ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Socijalizam u Venezeuli opet.. gladni Venezuelanci zatukli kravu na polju i oderali je živu

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Socijalizam u Venezeuli opet.. gladni Venezuelanci zatukli kravu na polju i oderali je živu - Page 3 Empty Re: Socijalizam u Venezeuli opet.. gladni Venezuelanci zatukli kravu na polju i oderali je živu

Post by Ringo10 15/1/2018, 12:50

Antijunak wrote:
aben wrote:
Ringo10 wrote:Maduro je nesposoban, struktura javnog sektora vrlo losa, odluke promasene. Sve stoji.

Ali stoji da se protiv Venzuele kao i protiv Kube vodi divljacki ekonomski rat. Pa i sama opozicija to ne krije, Washington to ne krije, cijeli Zapad to ne krije ... otvoreno o tome govore.

I ja ne znam sta ti onda hoces. Eto srusili su i Djilmu i onu Kirchner i sta se dogodilo. Sad i u Brazilu i u Argentini pizde raja jer ove vlade samo vode racuna o interesima krupnog kapitala i velikog gazde sa sjevera. 
A korupcija u nebesima. Bez ikakvog socijalizma. 

Problem Lat. Amerike je mnogo dublji i sveobuhvatniji od laprdanja o nekakvom nepostojecem socijalizmu.
a, kako se vodi ot divljački ekonomski rat?

Mislio je na američko rušenje cijene barela nafte, koja je na ruku na srce bila previsoka.
Nije samo to. Imas po Internetu o tome kako se vodi ekonomski rat u cilju izgladnjivanja neke zemlje i njenog ekonomskog unistenja. Tu su   USA sotonisti nenadmasni majstori.

U Iraku je na stotine tisuca stanovniak posebno bolesne djece poumiralo kao posljedica surovih ekonomskih sankcija.  Ona stara nakaza M. Albright je rekla kako je to bila teska odluka ali isplatilo se. 

Kuba je jos od 1960te zrtva divljackim ekonomskih samkcija i to se ne moze zvati drukcije nego divljastvom. Amerikanci i Britanci, naravno i Francuzi, tu mislim na njihove vladajuce klase, nisu nista drugo nego gomila ultrabogatih i tehnoloski mocnih divljaka, primitivaca i masovnih ubojica.

Ringo10

Posts : 21566
2015-09-24


Back to top Go down

Socijalizam u Venezeuli opet.. gladni Venezuelanci zatukli kravu na polju i oderali je živu - Page 3 Empty Re: Socijalizam u Venezeuli opet.. gladni Venezuelanci zatukli kravu na polju i oderali je živu

Post by Guest 15/1/2018, 12:56

rekao sam ti, većina socijalističkih zemalja je sama sebi nametnula sankcije. u Venezueli nisu nikakve posebne sankcije, Venezuela je sama sebi nametnula sankcije, to je cilj svake socijalističke ekonomije, - ukidanje slobodne trgovine, privatnog vlasništva, jer resursi moraju biti u rukama, naroda(čitaj partije) . Stoga svaka socijalistička ekonomija sama sebi nameće sankcije

1)sankcije se jedino dotiču na imovinu i putovanje par političara
2)Venezuela može slobodno trgovati i sa Amerima - nego Venezuelanska država zabranjuje i ograničava takav tip trgovine, koji se događa na CRNO - da Venezuelanci na CRNO protivno volji svoje vlade , nabavljaju recimo dosta stvari iz USA. Plaćaju bitcoinima, i etherumuma, kriptonovcem, jer nacionalna valuta - zbog socijalizma ne vrijedi ništa. država ih hapsi za to
3)čak i da postoje sankcije od strane USA, USA je jedna država. Više je čak niti EU ne sluša. Bilo koja država svijeta može trgovati sa Kinom, Rusijom, Indijom, ... Kina i INdija imaju zajedno skoro 10 x više stanovnika nego USA.


4)iran je isto tako bio pod puno jačim zapadnim sankcijama, pa gle čuda , tamo nije bio socijalizam(iako je državno uplitanje u ekonomiju dosta jako, ali generalno nije socijalizam) pa u Iranu nema toliko problema kao u Venezueli

što nas opet dogovodi do zaključka

1)sami pali sami se ubili
2)socijalizam je zlo
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Socijalizam u Venezeuli opet.. gladni Venezuelanci zatukli kravu na polju i oderali je živu - Page 3 Empty Re: Socijalizam u Venezeuli opet.. gladni Venezuelanci zatukli kravu na polju i oderali je živu

Post by epikur37 15/1/2018, 12:57

ringo je više u pravu.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Socijalizam u Venezeuli opet.. gladni Venezuelanci zatukli kravu na polju i oderali je živu - Page 3 Empty Re: Socijalizam u Venezeuli opet.. gladni Venezuelanci zatukli kravu na polju i oderali je živu

Post by Guest 15/1/2018, 12:58

ti si iz sociijalističke bosne, utekao u ekonomski najliberalniju zemlju i najtrubokapitalističku zemlju na svijetu australiju, i tamo iz australije i dalje zazivaš socijalizam i opravdavaš ga.

neide to tako
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Socijalizam u Venezeuli opet.. gladni Venezuelanci zatukli kravu na polju i oderali je živu - Page 3 Empty Re: Socijalizam u Venezeuli opet.. gladni Venezuelanci zatukli kravu na polju i oderali je živu

Post by aben 15/1/2018, 13:15

Pinochet wrote:ti si iz sociijalističke bosne, utekao u ekonomski najliberalniju zemlju i najtrubokapitalističku zemlju na svijetu australiju, i tamo iz australije i dalje zazivaš socijalizam i opravdavaš ga.  

neide to tako
ringo je u stroliji?
znoči, salonski..


nemo bolje stvori na svitu nego siditi u kapitalizmu, sit u teplomu, i pljuckati na ljute eksploatatore ki ugnjetavaju venecuelu i kubu.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Socijalizam u Venezeuli opet.. gladni Venezuelanci zatukli kravu na polju i oderali je živu - Page 3 Empty Re: Socijalizam u Venezeuli opet.. gladni Venezuelanci zatukli kravu na polju i oderali je živu

Post by Ringo10 15/1/2018, 13:18

epikur37 wrote:ringo je više u pravu.
Konjini ne mozes da objasnis da Venecuela nije nikakva socijalisticka zemlja. Tamo je preko 70% privrede u privatnom sektoru, javni sektor je manje od 30%.

Ja ne znam o cemu on prica.

Bez obzira na nespsobnost MAdura i ekipe, cinejnica je da se protiv Venecuele vodi nemilosrdan eekonomski rat.

Spominje mamlaz Iran. Iran je vise socijalisticki nego Venecuela.

Sami Amerikanci to ne kriju, ekonomska elita u Venecueli to ne krije, niko na Zapadu to ne krije, ali magarac je magarac i kao takav imun na bilo kakve argumente.


LAtinska Amerika je bijeda bez obzira na uredjenje. Sad ispade po MAgarcu da je u Kolumbiji, Gvatemali, Hondurasu, Peruu, Brazilu, Argentini blagostanje. 
Ma hajde molim te.


Last edited by Ringo10 on 15/1/2018, 13:21; edited 1 time in total
Ringo10
Ringo10

Posts : 21566
2015-09-24


Back to top Go down

Socijalizam u Venezeuli opet.. gladni Venezuelanci zatukli kravu na polju i oderali je živu - Page 3 Empty Re: Socijalizam u Venezeuli opet.. gladni Venezuelanci zatukli kravu na polju i oderali je živu

Post by Ringo10 15/1/2018, 13:19

aben wrote:
Pinochet wrote:ti si iz sociijalističke bosne, utekao u ekonomski najliberalniju zemlju i najtrubokapitalističku zemlju na svijetu australiju, i tamo iz australije i dalje zazivaš socijalizam i opravdavaš ga.  

neide to tako
ringo je u stroliji?
znoči, salonski..


nemo bolje stvori na svitu nego siditi u kapitalizmu, sit u teplomu, i pljuckati na ljute eksploatatore ki ugnjetavaju venecuelu i kubu.
Ja sam u Australiji a ne u stroliji.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21566
2015-09-24


Back to top Go down

Socijalizam u Venezeuli opet.. gladni Venezuelanci zatukli kravu na polju i oderali je živu - Page 3 Empty Re: Socijalizam u Venezeuli opet.. gladni Venezuelanci zatukli kravu na polju i oderali je živu

Post by Guest 15/1/2018, 13:22

a vidiš bosanske kulture iza tebe.. "konjina" itd. .

ako država uvodi "fer cijene", ako država "nacionalizira velike ekonomske subjetke", ako država sama sebi uvodi sanckije "tipa hapsi ljude koji rudare kriptovalute pa sa njima kupuju uvoznu robu", šta je to nego socijalizam.

ako izgleda kao guska, glasa se kao guska, šta je drugo nego guska. samo vi nastavite sebe tješiti da nije to pravi socijalizam. pa i nije, i u SSSRu i u Yugi je postojalo privatno vlasništvo itd..

ali čim država određuje "poštenu fer cijenu" privatnim businessima, tim je slobodno tržište koje se temelji na zakonima ponude i potražnje , gotovo - jer ono je zamjenjeno zakonima partijskog komersara


mislim neće nitko popušiti vaše bosanske taktike i inteligenciju, tko god pročita moje argumente i vaše
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Socijalizam u Venezeuli opet.. gladni Venezuelanci zatukli kravu na polju i oderali je živu - Page 3 Empty Re: Socijalizam u Venezeuli opet.. gladni Venezuelanci zatukli kravu na polju i oderali je živu

Post by Guest 15/1/2018, 13:24

Iran je socijalistički - koliko i Hrvatska. Ima velik udio korumpirane države unutar ekonomije. Država kao i u RH , kontrolirar velika poduzeća, koja slabo privatizira. Međutim u Iranu , kao i u RH , cijena usluga i proizvoda se slobodno određuju na tržištu, zakonima ponude i potražnje, nije tamo u Iranu, Khomeni ili neki Ayatollah, rekao "od danas cijena tariguza je x, tko nebude mogao prodavati/proizvoditi tariguz po cijeni x, Iran šalje vojsku u tvornicu i preuzima proizvodnju"
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Socijalizam u Venezeuli opet.. gladni Venezuelanci zatukli kravu na polju i oderali je živu - Page 3 Empty Re: Socijalizam u Venezeuli opet.. gladni Venezuelanci zatukli kravu na polju i oderali je živu

Post by Ringo10 15/1/2018, 13:26

Kazem ja magarac je magarac i sa magarcem nema rasprave.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21566
2015-09-24


Back to top Go down

Socijalizam u Venezeuli opet.. gladni Venezuelanci zatukli kravu na polju i oderali je živu - Page 3 Empty Re: Socijalizam u Venezeuli opet.. gladni Venezuelanci zatukli kravu na polju i oderali je živu

Post by aben 15/1/2018, 13:27

Ringo10 wrote:Kazem ja magarac je magarac i sa magarcem nema rasprave.
ok, nihilius je tovor, 
ali zoč ne napišeš kako to merika vodi nemilosrdan rat protiv venecuele

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Socijalizam u Venezeuli opet.. gladni Venezuelanci zatukli kravu na polju i oderali je živu - Page 3 Empty Re: Socijalizam u Venezeuli opet.. gladni Venezuelanci zatukli kravu na polju i oderali je živu

Post by Guest 15/1/2018, 13:30

aben wrote:
Ringo10 wrote:Kazem ja magarac je magarac i sa magarcem nema rasprave.
ok, nihilius je tovor, 
ali zoč ne napišeš kako to merika vodi nemilosrdan rat protiv venecuele
ja napišem, kako socijalizam/venezuela - vode rat sami protiv sebe - nacionaliziraju firme, zabranjuju uvoz i izvoz, uvode "fer cijene", - koje uzrokuju nestašice i hiperinflaciju, čekam i dalje odgovor kako se Amerika ratuje protiv njih.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Socijalizam u Venezeuli opet.. gladni Venezuelanci zatukli kravu na polju i oderali je živu - Page 3 Empty Re: Socijalizam u Venezeuli opet.. gladni Venezuelanci zatukli kravu na polju i oderali je živu

Post by Ringo10 15/1/2018, 13:34

aben wrote:
Ringo10 wrote:Kazem ja magarac je magarac i sa magarcem nema rasprave.
ok, nihilius je tovor, 
ali zoč ne napišeš kako to merika vodi nemilosrdan rat protiv venecuele
Imas po Internetu pa trazi. Vrlo je lako naci.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21566
2015-09-24


Back to top Go down

Socijalizam u Venezeuli opet.. gladni Venezuelanci zatukli kravu na polju i oderali je živu - Page 3 Empty Re: Socijalizam u Venezeuli opet.. gladni Venezuelanci zatukli kravu na polju i oderali je živu

Post by Guest 15/1/2018, 13:36

ne postoje sankcije protiv Venezuele, od strane Amera, osim prema političarima "koji krše ljudska prava", - trgovina sa Venezuelom je više manje moguća, međutim Venezuela zbog "socijalističke prirode" je ta koja sama ograničava trgovanje sa vanjskim svijetom, jer ograničenje slobodne trgovine, uvoza, izvoza, investiranja, ponude i potražnje, jest suština socijalizma i te ideologije :)

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Socijalizam u Venezeuli opet.. gladni Venezuelanci zatukli kravu na polju i oderali je živu - Page 3 Empty Re: Socijalizam u Venezeuli opet.. gladni Venezuelanci zatukli kravu na polju i oderali je živu

Post by Guest 15/1/2018, 13:40

https://www.export.gov/apex/article2?id=Venezuela-Trade-Barriers

Evo USA službena stranica je postavila svoje "barijere". Za prodavati određene proizvode Venezueli , potrebno je u Venzueli nađi uvoznika, a za pojedine medicinske potrebna je dozvola koja se čeka par mjeseci.

https://www.export.gov/article?id=Croatia-Trade-Barriers

I za RH postoje isto tako neke barijere :D

Uglavnom, ne postoje , službene sankcije USA prema trgovanju sa Venezuelom, ništa statistički značajno. I nema potrebe, jer socijalizam sam sebi uvodi sankcije
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Socijalizam u Venezeuli opet.. gladni Venezuelanci zatukli kravu na polju i oderali je živu - Page 3 Empty Re: Socijalizam u Venezeuli opet.. gladni Venezuelanci zatukli kravu na polju i oderali je živu

Post by aben 15/1/2018, 13:42

Pinochet wrote:
aben wrote:
Ringo10 wrote:Kazem ja magarac je magarac i sa magarcem nema rasprave.
ok, nihilius je tovor, 
ali zoč ne napišeš kako to merika vodi nemilosrdan rat protiv venecuele
ja napišem, kako socijalizam/venezuela - vode rat sami protiv sebe - nacionaliziraju firme, zabranjuju uvoz i izvoz, uvode "fer cijene", - koje uzrokuju nestašice i hiperinflaciju, čekam i dalje odgovor kako se Amerika ratuje protiv njih.
jebiga.

da sun jo vrag, i jo bi u reklami svojih policiesa uboci riječ fer, ili pošteno, ili naše..

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Socijalizam u Venezeuli opet.. gladni Venezuelanci zatukli kravu na polju i oderali je živu - Page 3 Empty Re: Socijalizam u Venezeuli opet.. gladni Venezuelanci zatukli kravu na polju i oderali je živu

Post by Ringo10 15/1/2018, 13:47

Ponesto

https://www.youtube.com/watch?v=P45EbsSfreg

Ovo sto se dogadja je kopija onoga sto se dogadjalo sa Cileom za Aljendea. Ekonomske sabotaze krupnog biznisa koji je lojalan velikom gazdi a ne svome narodu.

Amerika prema Latinskoj Americi sprovodi tkzv. Monroovu Doktrinu, to znaci  cijela LAt. Amerika pod apsolutnom americkom kontrolom kao poligon za apsolutnu ekonomsku eksploataciju. Svaki pokusaj ostavrenja neovisnosti se nemilosrdno gazi i blokira svim sredstvima. Zato je Latinska MAerika stoljece i pol popriste ultradesnih diktatura, drzavnih vojnih udara, krvavih prevrata.
Surove eksploatacije. 

Kuba placa zestoku cijenu zelje za neovisnosti. Zato je Latinska Amerika iako bogata, olicenje ekstremne bijede i siromastva. Jedan Honduras, cijela jedna nacija je bukvalno vlasnistvo jedne americke kompanije za preradu voca. Zaboravio sam koja je to, ali moze se naci na Internetu. 

Bio tamo kapitalizam ili socijalizam, ili bilo sta drugo, tamo ja jad i uzas. Pokusala Je Djilma izvuci Brazil, srusena je akcijom CIA u suradnji sa brazilskim krupnim kapitalom uz namjestene optuzbe o nepostojecoj korupciji a na vlast je ilegalno doveeden jedan klorumpirani supak koji je americki pouzdanik. Ista stvar se dogodila u Paragvaju. Ista stvar se dogodila u Argentini. Istu stvar pokusavaju u Venecueli.

Kakav crni socijalizam kakve trice i kucine. Oni u LAt. Americi, mislim na patriotske snage, dok ne razvlaste silom tajkune i oligarhe, slobode vidjeti nece. Isto kao u Rusiji, ako se Putin do kraja ne razracuna sa istim takvima, oni ce Rusiji slomiti vrat ponovo, oni samo cekaju da Vlad ode jednoga dana.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21566
2015-09-24


Back to top Go down

Socijalizam u Venezeuli opet.. gladni Venezuelanci zatukli kravu na polju i oderali je živu - Page 3 Empty Re: Socijalizam u Venezeuli opet.. gladni Venezuelanci zatukli kravu na polju i oderali je živu

Post by Ringo10 15/1/2018, 13:56

Kad covjek cita gluposti koje mlate ovakve budaletine, rekao bi da u hrvatskoj kapitalizam cvjeta. A u Hrvatskoj je upropastio sve sto se moglo. Mozemo mi sad pametovati zasto je to tako, ali dijeliti Venecueli predike sa hrvatskih pozicija smijesno je. 

Da, Maduro je nacionalizirao naftne kompanije ako se ne varam. I zato jos nije pao. Izbio je jedno izuzetno mocno oruzje iz ruku unutrasnjih i vanjskih rusitelja. Takve strateske grane se i moraju staviti pod kontrolu drzave. 

Ali to ocigledno nije dovoljno. Kolumbija igra vrlo destruktivnu ulogu prema venecueli pod patronatom CIAe i State Departmenta.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21566
2015-09-24


Back to top Go down

Socijalizam u Venezeuli opet.. gladni Venezuelanci zatukli kravu na polju i oderali je živu - Page 3 Empty Re: Socijalizam u Venezeuli opet.. gladni Venezuelanci zatukli kravu na polju i oderali je živu

Post by Guest 15/1/2018, 14:00

Kamo sreće da su ostale LA zemlje pratile Čilenaski model. Pinochet je , sva sreća napravio državni udar, pobacao komuniste i socijaliste iz helikoptera(naravno bez padobrana), i uveo totalni kapitalizam - i gle čuda, Čile najbogatija zemlja Latinske Amerike sa standardom kao u Zapadnoj Europi.

Ostale zemlje,krenule putem socijalizma, i razjebale se. Neke zemlje koje su više upirale u socijalizam tipa Kuba i Venezuela se više razjebale, neke nešto manje(Argentina). Evo recimo Peru koji je bio teška vukojebina, je ima nekoliko godina proveo žestoke "neoliberalne" reforme, i sada se ubrzano razvija, već bi sada mogli biti bogatiji od Argentine koja je isto sklona socijalizmu.

Socijalizam = siromaštvo, glad, kanibalizam, ubojstva, ratovi, jad i čemer
Kapitalizam = bogatstvo, rat, posao, dostojan život, perspektiva


zato si ti utekao iz socijalističke bosne , i yuge, u turbokapitalističku Australiju.

zato se Čile koje je bio siromašniji od Venezuele razvio u bogatu zemlju kada je Pinochet pobacao komuniste i ljevičare iz helikoptera, a u Venezueli hvataju mačke i pase za meso
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Socijalizam u Venezeuli opet.. gladni Venezuelanci zatukli kravu na polju i oderali je živu - Page 3 Empty Re: Socijalizam u Venezeuli opet.. gladni Venezuelanci zatukli kravu na polju i oderali je živu

Post by aben 15/1/2018, 14:37

Ringo10 wrote:Ponesto

https://www.youtube.com/watch?v=P45EbsSfreg

Ovo sto se dogadja je kopija onoga sto se dogadjalo sa Cileom za Aljendea. Ekonomske sabotaze krupnog biznisa koji je lojalan velikom gazdi a ne svome narodu.

Amerika prema Latinskoj Americi sprovodi tkzv. Monroovu Doktrinu, to znaci  cijela LAt. Amerika pod apsolutnom americkom kontrolom kao poligon za apsolutnu ekonomsku eksploataciju. Svaki pokusaj ostavrenja neovisnosti se nemilosrdno gazi i blokira svim sredstvima. Zato je Latinska MAerika stoljece i pol popriste ultradesnih diktatura, drzavnih vojnih udara, krvavih prevrata.
Surove eksploatacije. 

Kuba placa zestoku cijenu zelje za neovisnosti. Zato je Latinska Amerika iako bogata, olicenje ekstremne bijede i siromastva. Jedan Honduras, cijela jedna nacija je bukvalno vlasnistvo jedne americke kompanije za preradu voca. Zaboravio sam koja je to, ali moze se naci na Internetu. 

Bio tamo kapitalizam ili socijalizam, ili bilo sta drugo, tamo ja jad i uzas. Pokusala Je Djilma izvuci Brazil, srusena je akcijom CIA u suradnji sa brazilskim krupnim kapitalom uz namjestene optuzbe o nepostojecoj korupciji a na vlast je ilegalno doveeden jedan klorumpirani supak koji je americki pouzdanik. Ista stvar se dogodila u Paragvaju. Ista stvar se dogodila u Argentini. Istu stvar pokusavaju u Venecueli.

Kakav crni socijalizam kakve trice i kucine. Oni u LAt. Americi, mislim na patriotske snage, dok ne razvlaste silom tajkune i oligarhe, slobode vidjeti nece. Isto kao u Rusiji, ako se Putin do kraja ne razracuna sa istim takvima, oni ce Rusiji slomiti vrat ponovo, oni samo cekaju da Vlad ode jednoga dana.
ništa mi ni jasno.
unatoč pokušajima državne regulacije(sic!), monopolisti namjerno izazivaju nestašice. 
jel ti znoš da monopol ne more postojati bez države?
zbog čega monopolist želi nestašice?
unda kolumbija, zbog čega kolimbija želi bolivare?
unda krediti, naravski da in niko ne do kredit, pa i video govori da au korumpironi. nemo to veze s rezervami nafte, isto kako hrvacka ne more dobiti kredit unatoč bogatoj obali, tako to ne more ni venecuela. niko ne želi dovati šoldi socijalistima jer su socijalisti.

i još bold, un ki ni lojalan gazdi istog trena moro dobiti otkaz.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Socijalizam u Venezeuli opet.. gladni Venezuelanci zatukli kravu na polju i oderali je živu - Page 3 Empty Re: Socijalizam u Venezeuli opet.. gladni Venezuelanci zatukli kravu na polju i oderali je živu

Post by aben 15/1/2018, 14:40

Ringo10 wrote:Kad covjek cita gluposti koje mlate ovakve budaletine, rekao bi da u hrvatskoj kapitalizam cvjeta. A u Hrvatskoj je upropastio sve sto se moglo. Mozemo mi sad pametovati zasto je to tako, ali dijeliti Venecueli predike sa hrvatskih pozicija smijesno je. 

Da, Maduro je nacionalizirao naftne kompanije ako se ne varam. I zato jos nije pao. Izbio je jedno izuzetno mocno oruzje iz ruku unutrasnjih i vanjskih rusitelja. Takve strateske grane se i moraju staviti pod kontrolu drzave. 

Ali to ocigledno nije dovoljno. Kolumbija igra vrlo destruktivnu ulogu prema venecueli pod patronatom CIAe i State Departmenta.
u hrvackoj kapitalizam ne cvito iz istog razloga zbog čega ne cvito ni u venecueli, samo u malo manjoj miri.

unutarnji i vanjski neprijatelji? djizis

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Socijalizam u Venezeuli opet.. gladni Venezuelanci zatukli kravu na polju i oderali je živu - Page 3 Empty Re: Socijalizam u Venezeuli opet.. gladni Venezuelanci zatukli kravu na polju i oderali je živu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum