ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Liberkretenizam i Austrijska škola ekonomije

Page 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Go down

Liberkretenizam i Austrijska škola ekonomije - Page 7 Empty Re: Liberkretenizam i Austrijska škola ekonomije

Post by aben 29/9/2015, 16:42

ostrakon wrote:
aben wrote:more li primjer
bilo koji primjer gdje je neki resurs ograničen

živiš u pustinji, ja sam vlasnik jedinog bunara

i gdje nema ograničenih resursa, s protokom vremena javio bi se monopol zato što bi ga netko išao ciljano stvoriti kako bi poremetio odnose na tržištu i profitirao
da li bi primjenio silu da spriječiš nekog da napravi monopol?
znoči, kratkoročno, dok neko ne uhvati signale visoke cijene, i ne iskopo novi bunor, ili uveze vodu.
jo sun protiv antitustova, antikartela, neka se udruživo ko god oće. jo ne mislin da postoji pravo na život, ako sun jo u pustinji žedun i bez šoldov a ti bogat i pun vode, jo ne mislin da si ti meni obavezan dati svoju vodu. takp i sa monopolon, ako se udružu svi mlikari i likari i dignu cijene, neka bolesni umru a čokolino propade. 
zoto, nema primjene sile protiv monopola.

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Liberkretenizam i Austrijska škola ekonomije - Page 7 Empty Re: Liberkretenizam i Austrijska škola ekonomije

Post by crvenkasti 29/9/2015, 17:03

Kad tu ispadnem glup, ja ugasim kompjuter i nema vas.
Boli me kurac.


Last edited by crvenkasti on 29/9/2015, 17:06; edited 1 time in total (Reason for editing : tak)
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28808
2014-04-17


Back to top Go down

Page 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum