ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Page 9 of 14 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14  Next

Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 9 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by aben 16/2/2018, 07:48

ex normal wrote:
aben wrote:
un je proponent mmt-a, modern monetary theoryja, warrena moslera, mitchela, wraya...

nisam ničiji zagovornik, ja sam pregledao statut HNBa i državne zakone po narodnim novinama koji se odnose na financijsko poslovanje, fiskalnu i monetarnu politiku, pa zbrojio i oduzeo

a tek onda išao googlati tko tvrdi slične stvari, pa naišao na taj MMT ali i brojne druge smjerove, najviše ih ima u Italiji, no nema smisla linkati materijale na talijanskom koje nitko ne razumije

ti liknaš blogove, galta i strašilo

ja ti dam referencu na izjave engleske i njemačke centralne banke, ecb-a

tko je u pravu, Galt, ili BOE, BUBA, ECB?

keyensianizam, Friedmanov monetarizam, teorija Austrijske škole... sve se temelje tipu ekonomije kad su zemlje koristile zlatni standard, znači da se ne mogu primjeniti na današnji fiat sustav, isto kao što nema smisla primjenivati ekonomske modele koji su vrijedili u doba feudalizma na današnji sustav
i čekoj, 
ti stvarno misliš da je kritika današnjeg sustava, i kritika pogleda na mmt sustav sastavljena od ljudi ki ne znaju zbrajati u skupu cijelih brojeva i ne razumu na ča misliš kad rečeš double bookkeeping?

i ako ti jo sa priznun da je magično monetarno stablo, unatoč svin manjkavostima, nojbolji opis stvarnosti, i ako ti rečin da je to fašizam jer želin slobodno bankarstvo koje je nužno bolje jer je privatno, 
koga ćeš mi unda linkati?

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 9 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by crvenkasti 16/2/2018, 08:42

michaellcmacha wrote:
Gnječ wrote:
što siješ to i žanješ. ti to najbolje znaš sijaču ampula.
šteta što nisi bio malo stariji pa da te uzavrela srpska krv tada nije ponijela i povela u Krajinu, pa onda usput i da si bio kurčevit pa me i sačeko npr u glini, na ravnoj cesti... to ti je izlaz prema Dvoru, pitaj crvenkastog on zna, on je tom trasom zdimio.... ;)

Gle, Miha je još živ. Pa već tri-četiri puta si rekao da si skoro umro.
Šta smo mi, budale, pa nas zajebavaš?
Ako budeš živ do idućeg mjeseca, iznervirat ćeš me.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28769
2014-04-17


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 9 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Yehudi 16/2/2018, 08:56

Gnječ wrote:
aben wrote:
Gnječ wrote:
aben wrote:
michaellcmacha wrote:
pa kredit, jebo ga ti abene tih deset milijardi je kreda ili kod stranih ili kod domaćih kreditora....
nije, 
po dedalosu.

ali to i ni bitno, bitno je da un jepeta govori o tomu kako ov sustav funkcioniro, i fašistički nas svih tretiro ko jedun entitet. i misli da bi se svi tribali isotin složiti, jer je postignut neki zacrtoni utlitaristički cilj.

meni je američka kompanija za koju sam neko vrijeme radio isplaćivala plaću i dodatno još cash za zdravstveno i mirovinsko. e sad da li ću ja taj novac štedit uložit u neki mirovinski fond ili zapit i potrošit na kurve i kladaru kompaniju boli kurac. jedino su uzimali obavezno za zdravstveno osiguranje u slučaju neke povrede na poslu ili izvan radnog vremena da imam što po njihovim američkim zakonima imam pravo i što me pripada. ostalo, evo ti cash i fuck off.
kapitalističke kompanije su moralne.

pa meni je bilo ok. korektni nikakvih problema sa kompanijom nisam imao kao ni oni samnom. i to isplaćivanje skoro cijele brutto plaće na ruke ili preko banke je pravi pogodak jer je to moj novac jer sam ga ja zaradio a ne da mi kao u rvackoj nasilno otmu 3/4 plaće i daju 1/4 i da s tom mižerijom đeparcem živim. ma jebiga i zato tu ne ide ništa kako treba. ali to je pravi kapitalizam tamo a ne ovo sranje ovdje. i tamo se cijeni rad i radnik a ovdje te u rvackoj šutiraju ko zadnje smeće koje je na cesti. zato smrt rvackom nacionalsocijalizmu, lupežima, niškoristi uhljebima političarima i svim kurvama i pederčinama iz tog političkog kriminalnog miljea kojeg štite kriminalci iz paramilicije RH.


      Amen

Ovo je postalo društvo razbojnika, lopova i hulja, kao privatna svojina nekoliko udruga koje vode korumpirani ustavni i drugi sudci
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 9 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by gargamel0101 16/2/2018, 12:37

michaellcmacha wrote:
Gnječ wrote:
što siješ to i žanješ. ti to najbolje znaš sijaču ampula.
šteta što nisi bio malo stariji pa da te uzavrela srpska krv tada nije ponijela i povela u Krajinu, pa onda usput i da si bio kurčevit pa me i sačeko npr u glini, na ravnoj cesti... to ti je izlaz prema Dvoru, pitaj crvenkastog on zna, on je tom trasom zdimio.... ;)
cheers cheers cheers cheers
gargamel0101
gargamel0101

Posts : 3558
2015-07-23


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 9 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Guest 16/2/2018, 12:54

gargamel0101 wrote:
michaellcmacha wrote:
Gnječ wrote:
što siješ to i žanješ. ti to najbolje znaš sijaču ampula.
šteta što nisi bio malo stariji pa da te uzavrela srpska krv tada nije ponijela i povela u Krajinu, pa onda usput i da si bio kurčevit pa me i sačeko npr u glini, na ravnoj cesti... to ti je izlaz prema Dvoru, pitaj crvenkastog on zna, on je tom trasom zdimio.... ;)
cheers cheers cheers cheers

čega se pametan stidi, budala se ponosi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 9 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Guest 16/2/2018, 13:45

Pinochet wrote:
nisam niti jednog ekonomista čuo da zagovara .. takve teorije.. jer nemaju nikakve logike :D

Deutsche: "Nobody Can Understand What's Going On With The Dollar... "

As Deutsche's FX strategist, George Saravelos, writes, he has been getting numerous inquiries as to how can it be that US yields are rising sharply, yet the dollar is so weak at the same time?

He believes the answer is simple: the dollar is not going down despite higher yields but because of them. Higher yields mean lower bond prices

https://www.zerohedge.com/news/2018-02-16/deutsche-nobody-can-understand-whats-going-dollar-answer-simple

yoda, ima li ovo logike?

što sam rekao jučer?


teorija na koju se ti referiraš se odnosi na koji ekonomski model? onaj sa zlatnim standardom? onaj u kojem nema novca nego se vrši robna razmjena? ili na ovaj današnji fiat sustav
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 9 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Kermit 16/2/2018, 14:14

debotoijusto wrote:ne radi se o novim izdvajanjima vec veca uplata od postojecih u mirovinske fondove , dakle podrzavam
kuda ide HR kad ja napuseni jebvivjetar bolje skuzim tekst letimicnim pogledom  , zalosno i otuzno  :D
Ne već povećanje ionako ogromnih doprinosa
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 9 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Guest 16/2/2018, 16:34

ex normal wrote:
Pinochet wrote:inače inflacija se kontrolira preko centralne banke najviše, operacijama na otvorenom tržištu, te dizanjem kamatnih stopa(poskuplješ  kredite, - manje izdanih kredita - manja količina novca u optciju, pada cijena - više kamatne stope također privlače lovu u banke što smanjuje opet lovu na tržištu i pada inflacija itd)

dizanjem cijene novca, tj.kamatnih stopa se povećava inflacija

viša kamatna stopa povećava cijenu robe, cijena nekretnine koju želiš kupiti raste za novu cijenu novca, tj. podignutu stopu kamate

uz to, centralna banka isplaćuje više kamate na štednju u obveznicama u koje banke ulažu, centralna banka "tiska" veću količinu novca koja se slijeva na račune štediša, tj. povećava se novčana masa

imaš trenutno SAD koji diže kamate i raste mu inflacija

provjeri na koji teoretski model se odnosi ta tvoja tvrdnja, da nije možda na Petka i Robinsona koji na otoku razmjenjuju kokosove orahe za morske školjke

ovako čovjek tko čita bi još i pomislio da si u pravu. čak sam i ja djelić posumnja.. fala kurcu dovoljno je upisati googole..

"relation between inflation and interest rates"

i prvi link sa googla;
https://www.investopedia.com/ask/answers/12/inflation-interest-rate-relationship.asp

In general, as interest rates are lowered, more people are able to borrow more money. The result is that consumers have more money to spend, causing the economy to grow and inflation to increase. The opposite holds true for rising interest rates. As interest rates are increased, consumers tend to save as returns from savings are higher. With less disposable income being spent as a result of the increase in the interest rate, the economy slows and inflation decreases.


drugi link sa googla;

https://www.investopedia.com/university/inflation/inflation3.asp

Interest rates directly affect lending and borrowing because higher interest rates make servicing loans more costly. By changing interest rates, the Fed tries to achieve maximum employment, stable prices and a good level growth. As interest rates drop, consumer spending increases, and this in turn stimulates economic growth which can spur inflation

treći link sa googla;

https://www.quora.com/How-do-interest-rates-affect-inflation

How do interest rates affect the rise and fall of inflation?

So how do these seemingly unrelated topics come together?

Lower interest rates translate to more money available for borrowing, making consumers spend more. The more consumers spend, the more the economy grows, resulting in a surge in demand for commodities, while there’s no change in supply. An increase in demand which can’t be met by supply results in inflation.
Higher interest rates make people cautious and encourage them to save more and borrow less. As a result, the amount of money circulating in the market reduces. Less money, of course, would mean that consumers find it more difficult to buy goods and services. The demand is less than the supply, the hike in prices stabilise, and sometimes, prices even come down.



itd.. dakle sve si falio opet , iako čovjek koji čita sa strane, tipa maramih bi još i pomislio da si u pravu;

logika je jednostavna i seljački jednostavna - centralna banka diže kamatne stope. više kamatne stope , znači dva faktora. prvi je faktor manja potražnja za novcem, što znači manje kreditiranje, što znači manje novca u opticaju što znači niža inflacija. drugi faktor je što viša kamatna stopa privlači lovu u štednju, a manje u potrošnju, što opet znači povlačenje novca iz opticaja i manju inflaciju.

što se tiče amerike, FED diže kamatne stope da obuzda inflaciju :D , sve ti piše svugdje, nemoraš komplicirati svima i sebi život
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 9 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by debotoijusto 16/2/2018, 16:46

tko ne zna kolegu @exa skupo bi ga platio
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30614
2014-04-12


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 9 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Guest 16/2/2018, 16:50

Pinochet wrote:
i prvi link sa googla;
https://www.investopedia.com/ask/answers/12/inflation-interest-rate-relationship.asp

Under a system of fractional-reserve banking, interest rates and inflation tend to be inversely correlated.
Fractional-Reserve Banking
The world currently uses a fractional-reserve banking system. When someone deposits $100 into the bank, he maintains a claim on that $100. The bank, however, can lend out those dollars based on the reserve ratio set by the central bank.

Book money created only by transactions between banks and non-banks

In terms of volume, the majority of the money supply is made up of book money, which is created through transactions between banks and domestic customers. Sight deposits are an example of book money: sight deposits are created when a bank settles transactions with a customer, ie it grants a credit, say, or purchases an asset and credits the corresponding amount to the customer's bank account in return. This means that banks can create book money just by making an accounting entry: according to the Bundesbank's economists, ""this refutes a popular misconception that banks act simply as intermediaries at the time of lending – ie that banks can only grant credit using funds placed with them previously as deposits by other customers""

https://www.bundesbank.de/Redaktion/EN/Topics/2017/2017_04_25_how_money_is_created.html


imamo li danas frakcijsko rezervno bankarstvo kako kaže "investopedia"?

ili imamo neki drugi sustav kako tvrdi njemačka centralna banka, tj. da banka stvara depozite izdavanjem kredita, a ne obratno, da se od položenih depozita izdvajaju pozajmice


ti uopće ne kužiš u kojem si vremenu i prostoru :popcorn

koja je danas godina? 1918.?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 9 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Guest 16/2/2018, 16:56

sve jedno, ponašanje centralne banke isto djeluje i danas i tada. dizanje kamatne stope ograničava količinu novca u opticaju, - što smanjuje inflaciju. i obrnuto.

bez obzira na kakav sustav.

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 9 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Guest 16/2/2018, 17:01

i ponašanje centralnih banaka i u rusiji i USA, recimo je sukladno time. preko kamatne stope kontroliraju inflaciju, bez obzira na monetarni sustav. pa piše ti u svim medijima da FED diže kamatnu stopu da stavi inflaciju pod kontrolu(oko 2%)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 9 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Guest 16/2/2018, 17:05

Pinochet wrote:sve jedno, ponašanje centralne banke isto djeluje i danas i tada
bez obzira na kakav sustav.

:20 :popcorn
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 9 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Guest 16/2/2018, 17:09

Pinochet wrote:pa piše ti u svim medijima

aha, piše mi u medija, pored dnevnog horoskopa i savjeta o liječenju alternativnom medicinom mediji me ispravno obavještavaju i o ekonomskim kretanjima :popcorn
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 9 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by michaellcmacha 16/2/2018, 17:11

svaka tebi nihil čast ali po ovom pitanju ja se priklanjam razmišljanju dede... jel tebi netko onako usput prišapnuo da amerikanci imaju stopu nezaposlenosti cca 2-4%, i da samo jebene farbe za farbat ratne brodove proizvedu više nego cijela europa zajedno sa rusijom za sve čega bi se dosjetio ofarbati... ili da pustiš na stranu priče o gmo kurcu palcu i da uzmeš u obzir da amerika proizvodi toliko hrane da je sposobna s tom količinom nahraniti oko 3 milijarde ljudi, odnosno da kad uredovno nahrani sebe, popuni sve svoje rezerve, usput nahrani pol južne amerike i 3/4 afrike, još joj ostane za cijelu europu da nahrani, htjela ne htjela još zagnoji zemlju sa količinom kojom bi mogla nahraniti aziju i oceaniju, kad izmakneš indiju i kinu...za primjer mi proizvedemo oko 1,5 milijuna tona kukuruza a amerika 260 milijuna tona kukuruze koja je glavna hrana svjetske populacije, ili mi proizvedemo oko 800 000 tona pšenice pretežno ranga stočne pšenice, a amerikanci oko 65 milijuna tona od čega je 2/3 prva klasa pšenice, jel treba spominjati da je američka proizvodnja hrane najproduktivnija proizvodnja na svijetu, naravno da ne treba....  ok inflacija 1 2 i 3 su spike u koje neću ulaziti ali ja stvarno ne kužim koji kurac po pitanju bilo čega spominjete SAD kad se on ne uklapa ni u kakve šprance niti se itko uključujući i kinu koja je kurac na biciklu s obzirom da je ona uz žestoki napor uspjela izvući ispod praga siromaštva 10 milijuna stanovnika ali ju je sramota reći da je ispod tog praga preko 50% kineske populacije, dok ameri na svojih 300 milijuna stanovnika sa daleko više postavljenim pragom imaju jedva 10 milijuna sirotana....

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 9 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Guest 16/2/2018, 17:14

dobro je, deda .. svi čekamo logiku kako da objasniš kako marić porezima kontrolira inflacijU LOLOLOL, i zašto FED diže kamatne stope , a izjavi da je to radi kontrole inflacije. eto.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 9 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Guest 16/2/2018, 17:16

michaellcmacha wrote:svaka tebi nihil čast ali po ovom pitanju ja se priklanjam razmišljanju dede... jel tebi netko onako usput prišapnuo da amerikanci imaju stopu nezaposlenosti cca 2-4%, i da samo jebene farbe za farbat ratne brodove proizvedu više nego cijela europa zajedno sa rusijom za sve čega bi se dosjetio ofarbati... ili da pustiš na stranu priče o gmo kurcu palcu i da uzmeš u obzir da amerika proizvodi toliko hrane da je sposobna s tom količinom nahraniti oko 3 milijarde ljudi, odnosno da kad uredovno nahrani sebe, popuni sve svoje rezerve, usput nahrani pol južne amerike i 3/4 afrike, još joj ostane za cijelu europu da nahrani, htjela ne htjela još zagnoji zemlju sa količinom kojom bi mogla nahraniti aziju i oceaniju, kad izmakneš indiju i kinu...za primjer mi proizvedemo oko 1,5 milijuna tona kukuruza a amerika 260 milijuna tona kukuruze koja je glavna hrana svjetske populacije, ili mi proizvedemo oko 800 000 tona pšenice pretežno ranga stočne pšenice, a amerikanci oko 65 milijuna tona od čega je 2/3 prva klasa pšenice, jel treba spominjati da je američka proizvodnja hrane najproduktivnija proizvodnja na svijetu, naravno da ne treba....  ok inflacija 1 2 i 3 su spike u koje neću ulaziti ali ja stvarno ne kužim koji kurac po pitanju bilo čega spominjete SAD kad se on ne uklapa ni u kakve šprance niti se itko uključujući i kinu koja je kurac na biciklu s obzirom da je ona uz žestoki napor uspjela izvući ispod praga siromaštva 10 milijuna stanovnika ali ju je sramota reći da je ispod tog praga preko 50% kineske populacije, dok ameri na svojih 300 milijuna stanovnika sa daleko više postavljenim pragom imaju jedva 10 milijuna sirotana....

lik se postavio tako, da dominira u raspravi, agresivno, vrijeđa, pa recimo ekipa koja se nekuži puno tu, misle iz njegova načina komuniciranja da je on u pravu.. mislim , sa strane, deda je upravu glede mnogih stvari, ali ovdje veze nema. ušao je malo u ekonomiju, pa radi ogromne greške,.. mislim porezi za kontrolu inflacije, kamatne stope da nesluže tome(WHAT A FUCK) , eto pitaj bilo kojeg ekonomskog analitičara, svi bi pukli od smijanja i rekli bi da pričaju sa trolom.
ali eto, ti misli da je on u pravu, neka mi objasni kako država kontrolira porezima inflaciju, i čemu onda služi kontrola kamatnih stopa od centralne banke,
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 9 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by michaellcmacha 16/2/2018, 17:17

Pinochet wrote:i ponašanje centralnih banaka i u rusiji i USA, recimo je sukladno time. preko kamatne stope kontroliraju inflaciju, bez obzira na monetarni sustav. pa piše ti u svim medijima da FED diže kamatnu stopu da stavi inflaciju pod kontrolu(oko 2%)
ti si meni nihil djelovao ozbiljnije... jebote rusija koji kurac ju spominješ u bilo kakvom kontekstu kad je u pitanju ekonomija, i onda ju još ići uspoređivati sa SAD-om... alo 2% inflacije na 13 000 milijardi BDP-a i koliko ono rusi imaju bdp ukupno i koliko per kockastoj ruskoj glavi, i s koliko % radno aktivnog stanovništva  ameri proizvode skoro 50% ukupno proizvedene hrane na cijeloj jebenoj kugli zemaljskoj... koliki je udio amera u baznoj industriji a koliki u najmodernijim tehnologijama u odnosu na rusiju, i još uzmi u obzir da su maltene baznu industriju skoro pa napustili....

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 9 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Guest 16/2/2018, 17:30

michaellcmacha wrote:
Pinochet wrote:i ponašanje centralnih banaka i u rusiji i USA, recimo je sukladno time. preko kamatne stope kontroliraju inflaciju, bez obzira na monetarni sustav. pa piše ti u svim medijima da FED diže kamatnu stopu da stavi inflaciju pod kontrolu(oko 2%)
ti si meni nihil djelovao ozbiljnije... jebote rusija koji kurac ju spominješ u bilo kakvom kontekstu kad je u pitanju ekonomija, i onda ju još ići uspoređivati sa SAD-om... alo 2% inflacije na 13 000 milijardi BDP-a i koliko ono rusi imaju bdp ukupno i koliko per kockastoj ruskoj glavi, i s koliko % radno aktivnog stanovništva  ameri proizvode skoro 50% ukupno proizvedene hrane na cijeloj jebenoj kugli zemaljskoj... koliki je udio amera u baznoj industriji a koliki u najmodernijim tehnologijama u odnosu na rusiju, i još uzmi u obzir da su maltene baznu industriju skoro pa napustili....
gle, znam ja šta je ruska ekonomija. ima industrijski proizvod puno manji nego hrvatski po glavi stanovnika. dakle ova jadna hrvatska proizvodi puno više visoko kvalitetne industrijske robe nego rusija. dakle da je u rusiji 140milijuna hrvata, vjerojatno bi ta država bila čak i dosta jača od rusije.

ali to nije tema. tema su kamatne stope , inflacija, gdje se deda gubi, i smije se i ruga, ali nigdje nemože objasniti te svoje teze i teorije
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 9 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Guest 16/2/2018, 17:30

Pinochet wrote:i zašto FED diže kamatne stope , a izjavi da je to radi kontrole inflacije. eto.

Consistent with its statutory mandate, the Committee seeks to foster maximum employment and price stability. The Committee expects that, with further gradual adjustments in the stance of monetary policy, economic activity will expand at a moderate pace and labor market conditions will remain strong. Inflation on a 12‑month basis is expected to move up this year and to stabilize around the Committee's 2 percent objective over the medium term. Near-term risks to the economic outlook appear roughly balanced, but the Committee is monitoring inflation developments closely.

In view of realized and expected labor market conditions and inflation, the Committee decided to maintain the target range for the federal funds rate at 1-1/4 to 1‑1/2 percent. The stance of monetary policy remains accommodative, thereby supporting strong labor market conditions and a sustained return to 2 percent inflation.

In determining the timing and size of future adjustments to the target range for the federal funds rate, the Committee will assess realized and expected economic conditions relative to its objectives of maximum employment and 2 percent inflation. This assessment will take into account a wide range of information, including measures of labor market conditions, indicators of inflation pressures and inflation expectations, and readings on financial and international developments. The Committee will carefully monitor actual and expected inflation developments relative to its symmetric inflation goal. The Committee expects that economic conditions will evolve in a manner that will warrant further gradual increases in the federal funds rate; the federal funds rate is likely to remain, for some time, below levels that are expected to prevail in the longer run. However, the actual path of the federal funds rate will depend on the economic outlook as informed by incoming data.

https://www.federalreserve.gov/newsevents/pressreleases/monetary20180131a.htm


FED doslovno kaže da cilja 2% inflaciju i punu zaposlenost, te da zato diže kamate

a ne da se bori protiv inflacije

što kaže horoskop, kakvo će vrijeme biti sutra, sunčano ili poplava? :popcorn
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 9 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by michaellcmacha 16/2/2018, 17:32

Pinochet wrote:
michaellcmacha wrote:svaka tebi nihil čast ali po ovom pitanju ja se priklanjam razmišljanju dede... jel tebi netko onako usput prišapnuo da amerikanci imaju stopu nezaposlenosti cca 2-4%, i da samo jebene farbe za farbat ratne brodove proizvedu više nego cijela europa zajedno sa rusijom za sve čega bi se dosjetio ofarbati... ili da pustiš na stranu priče o gmo kurcu palcu i da uzmeš u obzir da amerika proizvodi toliko hrane da je sposobna s tom količinom nahraniti oko 3 milijarde ljudi, odnosno da kad uredovno nahrani sebe, popuni sve svoje rezerve, usput nahrani pol južne amerike i 3/4 afrike, još joj ostane za cijelu europu da nahrani, htjela ne htjela još zagnoji zemlju sa količinom kojom bi mogla nahraniti aziju i oceaniju, kad izmakneš indiju i kinu...za primjer mi proizvedemo oko 1,5 milijuna tona kukuruza a amerika 260 milijuna tona kukuruze koja je glavna hrana svjetske populacije, ili mi proizvedemo oko 800 000 tona pšenice pretežno ranga stočne pšenice, a amerikanci oko 65 milijuna tona od čega je 2/3 prva klasa pšenice, jel treba spominjati da je američka proizvodnja hrane najproduktivnija proizvodnja na svijetu, naravno da ne treba....  ok inflacija 1 2 i 3 su spike u koje neću ulaziti ali ja stvarno ne kužim koji kurac po pitanju bilo čega spominjete SAD kad se on ne uklapa ni u kakve šprance niti se itko uključujući i kinu koja je kurac na biciklu s obzirom da je ona uz žestoki napor uspjela izvući ispod praga siromaštva 10 milijuna stanovnika ali ju je sramota reći da je ispod tog praga preko 50% kineske populacije, dok ameri na svojih 300 milijuna stanovnika sa daleko više postavljenim pragom imaju jedva 10 milijuna sirotana....

lik se postavio tako, da dominira u raspravi, agresivno, vrijeđa, pa recimo ekipa koja se nekuži puno tu, misle iz njegova načina komuniciranja da je on u pravu.. mislim , sa strane, deda je upravu glede mnogih stvari, ali ovdje veze nema. ušao je malo u ekonomiju, pa radi ogromne greške,.. mislim porezi za kontrolu inflacije, kamatne stope da nesluže tome(WHAT A FUCK) , eto pitaj bilo kojeg ekonomskog analitičara, svi bi pukli od smijanja i rekli bi da pričaju sa trolom.
ali eto, ti misli da je on u pravu, neka mi objasni kako država kontrolira porezima inflaciju, i čemu onda služi kontrola kamatnih stopa od centralne banke,
ma nema veze što vrijeđa, bolje da te on vrijeđa nego debil gnječ ili pička pobjeglička crvenkasti... ok moguće bi on mogao i na neki drugi, prihvatljiviji način komunicirati ali to nije bitno ukoliko govori neke stvari koje su po meni ispravne, nebitno što je i meni dosad rekao svašta... ali na stranu to, eto nek si i ti u pravu, ali kad ti ili bilo tko, koliko god nam ta Amerika (SAD) bila antipatična ideš istu uspoređivati sa bilo kim u vezi bilo čega baznoga po pitanju odnosa populacije, proizvodnje, produkcije, kvalitete jebiga sory ali meni to zvuči neozbiljno... jebote pa kad amerika kihne mi dobijemo gripu a kad se zakašlje u sviju nas je posljednji stadij upale pluća... i to sad kad su u fazi postindustijalizacije... a ti reci da griješim ili da je ovo što sam naveo krivo...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 9 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 9 of 14 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum