ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PARTIZANI, HVALA!

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

PARTIZANI, HVALA! - Page 4 Empty Re: PARTIZANI, HVALA!

Post by abraham 10/12/2017, 06:52

Da, da nije bilo Titai partije rvati bi nestali. Majku mu jebem tko spasi Dance, Fince, Olandeze i ostale???? Ni Tita ni partije ni diktature. Jebeni Chuchill izgubio izbore nakon dobijenog rata. Sto i kome ja pokusavam objasniti??????????????Kila mozga jos uvijek , unatoc inflaciji dvije bosanske....

abraham

Posts : 14091
2014-04-14


Back to top Go down

PARTIZANI, HVALA! - Page 4 Empty Re: PARTIZANI, HVALA!

Post by debotoijusto 10/12/2017, 07:06

abraham wrote:Da, da nije bilo Titai partije rvati bi nestali. Majku mu jebem tko spasi Dance, Fince, Olandeze i ostale???? Ni Tita ni partije ni diktature. Jebeni Chuchill izgubio izbore nakon dobijenog rata. Sto i kome ja pokusavam objasniti??????????????Kila mozga jos uvijek , unatoc inflaciji dvije bosanske....

omanja opaska... danci/finci/ostali su imali drzavotvornost prije ratnih zbivanja a HR bila u najbolju ruku nekakva administrativna jedinica u sklopu slicnih u vazalskom odnosu prema gospodaru i teretom saveznistva s porazenim snagama , vjerujem da bi jalta to raskomadala ko svinjsku polutku u konzuma pa ti onda budi hrvat
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30638
2014-04-12


Back to top Go down

PARTIZANI, HVALA! - Page 4 Empty Re: PARTIZANI, HVALA!

Post by abraham 10/12/2017, 07:16

debotoijusto wrote:
abraham wrote:Da, da nije bilo Titai partije rvati bi nestali. Majku mu jebem tko spasi Dance, Fince, Olandeze i ostale???? Ni Tita ni partije ni diktature. Jebeni Chuchill izgubio izbore nakon dobijenog rata. Sto i kome ja pokusavam objasniti??????????????Kila mozga jos uvijek , unatoc inflaciji dvije bosanske....

omanja opaska... danci/finci/ostali su imali drzavotvornost prije ratnih zbivanja a HR bila u najbolju ruku nekakva administrativna jedinica u sklopu slicnih u vazalskom odnosu prema gospodaru i teretom saveznistva s porazenim snagama , vjerujem da bi jalta to raskomadala ko svinjsku polutku u konzuma pa ti onda budi hrvat
Da, za rat u BiH je krivo ubpojstvo starog svata. Da Finci su jucer(ako se ne varam) slavili 100 godina neovisnosti. Koja je europska nacija nestala nakon WWll ili uopce od formiranja nacija u danasnjem smislu????? DNRH ne bi, geografski, izgledala kako izgleda danas ali to su spekulacije. Osobno mislim da bi bila veca ali ne zelim spekulirati.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14091
2014-04-14


Back to top Go down

PARTIZANI, HVALA! - Page 4 Empty Re: PARTIZANI, HVALA!

Post by debotoijusto 10/12/2017, 07:38

abraham wrote:
debotoijusto wrote:
abraham wrote:Da, da nije bilo Titai partije rvati bi nestali. Majku mu jebem tko spasi Dance, Fince, Olandeze i ostale???? Ni Tita ni partije ni diktature. Jebeni Chuchill izgubio izbore nakon dobijenog rata. Sto i kome ja pokusavam objasniti??????????????Kila mozga jos uvijek , unatoc inflaciji dvije bosanske....

omanja opaska... danci/finci/ostali su imali drzavotvornost prije ratnih zbivanja a HR bila u najbolju ruku nekakva administrativna jedinica u sklopu slicnih u vazalskom odnosu prema gospodaru i teretom saveznistva s porazenim snagama , vjerujem da bi jalta to raskomadala ko svinjsku polutku u konzuma pa ti onda budi hrvat
Da, za rat u BiH je krivo ubpojstvo starog svata. Da Finci su jucer(ako se ne varam) slavili 100 godina neovisnosti. Koja je europska nacija nestala nakon WWll ili uopce od formiranja nacija u danasnjem smislu????? DNRH ne bi, geografski, izgledala kako izgleda danas ali to su spekulacije. Osobno mislim da bi bila veca ali ne zelim spekulirati.
[list="margin-top: 0.3em; margin-right: 0px; margin-left: 3.2em; padding-right: 0px; padding-left: 0px; list-style-image: none; color: rgb(34, 34, 34); font-family: sans-serif; font-size: 14px; line-height: 22.4px; background-color: rgb(255, 255, 255);"]
[*]da se nakon rata provede vojna, ekonomska i politička demobilizacija i denacifikacija Njemačke i da se osigura plaćanje reparacija - koje se mogu naplaćivati također pljenidbom privatne imovine Nijemaca i prisilnim radom,

[*]da se u zemljama oslobođenima od njemačke okupacije vrate predratne vlade, uz izuzetak Bugarske, Rumunjske i Poljske - gdje je Sovjetski savez već bio instalirao satelitske vlade. U pogledu Francuske, priznata je vlada Slobodne Francuske,

[*]da SSSR-u pripadne oko 40% predratnog teritorija Poljske, kojega je SSSR 1939. godine okupirao u Njemačko - sovjetskoj agresiji na tu zemlju izvršenoj sukladno Pakt Ribbentrop-Molotov. Gubitak teritorija Poljskoj će biti kompenziran dijelom teritorija Njemačke, nastanjenim u najvećem dijelu Nijemcima. Odluke SSSR-a o aneksiji teritorija Estonije, Letonije, Litve i Moldavije nisu dovođene u pitanje,

[*]da se građane Jugoslavije i Sovjetskog saveza preda vlastima tih zemalja, neovisno o njihovom pristanku,

[/list]


https://hr.wikipedia.org/wiki/Konferencija_u_Jalti



Raspravljalo se i o prilikama u Jugoslaviji, pa je dogovoreno da novu jugoslavensku vladu sastave J. Broz i predstavnik jugoslavenske emigrantske vlade u Londonu I. Šubašić. Predviđeno je i da se u vrhovno zakonodavno i izvršno predstavničko tijelo Jugoslavije (→ avnoj) uključe politički nekompromitirani članovi bivše jugoslavenske skupštine. Rad Jaltske konferencije nastavljen je na Potsdamskoj konferenciji, održanoj u srpnju i kolovozu 1945.



http://www.enciklopedija.hr/natuknica.aspx?ID=28619



jos veca HR od one koja nije ni postojala nije bila realna opcija , prodor rusa/ zapadnih opcija zacementirao bi granicu podjela u datom trenutku , okupacija rusa ili bolja verzija raskomadavanje zapadnih saveznika vrlo vjerojatna da nije bilo otpora gradjana ovih prostora pod kapom partizana
mozemo mi sad raspravljat jel otpor mogla vodit neka drzavotvorna gradjanska opcija demokratskog predznaka no za razvoj takve treba imati gradjanstvo a ne seljastvo kao dominantni element
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30638
2014-04-12


Back to top Go down

PARTIZANI, HVALA! - Page 4 Empty Re: PARTIZANI, HVALA!

Post by vili40 10/12/2017, 07:46

A kog se vraga sad opet natezete oko tita,partizana i ustasa?Jel imamo hrvatsku ili nemamo?I sto smo sve te godine napravili od nje,hirosimu?Tito vam opet kriv i tako jos najmanje sto godina.
Ljudi dragi,krivci su vam pred nosom ali ste coravi pa ih ne vidite.
vili40
vili40

Male
Posts : 10757
2015-08-02


Back to top Go down

PARTIZANI, HVALA! - Page 4 Empty Re: PARTIZANI, HVALA!

Post by mutava baštarda 10/12/2017, 07:56

debotoijusto wrote:
abraham wrote:
debotoijusto wrote:
abraham wrote:Da, da nije bilo Titai partije rvati bi nestali. Majku mu jebem tko spasi Dance, Fince, Olandeze i ostale???? Ni Tita ni partije ni diktature. Jebeni Chuchill izgubio izbore nakon dobijenog rata. Sto i kome ja pokusavam objasniti??????????????Kila mozga jos uvijek , unatoc inflaciji dvije bosanske....

omanja opaska... danci/finci/ostali su imali drzavotvornost prije ratnih zbivanja a HR bila u najbolju ruku nekakva administrativna jedinica u sklopu slicnih u vazalskom odnosu prema gospodaru i teretom saveznistva s porazenim snagama , vjerujem da bi jalta to raskomadala ko svinjsku polutku u konzuma pa ti onda budi hrvat
Da, za rat u BiH je krivo ubpojstvo starog svata. Da Finci su jucer(ako se ne varam) slavili 100 godina neovisnosti. Koja je europska nacija nestala nakon WWll ili uopce od formiranja nacija u danasnjem smislu????? DNRH ne bi, geografski, izgledala kako izgleda danas ali to su spekulacije. Osobno mislim da bi bila veca ali ne zelim spekulirati.
[list="margin-top: 0.3em; margin-right: 0px; margin-left: 3.2em; padding-right: 0px; padding-left: 0px; list-style-image: none; color: rgb(34, 34, 34); font-family: sans-serif; font-size: 14px; line-height: 22.4px; background-color: rgb(255, 255, 255);"]
[*]da se nakon rata provede vojna, ekonomska i politička demobilizacija i denacifikacija Njemačke i da se osigura plaćanje reparacija - koje se mogu naplaćivati također pljenidbom privatne imovine Nijemaca i prisilnim radom,

[*]da se u zemljama oslobođenima od njemačke okupacije vrate predratne vlade, uz izuzetak Bugarske, Rumunjske i Poljske - gdje je Sovjetski savez već bio instalirao satelitske vlade. U pogledu Francuske, priznata je vlada Slobodne Francuske,

[*]da SSSR-u pripadne oko 40% predratnog teritorija Poljske, kojega je SSSR 1939. godine okupirao u Njemačko - sovjetskoj agresiji na tu zemlju izvršenoj sukladno Pakt Ribbentrop-Molotov. Gubitak teritorija Poljskoj će biti kompenziran dijelom teritorija Njemačke, nastanjenim u najvećem dijelu Nijemcima. Odluke SSSR-a o aneksiji teritorija Estonije, Letonije, Litve i Moldavije nisu dovođene u pitanje,

[*]da se građane Jugoslavije i Sovjetskog saveza preda vlastima tih zemalja, neovisno o njihovom pristanku,

[/list]


https://hr.wikipedia.org/wiki/Konferencija_u_Jalti



Raspravljalo se i o prilikama u Jugoslaviji, pa je dogovoreno da novu jugoslavensku vladu sastave J. Broz i predstavnik jugoslavenske emigrantske vlade u Londonu I. Šubašić. Predviđeno je i da se u vrhovno zakonodavno i izvršno predstavničko tijelo Jugoslavije (→ avnoj) uključe politički nekompromitirani članovi bivše jugoslavenske skupštine. Rad Jaltske konferencije nastavljen je na Potsdamskoj konferenciji, održanoj u srpnju i kolovozu 1945.



http://www.enciklopedija.hr/natuknica.aspx?ID=28619



jos veca HR od one koja nije ni postojala nije bila realna opcija , prodor rusa/ zapadnih opcija zacementirao bi granicu podjela u datom trenutku , okupacija rusa ili bolja verzija raskomadavanje zapadnih saveznika vrlo vjerojatna da nije bilo otpora gradjana ovih prostora pod kapom partizana
mozemo mi sad raspravljat jel otpor mogla vodit neka drzavotvorna gradjanska opcija demokratskog predznaka no za razvoj takve treba imati gradjanstvo a ne seljastvo kao dominantni element
Ima li išta o obvezamah isunjavanjah Rapalskijeh ugovorah, koje je antiša tako revno ispoštovao...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

PARTIZANI, HVALA! - Page 4 Empty Re: PARTIZANI, HVALA!

Post by jastreb 10/12/2017, 08:02

abraham wrote: 
Da, za rat u BiH je krivo ubpojstvo starog svata. Da Finci su jucer(ako se ne varam) slavili 100 godina neovisnosti. Koja je europska nacija nestala nakon WWll ili uopce od formiranja nacija u danasnjem smislu????? DNRH ne bi, geografski, izgledala kako izgleda danas ali to su spekulacije. Osobno mislim da bi bila veca ali ne zelim spekulirati.
Hrvatska ne bi postojala. Kao što nije postojala ni 6.travnja 1941. kada su Njemačka i Italija napale Jugoslaviju.

Dakle,Hrvatska kao samostalna država tada nije postojala,a nijer bila ni u planovima zapadnih Saveznika i SSSR-a,jer su oni nakon oslobođenja imali različite naume. Dakle,jedni su bili za povratak Kralja i obnovu monarhije,jedni za komunističku Jugoslaviju,a bio je i plan fifti-fifti. Pola Juge pod američku,a pola pod rusku dominaciju. Uglavnom neovisnu Hrvatsku nije nitko ni spominjal.Kao ni neovisnu Crnu Goru,ili neovisnu Sloveniju.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

PARTIZANI, HVALA! - Page 4 Empty Re: PARTIZANI, HVALA!

Post by abraham 10/12/2017, 08:19

Jos se cudite da vam "ne ide". Kao pametni sposobni, obrazovani, politicki potkovani , ali eto, jebi ga, ne ide. Najveci argument ide sa "vrlo vjerojatno". Ajd u kurac. Poslije malo , Bakarica, malo Tite, malo Suvara i eto ti istine. Ne mogu me malo platiti koliko ja mogu malo raditi, snadji se druze i sl. Cestitam finskom narodu 100 godina od osamostaljenja i  milijun sovjetskih zrtava takodjer. Bog vas blagoslovio.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14091
2014-04-14


Back to top Go down

PARTIZANI, HVALA! - Page 4 Empty Re: PARTIZANI, HVALA!

Post by mutava baštarda 10/12/2017, 08:23

abraham wrote:Jos se cudite da vam "ne ide". Kao pametni sposobni, obrazovani, politicki potkovani , ali eto, jebi ga, ne ide. Najveci argument ide sa "vrlo vjerojatno". Ajd u kurac. Poslije malo , Bakarica, malo Tite, malo Suvara i eto ti istine. Ne mogu me malo platiti koliko ja mogu malo raditi, snadji se druze i sl. Cestitam finskom narodu 100 godina od osamostaljenja i  milijun sovjetskih zrtava takodjer. Bog vas blagoslovio.
Čuvaj ti svoju guzu da je netko ne deflorira i sakrij križić oko vrata da ga ne vidi nadrkani fozofil u javnom prijevizu. lako za nas u domovini...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

PARTIZANI, HVALA! - Page 4 Empty Re: PARTIZANI, HVALA!

Post by abraham 10/12/2017, 08:29

mutava baštarda wrote:
abraham wrote:Jos se cudite da vam "ne ide". Kao pametni sposobni, obrazovani, politicki potkovani , ali eto, jebi ga, ne ide. Najveci argument ide sa "vrlo vjerojatno". Ajd u kurac. Poslije malo , Bakarica, malo Tite, malo Suvara i eto ti istine. Ne mogu me malo platiti koliko ja mogu malo raditi, snadji se druze i sl. Cestitam finskom narodu 100 godina od osamostaljenja i  milijun sovjetskih zrtava takodjer. Bog vas blagoslovio.
Čuvaj ti svoju guzu da je netko ne deflorira i sakrij križić oko vrata da ga ne vidi nadrkani fozofil u javnom prijevizu. lako za nas u  domovini...
Eto, sto ovaj iz dijaspore ima nama soliti pamet. Opet dobar argument. U razini sa citatom neke Bakariceve misli. Guzica , krizic i sl. Dajte kolega, smatrao sam vas za malo jaceg igraca.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14091
2014-04-14


Back to top Go down

PARTIZANI, HVALA! - Page 4 Empty Re: PARTIZANI, HVALA!

Post by mutava baštarda 10/12/2017, 08:57

abraham wrote:
mutava baštarda wrote:
abraham wrote:Jos se cudite da vam "ne ide". Kao pametni sposobni, obrazovani, politicki potkovani , ali eto, jebi ga, ne ide. Najveci argument ide sa "vrlo vjerojatno". Ajd u kurac. Poslije malo , Bakarica, malo Tite, malo Suvara i eto ti istine. Ne mogu me malo platiti koliko ja mogu malo raditi, snadji se druze i sl. Cestitam finskom narodu 100 godina od osamostaljenja i  milijun sovjetskih zrtava takodjer. Bog vas blagoslovio.
Čuvaj ti svoju guzu da je netko ne deflorira i sakrij križić oko vrata da ga ne vidi nadrkani fozofil u javnom prijevizu. lako za nas u  domovini...
Eto, sto ovaj iz dijaspore ima nama soliti pamet. Opet dobar argument. U razini sa citatom neke Bakariceve misli. Guzica , krizic i sl. Dajte kolega, smatrao sam vas za malo jaceg igraca.
Za razliku od bakarića ja ne smatram da je križić nešto negativno, dok se s trpanjem u guzu slažem s gospodinom.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

PARTIZANI, HVALA! - Page 4 Empty Re: PARTIZANI, HVALA!

Post by Ringo10 10/12/2017, 09:14

abraham wrote:
debotoijusto wrote:
abraham wrote:Da, da nije bilo Titai partije rvati bi nestali. Majku mu jebem tko spasi Dance, Fince, Olandeze i ostale???? Ni Tita ni partije ni diktature. Jebeni Chuchill izgubio izbore nakon dobijenog rata. Sto i kome ja pokusavam objasniti??????????????Kila mozga jos uvijek , unatoc inflaciji dvije bosanske....

omanja opaska... danci/finci/ostali su imali drzavotvornost prije ratnih zbivanja a HR bila u najbolju ruku nekakva administrativna jedinica u sklopu slicnih u vazalskom odnosu prema gospodaru i teretom saveznistva s porazenim snagama , vjerujem da bi jalta to raskomadala ko svinjsku polutku u konzuma pa ti onda budi hrvat
Da, za rat u BiH je krivo ubpojstvo starog svata. Da Finci su jucer(ako se ne varam) slavili 100 godina neovisnosti. Koja je europska nacija nestala nakon WWll ili uopce od formiranja nacija u danasnjem smislu????? DNRH ne bi, geografski, izgledala kako izgleda danas ali to su spekulacije. Osobno mislim da bi bila veca ali ne zelim spekulirati.
Ma bila bi ogromna. Recimo da smo mi Hrvati ostali samo na endehaziji i ustašama kroz cijeli rat i da ništa drugo nismo imali, poslije ustaških sranja, objave rata svima i svemu, slanja vojske na Staljingrad ... 

Mogu da zamislim, saveznici kad bi nakon rata raspravljali šta da rade, glavna bi im briga i preokupacija bila kako da namire drage i mile im Hrvate kako ovi ne bi ostali nedajbože zakinuti i oštećeni. 

Rekli bi nam - dragi naši Hrvatići, jest da ste šurovali sa Hitlerom jest da ste napravili teška sranja i jest da ste  vlasništvo Karađorđevićevske kraljevske vlade u Londonu, ali vi ste nama glavna briga, evo ne možemo spavati od brige za vas. Evo koliko vam treba novca i teritorija, sve nas strah da vam ne bude malo ...

E moje budale, vi živite u nekom paralelnom svemiru. Hrvati jesu prilično glup narod. Idu iz jedne krajnosti u drugu  i nikako da nabodu nekakvu realnu političku filozofiju, nekakvu političku liniju koja bi polazila od realnog hrvatskog interesa. 

Nego samo iz kvazi-ustaštva u neko kvazi-ljevičarsko  izdrkavanje i obratno.


Last edited by Ringo10 on 10/12/2017, 09:23; edited 1 time in total
Ringo10
Ringo10

Posts : 21567
2015-09-24


Back to top Go down

PARTIZANI, HVALA! - Page 4 Empty Re: PARTIZANI, HVALA!

Post by RayMabus 10/12/2017, 09:23

vili40 wrote:A kog se vraga sad opet natezete oko tita,partizana i ustasa?Jel imamo hrvatsku ili nemamo?I sto smo sve te godine napravili od nje,hirosimu?Tito vam opet kriv i tako jos najmanje sto godina.
Ljudi dragi,krivci su vam pred nosom ali ste coravi pa ih ne vidite.
Pa valjda misle da ako budu pričali svoje verzije povijesti da će se ista promjenit
RayMabus
RayMabus

Posts : 176245
2014-04-11


Back to top Go down

PARTIZANI, HVALA! - Page 4 Empty Re: PARTIZANI, HVALA!

Post by RayMabus 10/12/2017, 09:25

Već sam rekao, meni su oba dida bila u partizanima, jedan izgubija vid od granatiranja na jedno oko

Ako vi mislite da se njima dalo ići u rat onda ste vi poprilično glupi
RayMabus
RayMabus

Posts : 176245
2014-04-11


Back to top Go down

PARTIZANI, HVALA! - Page 4 Empty Re: PARTIZANI, HVALA!

Post by prckov 10/12/2017, 10:37

prckov wrote:
debotoijusto wrote:
vuksadinare wrote:
debotoijusto wrote:
Regoč wrote:
Srećom je Debo okrenut budućnosti, njega prošlost ne zanima.

nema @jastreba a netko mora + zasluzili su spomen+dida mi bio tamo , na pravoj strani
Jebiga ti nisi osvjetlao obraz...devedesetih si skrivao...ili to nije bio tvoj ili didin rat.. jastreb je makar bio 1993
nosam se skrivao nego mi vjera ne dopusta ratovati , kolega  ;)
ae, vjera da ce srbi pobjedit
nema mi debe da kaze u sta je vjerovo  :(

dzabe je, duhovit sam samo niko nece to da mi prizna  :troll1
prckov
prckov

Posts : 34137
2014-04-19


Back to top Go down

PARTIZANI, HVALA! - Page 4 Empty Re: PARTIZANI, HVALA!

Post by debotoijusto 10/12/2017, 10:45

vjera je osobna stvar pojedinca i nije za ovaj dio foruma , odi na religiju pa vidi sto sam rekao
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30638
2014-04-12


Back to top Go down

PARTIZANI, HVALA! - Page 4 Empty Re: PARTIZANI, HVALA!

Post by prckov 10/12/2017, 10:51

debotoijusto wrote:vjera je osobna stvar pojedinca i nije za ovaj dio foruma , odi na religiju pa vidi sto sam rekao
ma da
ma kako da ne
koje ti je vjera godiste  :grin
prckov
prckov

Posts : 34137
2014-04-19


Back to top Go down

PARTIZANI, HVALA! - Page 4 Empty Re: PARTIZANI, HVALA!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum