ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Black mirror

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Black mirror - Page 3 Empty Re: Black mirror

Post by Guest 9/3/2018, 23:52

Decku se serija ne svida.
On takve ne voli.
Medutim meni je posebna u, nekom smislu... stalno mI stvara napetost, pa ta napetost nestane, pa opet dode...
Upitinici u glavi, posvida etf wtf wtf...
Ipak najgora mi je bila ona sa svinjom :D
Najgora I najbolja

Guest
Guest


Back to top Go down

Black mirror - Page 3 Empty Re: Black mirror

Post by Guest 9/3/2018, 23:52

Svi smo mi samo marionete ddrustva, kaj ne?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Black mirror - Page 3 Empty Re: Black mirror

Post by Guest 13/3/2018, 12:46

Druga sezona je odlična...
White Bear rastura...
(Y)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Black mirror - Page 3 Empty Re: Black mirror

Post by kic 13/3/2018, 13:02

fridrih_niche wrote:Druga sezona je odlična...
White Bear rastura...
(Y)

:D malo je repetitivna na kraju, point taken :))
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Black mirror - Page 3 Empty Re: Black mirror

Post by Guest 13/3/2018, 13:12

Neka, neka...
Kraj je premoćan, tako bi i ja zavrsija seriju...
:D
 
Al totalni mindfuck od serije, naravno, u pozitivnom smislu...
Dotuče me kad moran minjat osjećaje prema glav liku za 180 stupnjeva...
Fak it...
E da, scena kad ju voze u ‘papamobilu’ je tako camusovska...
Samo sta ona nema Mersaultov pogled na situaciju...
;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Black mirror - Page 3 Empty Re: Black mirror

Post by kic 13/3/2018, 13:20


kako bi se osjećao da je krivac netko tko je s tobom povezan..

da li je moguće rekonstruirati svaki zločin kako bi krivac prošao sve kao i nj žrtva, ili ipak ima granica smisla tomu?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Black mirror - Page 3 Empty Re: Black mirror

Post by Guest 13/3/2018, 13:21

Meni je one crnkinje bilo u jednom trenu zao, u jednom.sam.je htjela.prebit
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Black mirror - Page 3 Empty Re: Black mirror

Post by Guest 13/3/2018, 14:33

kic wrote:
kako bi se osjećao da je krivac netko tko je s tobom povezan..

da li je moguće rekonstruirati svaki zločin kako bi krivac prošao sve kao i nj žrtva, ili ipak ima granica smisla tomu?
Nisan promišlja o tom aspektu...
Al, ljudima koji su počinili gadne zločine, bi sudija metkom u glavu...
Likovima ka sta je onaj psihopat koji je izboa curu 88 puta bi presudija i s dva metka...
Ili onom zadarskom debilu sta je ubija mater i oca...
;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Black mirror - Page 3 Empty Re: Black mirror

Post by Guest 13/3/2018, 20:31

White Bear epizoda, prije svega, prokazuje nasu tamnu stranu. Uopce nije smisao u kaznjavanju te zene koja jest ili nije pocinila zlocin, vec o demonskoj katarzi koju osjecaju svi sudionici tog kaznjenickog "showa". Nalik gladijatorskim igrama ili koridi, sudionici se na pocetku "predstave" podsjecaju da su ondje dosli uzivati. Kakvo je to kaznjavanje u kojem sudjelujes, sa zadovoljstvom, u neprekidnoj patnji drugog bica? Po cemu su takvi sudionici bolji od osobe koja je pocinila zlocin? Nemojmo se zavaravati, ovako prikazana "celebrity" odmazda nije nista drugo doli pronalazak "zrtvenog janjeta" putem kojeg se oslobadja kolektivna psihopatologija.

U principu, Jung o tome lijepo govori i na primjeru obiteljske "crne ovce" koja preuzima "grijehe" preostalih clanova, odnosno sluzi kao netko koga se konstanto podcjenjuje, tlaci, optuzuje za svaku nevolju koja snalazi tu obitelj, ne bi li istresli na nju sve negativne emocije da bi oni mogli normalno funkcionirati..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Black mirror - Page 3 Empty Re: Black mirror

Post by Guest 13/3/2018, 20:39

Sve si lipo objasnila...
Istina, svi imamo u sebi određenu dozu sadizma...
I to se dobro prikazalo u seriji...
Pa ja znam na YouTubeu naletit na takve bolesti da se zgrozim i ne mogu to gledat...
A ipak nastavljan gledat...
Ta mračna strana je jaka, jebat ga...
;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Black mirror - Page 3 Empty Re: Black mirror

Post by kic 13/3/2018, 21:40


iako se postavlja pitanje da li itko zaslužuje "stup srama", zločin protagonistice i nije zanemariv..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Black mirror - Page 3 Empty Re: Black mirror

Post by Guest 14/3/2018, 10:56

Usudila bih se reci da je, u ovom kontekstu, to cak i nebitno.. Nismo dobili nikakve dokaze o njenoj krivici, a s obzirom da je ovo BM univerzum u kojem je lako snimati vlastita sjecanja, premotavati ih (Entire History of You), brisati, moguce je i podmetnuti lazna. Ipak, rekoh, za ovu pricu to je i nebitno, jer jednako je tako moguce i da jest kriva. Predlazem vam da odmah pogledate epizodu Hated in the Nation iz trece sezone..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Black mirror - Page 3 Empty Re: Black mirror

Post by Guest 14/3/2018, 13:36

Ithilien wrote:Usudila bih se reci da je, u ovom kontekstu, to cak i nebitno.. Nismo dobili nikakve dokaze o njenoj krivici, a s obzirom da je ovo BM univerzum u kojem je lako snimati vlastita sjecanja, premotavati ih (Entire History of You), brisati, moguce je i podmetnuti lazna. Ipak, rekoh, za ovu pricu to je i nebitno, jer jednako je tako moguce i da jest kriva. Predlazem vam da odmah pogledate epizodu Hated in the Nation iz trece sezone..
Mislija san danas pocet sa trećom sezonom...
Al od sutra cu, danas nisan stiga...
;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Black mirror - Page 3 Empty Re: Black mirror

Post by Guest 14/3/2018, 13:54

Ithilien wrote:White Bear epizoda, prije svega, prokazuje nasu tamnu stranu. Uopce nije smisao u kaznjavanju te zene koja jest ili nije pocinila zlocin, vec  o demonskoj katarzi koju osjecaju svi sudionici tog kaznjenickog "showa". Nalik gladijatorskim igrama ili koridi, sudionici se na pocetku "predstave" podsjecaju da su ondje dosli uzivati. Kakvo je to kaznjavanje u kojem sudjelujes, sa zadovoljstvom, u neprekidnoj patnji drugog bica? Po cemu su takvi sudionici bolji od osobe koja je pocinila zlocin? Nemojmo se zavaravati, ovako prikazana "celebrity" odmazda nije nista drugo doli pronalazak "zrtvenog janjeta" putem kojeg se oslobadja kolektivna psihopatologija.

U principu, Jung o tome lijepo govori i na primjeru obiteljske "crne ovce" koja preuzima "grijehe" preostalih clanova, odnosno sluzi kao netko koga se konstanto podcjenjuje, tlaci, optuzuje za svaku nevolju koja snalazi tu obitelj, ne bi li istresli na nju sve negativne emocije da bi oni mogli normalno funkcionirati..
Dobro si toti uocila I objasnila...
Da...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Black mirror - Page 3 Empty Re: Black mirror

Post by kic 14/3/2018, 20:22

Ithilien wrote:Hated in the Nation iz trece sezone..

baš pogledah i pod dojmom sam prilično.. duga je epizoda i kraj te ostavi bez riječi

na trenutke me podsjetilo na "Ptice"..

pomisliti i poželiti nekome smrt jest grijeh, ali da li tu želju kazniti smrću?! to je previše valjda, na kraju se ne bih iznenadio da je Blue s njim bila, al i to bi bilo previše valjda..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Black mirror - Page 3 Empty Re: Black mirror

Post by Guest 19/3/2018, 23:26

Taman iden gledat treću sezonu...
<3
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Black mirror - Page 3 Empty Re: Black mirror

Post by Guest 23/3/2018, 21:16

Treća sezona mi je super, bas me razvaljiva...
Iman jos dvi epizode od treće...
A onda lagano na četvrtu...
;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Black mirror - Page 3 Empty Re: Black mirror

Post by kic 24/3/2018, 09:00


napisi i neki komentar ts..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Black mirror - Page 3 Empty Re: Black mirror

Post by Guest 24/3/2018, 19:04

A svaka epizoda me duboko zamisli...
I najradije bi razbija svu tehnologiju oko sebe...
:D
Ma neman vrimena za uc u nesto opširnije...
Za svaku epizodu bi moga napisat esej...
;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Black mirror - Page 3 Empty Re: Black mirror

Post by Guest 26/3/2018, 14:55

kic wrote:
Ithilien wrote:Hated in the Nation iz trece sezone..

baš pogledah i pod dojmom sam prilično.. duga je epizoda i kraj te ostavi bez riječi

na trenutke me podsjetilo na "Ptice"..

pomisliti i poželiti nekome smrt jest grijeh, ali da li tu želju kazniti smrću?! to je previše valjda, na kraju se ne bih iznenadio da je Blue s njim bila, al i to bi bilo previše valjda..

A "igra posljedica", instant karma.. Nekome pozeljeti smrt, pozivati se na nj i pretvarati se da je rijec o obicnoj zezanciji, dok tisuce drugih cini to isto i nije bas "mah, nitko ne misli ozbiljno".. Naravno, epizoda sokira svojim ekstremnim rjesenjem, ali to je upravo ono sto svi mi cinimo svakodnevno u ovoj virtualnoj komunikaciji, bezumno pristajemo na tudja emotivna sranja i manipulacije. Dovoljno je samo zamijetiti kako se komunicira na forumu, kako lako skacemo, pjenimo jedni na druge zbog xyz razloga. I ne poznajemo se, a mozemo izazvati ozbiljne zdravstvene probleme kod "neistomisljenika", inzistirajuci na suludim pokusajima "vlastitog misljenja kao jedinog ispravnog". Teme su zanimljive ako na njima ima "mesa" za ostrenje zubica. A crno ogledalo, kad iskljucimo struju nakon upljuvanih rijeci koje smo drugima uputili, uzvraca nam vlastitim odrazom. "Pobjede" su kratkog daha. Nikoga nismo ni u sto uvjerili, ali imamo potrebu to svakodnevno ponavljati. Razvijamo odnos s crnim ekrancicima, ljudi nas zapravo i ne zanimaju. Bitno je izreci stav i pozvati na prosvjede na koje se vecina ljudi odaziva kad nekome treba uskratiti koje pravo, jer boze sacuvaj, nazivati mamu i tatu roditeljem 1 i 2.. Tesko je to. Kad si glup, glasan i online.
.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Black mirror - Page 3 Empty Re: Black mirror

Post by Guest 26/3/2018, 17:09

Hated in the Nation suocava nas s dosezima nase odgovornosti. Ríjeci izazivaju posljedice, pokrecu kauzalni slijed, bas poput djela. Skrivenost iza ekrana ne lisava nas obveza. Mi nismo mile osobice u rl, ali eto, pretvaramo se u pasje skotove u vr-u.

--

Je li netko pogledao Krokodila? Grozna epizoda. Mislim, uzasavajuca.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Black mirror - Page 3 Empty Re: Black mirror

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum