ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Policajka je jedina branila bećarac

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Policajka je jedina branila bećarac Empty Policajka je jedina branila bećarac

Post by guma_1 Sat 3 Oct - 11:21

[size=32]Policajka je jedina branila bećarac[/size]





Policajka je jedina branila bećarac GetImageIzvor: tportal.hr , Autor:Ilustracija: Mario Jurjević

  • Autor: [url=http://www.tportal.hr/autor?author=Renato Bareti%C4%87]Renato Baretić[/url]
  • 3.10.2015 10:44:57
  • 3.10.2015 10:30:00


Došli smo do toga da se otvorena nepristojnost u Hrvata brani tradicijom i UN-ovim poveljama, baš kao što se i pljačkanje u Hrvata opravdava domoljubljem ili proceduralnim greškama pravosuđa
[size=12]VEZANE TEME
[/size]

  • komentar renata baretića
  • bećarac
  • branimir čolaković
  • unesco
  • Slavonija
  • kulturna baština
  • seksizam

[size]

Zamislite načas da ste hrvatski policajac. Obični pozornik, 'plavac', 'vucibatina', ili kako ih već ne zovemo. Osiguravate javni skup na kojemu nitko živ ne očekuje nikakav uzgred, jer ga nikad nije ni bilo. Odjednom, međutim, pored vas prođe netko i - prekrši zakon Republike Hrvatske. I ne samo da ga prekrši, nego još i navede dvadesetak drugih ljudi da to ponove za njim. Nije riječ ni o kakvom kaznenom djelu, čak ni o prekršaju posebno ozbiljne naravi, ali budući da znate da je zakon prekršen - što biste učinili? (Ponovimo, hrvatski ste policajac na dužnosti).

Biste li prekršitelju i njegovoj sljedbi progledali kroz prste i pravili se da ništa niste primijetili? Ili biste poštovali zakon, jedan od mnogih koje ste dužni štititi i provoditi, te - budući da niste mogli intervenirati na licu mjesta, izricanjem opomene - podnijeti prekršajnu prijavu protiv počinitelja? 

Policajka koja je prijavila člana HKUD-a Valpovo 1905. Branimira Čolakovića zato što je, prolazeći mimo nje u koloni folklornih grupa, zapjevao 'Mala moja, ti u plavoj bluzi, dođi bliže pa mi se naguzi' (što su onda, po pravilima bećarca, za njim ponovili i ostali nazočni članovi njegova KUD-a) odabrala je drugu ponuđenu opciju i - prijavila kršenje Zakona o ravnopravnosti spolova. 

I digla se kuka i motika potom na revnosnu policajku, sve u obranu UNESCO-a i bećarca kao njegove zaštićene nematerijalne kulturne baštine svijeta. Nije po medijima pofalilo nadmenih komentara na policajkin račun, od onih otvoreno ponižavajućih i gotovo silovateljskih po internetskim forumima, do prikriveno seksističkih iz stručnih krugova u novinama i na portalima. Ovi drugi (jer na prve ne treba trošiti slova) listom, od Kiće Slabinca i mojeg dragog Zlatka Boureka, do uglednih etnomuzikologa - svi se redom snebivaju i kao da ne shvaćaju koliko zapravo daju za pravo baš - policajki. Jedinoj koja je u ovoj priči zapravo štitila bećarac, onaj s UNESCO-ve liste svjetske nematerijalne baštine. Primjeri erotskih bećaraca što ih oni navode u obranu pjevača, svi do jednog, u sebi sadrže tempiranu erotsku bombu, ali bez ijedne izravne lascivnosti. Nigdje se u tim primjerima koje navode nitko nikome ne nagužuje. 

Svaki pravi erotski bećarac (baš i kao svaka prava erotska ganga, rera, ojkalica...) od autora i izvođača traži da bude umjetnik riječi, da u strogo zadanim silabičkim i melodijskim uvjetima deseteračkoga dvostiha, iskaže svu svoju pohotnost pjevajući zapravo o nečemu sasvim drugom. Kao, na primjer, u onoj gangi o molitvi seljaka koji, kao, muze nemirnu kravu: 'Sveti Ante milostiva srca, pridrži je da se ne koprca'. Nema tog prekršajnog suda koji bi mogao dokazati da je pjevač mislio i na što drugo osim na mlijeko koje se prolijeva mimo kante. 

Slično je i s onom ženskom gangom: 'Ne volim te, dragane, za robu, neg za ono šta štrapa po drobu'. Časni sude, njen dragi tako dobro kuha da ona, pjevačica, toliko pohlepno jede da uvijek zaprlja bluze koje joj on kupuje, u čemu je problem? 

Kad već spominjemo ženske pripovjedne subjekte - što bi bilo da je u Valpovu neka snaša, prolazeći pored policajca koji osigurava skup, povela bećarac: 'Ljepotane, ti u plavoj bluzi, lagano me pendrekom po guzi'? Bi li je ostatak HKUD-a iz kolone uredno popratio, ili bi ih pola zatiltalo? Bi li njoj policajac progledao kroz prste, ili bi se i on pozvao na Zakon o ravnopravnosti spolova? Bi li i taj dvostih bio etnomuzikolozima pod zaštitom UNESCO-a i pamtivječne tradicije, ili bi pjevačici samo ravnatelj HKUD-a poslije rekao: 'Zorka, od sutra manje rakije za fruštuk, ili letiš iz Društva. Ovo ti nije bio nikakav bećarac, samo nas sramotiš!'? A strah me i pomisliti što bi bilo da je isti dvadeseterac policajcu u prolazu zapjevao neki lola... A? Je li i vas? [/size]
guma_1
guma_1

Male
Posts : 431
2015-09-02


Back to top Go down

Policajka je jedina branila bećarac Empty Re: Policajka je jedina branila bećarac

Post by guma_1 Sat 3 Oct - 11:22

...počelo je cjepidlačenje....mak na konac i tak to....  lol!

_________________
...volim sjesti gdje ima za jesti, a i biti gdje ima za piti....živeli...
guma_1
guma_1

Male
Posts : 431
2015-09-02


Back to top Go down

Policajka je jedina branila bećarac Empty Re: Policajka je jedina branila bećarac

Post by Guest Sat 3 Oct - 11:24

Tak se to dela...
:aw

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Policajka je jedina branila bećarac Empty Re: Policajka je jedina branila bećarac

Post by guma_1 Sat 3 Oct - 11:40

...najjača mi ona baba iz udruge babe kaj veli da bi se mogao bećarac prilagodit 21. stoljeću....  lol!

_________________
...volim sjesti gdje ima za jesti, a i biti gdje ima za piti....živeli...
guma_1
guma_1

Male
Posts : 431
2015-09-02


Back to top Go down

Policajka je jedina branila bećarac Empty Re: Policajka je jedina branila bećarac

Post by Guest Sat 3 Oct - 11:43

guma_1 wrote:...najjača mi ona baba iz udruge babe kaj veli da bi se mogao bećarac prilagodit 21. stoljeću....  lol!
To, teraj zestoko.  :aw

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Policajka je jedina branila bećarac Empty Re: Policajka je jedina branila bećarac

Post by kaya Sat 3 Oct - 11:50

Pa uvrijedio ju je, sto je je. Mislim ona je službena osoba , kao da sutkinji otpjevas na izricanju presude " daj mi se naguzi!" jer si kao bećar
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Policajka je jedina branila bećarac Empty Re: Policajka je jedina branila bećarac

Post by jastreb Sat 3 Oct - 11:53

Mladi i nadobudni.

Oni nekadašnji milicioneri su za ove mlade i revnosne napuhance bili profesori.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Policajka je jedina branila bećarac Empty Re: Policajka je jedina branila bećarac

Post by kaya Sat 3 Oct - 11:54

A i onih su se bojali, ovi ne smiju nista..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Policajka je jedina branila bećarac Empty Re: Policajka je jedina branila bećarac

Post by jastreb Sat 3 Oct - 11:56

kaja_333 wrote:A i onih su se bojali, ovi ne smiju nista..
Oni se nisu bavili takvim bedastoćama.

Ono su bili policajci iz naroda.

Sa čovjekom su sjeli za stol,pojeli,popili.

Radili su ono što se mora.

Glavni cilj prije polaska u smjenu bio im je ne biti,gladan,žedan i suh.

Ovi današnji mladi oholice gledaju samo tko će sa više naplaćenih kazni doć u stanicu.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Policajka je jedina branila bećarac Empty Re: Policajka je jedina branila bećarac

Post by kaya Sat 3 Oct - 11:58

A da, mislim njih i šalju na teren da pune proračun ne da se protiv kriminala bore..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Policajka je jedina branila bećarac Empty Re: Policajka je jedina branila bećarac

Post by jastreb Sat 3 Oct - 12:05

kaja_333 wrote:A da, mislim njih i šalju na teren da pune proračun ne da se protiv kriminala bore..
kad kažem stariji policajci ne mislim samo na milicionere već i na one prve generacije hrvatskih policajaca koji su ,sjećam se,u svakom kafiću bili čašćavani od vlasnika i gostiju.

Ti su ljudi uvijek sa svakim popričali. Znali su mene i prijatelje kad popijemo autom odvesti do kuće. Znali su i oni zalomiti. Družili su se sa djevojkama,napose sezonkama i konobaricama.

Ovi mladi danas,to se drži tako oholo kao da su narodni heroji.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Policajka je jedina branila bećarac Empty Re: Policajka je jedina branila bećarac

Post by Tony Soprano Sat 3 Oct - 12:28

jastreb wrote:
kaja_333 wrote:A i onih su se bojali, ovi ne smiju nista..
Oni se nisu bavili takvim bedastoćama.

Ono su bili policajci iz naroda.

Sa čovjekom su sjeli za stol,pojeli,popili.

Radili su ono što se mora.

Glavni cilj prije polaska u smjenu bio im je ne biti,gladan,žedan i suh.

Ovi današnji mladi oholice gledaju samo tko će sa više naplaćenih kazni doć u stanicu.
ti se praviš blesev ili si prirodan?
Tony Soprano
Tony Soprano

Male
Posts : 1370
2015-08-15


Back to top Go down

Policajka je jedina branila bećarac Empty Re: Policajka je jedina branila bećarac

Post by abraham Sat 3 Oct - 12:41

A gdje su vam flasteri za tamnopute??? Stotine tisuca vam prelazi preko zemlje i vi lijepite sa flasterima za bijelce. Sramite se. To je medjunarodni skandal.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14093
2014-04-14


Back to top Go down

Policajka je jedina branila bećarac Empty Re: Policajka je jedina branila bećarac

Post by Tony Soprano Sat 3 Oct - 12:46

oni imaju narukvice
Tony Soprano
Tony Soprano

Male
Posts : 1370
2015-08-15


Back to top Go down

Policajka je jedina branila bećarac Empty Re: Policajka je jedina branila bećarac

Post by abraham Sat 3 Oct - 12:49

Kao brine ih becarac a ponizavaju nasu blisko istocnu i africku bracu kada ih lijepe, tj licece rane, flasterima za bijelce. Sta rekao drug Tito ranjenom drugu partizanu, i treba da boli druze, i treba.....

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14093
2014-04-14


Back to top Go down

Policajka je jedina branila bećarac Empty Re: Policajka je jedina branila bećarac

Post by marcellus Sat 3 Oct - 12:49

Gluposti. Bećarac je po prirodi stvari vulgaran i pun seksualnih aluzija. Kao i Linđo. Nekad su ljudi bili manje nadrkani pa su se znali i nasmijati. Da je policajka neki kurac odgovorila bi mu u stihu nečim duhovotim. Je suis bećarac, jebote

_________________
Policajka je jedina branila bećarac 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Policajka je jedina branila bećarac Empty Re: Policajka je jedina branila bećarac

Post by abraham Sat 3 Oct - 12:53

Mala moja brzo gace svuci
od Dortmunda drzim ga u ruciiiiiii

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14093
2014-04-14


Back to top Go down

Policajka je jedina branila bećarac Empty Re: Policajka je jedina branila bećarac

Post by abraham Sat 3 Oct - 12:54

Sto u ruci u dupe zavuciiii- je odgovor. Muhahahahahahaaaaaa

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14093
2014-04-14


Back to top Go down

Policajka je jedina branila bećarac Empty Re: Policajka je jedina branila bećarac

Post by epikur37 Sat 3 Oct - 13:03

kaja_333 wrote:Pa uvrijedio ju je, sto je je. Mislim ona je službena osoba , kao da sutkinji otpjevas na izricanju presude " daj mi se naguzi!" jer si kao bećar

Slatka  Kaja bećarac ne kuzi

nema veze dobit će po gu*i :p :D
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Policajka je jedina branila bećarac Empty Re: Policajka je jedina branila bećarac

Post by n_razbojnik Sat 3 Oct - 13:07

bećarac je slavonska verzija rap battlea

oni koji zabranuju bećarac zabranjivali bi battle, a to rade white supremacists

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11432
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Policajka je jedina branila bećarac Empty Re: Policajka je jedina branila bećarac

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum