ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

katolicka prometna policija , nema labavo

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

katolicka prometna policija , nema labavo Empty katolicka prometna policija , nema labavo

Post by debotoijusto Tue 16 Jan - 17:57

Don Tomislav Vlahović, župnik u Perušiću kod Benkovca i kapelan Policijske uprave zadarske, zaustavio nas je u automobilu i legitimirao, lažno se predstavljajući kao policajac Šibensko-kninske policijske uprave – tvrde Luka Ojurović (24) i Šime Miletić (21) dok nam pokazuju mjesto na državnoj cesti od Benkovca prema Lepurima gdje se prije više od dva mjeseca dogodio nesvakidašnji incident.
– Evo, tu nas je zaustavio. Pružio je policijsku palicu kroz prozor svojeg automobila i tražio od nas da se zaustavimo. Kad smo stali, nije izlazio iz svoje mazde 6, bijelo-sive boje, registracijskih oznaka ZD 248 IL. Stajao je nekoliko minuta u autu, pa smo ja i Šime, koji je vozio, izišli iz naše opel corse i krenuli prema njemu – kaže Luka, koji se te večeri našao na mjestu suvozača. Iza njih su u automobilu bili još Šimin brat Valentino Miletić i bratić Matej Čirjak.


Kad su Luka i Šime prišli bijeloj mazdi, iz automobila je izišao čovjek u sivo-plavoj trenirci.
– Čim je izašao, odmah je povisio ton na nas – nastavlja Šime priču.
– "Zašto ste izašli iz auta?" pitao nas je. U tom trenutku Luka ga je prepoznao. Shvatio je da je to don Tomislav, kojeg svake nedjelje vidi na misi. Ja ga prije toga nisam nikada vidio, jer živim u Biloj Vlaki.
"Don Tomislave, jeste li to vi?" upitao ga je Luka. "Reci kolegi neka uđe u auto! Nek se smiri ili ću ga prebiti i privesti u šibensku policiju", na to je odgovorio don Tomislav.
Mi smo se vratili u naš automobil, a on je došao za nama. Prišao je autu i od mene tražio prometnu i osobnu iskaznicu – govori Šime, a nastavlja Luka.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30630
2014-04-12


Back to top Go down

katolicka prometna policija , nema labavo Empty Re: katolicka prometna policija , nema labavo

Post by debotoijusto Tue 16 Jan - 17:58

 Dok mu je Šime davao dokumente, ja sam ga pitao da se kao policajac legitimira, da nam kaže svoj broj i pokaže značku. U tom trenutku pogledao je prema stražnjem sjedalu, gdje su sjedili Valentino i Matej. Matej ga je odmah prepoznao, ali i on njega.
Don Tomislav se refleksno povukao unatrag i jednom rukom okrenuo akreditaciju s fotografijom i imenom koja mu je visjela oko vrata. Okrenuo je tako da se ne može vidjeti tko je na njoj, a ja sam krajičkom oka uspio uhvatiti samo ime. Pisalo je "Tomislav" – sjeća se Luka.
Kad je shvatio da je "otkriven", don Tomislav je Šimi brzo vratio dokumente i uputio se prema svojem automobilu. Sjeo je u njega i krenuo, a mladići u opel corsi vozili su za njim. Vozili su tako iza njega još možda kilometar, sve dok mazda nije skrenula i zaustavila se na odmorištu s lijeve strane ceste.
Odmah nakon toga Luka je nazvao policiju na broj 192 u namjeri da prijavi ono što im se dogodilo: da ih je policijski kapelan zaustavio policijskom palicom i od njih tražio dokumente iako, tvrde, on na to nema pravo, niti su oni počinili ikakav prekršaj.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30630
2014-04-12


Back to top Go down

katolicka prometna policija , nema labavo Empty Re: katolicka prometna policija , nema labavo

Post by debotoijusto Tue 16 Jan - 17:59

 Nazvao sam 192 i dobio centralu šibensko-kninske policije. Bilo je točno 21.27 sati. Oni su me prespojili na benkovačku Policijsku postaju i ja sam dežurnom rekao što nam se dogodilo – da nas je zaustavilo osobno vozilo zadarskih registarskih oznaka i da smo u prometnom policajcu prepoznali našeg svećenika don Tomislava Vlahovića. Prepoznao sam ga ja, ali i Matej. Pozvali smo policiju da interveniraju, a oni su nam rekli da su prijavu primili na znanje, da mi ništa ne poduzimamo na svoju ruku i da će provjeriti našu prijavu – govori Luka.
Sutradan ujutro, nakon što je taj događaj ispričao ukućanima, Lukin očuh Jašo Lepur uputio se u benkovačku Policijsku postaju. Htio je znati što je policija poduzela, odnosno što kani poduzeti zbog, u najmanju ruku, neobičnog ponašanja mjesnog svećenika i policijskog kapelana.
– Došao sam kod dežurnog oko 10.30 i pitao ga što misle poduzeti glede sinoćnje prijave. U policiji je bio novi dežurni i prijavu nigdje nije mogao pronaći. Dao sam mu registraciju mazde da je provjeri. Kad je ukucao u računalo, začuđeno je pogledao u mene i upitao: "Znate li tko je to?"
"Znam", odgovorio sam, "jer su ga prepoznali moj sin i njegov prijatelj. To je svećenik naše župe", odgovorio sam.
"Još gore", kazao mi je na to dežurni policajac. "On je i naš kapelan."
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30630
2014-04-12


Back to top Go down

katolicka prometna policija , nema labavo Empty Re: katolicka prometna policija , nema labavo

Post by debotoijusto Tue 16 Jan - 17:59

Nakon više od mjesec dana, 12. prosinca, dobio sam odgovor od Željka Kralja, voditelja Službe za unutarnju kontrolu MUP-a, a iz Nadbiskupije do danas nismo dobili nikakav odgovor – rekao nam je Jašo Lepur.
"Izvršenim provjerama potvrđeni su Vaši navodi, odnosno utvrđene su nepravilnosti u postupanju policijskog službenika – kapelana, no utvrđeno je kako je do njegove reakcije došlo isključivo radi upozorenja građana o sigurnosti prometa na cestama.
Koristimo ovu priliku uputiti Vam ispriku zbog predmetnog događaja te Vam priopćavamo kako je policijski službenik – kapelan upozoren na utvrđene nepravilnosti u postupanju, te da je s njegovim postupanjem upoznat njegov nadređeni rukovoditelj radi eventualnog poduzimanja daljnjih mjera i radnji iz njegove nadležnosti", stoji u odgovoru Željka Kralja.
U međuvremenu je Jašo doznao od mještana da don Tomislav govori po selu kako je zaustavio automobil s mladićima jer su divljali po cesti.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30630
2014-04-12


Back to top Go down

katolicka prometna policija , nema labavo Empty Re: katolicka prometna policija , nema labavo

Post by debotoijusto Tue 16 Jan - 18:04

– Ako smo divljali, zašto nas nije prijavio? To što on govori samo potvrđuje da nije spreman reći istinu i suočiti se s onim što je učinio. Što bi bilo da ga mi nismo prepoznali? Kad smo vidjeli da svi šute, da nitko ne reagira, odlučili smo se obratiti Slobodnoj Dalmaciji – kažu Luka i Šime.
A Jašo Lepur postavlja za njega, kako kaže, ključno pitanje:
– Zašto don Tomislav radi to? Zašto se takvo njegovo ponašanje tolerira? I zašto se to što radi – zataškav

http://www.slobodnadalmacija.hr/dalmacija/zadar/clanak/id/526668/kako-se-zupnik-malo-zaigrao-svecenik-policijskom-palicom-zaustavljao-vozace-mladicu-zaprijetio-da-ce-ga-prebiti-mjestani-pricaju-da-je-don-tomislav-i-ranije-znao-glumiti-policajca

vec vidim kako neki nadobudni katolicki samouki policajac vuce plavusu za kosu iz vozila s povikom droljo a svjetina odobrava
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30630
2014-04-12


Back to top Go down

katolicka prometna policija , nema labavo Empty Re: katolicka prometna policija , nema labavo

Post by catabbath Tue 16 Jan - 18:15

Pop i šerif sve u jednom.

_________________
katolicka prometna policija , nema labavo Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12404
2015-08-21


Back to top Go down

katolicka prometna policija , nema labavo Empty Re: katolicka prometna policija , nema labavo

Post by govinda Tue 16 Jan - 18:24

Don Clint Eastwood

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

katolicka prometna policija , nema labavo Empty Re: katolicka prometna policija , nema labavo

Post by Leviathan2 Tue 16 Jan - 18:25

a sunce ti jebem
lizalica i stop
jesi bio na misi?
nisi?
500 kuna i 3 boda :D

_________________
katolicka prometna policija , nema labavo Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

katolicka prometna policija , nema labavo Empty Re: katolicka prometna policija , nema labavo

Post by govinda Tue 16 Jan - 18:27

Leviathan2 wrote:a sunce ti jebem
lizalica i stop
jesi bio na misi?
nisi?
500 kuna i 3 boda :D
Jebote, kod nas u Bosni to jos nije palo na pamet ni hodzama ni popovima ali vjerujem da ce uskoro i oni...trojka vjerskih sluzbenika a trojke su, Djuro, sta? :)

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

katolicka prometna policija , nema labavo Empty Re: katolicka prometna policija , nema labavo

Post by debotoijusto Tue 16 Jan - 18:28

Leviathan2 wrote:a sunce ti jebem
lizalica i stop
jesi bio na misi?
nisi?
500 kuna i 3 boda :D
sto reci  :D
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30630
2014-04-12


Back to top Go down

katolicka prometna policija , nema labavo Empty Re: katolicka prometna policija , nema labavo

Post by Leviathan2 Tue 16 Jan - 18:34

govinda wrote:
Leviathan2 wrote:a sunce ti jebem
lizalica i stop
jesi bio na misi?
nisi?
500 kuna i 3 boda :D
Jebote, kod nas u Bosni to jos nije palo na pamet ni hodzama ni popovima ali vjerujem da ce uskoro i oni...trojka vjerskih sluzbenika a trojke su, Djuro, sta? :)
sas vidit kod bosni, po trojica zaustavljaju,
jes bio na klanjanju, ako je vozac musliman, ako katolik il pravoslavac jes bio na misi, ?
nisi?
100km i tri porcije cevapa :D

_________________
katolicka prometna policija , nema labavo Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

katolicka prometna policija , nema labavo Empty Re: katolicka prometna policija , nema labavo

Post by govinda Tue 16 Jan - 18:37

Leviathan2 wrote:
govinda wrote:
Leviathan2 wrote:a sunce ti jebem
lizalica i stop
jesi bio na misi?
nisi?
500 kuna i 3 boda :D
Jebote, kod nas u Bosni to jos nije palo na pamet ni hodzama ni popovima ali vjerujem da ce uskoro i oni...trojka vjerskih sluzbenika a trojke su, Djuro, sta? :)
sas vidit kod bosni, po trojica zaustavljaju,
jes bio na klanjanju, ako je vozac musliman, ako katolik il pravoslavac jes bio na misi, ?
nisi?
100km i tri porcije cevapa :D
za tezi pkrekrsaj 100 maraka i janje ili prase, ovisno od polcijskog sluzbenika :)))

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

katolicka prometna policija , nema labavo Empty Re: katolicka prometna policija , nema labavo

Post by govinda Tue 16 Jan - 18:38

A ateisti bi u Bosni tek najebali, svaski od njih tri bi im opalio maksimalnu kaznu ahahahahah

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

katolicka prometna policija , nema labavo Empty Re: katolicka prometna policija , nema labavo

Post by Leviathan2 Tue 16 Jan - 18:41

govinda wrote:A ateisti bi u Bosni tek najebali, svaski od njih tri bi im opalio maksimalnu kaznu ahahahahah
auch, moracu ove iz plemena koji su bosanska grana opomenut da se izjasnjavaju ko jehovci,
od njih bjeze i policija i ljudi :D

_________________
katolicka prometna policija , nema labavo Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

katolicka prometna policija , nema labavo Empty Re: katolicka prometna policija , nema labavo

Post by govinda Tue 16 Jan - 18:55

Leviathan2 wrote:
govinda wrote:A ateisti bi u Bosni tek najebali, svaski od njih tri bi im opalio maksimalnu kaznu ahahahahah
auch, moracu ove iz plemena koji su bosanska grana opomenut da se izjasnjavaju ko jehovci,
od njih bjeze i policija i ljudi :D
moraju da uvjezbaju trik sa nogom u vratima :))

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

katolicka prometna policija , nema labavo Empty Re: katolicka prometna policija , nema labavo

Post by vili40 Tue 16 Jan - 19:04

još malo i državu će ispunjavati 101 % nepraktičnih vjernika katolika.
vili40
vili40

Male
Posts : 10757
2015-08-02


Back to top Go down

katolicka prometna policija , nema labavo Empty Re: katolicka prometna policija , nema labavo

Post by vili40 Tue 16 Jan - 19:09

a ti kapelani,nije li to neka vrsta ribe?
vili40
vili40

Male
Posts : 10757
2015-08-02


Back to top Go down

katolicka prometna policija , nema labavo Empty Re: katolicka prometna policija , nema labavo

Post by jastreb Tue 16 Jan - 19:26

I kad ja ovdje pišem kako su popi najmoćniji ljudi u HR i kako oni zapravo upravljaju zemljom,onda me desničari popljuju.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

katolicka prometna policija , nema labavo Empty Re: katolicka prometna policija , nema labavo

Post by govinda Tue 16 Jan - 19:30

vili40 wrote:a ti kapelani,nije li to neka vrsta ribe?
Zar to nisu oni iz Kapelskih krijesova?

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

katolicka prometna policija , nema labavo Empty Re: katolicka prometna policija , nema labavo

Post by govinda Tue 16 Jan - 19:31

Obavezna oprema u autu krstic na retrovizoru...

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

katolicka prometna policija , nema labavo Empty Re: katolicka prometna policija , nema labavo

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum