ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne - Page 2 Empty Re: Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne

Post by Kavran Tue 5 Dec - 15:29

nabijem poreznu na kurac. ide im zahtjev za povrat samo tako.

B-)

Kavran

Posts : 2669
2017-10-12


Back to top Go down

Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne - Page 2 Empty Re: Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne

Post by kic Tue 5 Dec - 15:31

mamin sin wrote:
kic wrote:
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2319789/ALL-phone-calls-US-recorded-accessible-government-claims-FBI-agent.html

ne prati masovno sve građane, prate se oni koji su predmet istraga, poput ovih povezanih sa teroristima kao što je slučaj u tom članku

google, facebook, windows 10, viber, whatsapp(fb), instagram(fb), amazon itd. doslovno žele stvoriti predvidljive modele za svaku pojedinu osobu špiunirajući navike i uzorke ponašanja svojih korisnika

znaju više o tebi nego ti sam

sve to ide u službi države koja ima gun u ruci, a ovo su samo toolovi..

nego, nek država uvede basic income pa ćemo se dogovorit da neš i rade..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne - Page 2 Empty Re: Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne

Post by Guest Tue 5 Dec - 15:48

kic wrote:
nego, nek država uvede basic income pa ćemo se dogovorit da neš i rade..

temeljni dohodak je ideja neoliberala, ja to nikad nisam zagovarao

pokušao sam objasniti kako funkcionira današnji sustav na tehničkoj razini transakcija, da nemaš ograničenje u količini novca kao kod zlatnog standarda

da imamo zlatni standard i ograničenu količinu novca s obzirom na rezerve zlata, i elastičnom kamatom koju određuje tržište, onda bi ono što priča aben, yoda, marcelus, ti imalo smisla i vi bi bili u pravu

budući da nemamo zltani standard ekonomska teorija koja se odnosi na njega se ne može primjenjivati na sustav sa elastičnom kličinom fiat novca koju određuje potražnja tržišta, a fiksnom kamatom koju određuje centralna banka...

http://coub.com/view/yzhgz

... sam ja u pravu cheers
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne - Page 2 Empty Re: Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne

Post by Guest Tue 5 Dec - 16:34

jedino od svega što si u pravu, jest način stvaranja novca, tu ti i pernar se slažete. idu prvo krediti pa depoziti, privatne banke stvaraju novac pritiskom na enter, međutim to ne mjenja ostale ekonomske postavke

zašto u RH , iako imamo vlastitu centralnu banku i vlastitu valutu je kamatna stopa kada dižeš kredit oko 5.5-7% a u austriji, njemačkoj itd, 1-2%?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne - Page 2 Empty Re: Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne

Post by Guest Tue 5 Dec - 16:44

usputa takav način stvaranja novca gdje se stvara novac pritiskom na enter, neznači da se novac može neograničeno stvarati, niti da ga banke nemogu neograničeno stvarati.

sve jedno, iako se način stvaranja novca promjenio uvođenjem IT tehnologije, centralna banka idalje ograničava stvaranje novca od stranke banaka pomoću stope obvezne rezerve i kamatne stope. a time i kontrolira naprimjer stopu inflacije, ili tečaj odnos tečaja čak.

time se opet ništa nemjenja u odnosu na ono što je bilo prije 100godina kada je bio zlatni standard
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne - Page 2 Empty Re: Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne

Post by Guest Tue 5 Dec - 16:51

Pinochet wrote:
zašto u RH , iako imamo vlastitu centralnu banku i vlastitu valutu je kamatna stopa kada dižeš kredit oko 5.5-7% a u austriji, njemačkoj itd, 1-2%?

pa u Austriji i Njemačkoj ECB određuje središnju kamatu, tečaj eura je plutajući

https://tradingeconomics.com/euro-area/interest-rate

dok u Hrvatskoj središnju kamatu i srednji fiksni tečaj naspram EUR određuje HNB

https://tradingeconomics.com/croatia/interest-rate

banke zarađuju na razlici njihove kamate koju oni nude i srednje kamate centralne banke kao što zarađuju na razlici srednjek i kupovnog odnosno prodajnog tečaja valute

ECB ima trenutno kamatu 0%, pa Njemačke banke daju kredit sa 2%, a oročena štenja im je onda sa negativnom kamatom

http://www.dw.com/en/the-german-savers-who-must-pay-interest-to-their-own-bank/a-38013400
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne - Page 2 Empty Re: Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne

Post by Yehudi Tue 5 Dec - 16:54

Leviathan2 wrote:o jebote
o jebote
o jebote

    Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne - Page 2 1f602
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne - Page 2 Empty Re: Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne

Post by Guest Tue 5 Dec - 16:56

e jest mi drago sto vise nisam doli.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne - Page 2 Empty Re: Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne

Post by Guest Tue 5 Dec - 16:57

Pinochet wrote:jedino od svega što si u pravu, jest način stvaranja novca, tu ti i pernar se slažete

ne slažem se s Pernarom niti malo, je ako ga slušaš on govori da se radi o zavjeri, i prevari itd., on govori o potpuno nečemu drugome, i misli da imamo frakcijsko rezervno bankarstvo

njemu nije jasno da to sve proizlazi iz dvojnog knjigovodstva, da nema printanja i da nema nikakvog duga koji se ne može platiti
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne - Page 2 Empty Re: Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne

Post by Yehudi Tue 5 Dec - 17:05

asilovski wrote:http://www.index.hr/vijesti/clanak/porezna-kaznila-obrtnicu-s-10000-kuna-jer-je-na-racunu-umjesto-p-napisala-p/1011538.aspx


  


Mario Horvat · 
Virovitica

Stoka sitnog zuba..čuo sam da su dobili direktive da se naplate građanima i sjedaju na racun. Znaći ovrhe malim ljudima a Todoriću i drugim gnjusevima oprost. Mamu vam klošarsku..i pitate kud su ljudi otišli. VAN marvo eto gdje, još malo pa neće imati tko raditi za plaće uhljebima i za penzije
Like · Reply · 137 · 19 hrs
Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne - Page 2 156392_105700746168459_3519850_n

Amanita Caesarea · 
Works at Samozaposlen

uvesti će bugare i rumunje
Like · Reply · 14 · 19 hrs
Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne - Page 2 529824_337450029653952_348901285_n

Deto Mami · 
Naši Instrumenti

Amanita Caesarea pa znaju i oni otici na Gugl translejt te naci i ovakve stvari... Nisu blesavi, a uostalom, ne zavaravaj se, oni su daleko, daleko ispred nas...
Like · Reply · 32 · 19 hrs
Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne - Page 2 22728666_643549232699681_7280793561656387218_n

Karlo Kajlić · 
Član Upravnog odbora (member of the Managing Board) at Ured za koordinaciju sustava procjene učinka propisa

Gdje Van ? Ispred kuće zapalit cigaretu ?
Like · Reply · 2 · 19 hrs
Show 10 more replies in this thread

Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne - Page 2 10354686_10150004552801856_220367501106153455_n

Marko Horvat
ja se samo pitam do kada ćemo ovo trpiti? pročitam ovo danas, sutra zaboravim i ne dira me sve dok mene ne počnu zajebavati zbog sličnog problema. 

pa tako evo jedna prigodna.

Kada su nacisti došli po komuniste,
ja sam šutio;
jer nisam bio komunist.

Kada su zatvorili socijaldemokrate,
ja sam šutio;
jer nisam bio socijaldemokrat.

Kada su došli po sindikaliste,
ja se nisam pobunio;
jer nisam bio sindikalist.

Kada su došli po mene,
više nije bilo nikog
da se pobuni.
------------------------------------------------------------------


  KOJA BANANA REPUBLIK  Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne - Page 2 1f60b 
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne - Page 2 Empty Re: Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne

Post by Guest Tue 5 Dec - 17:06

Pinochet wrote:neznači da se novac može neograničeno stvarati, niti da ga banke nemogu neograničeno stvarati.

time se opet ništa nemjenja u odnosu na ono što je bilo prije 100godina kada je bio zlatni standard

novac se stvara prema potrebama tržišta, ako postoji želja za potrošnjom banke nude kredit za povećanje konzumacije, tako je država regulirala svojim propisima i zakonima

mijenja se dosta toga jer je prije ekonomija bila ograničena s donje strane investicijama u proizvodnju

danas je ekonomija ograničena s gornje strane kreditiranjem potrošnje

danas nije problem kapacitet proizvodnje niti ulaganje u proizvodnju jer nemamo manjak roba i usluga

danas je problem nedostatak konzumacije već proizvedenih roba i usluga, nedostatak kreditne ekspanzije za financiranje potrošnje

privatni sektor jednostavno ne želi dovoljno trošiti da bi imali punu zaposlenost, štede, svake godine izvlače iz opticaje 4% BDPa, a država ne troši dovoljno da bi nadoknadila nedostatak potrošnje privatnog sektora jer se političari boje rasta javnog duga, tj boje se reakcije građana na rast duga jer većina koja slijedi kršćanski svjetonazor misli kako su digovi loši i kako je potrošnja nemoralna
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne - Page 2 Empty Re: Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne

Post by vili40 Tue 5 Dec - 17:30

Za tu nasu bolest lijeka vise nema,svaki trud ili otpor je uzaludan.
vili40
vili40

Male
Posts : 10766
2015-08-02


Back to top Go down

Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne - Page 2 Empty Re: Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne

Post by aben Tue 5 Dec - 17:43

mamin sin wrote:
kic wrote:ali država može popisivati? :)

država nikad nije imala tu razinu kontrole i realtime sposobnosti praćenja

država ne drži GPS u tvom džepu i ne prati svaki tvoj korak

država ne čita sve tvoje poruke, ne bilježi svaki tvoj lajk, ne čuva zapis svega što si natipkao na tipkovnici

država ne skladišti audio otisak tvog glasa, niti snima tvoje privatne razgovore


nikad nijedna diktatura nije imala toliku moć nad građana kakvu danas imaju "privatne" kompanije, kompanije kojima nije interes profit i zarada jer nijedna od njih ne posluje pozitivno, imaju beskonačne kreditne linije kod "privatnih" banaka i financiraju se iz duga, posluju već desetljećima u minusu
a još ovo leto si se foli kako država nadzire sve naše bakovne račune, čak i tekuće:)

privatne kompanije zanima ča mi tribo, a državu zanima di mi je lova

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne - Page 2 Empty Re: Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne

Post by Guest Tue 5 Dec - 17:45

mamin sin wrote:
Pinochet wrote:neznači da se novac može neograničeno stvarati, niti da ga banke nemogu neograničeno stvarati.

time se opet ništa nemjenja u odnosu na ono što je bilo prije 100godina kada je bio zlatni standard

novac se stvara prema potrebama tržišta, ako postoji želja za potrošnjom banke nude kredit za povećanje konzumacije, tako je država regulirala svojim propisima i zakonima

mijenja se dosta toga jer je prije ekonomija bila ograničena s donje strane investicijama u proizvodnju

danas je ekonomija ograničena s gornje strane kreditiranjem potrošnje

danas nije problem kapacitet proizvodnje niti ulaganje u proizvodnju jer nemamo manjak roba i usluga

danas je problem nedostatak konzumacije već proizvedenih roba i usluga, nedostatak kreditne ekspanzije za financiranje potrošnje

privatni sektor jednostavno ne želi dovoljno trošiti da bi imali punu zaposlenost, štede, svake godine izvlače iz opticaje 4% BDPa, a država ne troši dovoljno da bi nadoknadila nedostatak potrošnje privatnog sektora jer se političari boje rasta javnog duga, tj boje se reakcije građana na rast duga jer većina koja slijedi kršćanski svjetonazor misli kako su digovi loši i kako je potrošnja nemoralna
kreditna ekspanzija i potrošnja građana postoji samo onda ako građani osjete da im je isplativo trošiti novac i investirati.,

u RH čardaku gdje svake godine imaš sve veće poreze, a birokracija ti radi jednog malog i velikog slova lipi desetke tisuća kuna kazne, investicije i potrošnja nas zaobilaze kao vrag i tamjan.

ja osobno veliku većinu svoje potrošnje naručujem iz vanka, i tako hranim njemačku/(amazon.de)britansku(ebay.uk)kinesku(ebay.com) ekonomiju, jer ironično iako je čardak siromašniji od ovih zemlja,a jebeno je skuplji. skuplji smo od britanije i njemačke za nekih 30-40% u svemu, a od Kine doslovno za 200-300%.

nema ti kruva od toga , dok država ne sreže poreze , i razjebe 20ak županija i 550 gradova koji samo bave pisanjem kazni,ovrhama, inspekcijama i krađom love od građana, do tada ti nema niti rasta kredita niti rasta investicija a onda niti privatne potrošnje(našu privatnu potrošnju samo održava turizam , a time i ekonomiju)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne - Page 2 Empty Re: Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne

Post by Guest Tue 5 Dec - 17:47

odjeba sam i restorane, kada je čardak podupla poreze sa 13% na 25%, udvostručio je čardak porez na potrošnju u restoranima i kafićima, i često samo tamo išao pojest, sa curom, nekada bi i naručio doma spizu.. sada se nesićam kada sam bio u restoranu, jer sam zbog poskupljenja učio kuvat, i sada radije sebi spreman.

dok god pohlepni uhljebi iz čardaka dižu poreze, do tada će ti padati potrošnja, investicije, krediti. - naravno turizam nas održava, da nije turizma, po standardu bi bilo ko bosna
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne - Page 2 Empty Re: Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne

Post by Guest Tue 5 Dec - 17:50

Pinochet wrote:
u RH čardaku gdje svake godine imaš sve veće poreze

nema ti kruva od toga , dok država ne sreže poreze , i razjebe 20ak županija i 550 gradova koji samo bave pisanjem kazni,ovrhama, inspekcijama i krađom love od građana, do tada ti nema niti rasta kredita niti rasta investicija a onda niti privatne potrošnje(našu privatnu potrošnju samo održava turizam , a time i ekonomiju)

manji porezi znače veći deficit državnog proračuna

tko je od vas za veći deficit države i rast javnog duga, i da li bi glasali za stranku koja bi snizila poreze a povećala javni dug?


hoćeš manje poreze, a nećeš veći deficit i rast duga

želiš kapitalizam, ali si protiv potrošnje


želiš nemoguće, želiš magiju

tako i većina, čeka se da se dogodi nešto magično, jer realna rješenja vam se ne sviđaju
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne - Page 2 Empty Re: Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne

Post by Guest Tue 5 Dec - 17:52

gle jebe me se za državnu potrošnju. i za državni dug. mene zanimaju porezi. niži porezi, znači isplativija potrošnja, zapošljavanje, investicije, proizvodnja.

a kada skoči potrošnja, zapošljavanje, investicije, i proizvodnja - rastu državni prihodi, a time se državni proračun čak i brže puno nego kada su viši porezi.

evo čardaku se desilo, da su udvostručili ove godine porez na potrošnju(sa 13% na 25% u turizmu) i zanimljivo, nije im se udostručio prihod od toga, nego im je čak i pala količina uplata poreza :D logično, ljudi smanjili potrošnju, a onda država prikupila manje poreza, možeš se jebati sa tvojom ekonomskom logikom, nitko na forumu neviruje u tvoje priče,
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne - Page 2 Empty Re: Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne

Post by Guest Tue 5 Dec - 17:56

Pinochet wrote:nitko na forumu neviruje u tvoje priče

meni nije stalo do toga da se meni vjeruje

mene zanima zašto misliš da je 2+2 = 5 :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne - Page 2 Empty Re: Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne

Post by veber Tue 5 Dec - 17:59

ima nekih logika u dedinom pisanju, recimo ja sam odgodio kupnju auta za slijedeću godinu da vidim koliko će to biti u stvarnosti. proračun je takav kakav imam, a ako se stvarno smanjuju porezi kupit ću skuplji auto. ne bum išao "štedit".

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne - Page 2 Empty Re: Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne

Post by Guest Tue 5 Dec - 18:55

http://www.index.hr/vijesti/clanak/porezna-kaznila-zenu-s-10000-kuna-zbog-velikog-i-malog-slova-a-ne-znaju-napisati-vlastito-ime/1011858.aspx


:D

Nepismeni paraziti koji su iscijedili 10 tisuća (slovima: deset tisuća) kuna jednoj obrtnici jer je na jednom računu napisala veliko slovo umjesto malog, ne znaju napisati vlastito ime na službenom prekršajnom nalogu kojim, ponovimo, cijede 10 tisuća kuna (slovima: deset tisuća) kuna jednoj obrtnici jer je na jednom računu napisala veliko slovo umjesto malog.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne - Page 2 Empty Re: Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne

Post by aben Tue 5 Dec - 20:26

mamin sin wrote:
Pinochet wrote:
u RH čardaku gdje svake godine imaš sve veće poreze

nema ti kruva od toga , dok država ne sreže poreze , i razjebe 20ak županija i 550 gradova koji samo bave pisanjem kazni,ovrhama, inspekcijama i krađom love od građana, do tada ti nema niti rasta kredita niti rasta investicija a onda niti privatne potrošnje(našu privatnu potrošnju samo održava turizam , a time i ekonomiju)

manji porezi znače veći deficit državnog proračuna

tko je od vas za veći deficit države i rast javnog duga, i da li bi glasali za stranku koja bi snizila poreze a povećala javni dug?


hoćeš manje poreze, a nećeš veći deficit i rast duga

želiš kapitalizam, ali si protiv potrošnje


želiš nemoguće, želiš magiju

tako i većina, čeka se da se dogodi nešto magično, jer realna rješenja vam se ne sviđaju
manji porezi ne znoču veći deficit.

ono ča oću je privatno bankarstvo. čudo kako drugima imputiroš magičnost, a pripadnik si magičnog monetarnog stabla

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne - Page 2 Empty Re: Porezna pomahnitala: zbog malog slova p 10.000 kn kazne

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum