ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2018. - Stogodišnjca Jugoslavije

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

2018. - Stogodišnjca Jugoslavije Empty 2018. - Stogodišnjca Jugoslavije

Post by epikur37 3/1/2018, 14:13

[size=35]2018. - Stogodišnjca Jugoslavije Jugoslavija-650x650[/size]

[size=35]FALSIFIKATORI POVIJESTI OPET AKTIVNI: Pripremaju li međunarodni krugovi neku novu Jugoslaviju?[/size]





U novom broju tjednika „Vreme“ objavljen je veliki intervju s Radinom Vučetić, srpskom povjesničarkom koja je govorila o bivšim Jugoslavijama (kraljevini i socijalističkoj) kao izvorima najvećih civilizacijskih, ekonomskih i kulturnih dometa „jugoslavenskih“ naroda. Povod ovog opsežnog intervjua jest činjenica da će se u 2018. godini, konkretno u prosincu, navršiti stotinu godina od nastanka Jugoslavije.
Na pitanje novinara o značaju zemlji i naroda buduće prve Jugoslavije, prije Balkanskih ratova, Radina Vučetić je odgovorila:
„Same ili u okviru velikih carstava, na njihovim rubovima, ove države nisu bile važni činioci ni europske, a kamoli svjetske politike. Imale su status provincije – i bukvalno i u dubljem značenju. Tek s Jugoslavijom u svakoj od njih rastao je značaj. Nastala je relativno velika država na Balkanu i u Europi – veća od svih svojih susjeda, osim od Italije i osobito ako govorimo o drugoj Jugoslaviji, zemlja za koju se znalo u cijelom svijetu. Vidna na mapi, ona je bila još vidnija po svojim vrijednostima u raznim područjima. Gdje su danas sve države nastale poslije raspada te i takve Jugoslavije? Kako ja imam običaj da kažem, od jedne smislene nastao je veliki broj besmislenih država, ma kako to strašno zvučalo. Ali čak i one države koje su u Europskoj uniji danas u svjetskim okvirima malo znače i malo toga važnog predstavljaju, pa dolazi do situacije da i netko tko mora da se razumije u politiku i Balkan Serge Brammertz može da izjavi da je Kolinda Grabar-Kitarović predsjednica Srbije, ili kada vas u inozemstvu pitaju odakle ste pa kažete iz Srbije, često slijedi ono pitanje „je li tamo hladno“ jer misle da je Srbija Sibir. Sve ove novonastale zemlje, na žalost, i dalje su u svijetu prepoznatljive kao poprišta krvavih ratova devedesetih ili, ako ćemo gledati s pozitivnije strane, po dobrim sportašima i sportskim reprezentacijama. A kada već spominjem sport, ako su nam tako jake pojedine reprezentacije, kakve bi tek bile reprezentacije Jugoslavije, da ta država još postoji?”
Pretpostavljam da mnogima ove pojednostavljene teze i poluistine zvuče veoma poznato. Već se godinama objavljuju slični tekstovi i u domaćim medijima s uvijek istim teorijama. Gdje smo bili prije i koliko bi daleko dogurali bez sudjelovanja u jugoslavenskom projektu? Što bi bilo s Hrvatskom da Gavrilo Princip nije ubio Franju Ferdinanda i time dao povod za početak Prvog svjetskog rata? Ili, da Hrvati, odnosno političari koji su ih tada predstavljali, nisu kao guske u magli, bez volje i pristanka hrvatskog naroda, sudjelovali u stvaranju Kraljevine SHS? S obzirom na promjene u Austro-Ugarskoj Monarhiji, Hrvati bi mirnim putem ostvarili punu samostalnost i suverenitet te postali integralni dio Zapadne Europe i civilizacije. Sasvim sigurno, takav povijesni izbor imao bi dugoročne pozitivne posljedice na ekonomiju, kulturu i značaj Hrvatske u svijetu. Uostalom, najveći kulturni i obrazovni razvoj Hrvatska je postigla upravo u posljednjim desetljećima postojanja Austro-Ugarske.
I zato samo teški iluzionisti i falsifikatori povijesti mogu donositi procjene o krajnjim dosezima nekog naroda na temelju pretpostavki, koje ga bez ikakvih validnih argumenata, uz potpuno zanemarivanje povijesnih činjenica tijekom prvog desetljeća dvadesetog stoljeća, osuđuju na nekakvo povijesno izopćenje, bez da se ta povijest ikada uopće dogodila. Ali kad se već bave takvim špekulacijama, treba im jasno odgovoriti u kojem se smjeru Hrvatska kretala kada je upala u zamku prve Jugoslavije ili Kraljevine SHS. Stogodišnjica ove fašističke monarhije, u kojoj su se četnička udruženja po Hrvatskoj organizira još od dvadesetih godina prošlog stoljeća, ponovno će aktualizirati ideju Jugoslavije, a vrlo vjerojatno neće izostati ni potpora nekih međunarodnih krugova koji još oplakuju SFRJ. Warren Zimmermann, posljednji veleposlanik Sjedinjenih Američkih država u Jugoslaviji, u zaključnom dijelu svoje knjige „Izvori jedne katastrofe“ napisao je i sljedeće rečenice:
„Treba nadati se da će ljudi koji žive u području bivše Jugoslavije jednoga dana možda početi o obnavljanju ekonomskih veza, a zatim postupno o stvaranju političkog okvira. Sve će to biti sasvim razumljivo pošto, na kraju krajeva, većina njihovih mini-državica nije u stanju opstati sama, njihove etničke skupine su i dalje nerazmrsivo međusobno izmiješane, i zemljopisno su osuđene na vječno susjedstvo. Netko – možda neki veliki demokratski vođa, vjerojatno iz Bosne – će možda predložiti stvaranje države. Ona se neće zvati Jugoslavija, ali će imati povijesne korijene. Na inauguralnoj ceremoniji želio bih da netko stavi ružu samo jedne Jugoslavije koja je upravo nestala.”
Inače, Zimmermann je umro 2004. ali ovakve bizarne ideje i lažna empatija, zapravo patetika koja se održava na krvi i kostima žrtava, i dalje živi u međunarodnoj politici koja se kolonijalistički i bahato odnosi prema suverenim i demokratskim državama. Nema sumnje, polako ali sigurno gura nas prema nekoj novoj Jugoslaviji. Hrvatska se razara i truje iznutra sve dok se većinu Hrvata ne uvjeri kako nismo sposobni imati vlastitu državu. Možda i nije loše što su u Srbiji na vlasti četnički vojvode, otvoreni zagovaratelji ideje Velike Srbije i svih Srba u istoj državi. Da je kojim slučajem tamo na vlasti neki pristojan i pomirljiv lider, već bi premijer Plenković, na mig iz Bruxellesa, pohrlio na grljenje i ljubljenje, vjerojatno i potpisivanje nekakvih dokumenata za politički okvir buduće Jugoslavije, kao i uvijek naravno, tobože na dobrovoljnoj razini.
Pratite vijesti i dobro motrite naše političare jer stogodišnjica Kraljevine SHS u 2018. godini mogla bi postati prekretnicom u hrvatskoj povijesti. Povijesti u kojoj  se stalno vrtimo u krug, sve dok jednom iz tog povijesnog kruga, zbog izdajnika i kukavica, bespovratno ne izletimo iz povijesti.
http://www.dnevno.hr/vijesti/komentari/falsifikatori-povijesti-opet-aktivni-pripremaju-li-medunarodni-krugovi-neku-novu-jugoslaviju-1113448/
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

2018. - Stogodišnjca Jugoslavije Empty Re: 2018. - Stogodišnjca Jugoslavije

Post by Leviathan2 3/1/2018, 15:11

pa jugoslavija vam je bila najbolja opcija opstanka
inace se nebi ni znalo za vas
bili bi neka folklorna skupina u nekoj od vecih drzava

_________________
2018. - Stogodišnjca Jugoslavije Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

2018. - Stogodišnjca Jugoslavije Empty Re: 2018. - Stogodišnjca Jugoslavije

Post by kaya 3/1/2018, 15:55

Točno kad vidim ovo danas mi i fali ..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

2018. - Stogodišnjca Jugoslavije Empty Re: 2018. - Stogodišnjca Jugoslavije

Post by Leviathan2 3/1/2018, 15:58

kaja wrote:Točno kad vidim ovo danas mi i fali ..
meni ne fali
al je bil dobra opcija koju su balkanjerosi sjebali sa netrpeljivoscu

_________________
2018. - Stogodišnjca Jugoslavije Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

2018. - Stogodišnjca Jugoslavije Empty Re: 2018. - Stogodišnjca Jugoslavije

Post by Eroo 3/1/2018, 16:02

Rakasta tvorevina, koja nikad nije trebala ni postojati.
Da je nije bilo nikad se balkanski narodi ne bi klali međusobno.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75056
2016-07-22


Back to top Go down

2018. - Stogodišnjca Jugoslavije Empty Re: 2018. - Stogodišnjca Jugoslavije

Post by Leviathan2 3/1/2018, 16:03

Eroo wrote:Rakasta tvorevina, koja nikad nije trebala ni postojati.
Da je nije bilo nikad se balkanski narodi ne bi klali međusobno.
klali su se i prije samo pod drugim zastavama
ne lupetaj

_________________
2018. - Stogodišnjca Jugoslavije Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

2018. - Stogodišnjca Jugoslavije Empty Re: 2018. - Stogodišnjca Jugoslavije

Post by kaya 3/1/2018, 16:03

Leviathan2 wrote:
kaja wrote:Točno kad vidim ovo danas mi i fali ..
meni ne fali
al je bil dobra opcija koju su balkanjerosi sjebali sa netrpeljivoscu
Dobra, sigurna drzava , građani koliko toliko zaštićeni , radna mjesta sigurna , banka nije mogla nikoga baciti van iz stana jer nije platio tri rate, i tako. Ima tu i loših stvari ali nelosa sve u svemu..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

2018. - Stogodišnjca Jugoslavije Empty Re: 2018. - Stogodišnjca Jugoslavije

Post by kaya 3/1/2018, 16:05

Eroo wrote:Rakasta tvorevina, koja nikad nije trebala ni postojati.
Da je nije bilo nikad se balkanski narodi ne bi klali međusobno.
Ne mislis valjda da je Hrvatska mogla biti samostalna? Nije, ovo joj je maksimum..čudi me da je 27 izdrzala ili koliko vec..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

2018. - Stogodišnjca Jugoslavije Empty Re: 2018. - Stogodišnjca Jugoslavije

Post by kaya 3/1/2018, 16:05

I opet da nije ušla u EU, opet asocijaciju znaci raspala bi se po šavovima
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

2018. - Stogodišnjca Jugoslavije Empty Re: 2018. - Stogodišnjca Jugoslavije

Post by Eroo 3/1/2018, 16:14

kaja wrote:I opet da nije ušla u EU, opet asocijaciju znaci raspala bi se po šavovima
Fali vam samo još jedan novi "Tuđman" da vas malo protrese i "produva" ko 'šenicu na guvnu. :)
Eroo
Eroo

Posts : 75056
2016-07-22


Back to top Go down

2018. - Stogodišnjca Jugoslavije Empty Re: 2018. - Stogodišnjca Jugoslavije

Post by Eroo 3/1/2018, 16:16

kaja wrote:
Eroo wrote:Rakasta tvorevina, koja nikad nije trebala ni postojati.
Da je nije bilo nikad se balkanski narodi ne bi klali međusobno.
Ne mislis valjda da je Hrvatska mogla biti samostalna? Nije, ovo joj je maksimum..čudi me da je 27 izdrzala ili koliko vec..
Ne čudi se, dok god se vam Mesić  šeta po komšiluku, umjesto po krovu ... :D
Eroo
Eroo

Posts : 75056
2016-07-22


Back to top Go down

2018. - Stogodišnjca Jugoslavije Empty Re: 2018. - Stogodišnjca Jugoslavije

Post by Guest 3/1/2018, 16:31

1918 riješili smo se austrijanaca, da bi sa nama upravljali srbi.. ispalo 3puta gora

riješimo se 1991 srba, da sami upravljamo sa svojom državom , ispadne još gore.. daj nazad srbe pa onda austrijance
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

2018. - Stogodišnjca Jugoslavije Empty Re: 2018. - Stogodišnjca Jugoslavije

Post by kic 3/1/2018, 16:32


veceras prigodno:
http://m.tvprofil.net/show/6935/putovanje-na-mjesto-nesrece
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

2018. - Stogodišnjca Jugoslavije Empty Re: 2018. - Stogodišnjca Jugoslavije

Post by Eroo 3/1/2018, 16:38

Pinochet wrote:1918 riješili smo se austrijanaca, da bi sa nama upravljali srbi.. ispalo 3puta gora

riješimo se 1991 srba, da sami upravljamo sa svojom državom , ispadne još gore.. daj nazad srbe pa onda austrijance

Ustvari, trebali bi se sjetiti stogodišnjice kad smo srušili jednu od najnaprednijh država na svijetu - Austrougarske.
To je bila velika katastrofa za sve slavenske narode koje je obuhvatala. Upali smo u balkansku kaljužu iz koje se još
izvlačimo, a ka'ćemo - ne zna se.
Eroo
Eroo

Posts : 75056
2016-07-22


Back to top Go down

2018. - Stogodišnjca Jugoslavije Empty Re: 2018. - Stogodišnjca Jugoslavije

Post by jastreb 3/1/2018, 16:42

Eroo wrote:
Pinochet wrote: austrijance

Ustvari, trebali bi se sjetiti stogodišnjice kad smo srušili jednu od najnaprednijh država na svijetu - Austrougarske.  
Da je valjala,stara kurba se ne bi raspala.

U stvari srušili su sami sebe bezrazložnom agresijom na malenu i desetkovanu Srbiju.

Dakle,glupi Švabo se sam napio,sam pao i sam se ubio.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

2018. - Stogodišnjca Jugoslavije Empty Re: 2018. - Stogodišnjca Jugoslavije

Post by crvenkasti 3/1/2018, 17:09

jastreb wrote:
Eroo wrote:
Pinochet wrote: austrijance

Ustvari, trebali bi se sjetiti stogodišnjice kad smo srušili jednu od najnaprednijh država na svijetu - Austrougarske.  
Da je valjala,stara kurba se ne bi raspala.

U stvari srušili su sami sebe bezrazložnom agresijom na malenu i desetkovanu Srbiju.

Dakle,glupi Švabo se sam napio,sam pao i sam se ubio.

Srbija je i tada bila agresor, ubili su onoga u Sarajevu, kako se zvao...?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28808
2014-04-17


Back to top Go down

2018. - Stogodišnjca Jugoslavije Empty Re: 2018. - Stogodišnjca Jugoslavije

Post by Eroo 3/1/2018, 18:30

jastreb wrote:
Eroo wrote:
Pinochet wrote: austrijance

Ustvari, trebali bi se sjetiti stogodišnjice kad smo srušili jednu od najnaprednijh država na svijetu - Austrougarske.  
Da je valjala,stara kurba se ne bi raspala.

U stvari srušili su sami sebe bezrazložnom agresijom na malenu i desetkovanu Srbiju.

Dakle,glupi Švabo se sam napio,sam pao i sam se ubio.
Srbija nije bila u Austrougarskoj, tako da ne vidim poveznice.
Da smo sačuvali Austrougarsku danas bi smo bilo normalni i visoko razvijeni dio EU.
Eroo
Eroo

Posts : 75056
2016-07-22


Back to top Go down

2018. - Stogodišnjca Jugoslavije Empty Re: 2018. - Stogodišnjca Jugoslavije

Post by Ringo10 3/1/2018, 18:36

Austrougarska je bila govno u kojem su hrvati bile građani petnaestog reda. Ali sad neki u svojim kretenskim iluzijama od nje prave mit o Mitteleuropskome raju.

Pa niej Starčević bio budala kad je o AU monarhiji govorio najgore. 

I AU monarhija i Jugovina su prošlo svršeno vrijeme i tlapljenje o njima je mlaćenje prazne slame i gubljenje vremena.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

2018. - Stogodišnjca Jugoslavije Empty Re: 2018. - Stogodišnjca Jugoslavije

Post by jastreb 3/1/2018, 18:50

Eroo wrote:
jastreb wrote:
Eroo wrote:
Pinochet wrote: austrijance

Ustvari, trebali bi se sjetiti stogodišnjice kad smo srušili jednu od najnaprednijh država na svijetu - Austrougarske.  
Da je valjala,stara kurba se ne bi raspala.

U stvari srušili su sami sebe bezrazložnom agresijom na malenu i desetkovanu Srbiju.

Dakle,glupi Švabo se sam napio,sam pao i sam se ubio.
Srbija nije bila u Austrougarskoj, tako da ne vidim poveznice.
Da smo sačuvali Austrougarsku danas bi smo bilo normalni i visoko razvijeni dio EU.
Tko to mi? Kako smo mi mogli sačuvati AU,kad se je svojim samoubilačkim napadom na Srbiju sama sunovratila u propast?
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

2018. - Stogodišnjca Jugoslavije Empty Re: 2018. - Stogodišnjca Jugoslavije

Post by Sora 3/1/2018, 18:56

Eroo wrote:Rakasta tvorevina, koja nikad nije trebala ni postojati.
Da je nije bilo nikad se balkanski narodi ne bi klali međusobno.
A jesi idiot matere mi
Pa poklali se zato sto je nekome smetala, zato sto su nacionalisti digli narode i zato da se vidi da smo svi skupa za kurac kad smo razjedinjeni 
No, da , Hercegovci jedini nosu prosli lose 
Pokrali hrvatsku i sjrbsli Bosnu :cry

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

2018. - Stogodišnjca Jugoslavije Empty Re: 2018. - Stogodišnjca Jugoslavije

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum