ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nitko ne želi doktorat Sveučilišta u Zagrebu: "Nudimo plaće od 14.000 kuna, izvrsni studenti odbijaju"

Go down

Nitko ne želi doktorat Sveučilišta u Zagrebu: "Nudimo plaće od 14.000 kuna, izvrsni studenti odbijaju" Empty Nitko ne želi doktorat Sveučilišta u Zagrebu: "Nudimo plaće od 14.000 kuna, izvrsni studenti odbijaju"

Post by debotoijusto 3/4/2018, 20:48

KAKVA je reputacija Sveučilišta u Zagrebu, najbolje svjedoči činjenica da ga budući doktori znanosti ne žele u svom životopisu.

Sve manje ljudi želi doktorat sa zagrebačkog Sveučilišta, jasno je to iz prepiske na Facebook profilu Tome Antičića, bivšeg ravnatelja Instituta Ruđer Bošković, a sadašnjeg državnog tajnika u Ministarstvu znanosti, obrazovanja i sporta. 


Ispod objave u kojoj je Antičić podijelio svoj intervju Hini, objavljen na Indexu, povela se rasprava o problemima u znanosti te se između ostalih javio i osnivač Genosa Gordan Lauc. On je napisao da sve teže pronalaze doktorande kojima se nudi plaća 14 tisuća kuna, ali nitko ne želi imati doktorat Sveučilišta u Zagrebu.

"Mi kroz H2020 projekte redovito otvaramo mjesta za strane doktorande s plaćom od 14,000 kn. I jako teško privučemo izvrsne studente, jer oni u životopisu ne žele doktorat Sveučilišta u Zagrebu. U jednom projektu smo ponudili doktorat u Leidenu, i onda nije bilo problema s kandidatima. Dakle dok nam sveučilište (ili neki institut) nemaju priznatu međunarodnu reputaciju, teško ćemo privući kvalitetne mlade stane znanstvenike", napisao je Lauc.




Inače, Genos je jedna od samo nekoliko privatnih znanstvenih institucija u Hrvatskoj, a svojim dosadašnjim radom etablirao se kao jedna od najuspješnijih malih znanstvenih institucija ne samo u Hrvatskoj, već i u Europi.

Ugledni časopis The Scientist 2013. Genos je proglasio najboljim mjestom za rad na svijetu, a o izvrsnosti Genosa najbolje svjedoči podatak da je dosad dobio šest projekata iz sedmog okvirnog programa EU-a, pet projekata iz programa Obzor 2020 te dva velika projekta iz strukturnih fondova, ukupno u vrijednosti većoj od 70 milijuna kuna.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30584
2014-04-12


Back to top Go down

Nitko ne želi doktorat Sveučilišta u Zagrebu: "Nudimo plaće od 14.000 kuna, izvrsni studenti odbijaju" Empty Re: Nitko ne želi doktorat Sveučilišta u Zagrebu: "Nudimo plaće od 14.000 kuna, izvrsni studenti odbijaju"

Post by debotoijusto 3/4/2018, 20:49

Slična iskustva ima i Vlatka Zlodoš s Biološkog odjela Prirodoslovno-matematičkog fakulteta u Zagrebu.

"Da, nažalost, ja sam sada na takav projekt prisiljena zaposliti kandidatkinju koja nije znala odgovoriti na pitanje koje inače postavljam studentima 2. godine dodiplomskog studija Biologije kada ništa ne znaju i kada ih pitam za prolaz.... Ona na razgovoru za to mjesto doktoranda (s plaćom od oko 2000 Eur) "nije prošla", no ja ju ipak zapošljavam jer nemam izbora. Brazilac iz San Paola, s izvrsnim CVijem, koji je na interviewu ostavio fantastičan dojam, koji je radio do sada tehnike koje upravo trebam i radim u labu (uključujući CRISPR/Cas9), odustao je nakon dva dana premišljanja, najvjerojatnije jer ne želi diplomu doktorata Sveučilišta u Zagrebu. Da je to razlog njegovom odustajanju indicira mi njegov upit hoće li on raditi doktorat samo na Sveučilištu u ZG ili ću ga poslati godinu dana k nekom od partnera s projekta, jer kod njih najčešće funkcioniraju "sandwich doctorate" programi. Eto, užasno žalosno, frustrirajuće...", napisala je Vlatka Zlodoš.


http://www.index.hr/vijesti/clanak/nitko-ne-zeli-doktorat-sveucilista-u-zagrebu-nudimo-place-od-14000-kuna-izvrsni-studenti-odbijaju/1029892.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30584
2014-04-12


Back to top Go down

Nitko ne želi doktorat Sveučilišta u Zagrebu: "Nudimo plaće od 14.000 kuna, izvrsni studenti odbijaju" Empty Re: Nitko ne želi doktorat Sveučilišta u Zagrebu: "Nudimo plaće od 14.000 kuna, izvrsni studenti odbijaju"

Post by Guest 3/4/2018, 20:50

pa.ne bih niti ja radio samo za svoj mjesecni dzeparac.... lol! lol! lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nitko ne želi doktorat Sveučilišta u Zagrebu: "Nudimo plaće od 14.000 kuna, izvrsni studenti odbijaju" Empty Re: Nitko ne želi doktorat Sveučilišta u Zagrebu: "Nudimo plaće od 14.000 kuna, izvrsni studenti odbijaju"

Post by debotoijusto 3/4/2018, 20:53

katolicki ogranak zagrebackog sveucilista uveo listu cekanja na doktorat , tolika navala
kad pocmemo izvozit tu pamet nitko nam nece biti ravan , bogu hvala
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30584
2014-04-12


Back to top Go down

Nitko ne želi doktorat Sveučilišta u Zagrebu: "Nudimo plaće od 14.000 kuna, izvrsni studenti odbijaju" Empty Re: Nitko ne želi doktorat Sveučilišta u Zagrebu: "Nudimo plaće od 14.000 kuna, izvrsni studenti odbijaju"

Post by debotoijusto 3/4/2018, 20:56

pismejker wrote:pa.ne bih niti ja radio samo za svoj mjesecni dzeparac.... lol! lol! lol!
jel dobro fotokopiran taj djeparac  ;)
ono , da nemas problema
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30584
2014-04-12


Back to top Go down

Nitko ne želi doktorat Sveučilišta u Zagrebu: "Nudimo plaće od 14.000 kuna, izvrsni studenti odbijaju" Empty Re: Nitko ne želi doktorat Sveučilišta u Zagrebu: "Nudimo plaće od 14.000 kuna, izvrsni studenti odbijaju"

Post by Guest 3/4/2018, 20:59

debotoijusto wrote:
pismejker wrote:pa.ne bih niti ja radio samo za svoj mjesecni dzeparac.... lol! lol! lol!
jel dobro fotokopiran taj djeparac  ;)
ono , da nemas problema
kakvi problemi..eto jucer se XBOX-om pocastio 500 Ojrova plus izveo Rujku u fini restoran,ostale troskove ne racunam..sve placeno karticom... :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nitko ne želi doktorat Sveučilišta u Zagrebu: "Nudimo plaće od 14.000 kuna, izvrsni studenti odbijaju" Empty Re: Nitko ne želi doktorat Sveučilišta u Zagrebu: "Nudimo plaće od 14.000 kuna, izvrsni studenti odbijaju"

Post by Guest 3/4/2018, 20:59

i tako svake subote..radnim danom nigdje ne idem,a niti nedjeljom..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nitko ne želi doktorat Sveučilišta u Zagrebu: "Nudimo plaće od 14.000 kuna, izvrsni studenti odbijaju" Empty Re: Nitko ne želi doktorat Sveučilišta u Zagrebu: "Nudimo plaće od 14.000 kuna, izvrsni studenti odbijaju"

Post by Guest 3/4/2018, 21:01

pa strane naravno da ce tesko privuc mislim ono pa sta su ocekivali... Nitko ne želi doktorat Sveučilišta u Zagrebu: "Nudimo plaće od 14.000 kuna, izvrsni studenti odbijaju" 1f602 

pitanje je sta fali nasim studentima? Sigurno ima nasih izvrsnih studenata iz biologije, sto nije proaktivno trazila nekog odlikasa i ukljucila ga u rad u labosu vec na trecoj i cetvrtoj godini. Ono das oglas, aktivno trazis studente i saljes mailove i privuces kadar. Znam da na feru najbolji profesori rade tako i nemaju problema naci prikladne studente, samo trebas znati privuci, pogotovo uzevsi u obzir da mi nemamo kulturu i obicaj u studentsko doba za rukav hvatati okolo profesore i traziti mjesto u npr. labosu ili nesto, sto postoji na stranim sveucilistima. A mnogi studenti bi to i zeljeli raditi jer dobiju praksu, samo to treba organizirat, nece  past samo od sebe iz vedra neba...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nitko ne želi doktorat Sveučilišta u Zagrebu: "Nudimo plaće od 14.000 kuna, izvrsni studenti odbijaju" Empty Re: Nitko ne želi doktorat Sveučilišta u Zagrebu: "Nudimo plaće od 14.000 kuna, izvrsni studenti odbijaju"

Post by debotoijusto 3/4/2018, 21:09

Leteca Pegla wrote:pa strane naravno da ce tesko privuc mislim ono pa sta su ocekivali... Nitko ne želi doktorat Sveučilišta u Zagrebu: "Nudimo plaće od 14.000 kuna, izvrsni studenti odbijaju" 1f602 

pitanje je sta fali nasim studentima? Sigurno ima nasih izvrsnih studenata iz biologije, sto nije proaktivno trazila nekog odlikasa i ukljucila ga u rad u labosu vec na trecoj i cetvrtoj godini. Ono das oglas, aktivno trazis studente i saljes mailove i privuces kadar. Znam da na feru najbolji profesori rade tako i nemaju problema naci prikladne studente, samo trebas znati privuci, pogotovo uzevsi u obzir da mi nemamo kulturu i obicaj u studentsko doba za rukav hvatati okolo profesore i traziti mjesto u npr. labosu ili nesto, sto postoji na stranim sveucilistima. A mnogi studenti bi to i zeljeli raditi jer dobiju praksu, samo to treba organizirat, nece  past samo od sebe iz vedra neba...

jbg. nase studente vec na prvoj godini pokupe s nekog eminentnog sveucilista u svijetu , recimo mostar 
srecom ti se kadrovi vrate natrag za boljitak domovine
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30584
2014-04-12


Back to top Go down

Nitko ne želi doktorat Sveučilišta u Zagrebu: "Nudimo plaće od 14.000 kuna, izvrsni studenti odbijaju" Empty Re: Nitko ne želi doktorat Sveučilišta u Zagrebu: "Nudimo plaće od 14.000 kuna, izvrsni studenti odbijaju"

Post by danni1 3/4/2018, 21:15

pismejker wrote:
debotoijusto wrote:
pismejker wrote:pa.ne bih niti ja radio samo za svoj mjesecni dzeparac.... lol! lol! lol!
jel dobro fotokopiran taj djeparac  ;)
ono , da nemas problema
kakvi problemi..eto jucer se XBOX-om pocastio 500 Ojrova plus izveo Rujku u fini restoran,ostale troskove ne racunam..sve placeno karticom... :cleanteeth
XBOX....kolko ti godina imaš?

_________________
Nitko ne želi doktorat Sveučilišta u Zagrebu: "Nudimo plaće od 14.000 kuna, izvrsni studenti odbijaju" Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

Nitko ne želi doktorat Sveučilišta u Zagrebu: "Nudimo plaće od 14.000 kuna, izvrsni studenti odbijaju" Empty Re: Nitko ne želi doktorat Sveučilišta u Zagrebu: "Nudimo plaće od 14.000 kuna, izvrsni studenti odbijaju"

Post by Guest 3/4/2018, 21:20

debotoijusto wrote:
Leteca Pegla wrote:pa strane naravno da ce tesko privuc mislim ono pa sta su ocekivali... Nitko ne želi doktorat Sveučilišta u Zagrebu: "Nudimo plaće od 14.000 kuna, izvrsni studenti odbijaju" 1f602 

pitanje je sta fali nasim studentima? Sigurno ima nasih izvrsnih studenata iz biologije, sto nije proaktivno trazila nekog odlikasa i ukljucila ga u rad u labosu vec na trecoj i cetvrtoj godini. Ono das oglas, aktivno trazis studente i saljes mailove i privuces kadar. Znam da na feru najbolji profesori rade tako i nemaju problema naci prikladne studente, samo trebas znati privuci, pogotovo uzevsi u obzir da mi nemamo kulturu i obicaj u studentsko doba za rukav hvatati okolo profesore i traziti mjesto u npr. labosu ili nesto, sto postoji na stranim sveucilistima. A mnogi studenti bi to i zeljeli raditi jer dobiju praksu, samo to treba organizirat, nece  past samo od sebe iz vedra neba...

jbg. nase studente vec na prvoj godini pokupe s nekog eminentnog sveucilista u svijetu , recimo mostar 
srecom ti se kadrovi vrate natrag za boljitak domovine
e nije bas, pokupe ih strana sveucilista. Ja bas znam jednu curu sa biologije, sve petice, izvrsna studentica ono bistra, zna sto radi i jos je htjela ostati raditi u hrvatskoj. Ali nije bilo posla, otisla u njemacku bez problema nasla mjesto tamo. Ne znam di je tocno sada, bilo je to prije 10 godina, ali tu nije sigurno. Nasi studenti, pogotovo tehnicka/znanstvaena zvanja su jako cijenjeni vani, i bez problema upisu doktorat vani. Te zemlje dobiju lijepi gotovi proizvod uz nista ulaganja novca.  Zapravo strana sveucilista vec nase srednjoskolce sada vrbuju. Od prijateljice kci otisla u englesku studirat genetiku. Dobila stipendiju ondma, placena skolarina, prve godine i smjestaj. A posto je bila medju najboljim studentima tamo nakon prve godine, odma nasla i posao u labu i nema problema cak ni da sama sebi placa smjestaj uz studij, ono ne trebaju roditelji pomagat. I to kao student, uz studij redovni i sve, i moze si priustiti sama platit sve troskove zivota i jos malo ostane za djeparac. A sad to usporedi sa ovom biafrom. Odlaze cak i oni koji bi zeljeli ostat....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nitko ne želi doktorat Sveučilišta u Zagrebu: "Nudimo plaće od 14.000 kuna, izvrsni studenti odbijaju" Empty Re: Nitko ne želi doktorat Sveučilišta u Zagrebu: "Nudimo plaće od 14.000 kuna, izvrsni studenti odbijaju"

Post by debotoijusto 3/4/2018, 21:42

Leteca Pegla wrote:
debotoijusto wrote:
Leteca Pegla wrote:pa strane naravno da ce tesko privuc mislim ono pa sta su ocekivali... Nitko ne želi doktorat Sveučilišta u Zagrebu: "Nudimo plaće od 14.000 kuna, izvrsni studenti odbijaju" 1f602 

pitanje je sta fali nasim studentima? Sigurno ima nasih izvrsnih studenata iz biologije, sto nije proaktivno trazila nekog odlikasa i ukljucila ga u rad u labosu vec na trecoj i cetvrtoj godini. Ono das oglas, aktivno trazis studente i saljes mailove i privuces kadar. Znam da na feru najbolji profesori rade tako i nemaju problema naci prikladne studente, samo trebas znati privuci, pogotovo uzevsi u obzir da mi nemamo kulturu i obicaj u studentsko doba za rukav hvatati okolo profesore i traziti mjesto u npr. labosu ili nesto, sto postoji na stranim sveucilistima. A mnogi studenti bi to i zeljeli raditi jer dobiju praksu, samo to treba organizirat, nece  past samo od sebe iz vedra neba...

jbg. nase studente vec na prvoj godini pokupe s nekog eminentnog sveucilista u svijetu , recimo mostar 
srecom ti se kadrovi vrate natrag za boljitak domovine
e nije bas, pokupe ih strana sveucilista. Ja bas znam jednu curu sa biologije, sve petice, izvrsna studentica ono bistra, zna sto radi i jos je htjela ostati raditi u hrvatskoj. Ali nije bilo posla, otisla u njemacku bez problema nasla mjesto tamo. Ne znam di je tocno sada, bilo je to prije 10 godina, ali tu nije sigurno. Nasi studenti, pogotovo tehnicka/znanstvaena zvanja su jako cijenjeni vani, i bez problema upisu doktorat vani. Te zemlje dobiju lijepi gotovi proizvod uz nista ulaganja novca.  Zapravo strana sveucilista vec nase srednjoskolce sada vrbuju. Od prijateljice kci otisla u englesku studirat genetiku. Dobila stipendiju ondma, placena skolarina, prve godine i smjestaj. A posto je bila medju najboljim studentima tamo nakon prve godine, odma nasla i posao u labu i nema problema cak ni da sama sebi placa smjestaj uz studij, ono ne trebaju roditelji pomagat. I to kao student, uz studij redovni i sve, i moze si priustiti sama platit sve troskove zivota i jos malo ostane za djeparac. A sad to usporedi sa ovom biafrom. Odlaze cak i oni koji bi zeljeli ostat....

kolega zajebavam se  ;)
ali ne mozes poreci da ovi iz mostara silno zele karijeru ovdje , nema te tudjine ni novca ... a tek orasje na cijeni  :D
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30584
2014-04-12


Back to top Go down

Nitko ne želi doktorat Sveučilišta u Zagrebu: "Nudimo plaće od 14.000 kuna, izvrsni studenti odbijaju" Empty Re: Nitko ne želi doktorat Sveučilišta u Zagrebu: "Nudimo plaće od 14.000 kuna, izvrsni studenti odbijaju"

Post by Leviathan2 3/4/2018, 21:44

jbte, 14 000 kuna,
pa bolje tim profesurima da dojdu na mjesalicu, ja na bolovanju vise dobijem :D

_________________
Nitko ne želi doktorat Sveučilišta u Zagrebu: "Nudimo plaće od 14.000 kuna, izvrsni studenti odbijaju" Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Nitko ne želi doktorat Sveučilišta u Zagrebu: "Nudimo plaće od 14.000 kuna, izvrsni studenti odbijaju" Empty Re: Nitko ne želi doktorat Sveučilišta u Zagrebu: "Nudimo plaće od 14.000 kuna, izvrsni studenti odbijaju"

Post by debotoijusto 3/4/2018, 21:51

Leviathan2 wrote:jbte, 14 000 kuna,
pa bolje tim profesurima da dojdu na mjesalicu, ja na bolovanju vise dobijem :D

ti na bolovanju on za djeparac... @weber  toliko ostavi mance u taxi  ...
ne znam sto bi rekao , evo ja ga vezem za nogu kad idem vani , na dva mista , butinu i ispod kolina  :D
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30584
2014-04-12


Back to top Go down

Nitko ne želi doktorat Sveučilišta u Zagrebu: "Nudimo plaće od 14.000 kuna, izvrsni studenti odbijaju" Empty Re: Nitko ne želi doktorat Sveučilišta u Zagrebu: "Nudimo plaće od 14.000 kuna, izvrsni studenti odbijaju"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum