ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 32 of 50 Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 41 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 19/2/2018, 17:53

Denkverbot - Page 32 23519348_703283929864336_6920300205590302460_n

ovdje ne trebam pisat tko je sve na fotki...

Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 19/2/2018, 18:06

Denkverbot - Page 32 23621962_10214623992371921_4234481778502340392_n

F.Ferdinand ,Brioni 1910.

punim imenom dužim nego Čiko iz Darkvudske šume.

Franz Ferdinand Carl Ludwig Joseph Maria von Österreich-Este

ja ga zovem Lačni (gladni) Franz jer je bio poznati lovac na trofeje. Nadan Vidošević je za njega mali od kužine koji lovi miševe.

Lačni Franz je pobio preko 300 tisuća raznih vrsta životinja od toga 5000 jelena...

Franz Ferdinand had a fondness for trophy hunting that was excessive even by the standards of European nobility of this time. In his diaries he kept track of an estimated 300,000 game kills, 5,000 of which were deer. About 100,000 trophies were on exhibit at his Bohemian castle at Konopiště which he also stuffed with various antiquities, his other great passion.

na kraju je od lovca postao lovina i skončao u Sarajevu kao lovački trofej srbina lovca Gavrila Principa.

eto što ti je život.

ali prije toga imao je jednu nezgodu upozorenja čudna stvar se desila:


The Archduke and his wife visited England in the autumn of 1913, spending a week with George V and Queen Mary at Windsor Castle before going to stay for another week with the Duke of Portland at Welbeck Abbey, Nottinghamshire, where they arrived on 22 November. He attended a service at the local Catholic church in Worksop and the Duke and Archduke went game shooting on the Welbeck estate when, according to the Duke's memoirs, Men, Women and Things:

"One of the loaders fell down. This caused both barrels of the gun he was carrying to be discharged, the shot passing within a few feet of the archduke and myself. I have often wondered whether the Great War might not have been averted, or at least postponed, had the archduke met his death there and not in Sarajevo the following year."

https://en.wikipedia.org/wiki/Archduke_Franz_Ferdinand_of_Austria

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 19/2/2018, 18:12

mativka wrote:Danas je in biti vs. :)

vs. ? neznam tu kraticu što znači?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 19/2/2018, 18:32

Denkverbot - Page 32 15894930_1217798044923267_6629598293842916675_n

"Što uopće znamo o društvu, moralu, društvenom poimanju prihvatljivog ponašanja za vrijeme austrougarske? Kao i svaka druga velika (licemjerna) kultura, jedno je što se nominalno proklamira, a drugo je što to isto društvo moralne standarde sustavno krši. U studenom 1906. na ovaj (priloženi) način se reklamira bečki fotograf. I sad zamislite da u Glasu Istre ili Novom Listu 2018. izađe oglas na kojem je mlada djevojka zavezana za stablo i dolje piše: foto-akt studio / muškarci žene i djeca.

I onda se čovjek zapita jeli Sokrat u pravu kad govori da: “Mladi danas vole luksuz. Ne znaju se ponašati, preziru autoritet, ne poštuju starije i zabavljaju se umjesto da rade. Mladi ljudi ne ustaju kada stariji ulazi u prostoriju. Proturječe roditeljima, brbljaju u društvu, proždiru za stolom slatkiše, prekriže noge i tiraniziraju učitelje!”…..ili je pak riječ o starima"
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 19/2/2018, 19:02

4.1.1889.
Pulska Gradska uprava izdaje proglas: Za poboljšanje čistoće ulica i trgova grada naređuje se:
1. Svi stanari moraju skupljati smeće iz kvarta u zgodne kutije i davati ih čistačima koji svoj dolazak u ulicu najavljuju zvonom;
2. Zabranjeno je takve kutije ostavljati na javnoj ulici;
3. Zabranjuje se vlasnicima trgovina, gostiona i sl. da gomilaju smeće ispred vrata na ulici, moraju se vladati prema točki 1.;
4. Onaj kome je drvo, ugalj i dr. materijal za ogrjev isporučen na ulicu ispred ulaza mora očistiti pločnik i ulicu od ostataka.
Za prekršitelje su na snazi novčane kazne do 10 fiorina ili uhićenje.


......






.......


Denkverbot - Page 32 15873411_1585890504771216_9052002703823737600_n

100 i kusur godina kasnije...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 19/2/2018, 19:16

evo da ne uzimam prostor i svašta nešto starosjediocima ako nekoga sve ovo zanima može dalje nastaviti čitati na linku udruge K.u.K Pula


https://www.facebook.com/groups/101347809908156/?ref=group_header
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 20/2/2018, 05:41


kopka me jedna misao od Kanta pa sam mislio je podijeliti.. on smatra da je stavljanje "smokvinog lista" na golo tijelo - ljudsko oslobodjenje jer predstavlja pobjedu uma nad nagonima, i samo zbog tog se mogao u covjeku roditi osjecaj za ljepotu i ljubav, jer tog kod zivotinja nema (iako ne znam, moje misljenje je danas da zivotinje imaju emocije, iako ljubav je apstraktna, a smisao za ljepotu pogotovo) ugl, nekako iz tog proizlazi da je odmak, tj stid odlican erotski podrazaj i trigger, na neki nacin i potreban, ako seks postane nesto normalno i detabuizirano do te mjere kao otic frizeru, mozda se zato i gubi smisao za ljepotu i ljubav u svijetu.. (pametovanje off zzz)
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 20/2/2018, 07:32

Gnječ wrote:
mativka wrote:Danas je in biti vs. :)

vs. ? neznam tu kraticu što znači?
Protiv.
Mislim da si ju upotrebljavao prilikom nedavnog pisanja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 20/2/2018, 07:39

kic wrote:
kopka me jedna misao od Kanta pa sam mislio je podijeliti.. on smatra da je stavljanje "smokvinog lista" na golo tijelo - ljudsko oslobodjenje jer predstavlja pobjedu uma nad nagonima, i samo zbog tog se mogao u covjeku roditi osjecaj za ljepotu i ljubav, jer tog kod zivotinja nema (iako ne znam, moje misljenje je danas da zivotinje imaju emocije, iako ljubav je apstraktna, a smisao za ljepotu pogotovo) ugl, nekako iz tog proizlazi da je odmak, tj stid odlican erotski podrazaj i trigger, na neki nacin i potreban, ako seks postane nesto normalno i detabuizirano do te mjere kao otic frizeru, mozda se zato i gubi smisao za ljepotu i ljubav u svijetu.. (pametovanje off zzz)
ne razumin zoč se ogradjuješ da pametuješ? je te stroh da će denkverbot pokleknuti pod najezdon kulture s vipa koja je došla s gnječon?

riječ je o potencijalu. dumboki smo, dumboki ko bezdanka. stvarnost nan pruža celo jedno novo hologramsko postojanje, ali moromo se otrgnuti nagonima ki su nas zapravo doveli do toga. ni reći da su nagoni loši, ili da smo ih preresli, nego smo ih stavili pod kontrolu volje. na ot nočin je potraga za smislon postala potencijalno  puno izglednija, jer malo ki more živiti ko životinja, biti svjestan toga i pronojti smisao u tomu.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 20/2/2018, 07:40

kic wrote:
kopka me jedna misao od Kanta pa sam mislio je podijeliti.. on smatra da je stavljanje "smokvinog lista" na golo tijelo - ljudsko oslobodjenje jer predstavlja pobjedu uma nad nagonima, i samo zbog tog se mogao u covjeku roditi osjecaj za ljepotu i ljubav, jer tog kod zivotinja nema (iako ne znam, moje misljenje je danas da zivotinje imaju emocije, iako ljubav je apstraktna, a smisao za ljepotu pogotovo) ugl, nekako iz tog proizlazi da je odmak, tj stid odlican erotski podrazaj i trigger, na neki nacin i potreban, ako seks postane nesto normalno i detabuizirano do te mjere kao otic frizeru, mozda se zato i gubi smisao za ljepotu i ljubav u svijetu.. (pametovanje off zzz)
Po meni, ljubav nije apstraktna. Prije bih zaljubljenost svrstala pod taj pojam.
Što bi u slučaju "smokvinog lista" predstavljalo sexy donje rublje?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 20/2/2018, 08:02

Al ponekad se prepustiti nagonima poput životinje mi se ne čini loše :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 20/2/2018, 08:17

aben wrote:jer malo ki more živiti ko životinja, biti svjestan toga i pronojti smisao u tomu.

da, gledam sinoć jedan intervju na N1, i tako govori se o detabuizaciji seksa, i kako treba djecu podučavati tom modulu..

i ne znam, nije mi to baš privlačno, they will ruin sex - je sve što si mislim..

sposobni smo u glavi se odvojiti od stvari, i zbog te mašte imamo ideje na raspologanju, i zato ne treba kvariti to drugim ljudima koji bi htjeli biti zaljubljeni ili voliti nešto lijepo..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 20/2/2018, 08:47

mativka wrote:Al ponekad se prepustiti nagonima poput životinje mi se ne čini loše :)

that goes without sayin. al neš na tomu groditi život

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 20/2/2018, 08:58

kic wrote:
aben wrote:jer malo ki more živiti ko životinja, biti svjestan toga i pronojti smisao u tomu.

da, gledam sinoć jedan intervju na N1, i tako govori se o detabuizaciji seksa, i kako treba djecu podučavati tom modulu..

i ne znam, nije mi to baš privlačno, they will ruin sex - je sve što si mislim..

sposobni smo u glavi se odvojiti od stvari, i zbog te mašte imamo ideje na raspologanju, i zato ne treba kvariti to drugim ljudima koji bi htjeli biti zaljubljeni ili voliti nešto lijepo..


ljudi nisu čimpanze, naše ženke su privržene. 
tabui općenito imaju negativan prizvuk, ali oni nisu nešto protiv čega se tribo boriti. jo predložen geografsko rješenje. isto kako lav i antilopa moru živiti zajeno, tako moru i divljaci i civilizironi, malo na distanci. ko salt lake city i san francisco. ko vip i denkverbot.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 20/2/2018, 09:05


ko srbi i hrvati xD
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 20/2/2018, 09:09

aben wrote:
mativka wrote:Al ponekad se prepustiti nagonima poput životinje mi se ne čini loše :)

that goes without sayin. al neš na tomu groditi život
Naravno da ne.
Ali zgodno ga je nadopuniti :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 20/2/2018, 09:12

kic wrote:
ko srbi i hrvati xD
Ko muški i ženske xD
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 20/2/2018, 09:14


nje.

mi moramo bit skupa.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 20/2/2018, 09:16

mativka wrote:
aben wrote:
mativka wrote:Al ponekad se prepustiti nagonima poput životinje mi se ne čini loše :)

that goes without sayin. al neš na tomu groditi život
Naravno da ne.
Ali zgodno ga je nadopuniti :)
pohotnice

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 20/2/2018, 09:21

mativka wrote:
kic wrote:
ko srbi i hrvati xD
Ko muški i ženske xD
upravo kako srbi i hrvati.

a, učer sun pogljedo jedun video jordana,
grin ga nojti...

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 32 of 50 Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 41 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum