ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Novi podaci Eurostata otkrivaju kako Hrvatska uništava budućnost svoje djece

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Novi podaci Eurostata otkrivaju kako Hrvatska uništava budućnost svoje djece - Page 2 Empty Re: Novi podaci Eurostata otkrivaju kako Hrvatska uništava budućnost svoje djece

Post by danni1 25/2/2018, 01:01

Gnječ wrote:
danni1 wrote:
Gnječ wrote:
danni1 wrote:
Gnječ wrote:

neznam odakle vadiš te postotke to valjda odokativno onako paušalno zaključuješ? ima tu mnogo varijablli nije baš to kamena s ramena...
Pa da...2/3 završilo ekonomski ostali filozofski.....što s tim, burza ti ne gine.

ima još fakulteta nisu samo ta dva.
Ima ,naravno ali ovi su mi nekako najčešći, stvarno mi se čini da 8 od 10 ljudi pohađa jedan od ta dva fakulteta.

valjda na fakultetima postoje upisne kvote nemože se na ekonomski faks upisati 10 tisuća studenata.

evo pogledaj:

http://www.efzg.unizg.hr/studiji-i-upisi-29719/upis-na-integrirane-i-preddiplomske-studije/uvjeti-za-upis-i-upisne-kvote/6969
Pa da..svake god oko 1000 studenata prosječno 6 g studiraju ...samo u Zg imaš 6000 ekonomista na faksu. a di su drugi gradovi, gdje će se ti ljudi zaposlit?

Osuđen si na burzu il putuj van a vani baš i ne cijene naše ekonomske stručnjake što znači da će raditi neki šljakerski poso.

danni1

Posts : 5159
2014-04-16


Back to top Go down

Novi podaci Eurostata otkrivaju kako Hrvatska uništava budućnost svoje djece - Page 2 Empty Re: Novi podaci Eurostata otkrivaju kako Hrvatska uništava budućnost svoje djece

Post by Guest 25/2/2018, 01:59

danni1 wrote:
Gnječ wrote:
danni1 wrote:
Gnječ wrote:
danni1 wrote:
Pa da...2/3 završilo ekonomski ostali filozofski.....što s tim, burza ti ne gine.

ima još fakulteta nisu samo ta dva.
Ima ,naravno ali ovi su mi nekako najčešći, stvarno mi se čini da 8 od 10 ljudi pohađa jedan od ta dva fakulteta.

valjda na fakultetima postoje upisne kvote nemože se na ekonomski faks upisati 10 tisuća studenata.

evo pogledaj:

http://www.efzg.unizg.hr/studiji-i-upisi-29719/upis-na-integrirane-i-preddiplomske-studije/uvjeti-za-upis-i-upisne-kvote/6969
Pa da..svake god oko 1000 studenata prosječno 6 g studiraju ...samo u Zg imaš 6000 ekonomista na faksu. a di su drugi gradovi, gdje će se ti ljudi zaposlit?

Osuđen si na burzu il putuj van a vani baš i ne cijene naše ekonomske stručnjake što znači da će raditi neki šljakerski poso.

i sad su studenti krivi? donekle jesu recimo ja ne bi nikada išao studirati neko zanimanje za koje znam da u matičnoj državi neću naći posao eventualno ako ne razmišljam o uhljebljenju u neku državnu crnu rupu a za to mi trebaju veze od roditelja, partijske knjižice pa na dalje ali ja ti nisam od te pasmine i ne paše mi to. a s druge strane krivac je država koji kurac stavljaju tako visoke kvote za zanimanja za koja nemogu jamčiti zaposlenje? neka smanje kvotu. uostalom nisu ni si rođeni za konobare i kuhare ne ide to tako sad ćemo se šaltat iz zanimanja u zanimanje kao svi mogu sve raditi. e nemogu. ali pošto je država sjebala kompletnu industriju potjerala najbolje iskusne majstore van na zapad onda imate to što imate devastirano društvo puno kriminala, korupcije koje nema nikakvav plan niti ideju kako naprijed. da tu ima oružja u izobilju kao što je bilo u doba JNA hrvatska bi plivala u krvi svi bi pucali u sve. bio bi građanski do istrebljenja. ali i to se polako kotrlja bude uskoro...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Novi podaci Eurostata otkrivaju kako Hrvatska uništava budućnost svoje djece - Page 2 Empty Re: Novi podaci Eurostata otkrivaju kako Hrvatska uništava budućnost svoje djece

Post by Sora 25/2/2018, 08:50

Fakulteti su originalni hrvatski izum za 

Zastitu i brigu oko djece do 30 godina . ..:chiefi

Imaju sve osigurano. Odim kasnije radnih mjesta. 
Ionak idu u Irsku poslije.

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Novi podaci Eurostata otkrivaju kako Hrvatska uništava budućnost svoje djece - Page 2 Empty Re: Novi podaci Eurostata otkrivaju kako Hrvatska uništava budućnost svoje djece

Post by Sora 25/2/2018, 08:53

Tako da nije cudo da su Hrvati zadovoljni s brigom drzave za djecu . 
 Lijepo salju ih u skole pa na fax , sve badava. 
Onda produže im djetinjstvo. 
Do 30 35 godina. 
Onda ih drze u kuci da ne placaju troškove stanovanja .. do 40 45 

Itd 

Drzava ko stvorena za djecu

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Novi podaci Eurostata otkrivaju kako Hrvatska uništava budućnost svoje djece - Page 2 Empty Re: Novi podaci Eurostata otkrivaju kako Hrvatska uništava budućnost svoje djece

Post by danni1 25/2/2018, 10:07

Gnječ wrote:
danni1 wrote:
Gnječ wrote:
danni1 wrote:
Gnječ wrote:

ima još fakulteta nisu samo ta dva.
Ima ,naravno ali ovi su mi nekako najčešći, stvarno mi se čini da 8 od 10 ljudi pohađa jedan od ta dva fakulteta.

valjda na fakultetima postoje upisne kvote nemože se na ekonomski faks upisati 10 tisuća studenata.

evo pogledaj:

http://www.efzg.unizg.hr/studiji-i-upisi-29719/upis-na-integrirane-i-preddiplomske-studije/uvjeti-za-upis-i-upisne-kvote/6969
Pa da..svake god oko 1000 studenata prosječno 6 g studiraju ...samo u Zg imaš 6000 ekonomista na faksu. a di su drugi gradovi, gdje će se ti ljudi zaposlit?

Osuđen si na burzu il putuj van a vani baš i ne cijene naše ekonomske stručnjake što znači da će raditi neki šljakerski poso.

i sad su studenti krivi? donekle jesu recimo ja ne bi nikada išao studirati neko zanimanje za koje znam da u matičnoj državi neću naći posao eventualno ako ne razmišljam o uhljebljenju u neku državnu crnu rupu a za to mi trebaju veze od roditelja, partijske knjižice pa na dalje ali ja  ti nisam od te pasmine i ne paše mi to. a s druge strane krivac je država koji kurac stavljaju tako visoke kvote za zanimanja za koja nemogu jamčiti zaposlenje? neka smanje kvotu. uostalom nisu ni si rođeni za konobare i kuhare ne ide to tako sad ćemo se šaltat iz zanimanja u zanimanje kao svi mogu sve raditi. e nemogu. ali pošto je država sjebala kompletnu industriju potjerala najbolje iskusne majstore van na zapad onda imate to što imate devastirano društvo puno kriminala, korupcije koje nema nikakvav plan niti ideju kako naprijed. da tu ima oružja u izobilju kao što je bilo u doba JNA hrvatska bi plivala u krvi svi bi pucali u sve. bio bi građanski do istrebljenja. ali i to se polako kotrlja bude uskoro...
Tako je. Ljudi upisuju faks tek da upišu nešto,nikom se ne radi jer su plače male pa sisaju roditelje i državu dok god mogu a onda strugnu van.

Ljudi i vladi imaju ideju kako to popraviti i znaju ali im se ta ideja ne sviđa jer to znači ukidanje mnogih povlastica koje uživaju i ukidanje još više uhljebničkih,beskorisnih radnih mjesta koje skupo plaćamo.

_________________
Novi podaci Eurostata otkrivaju kako Hrvatska uništava budućnost svoje djece - Page 2 Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

Novi podaci Eurostata otkrivaju kako Hrvatska uništava budućnost svoje djece - Page 2 Empty Re: Novi podaci Eurostata otkrivaju kako Hrvatska uništava budućnost svoje djece

Post by marcellus 25/2/2018, 10:10

ne kontam kakva je ovo kretenska statistika i kako ju je imbecilex protumačio, ali sigurno da u hrvatskoj skoro sva djeca idu u vrtić i naravno i pedijatru i svugdje, a kamoli da bi ih bilo samo 2 posto...

_________________
Novi podaci Eurostata otkrivaju kako Hrvatska uništava budućnost svoje djece - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Novi podaci Eurostata otkrivaju kako Hrvatska uništava budućnost svoje djece - Page 2 Empty Re: Novi podaci Eurostata otkrivaju kako Hrvatska uništava budućnost svoje djece

Post by dijagram 25/2/2018, 10:53

bezvezarije
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Novi podaci Eurostata otkrivaju kako Hrvatska uništava budućnost svoje djece - Page 2 Empty Re: Novi podaci Eurostata otkrivaju kako Hrvatska uništava budućnost svoje djece

Post by kaya 25/2/2018, 10:56

Sora wrote:Tako da nije cudo da su Hrvati zadovoljni s brigom drzave za djecu . 
 Lijepo salju ih u skole pa na fax , sve badava. 
Onda produže im djetinjstvo. 
Do 30 35 godina. 
Onda ih drze u kuci da ne placaju troškove stanovanja .. do 40 45 

Itd 

Drzava ko stvorena za djecu
Pa to je ok :)
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Novi podaci Eurostata otkrivaju kako Hrvatska uništava budućnost svoje djece - Page 2 Empty Re: Novi podaci Eurostata otkrivaju kako Hrvatska uništava budućnost svoje djece

Post by marcellus 25/2/2018, 11:55

Sora wrote:Fakulteti su originalni hrvatski izum za 

Zastitu i brigu oko djece do 30 godina . ..:chiefi

Imaju sve osigurano. Odim kasnije radnih mjesta. 
Ionak idu u Irsku poslije.

ebiga...

_________________
Novi podaci Eurostata otkrivaju kako Hrvatska uništava budućnost svoje djece - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Novi podaci Eurostata otkrivaju kako Hrvatska uništava budućnost svoje djece - Page 2 Empty Re: Novi podaci Eurostata otkrivaju kako Hrvatska uništava budućnost svoje djece

Post by Trinity 25/2/2018, 12:48

debotoijusto wrote:
prošlogodišnje istraživanje znanstvenica s Pravnog fakulteta pokazalo je da u Hrvatskoj čak 40 posto djece uopće ne ide u vrtić te da je cjelokupno stanje sustava predškolskog odgoja vrlo loše. Gotovo svaki treći grad i općina u Hrvatskoj - njih 161 - na svojem području nemaju ni vrtić ni jaslice, a njih 96 nema čak ni organiziranu predškolu, obveznu za svu djecu u godini prije kretanja u prvi razred osnovne škole

Rezultat toga su generacije djece koja nemaju ni približno jednake šanse u životu, što znači da nerazvijeni sustav predškolske njege proizvodi tisuće budućih konobara i konobarica, te sličnih niskokvalificiranih radnika. Nadalje, izostanak dobro organizirane predškolske njege znači i da je mnogim ženama teško uskladiti majčinstvo i karijeru, što dodatno unazađuje hrvatsko društvo.
Koje gluposti.
Jaslice i vrtić su nužno zlo a ne prednost za dijete.
Ostaviš ga u čoporu od 20-ak druge djece i mora biti tamo duže nego si ti na poslu. Strava.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Novi podaci Eurostata otkrivaju kako Hrvatska uništava budućnost svoje djece - Page 2 Empty Re: Novi podaci Eurostata otkrivaju kako Hrvatska uništava budućnost svoje djece

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum