji zato jer ti pričaš s njime ma da ga ju ili štogod je nisi nikad vidio a bogami ni čuo osim ako imaš neku vanzemaljsku sposobnost. ali eto u međugorju vide gospu i razgovaraju s njom. dakle zašto se onda sprdaš sa sjećanjima iz prošlih života? možda je ovo tvoj prvi život pa si još neuk i nepismen?
Pa Slayder ti ide onom,koju podrzavaju poznati fizikalni zakoni...koje je covjek spoznao i izradio instrumente da ih izmjeri..

Pokusavam ga gurnuti u raspravu nagadjanja,teoretiziranja,ali se ne da uvuci,Ziheraš jedan.. :clown
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hawking - Page 4 Empty Re: Hawking

Post by michaellcmacha 16/3/2018, 00:02

ne se uzrujavati poradi nedvojbenosti i bezuvjetnosti konačnosti ljudskog vijeka, pa shodno tomu i nedoživljenja oživotvorenja maštarija koje protekom vremena duljim od ljudskog vijeka imaju potencijal ostvarivosti i realnosti... život ima u tom svom vremenskom ograničenju ili roku trajanja, kako svoj smisao tako i besmisao a psihologija kao jedan od rudimentarnih odsijeka neuroznanosti prepoznaje temperamentne tipove koji svoju ulogu, ulogu svijeta, ulogu kozmosa i ulogu "uloge" temeljem karakteristika koje daju obilježja  svakom od njih ponaosob.... pa tako sangvinici, kolerici, melankolici i flegmatici potpuno različito sagledavaju, percipiraju i daju značaj svemu navedenom ali i onom što navedeno nije... čak i taj rok trajanja, vremensko ograničenje ljudskog života jedinke ne doživljavaju na isti način pa će tako jedn sangvinik za tu oivičenost konačnosti reći ali i uistinu misliti svijet (život) ide dalje, kolerik pak ustvrditi da njegov uloženi trud gubi smisao jer on nema dovoljno vremena da ga privede kraju, unatoč silnoj posvećenosti i nadnaravnom trudu...melankolik će teatralno pustiti suzu nad svojom sudbinom kojoj je jedina nedvobena perspektiva ništavilo, dok flegamtiku živo puca kurac i što je trenutno u zadanom roku trajanja, kao i što će vrlo skoro izblijedjeti do neprepoznatljivosti deklaracija na komadu kamena iznad njegove glave.... btw... ako bi htjeli barem pokušati biti objektivni (što je priznali mi to ili ne nelako i popriličbnno nerealno) koja su to, s pozicije sagledavanja cijelog svemira, vrhunska dostignuća na području materije, na području energije, pa u konačnici i na području informacije koja bi zbog svog značaja imala opravdanje za inzist na trajanju čovjeka koliko i svemira...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Hawking - Page 4 Empty Re: Hawking

Post by Guest 16/3/2018, 00:43

mislim da život nije samo prolazna stavka, ona budistička šema reinkarknacije i staro europska paganska mi se čini zakon, ali se trenutno(to jest nikako) ne zamaram time. čak i da je to(vjerojatno je) istina, opet drugi život , živiš u drugom obliku :/ možda i u drugoj dimenziji :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hawking - Page 4 Empty Re: Hawking

Post by Guest 16/3/2018, 00:44

dok ova kršćanska, islamska, judeistička šema raja i pakla to mi je tako velika glupost, da bi radije bio ateist nego vjerovao u to
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hawking - Page 4 Empty Re: Hawking

Post by Guest 16/3/2018, 08:50

Pinochet wrote:dok ova kršćanska, islamska, judeistička šema raja i pakla to mi je tako velika glupost, da bi radije bio ateist nego vjerovao u to

Pa izvorna intepretacija reinkarnacije, ona koja je došla sa istoka uključujući tu i tvoj omiljeni budizam, se bez obzira na lokalne razlike u učenjima u konačnici i svodi na judeo-kršćansku-islamsku verziju raja i pakla. 
S tim da je po istočnim učenjima reinkarnacija zapravo posljedica vjere da ovaj svijet predstavlja neku vrstu pakla, a cilj je prekinuti krug samsare i stalno novih re-inkarnacija i vratiti se kući, svome izvoru iz kojeg je čovjek potekao odnosno Bogu ili po budizmu u stanje nirvane koje za njih predstavlja sinonim za raj.
Zapravo, najrealnija usporedba stanja u ovome svijetu je ona sa kršćanskim odnosno preciznije rečeno katoličkim poimanjem čistilišta na što se zapravo po tim izvornim istočnjačkim intepretacijama svodi život u ovom materijalnom svijetu.
Ti samo još jednom dokazuješ kako su ti uvjerenja u tom smislu nekonzistentna i zbrkana i da zapravo nemaš pojma u što vjeruješ i tako se zapravo sasvim dobro uklapaš u pokret sveopće infantilizacije zapada koji je u silnoj želji za beskonačnim uživanjem u zadovoljstvima ovoga materijalnog svijeta potpuno iskvario intepretaciju reinkarnacije i vječnog života koju je izvorno preuzeo sa istoka, a onda ju preokrenuo za 180 stupnjeva.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hawking - Page 4 Empty Re: Hawking

Post by kic 16/3/2018, 09:13


dosta je izgubljeno razumijevanje vlastite tradicije, ja sam u jednom trenutku toliko gledao japanske filmove pa bih se iznenadio kad neki budistički svećenik citira Shakespeara, uostalom Japanci i Korejci prepoznaju dosta toga u kršćanstvu što ih privlači npr..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Hawking - Page 4 Empty Re: Hawking

Post by Guest 16/3/2018, 12:52

slidingdoorsoperator wrote:
Pinochet wrote:dok ova kršćanska, islamska, judeistička šema raja i pakla to mi je tako velika glupost, da bi radije bio ateist nego vjerovao u to

Pa izvorna intepretacija reinkarnacije, ona koja je došla sa istoka uključujući tu i tvoj omiljeni budizam, se bez obzira na lokalne razlike u učenjima u konačnici i svodi na judeo-kršćansku-islamsku verziju raja i pakla. 
S tim da je po istočnim učenjima reinkarnacija zapravo posljedica vjere da ovaj svijet predstavlja neku vrstu pakla, a cilj je prekinuti krug samsare i stalno novih re-inkarnacija i vratiti se kući, svome izvoru iz kojeg je čovjek potekao odnosno Bogu ili po budizmu u stanje nirvane koje za njih predstavlja sinonim za raj.
Zapravo, najrealnija usporedba stanja u ovome svijetu je ona sa kršćanskim odnosno preciznije rečeno katoličkim poimanjem čistilišta na što se zapravo po tim izvornim istočnjačkim intepretacijama svodi život u ovom materijalnom svijetu.
Ti samo još jednom dokazuješ kako su ti uvjerenja u tom smislu nekonzistentna i zbrkana i da zapravo nemaš pojma u što vjeruješ i tako se zapravo sasvim dobro uklapaš u pokret sveopće infantilizacije zapada koji je u silnoj želji za beskonačnim uživanjem u zadovoljstvima ovoga materijalnog svijeta potpuno iskvario intepretaciju reinkarnacije i vječnog života koju je izvorno preuzeo sa istoka, a onda ju preokrenuo za 180 stupnjeva.
Neka pita ni manje ni više 'ludog' Davora Pavunu koji je bio hindus, budist, u Krišni, kabali, taoizmu, šintoizmu, Sai Baba, astrologija i što sve ne pa je na kraju završio u katolicizmu i kako su mu u Indiji rekli - "što radiš i tražiš ovdje kad imaš Isusa Krista". Pavuna je jedan od rijetkih Hrvata koji su gotovo sve religije prošli. Slušao sam jednom na emisiji HKR-a isto neke Hrvate koji su pričali o svojim iskustvima u svim tim vjerama, sat vremena je bilo premalo za sve čuti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hawking - Page 4 Empty Re: Hawking

Post by Kavran 16/3/2018, 12:57

ja dobio poziv za voyager. a vi se jebite.

:cleanteeth

_________________
Trči vrime, cvili maška,
traje jubav, pusta siromaška,
šaka suza, vrića smija, 
ča je život vengo fantazija.
Kavran
Kavran

Posts : 2669
2017-10-12

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Hawking - Page 4 Empty Re: Hawking

Post by Noor 16/3/2018, 14:37

Kavran wrote:ja dobio poziv za voyager. a vi se jebite.

:cleanteeth

to od Red Wolfa? :D
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Hawking - Page 4 Empty Re: Hawking

Post by Guest 16/3/2018, 15:46

Gnječ wrote:
zašto se onda sprdaš sa sjećanjima iz prošlih života?

Citat:

"Manuov zakonik
...
55. Onaj tko ubije brahmana unire u utrobu kuje, svinje, magarice, deve, krave, koza, ovaca, šumskih životinja, ptica...
...
58. Onaj tko oskvrne ležaj gurua stotinu će puta proći kroz rođenje trave, šikare i puzavaca, kroz tijela grabljivica, oštrozubih zvijeri i zločinaca.
...
62. Onaj tko krade zmije postaje štakorom, krade li med postaje guskom, oduzima li vodu – patkom, med – osom, mlijeko – vranom, srčiku – psom, pročišćen maslac – mungosom.
...
81. No kakvim načinom života čovjek obavlja svoje djelo, takvim će u novom tijelu i ubirati njegove rezultate."

Kraj citata.

"Počeci indijske misli"; BIGZ; Beograd; 1981., str. 355.-357.

A sad samom sebi odgovori na pitanje kakva sjećanja na prošle živote u tijelu čovjeka može imati jedan štakor, škorpion, koza, ovca, deva ili još slikovitije trava ili šikara?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hawking - Page 4 Empty Re: Hawking

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum