ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima Empty U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima

Post by epikur37 3/1/2018, 17:17

U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima Dugine_obitelji

U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima

UDRUGA Dugine obitelji 18. siječnja objavit će prvu slikovnicu o istospolnim parovima s djecom. U udruzi je dvadesetak istospolnih parova s djecom, neki imaju i po dvoje ili troje djece pa su odlučili izdati slikovnicu i za njih, ali i za svu ostalu djecu da bi shvatila da je sasvim u redu imati dvije mame ili dva oca.

Dosad postojali samo prijevodi

“Postoje u Hrvatskoj već neke slikovnice, prijevodi stranih izdanja, u kojima se spominju obitelji s istospolnim roditeljima. Najčešće u opisu različitih vrsta obitelji. Željeli smo napraviti jednu baš za Hrvatsku”, rekao je za Index koordinator udruge Danijel Martinović.

U pripremi slikovnice, osim njega, sudjelovali su Maja Škvorc i Ivo Šegota, a ilustrirao ju je Borna Nikola Žeželj.

“Prvih 500 primjeraka podijelit ćemo školama i vrtićima koji su nam se već javili da žele slikovnicu. Najviše ih je iz Zagreba, ali ima ih i iz drugih dijelova Hrvatske”, rekao je Martinović objašnjavajući zašto slikovnica neće biti u prodaji. Oni koji ne uspiju dobiti svoj primjerak moći će besplatno slikovnicu skinuti sa stranica udruge, a na njima će biti i poseban formular za one koji baš žele tiskano izdanje. Kada ih se dovoljno javi, udruga će tiskati i drugo izdanje. U pripremi su i prijevodi na njemački, engleski, talijanski i francuski jezik.

U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima Dugineobitelji6251px

Sasvim obične obitelji s roditeljima istoga spola

“Sama priprema od ideje do realizacije trajala je nekoliko mjeseci. Nije to baš bio jako zahtijevan posao. Pomogli su nam ljudi koji se već bave izdavaštvom, a prevoditelji su radili volonterski”, kaže Martinović.

Glavni likovi slikovnice su djeca koja objašnjavaju svoju obitelj. Sasvim običnu obitelj u kojoj su roditelji istoga spola.

“Željeli smo da i naše obitelji budu vidljivije. Kao što ima obitelji s jednim roditeljem, s posvojenom ili udomljenom djecom, tako postoje i obitelji u kojima su roditelji istoga spola”, rekao je Martinović.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/u-vrtice-i-skole-stize-prva-hrvatska-slikovnica-o-istospolnim-obiteljima/1017162.aspx

................................

Koraljka i Ana su dvije mame koje su usvojile transdžender dječačića Zvonka ...

Bljuk...

epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima Empty Re: U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima

Post by epikur37 3/1/2018, 17:17

I sad netko kaže da ne napredujemo i da konačno nismo dio zapada kojem uvijek pripadamo, kao obitelj na roda Europa i cvilizacija :D
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima Empty Re: U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima

Post by abraham 3/1/2018, 17:19

Pas mater, nijednog afrikanca ili makar arapa. Majku rasisticku.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14093
2014-04-14


Back to top Go down

U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima Empty Re: U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima

Post by T. 3/1/2018, 17:22

Udruga od 80 članova tiska slikovnicu koju će dijeliti po vrtićima i školama, jeboteirud mogu li ja dijeliti koji god mi ku*ac padne na pamet po vrtićima i školama...
Da kopiram ovaj 'mein kampf' pa da ga dijelim po vrtićima i školama?

Kurac volonteri, financiralo ih veleposlanstvo kozojebske republike francuske...
T.
T.

Posts : 17143
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima Empty Re: U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima

Post by epikur37 3/1/2018, 17:23

abraham wrote:Pas mater, nijednog afrikanca ili makar arapa. Majku rasisticku.

Kolega, dobro primijećeno..prfemda posržava LBQTNR-populaciju...slikovnica je otvoreno diskriminirajuća prema crncima, mujama, migrantima...fašizam se lako proivlaci
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima Empty Re: U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima

Post by Ringo10 3/1/2018, 17:23

Cestitke, odusevljen sam. Ovo je divna vijesta da ce mali Hrvati i Hrvatice jos od malena da se uce pederluku i lezbacini.

Dirnut sam do suza.

BAs me zanima kako ce oni mafiozi na Kaptolu reagirati na ovo. Ili oni vode rat samo protiv komunisticke lesine.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima Empty Re: U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima

Post by govinda 3/1/2018, 17:24

Jbt, epi, u Bosni si zagovarao prava LGBT zajednice...sta Hrvatska uradi od tebe...

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima Empty Re: U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima

Post by epikur37 3/1/2018, 17:24

govinda wrote:Jbt, epi, u Bosni si zagovarao prava LGBT zajednice...sta Hrvatska uradi od tebe...

ajme opet tvoja podmetanja :)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima Empty Re: U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima

Post by govinda 3/1/2018, 17:25

Ringo10 wrote:Cestitke, odusevljen sam. Ovo je divna vijesta da ce mali Hrvati i Hrvatice jos od malena da se uce pederluku i lezbacini.

Dirnut sam do suza.

BAs me zanima kako ce oni mafiozi na Kaptolu reagirati na ovo. Ili oni vode rat samo protiv komunisticke lesine.
A kod tebe u Australiji nije tako?

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima Empty Re: U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima

Post by govinda 3/1/2018, 17:27

epikur37 wrote:
govinda wrote:Jbt, epi, u Bosni si zagovarao prava LGBT zajednice...sta Hrvatska uradi od tebe...

ajme opet tvoja podmetanja :)
Vrlo dobro se sjecam tvojih stavova izrecenih u hiljadama sati sankovskih rasprava...jedino ako nisi tada lagao a svoje prave stavove skrivao...

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima Empty Re: U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima

Post by epikur37 3/1/2018, 17:28

Gluposti, tvoje podvale sam već demantirao a i ne pada mi napamet ponovno se prepirati po tom pitanju.

Imaš kaj o temi reći ili si ti samo za legalizaciju pedofilije ?
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima Empty Re: U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima

Post by govinda 3/1/2018, 17:31

epikur37 wrote:Gluposti, tvoje podvale sam već demantirao a i ne pada mi napamet ponovno se prepirati po tom pitanju.

Imaš kaj o temi reći ili si ti samo za legalizaciju pedofilije ?


Moj odgovor je

"Babo, odlucio sam da se zenim"
" Kako se zove mlada i odakle je?"
" Zove se Dragan i iz Beograda je!"
" Pa gdje Vlaha nadje, sunce ti zareno jebem?"

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima Empty Re: U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima

Post by govinda 3/1/2018, 17:32

Moj stav je da samo hrvat treba da guzi Hrvata, nikakvi razvratni Evropljani ili jos gori Crnci..o Arapima da i ne govorim...

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima Empty Re: U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima

Post by jastreb 3/1/2018, 17:46

Eto,a Ježevu kućicu su izbacili,sa objašnjenjem da jezik nije "dovoljno hrvatski".
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima Empty Re: U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima

Post by L'âme 3/1/2018, 17:55

govinda wrote:
epikur37 wrote:
govinda wrote:Jbt, epi, u Bosni si zagovarao prava LGBT zajednice...sta Hrvatska uradi od tebe...

ajme opet tvoja podmetanja :)
Vrlo dobro se sjecam tvojih stavova izrecenih u hiljadama sati sankovskih rasprava...jedino ako nisi tada lagao a svoje prave stavove skrivao...
Vas dvojica mi i inace pocesto zvucite kao bivsi ljubavnici, neugasene vatre i nerasciscenih odnosa.
Kad cujem jos tu ceznju za "hiljadu sati", dojam se pojacava samo:-D

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima Empty U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima

Post by Leviathan2 3/1/2018, 17:59

UDRUGA Dugine obitelji 18. siječnja objavit će prvu slikovnicu o istospolnim parovima s djecom. U udruzi je dvadesetak istospolnih parova s djecom, neki imaju i po dvoje ili troje djece pa su odlučili izdati slikovnicu i za njih, ali i za svu ostalu djecu da bi shvatila da je sasvim u redu imati dvije mame ili dva oca.

http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=1017162&i_ref=read_more_mobile_slider

_________________
U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima Empty Re: U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima

Post by Leviathan2 3/1/2018, 18:01

eto
peder parada prosla
sad treba navikavat male da nebi u buducnosti pravili probleme
a i da shvate koliko su bili zaostali njihovi roditelji  i djedovii i bake pa su se zenili osobama razlicitog pola :D

_________________
U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima Empty Re: U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima

Post by govinda 3/1/2018, 18:01

ima vec tema, epikur je pozurio da se zgrazava :)

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima Empty Re: U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima

Post by jastreb 3/1/2018, 18:02

Tema već postoji Vamov sine i kralju Zinue!
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima Empty Re: U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima

Post by Ringo10 3/1/2018, 18:02

govinda wrote:Moj stav je da samo hrvat treba da guzi Hrvata, nikakvi razvratni Evropljani ili jos gori Crnci..o Arapima da i ne govorim...
Hrvatska kita u hrvatskom šupku, srpska kita u sroskom šupku i bošnjačka kita u bošnjačkom šupku. 

JA kad sam bio mlad preferirao sam samo pičke i bolio me kitomir za nacionalnost njihovih vlasnica.

A javno biti peder je bilo opasno po život.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima Empty Re: U vrtiće i škole stiže prva hrvatska slikovnica o istospolnim obiteljima

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum