ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SDPovac koji kidao partijsku iskaznicu - pravi primjer prosječnog Čardak Hrvata

Go down

SDPovac koji kidao partijsku iskaznicu - pravi primjer prosječnog Čardak Hrvata Empty SDPovac koji kidao partijsku iskaznicu - pravi primjer prosječnog Čardak Hrvata

Post by Guest 7/3/2018, 11:14

http://www.index.hr/vijesti/clanak/sdpovac-koji-reze-stranacku-iskaznicu-je-prava-slika-hrvatske/1030444.aspx

GLEDAM, neki lik je na YouTube stavio videozapis protestnog rezanja stranačke iskaznice - u ovom slučaju SDP-a - na sitne komadiće. Uzeo je male toaletne škarice kojima se podrezuju nokti - bio je valjda toliko bijesan da nije otišao niti po poštene škare kojima bi iskaznicu sigurno bolje masakrirao.
 
>> SDP-ovac izrezao stranačku iskaznicu: "Nikad više za njih, selim iz Hrvatske"

 
Nažalost, čin nije posljedica otrežnjenja i osvještenja o tome kakvu štetu stranke čine Hrvatskoj, čin je samo posljedica toga što je dotični zaobiđen u nekakvom postupku uhljebljivanja po stranačkom ključu, u lokalnoj jedinici dangubljenja, pardon, samouprave. Pa se sad ljuti!
 
"Šesnaest jebenih godina glasam za taj SDP, član sam stranke od svoje 18. godine. Radio sam u Komingu, a zadnjih 11 godina radim u Koprivničkim vodama. Direktor je stavio svog prijatelja na moje mjesto, a meni ponudio ugovor da idem na lopatu. To nisam prihvatio. I šefovi i radnici, svi su stali iza mene. Ja sad moram ići u Njemačku i ostaviti ženu i dvoje djece. A električar će upravljati vodenim pumpama koje opskrbljuju cijeli grad", kaže lik kao objašnjenje za svoj čin. Nećemo ga imenovati, jer i nije bitno kako se zove. Ovo je način razmišljanja koji je, nažalost, karakterističan za većinu ove nacije.

Zaobišlo ga u podjeli stranačkih beneficija i sinekura


Digresija: iako je za suštinu ovog teksta posve nebitno, ne vidim u čemu je problem ako električar upravlja pumpama?
 
To je, dakle, slika Hrvatske - Obićni Mali Ćovijek (OMĆ) se učlanio u stranku jer od pradavnih vremena zna da mu kruha mogu dat samo partija i država... A onda ga je u podijeli stranačkih beneficija, sinekura i uhljebaona netko zaobišao, ili pak OMĆ samo doživljava da je nepravedno zaobiđen (puno je tu usta i guzica za namiriti) i Obićni, sada Bjesni Mali Ćovijek (OMĆ => BMĆ) kida partijsku iskaznicu.

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA

Ideju da nešto napravi sam za sebe i sam od sebe, ideju da bi tu postojale neke firme i poslovi koji funkcioniraju na nekom drugom načelu od stranačkog uhljebljivanja, nikada nisu imali ni on ni društvo u cjelini. Sve se očekuje od partije i države.
 
Ovo uostalom najbolje pokazuju i komentari ispod vijesti o protestnom sjeckanju - u rasponu od "dobro si im rekao" do "gleda li ovo vlada i zašto bježe ljudi iz zemlje". Bježe zato što se, unatoč 16 godina glasanja i tko zna koliko plaćenih članarina - a to je benevolentna pretpostavka - nisu uhljebili preko partijske iskaznice?

Osobni interes najniže vrste
 
Izuzetno je mali broj reakcija u kojima se sjeckaroša osuđuje zbog toga što mu je kompletan politički angažman očito bio motiviran osobnim interesom, i to najniže vrste.

U jednoj je stvari unutar koalicije HDZSDP partijsko krilo HDZ jače od krila SDP - naime HDZ-ovci su tvrdi ljudi s kamena, oni ovakva zaobilaženja trpe dulje prije nego što puknu, i za svoje krilo glasaju vjernije! SDP-ovci, kukavni kakvi jesu, brže se lome, pa kidaju iskaznice. Točno mogu zamisliti razočaranog HDZ-ovca, zaobiđenog pri podjeli nekih besmislenih fotelja u nekoj izmišljenoj općini ili gradu ili županiji, jer je prednost dobio nečiji kum, dakako, s istom plavom iskaznicom. Bijesno psuje u bradu, natače rakiju, žena i djeca mu se ne usude niti obratiti, i razgovara s Tuđmanovom slikom na zidu: "E da si ti, Ćaća, živ, ne bi bilo ove nepravde!" Iskaznicu gnjevno stišće, ali ne bi je taj pokidao dok postoji i promil šanse da se jednog dana preko nje uhljebi. Muč' ženo! Doći će bolja vremena, izdurat ćemo i ovo tuđe uhljebljenje, za našu Hrvatsku!

Partijska iskaznica ne vrijedi puno u Corku ili Offenbachu

 
SDP-ovac, pak, puca - traži drugu stranku preko koje će se lakše uhljebiti (HNS se čini odličan izbor, žešće lijeve stranke su samo za najluđe i najsvadljivije, iako su Orah i Laburisti, svaki u po jednom kratkom periodu bili vrlo isplativ rezervni položaj). Ili pak jednostavno ne izlazi na izbore. Od stranačkih sastanaka je vjerojatno već davno odustao, a ako poželi biti zvijezda YouTubea, makar i na jedan dan... E pa onda čini ono što i lik s početka teksta.

Sada BMĆ prijeti odlaskom u neke Irske i Njemačke, ali tko puno laje, malo grize, a BMĆ bi se mogao i razočarati kad spozna da u Corku ili Offenbachu stranačka iskaznica neke hrvatske partije slabo vrijedi, jednako ona iskidana na komadiće koliko i cijela. A prije ulaska u avion morat će ostaviti čak i ove male toaletne škarice...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

SDPovac koji kidao partijsku iskaznicu - pravi primjer prosječnog Čardak Hrvata Empty Re: SDPovac koji kidao partijsku iskaznicu - pravi primjer prosječnog Čardak Hrvata

Post by Kavran 7/3/2018, 12:41

jebi ga .... lopata žulja.

_________________
Trči vrime, cvili maška,
traje jubav, pusta siromaška,
šaka suza, vrića smija, 
ča je život vengo fantazija.
Kavran
Kavran

Posts : 2669
2017-10-12

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

SDPovac koji kidao partijsku iskaznicu - pravi primjer prosječnog Čardak Hrvata Empty Re: SDPovac koji kidao partijsku iskaznicu - pravi primjer prosječnog Čardak Hrvata

Post by BB-8 7/3/2018, 12:44

Bjesni Mali Ćovijek

aukurac...

_________________
SDPovac koji kidao partijsku iskaznicu - pravi primjer prosječnog Čardak Hrvata Attach13 SDPovac koji kidao partijsku iskaznicu - pravi primjer prosječnog Čardak Hrvata Ban10
BB-8
BB-8

Posts : 3678
2016-01-25


Back to top Go down

SDPovac koji kidao partijsku iskaznicu - pravi primjer prosječnog Čardak Hrvata Empty Re: SDPovac koji kidao partijsku iskaznicu - pravi primjer prosječnog Čardak Hrvata

Post by Kavran 7/3/2018, 12:45

BB-8 wrote:
Bjesni Mali Ćovijek

aukurac...


hehehehe .... lijepi našo hrvatska jeziki.

:D
Kavran
Kavran

Posts : 2669
2017-10-12

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

SDPovac koji kidao partijsku iskaznicu - pravi primjer prosječnog Čardak Hrvata Empty Re: SDPovac koji kidao partijsku iskaznicu - pravi primjer prosječnog Čardak Hrvata

Post by Leviathan2 7/3/2018, 12:53

ajme meni, zajebase me ovi iz partije affraid
jebomater svoju sto se nije trudom probio 
kurcinu ce taj prosperirat u germaniji

_________________
SDPovac koji kidao partijsku iskaznicu - pravi primjer prosječnog Čardak Hrvata Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

SDPovac koji kidao partijsku iskaznicu - pravi primjer prosječnog Čardak Hrvata Empty Re: SDPovac koji kidao partijsku iskaznicu - pravi primjer prosječnog Čardak Hrvata

Post by Kavran 7/3/2018, 12:56

Leviathan2 wrote:ajme meni, zajebase me ovi iz partije affraid
jebomater svoju sto se nije trudom probio 
kurcinu ce taj prosperirat u germaniji


hoće, hoće ... od junior držača kuraca u muškom WC-u do senior držača kuraca u muškom WC-u. možda upadne i u tranđenderski .... al' isto mu dođe glede plaće ... inače .... ma pička mu materina debilna.

:cleanteeth
Kavran
Kavran

Posts : 2669
2017-10-12

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

SDPovac koji kidao partijsku iskaznicu - pravi primjer prosječnog Čardak Hrvata Empty Re: SDPovac koji kidao partijsku iskaznicu - pravi primjer prosječnog Čardak Hrvata

Post by prckov 7/3/2018, 13:12

Obićni Mali Ćovijek = č

  :)

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34145
2014-04-19


Back to top Go down

SDPovac koji kidao partijsku iskaznicu - pravi primjer prosječnog Čardak Hrvata Empty Re: SDPovac koji kidao partijsku iskaznicu - pravi primjer prosječnog Čardak Hrvata

Post by Guest 7/3/2018, 13:24

Dosta vremena će trebati proći da se ljudi u Hrvatskoj dozovu zdravoj pameti, dosta.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

SDPovac koji kidao partijsku iskaznicu - pravi primjer prosječnog Čardak Hrvata Empty Re: SDPovac koji kidao partijsku iskaznicu - pravi primjer prosječnog Čardak Hrvata

Post by kic 7/3/2018, 13:28


dobro vamo tamo pravopis..

ali logika teksta je oke, ljudi se učlanjuju u stranke samo radi povećanja mogućnosti zaposljenja, svako takvo zaposljenje je direktno vezano za državni proračun-poreze tj na teret je drugih ljudi, pa i ovog lika treba smatrati pogrešnim junakom..

odbio je lopatu, ali mislim da ga ništa bolje neće čekati u Njemačkoj/Irskoj, mada bolje da ovakvi idu..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

SDPovac koji kidao partijsku iskaznicu - pravi primjer prosječnog Čardak Hrvata Empty Re: SDPovac koji kidao partijsku iskaznicu - pravi primjer prosječnog Čardak Hrvata

Post by Guest 7/3/2018, 13:37

Moja najveća pogreška u životu je bila što sam se prije 12-ak godina učlanio u stranku i to na najgori mogući način - na vrbovanje i nagovor druge osobe a ne zato što sam htio. :x :L  :D
Onda sam se vrlo brzo nakon toga još posvađao s jednim čovjekom iz stranke preko telefona jer su me ko mladunca htjeli koristiti kao njihovo potrčkalo, a ja nisam htio ni čuti ni vidjeti za takve gluposti. I tako je moja 'politička' karijera kratko trajala. lol!


No sve godine unazad(pa i danas isto je tako), ako hoćeš posao, onda obavezno se učlani u HNS.


Last edited by Fénix on 7/3/2018, 13:39; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

SDPovac koji kidao partijsku iskaznicu - pravi primjer prosječnog Čardak Hrvata Empty Re: SDPovac koji kidao partijsku iskaznicu - pravi primjer prosječnog Čardak Hrvata

Post by Guest 7/3/2018, 13:38

inače ovako mi se ponašao frend isto kao ovaj SDPovac. 
liže dupe HDZu od početka. kao cijelo vrijeme mu govore, "zaposlit ćemo te negdje". on za njih radi kampanje, slikao sa se svim lopinama, jacom, sanaderom, bandićem, karamarkom, nije važno. vuče rodbinu za rukav, čupa plakate drugih stranaka itd.. 

i opet ga nisu zaposlili.. kažu mu , "da treba imati diplomu".. otiša u bosnu, završio neki jebivjetarski faks, dolazi sa diplomom.. i zakurac.. kaže , zaposlili sina nekog HDzovca koji nikada nije bio na sastancima.. iskidao iskaznicu i otišao u njemačku, starta od 0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

SDPovac koji kidao partijsku iskaznicu - pravi primjer prosječnog Čardak Hrvata Empty Re: SDPovac koji kidao partijsku iskaznicu - pravi primjer prosječnog Čardak Hrvata

Post by aben 7/3/2018, 13:41

Pinochet wrote:
Osobni interes najniže vrste
 
Izuzetno je mali broj reakcija u kojima se sjeckaroša osuđuje zbog toga što mu je kompletan politički angažman očito bio motiviran osobnim interesom, i to najniže vrste.

vidite, drugovi, i ov sdpovac i ov ki je napiso ov tekst su politički poptpuno jednoki.

osobni interes nojniže vrste? 

dg. socijalizam vulgaris.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

SDPovac koji kidao partijsku iskaznicu - pravi primjer prosječnog Čardak Hrvata Empty Re: SDPovac koji kidao partijsku iskaznicu - pravi primjer prosječnog Čardak Hrvata

Post by michaellcmacha 7/3/2018, 13:49

ma to je goli kurac... bolje da je napisao tekst o mladom živozidašu iz siska koji je zaposlen u rafineriji nafte sisak i koji je svjestan da će rafinerija u kurac onako za ozbiljno javno rekao da ga ništa u tom slučaju (ne ako nego kad rafinerija prdne u kurac) ne zadovoljava ispod 600 000 kuna otpremnine jer to je eto kakva takva socijalna otpremnina... inače za one koji ne znaju u rafineriji obični šljaker bez neke posebne škole ali ajmo reči sa nešto staža ima oko 8000 kuna plaću, SSS sa stažom oko 12000, poslovođe tehnolozi oko 15 000, plus peta smjena to ti dođe kad te zapadne da 4 mjeseca ne ideš na posao ali ureno primaš plaću... plus 2 puta po 2 tjedna aktivni odmor na moru hrana, smještaj i sportski sadržaji besplatno, plus puni godišnji odmor plaćen po zadnjoj listi prije odlaska na godišnji, plus pun kurac kojekavih pluseva... prosječna jurilica zaposlenika rafinerije nije starija od 6 godina, s tim da svaki drugi zaposlenik vozi ili bembaru ili nišandžiju.... tu i tamo se zalomi neki korejac ali taj onda mora imati kokpit ko u mlažnjaku...  jebo tog sdp-ovca u odnosu na ove moje pegiće iz Mosta, i markiće iz živog zida... :))

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

SDPovac koji kidao partijsku iskaznicu - pravi primjer prosječnog Čardak Hrvata Empty Re: SDPovac koji kidao partijsku iskaznicu - pravi primjer prosječnog Čardak Hrvata

Post by marcellus 7/3/2018, 18:04

kic wrote:
dobro vamo tamo pravopis..

ali logika teksta je oke, ljudi se učlanjuju u stranke samo radi povećanja mogućnosti zaposljenja, svako takvo zaposljenje je direktno vezano za državni proračun-poreze tj na teret je drugih ljudi, pa i ovog lika treba smatrati pogrešnim junakom..

odbio je lopatu, ali mislim da ga ništa bolje neće čekati u Njemačkoj/Irskoj, mada bolje da ovakvi idu..

pravopisna griješka u tekstu je očito namjerna

_________________
SDPovac koji kidao partijsku iskaznicu - pravi primjer prosječnog Čardak Hrvata 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

SDPovac koji kidao partijsku iskaznicu - pravi primjer prosječnog Čardak Hrvata Empty Re: SDPovac koji kidao partijsku iskaznicu - pravi primjer prosječnog Čardak Hrvata

Post by kic 7/3/2018, 18:23

marcellus wrote:
kic wrote:
dobro vamo tamo pravopis..

ali logika teksta je oke, ljudi se učlanjuju u stranke samo radi povećanja mogućnosti zaposljenja, svako takvo zaposljenje je direktno vezano za državni proračun-poreze tj na teret je drugih ljudi, pa i ovog lika treba smatrati pogrešnim junakom..

odbio je lopatu, ali mislim da ga ništa bolje neće čekati u Njemačkoj/Irskoj, mada bolje da ovakvi idu..

pravopisna griješka u tekstu je očito namjerna

i u pravu je autor, čovjek je titula koju treba zaslužiti..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

SDPovac koji kidao partijsku iskaznicu - pravi primjer prosječnog Čardak Hrvata Empty Re: SDPovac koji kidao partijsku iskaznicu - pravi primjer prosječnog Čardak Hrvata

Post by Guest 7/3/2018, 18:26

Fénix wrote:Dosta vremena će trebati proći da se ljudi u Hrvatskoj dozovu zdravoj pameti, dosta.
tesko..evo i dan danas se uvjerih kako su u pitanju samo talibani koji tapkaju u mjestu..koja pamet,...ne prostituirati rijec PAMET..u ovom slucaju..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

SDPovac koji kidao partijsku iskaznicu - pravi primjer prosječnog Čardak Hrvata Empty Re: SDPovac koji kidao partijsku iskaznicu - pravi primjer prosječnog Čardak Hrvata

Post by michaellcmacha 7/3/2018, 18:52

marcellus wrote:
kic wrote:
dobro vamo tamo pravopis..

ali logika teksta je oke, ljudi se učlanjuju u stranke samo radi povećanja mogućnosti zaposljenja, svako takvo zaposljenje je direktno vezano za državni proračun-poreze tj na teret je drugih ljudi, pa i ovog lika treba smatrati pogrešnim junakom..

odbio je lopatu, ali mislim da ga ništa bolje neće čekati u Njemačkoj/Irskoj, mada bolje da ovakvi idu..

pravopisna griješka u tekstu je očito namjerna
Marcele nikad mi nisi odgovorio jel mi možeš u arhivi pronaći ono što sam te molio da mi vidiš...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

SDPovac koji kidao partijsku iskaznicu - pravi primjer prosječnog Čardak Hrvata Empty Re: SDPovac koji kidao partijsku iskaznicu - pravi primjer prosječnog Čardak Hrvata

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum