ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Goran Beus AHMEDOV Richembergh protiv minute šutnje za Praljka

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Goran Beus AHMEDOV Richembergh  protiv minute šutnje za Praljka - Page 2 Empty Re: Goran Beus AHMEDOV Richembergh protiv minute šutnje za Praljka

Post by Sora 2/12/2017, 18:53

Goran Beus AHMEDOV Richembergh  protiv minute šutnje za Praljka - Page 2 Img_2449

Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Goran Beus AHMEDOV Richembergh  protiv minute šutnje za Praljka - Page 2 Empty Re: Goran Beus AHMEDOV Richembergh protiv minute šutnje za Praljka

Post by Regoč 2/12/2017, 18:54

Goran Beus AHMEDOV Richembergh  protiv minute šutnje za Praljka - Page 2 Maxresdefault

_________________
Goran Beus AHMEDOV Richembergh  protiv minute šutnje za Praljka - Page 2 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Goran Beus AHMEDOV Richembergh  protiv minute šutnje za Praljka - Page 2 Empty Re: Goran Beus AHMEDOV Richembergh protiv minute šutnje za Praljka

Post by Sora 2/12/2017, 18:55

Dakle ..obliven krvlju i duboko ponižen 
Dabogda imali nocne more od tih zlodjela do kraja zivota 
Dabogda ne imali mira ni u grobovima

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Goran Beus AHMEDOV Richembergh  protiv minute šutnje za Praljka - Page 2 Empty Goran Beus АХМЕДОВ Richembergh protiv minute šutnje za Praljka

Post by Eroo 2/12/2017, 18:55

Sora wrote:Vrlo originalan sustav  ishrane 
Dabogda ga vasa djeca imala
Hotel 5*.....trebalo je 10 godina za obnoviti sve one hotele po Dalmaciji i otocima.
Treba sve ove koji su vam to omogućili osuditi ko zločince. Uključujuć i mene... :D


Last edited by Eroo on 2/12/2017, 18:57; edited 1 time in total
Eroo
Eroo

Posts : 74754
2016-07-22


Back to top Go down

Goran Beus AHMEDOV Richembergh  protiv minute šutnje za Praljka - Page 2 Empty Re: Goran Beus AHMEDOV Richembergh protiv minute šutnje za Praljka

Post by Sora 2/12/2017, 18:55

ima jos

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Goran Beus AHMEDOV Richembergh  protiv minute šutnje za Praljka - Page 2 Empty Re: Goran Beus AHMEDOV Richembergh protiv minute šutnje za Praljka

Post by Sora 2/12/2017, 18:56

Goran Beus AHMEDOV Richembergh  protiv minute šutnje za Praljka - Page 2 Img_2450
ima jos

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Goran Beus AHMEDOV Richembergh  protiv minute šutnje za Praljka - Page 2 Empty Goran Beus АХМЕДОВ Richembergh protiv minute šutnje za Praljka

Post by Eroo 2/12/2017, 18:57

Sora wrote:ima jos
Ima. :D
Eroo
Eroo

Posts : 74754
2016-07-22


Back to top Go down

Goran Beus AHMEDOV Richembergh  protiv minute šutnje za Praljka - Page 2 Empty Re: Goran Beus AHMEDOV Richembergh protiv minute šutnje za Praljka

Post by Sora 2/12/2017, 18:58

- Ja sam prošao doslovno kao i hiljade drugih. Samo u Dretelju je bilo preko 3.600 ljudi. Doživio sam da me izvedu iz hangara na sunce i da mi stanu nogom na prsa, stave pušku na čelo i kažu da ako trepem - gledajući u sunce - da će mi ubiti. Ja sam znao da bi to uradili. Doživio sam da mi polome rebra i zube. U logor sam ušao s 90, a izišao s 54 kilograma, svjedočit će nakon rata o svojim dreteljskim danima Fahrudin Rizvanbegović.

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Goran Beus AHMEDOV Richembergh  protiv minute šutnje za Praljka - Page 2 Empty Re: Goran Beus AHMEDOV Richembergh protiv minute šutnje za Praljka

Post by Sora 2/12/2017, 19:00

Fahrudin je bio dekan Pedagoškog fakulteta u Mostaru 
Za njega su se založili kod Bobana da ga se pusti 


Zlocinac jelda  Ero ?

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Goran Beus AHMEDOV Richembergh  protiv minute šutnje za Praljka - Page 2 Empty Re: Goran Beus AHMEDOV Richembergh protiv minute šutnje za Praljka

Post by Sora 2/12/2017, 19:01

Pazi ovo : STAVI MU PUŠKU NA GLAVU I KAZE AKO TREPNEŠ OKOM . PUCAM 
  E to se zove hercegovacka dovitljivost

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Goran Beus AHMEDOV Richembergh  protiv minute šutnje za Praljka - Page 2 Empty Re: Goran Beus AHMEDOV Richembergh protiv minute šutnje za Praljka

Post by Sora 2/12/2017, 19:01

Ima jos o hercegovackoj casti

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Goran Beus AHMEDOV Richembergh  protiv minute šutnje za Praljka - Page 2 Empty Re: Goran Beus AHMEDOV Richembergh protiv minute šutnje za Praljka

Post by Eroo 2/12/2017, 19:02

Sora wrote:- Ja sam prošao doslovno kao i hiljade drugih. Samo u Dretelju je bilo preko 3.600 ljudi. Doživio sam da me izvedu iz hangara na sunce i da mi stanu nogom na prsa, stave pušku na čelo i kažu da ako trepem - gledajući u sunce - da će mi ubiti. Ja sam znao da bi to uradili. Doživio sam da mi polome rebra i zube. U logor sam ušao s 90, a izišao s 54 kilograma, svjedočit će nakon rata o svojim dreteljskim danima Fahrudin Rizvanbegović.

...i bacali su djecu u užarenu peć, Alaa'mi. Gori od njih su bili jedino mudžahedini.
Jes, majkemi, kaže svjedok  u Haagu, kad su sudili generalu Blaškiću. drunken
Eroo
Eroo

Posts : 74754
2016-07-22


Back to top Go down

Goran Beus AHMEDOV Richembergh  protiv minute šutnje za Praljka - Page 2 Empty Re: Goran Beus AHMEDOV Richembergh protiv minute šutnje za Praljka

Post by Sora 2/12/2017, 19:02

Najteži trenutak za svakog zatvorenika u Koštanoj bilo je prozivanje; udar svežnja ključeva ili kundaka puške s druge strane vrata, praćen uzvikom nečijeg imena i prezimena. U trenu između te dvije radnje svi, ama baš svi, molili smo Boga da izgovoreno ime bude tuđe. Nakon ispitivanja, koje se odvijalo na spratu, većina izvedenih vraćala se promijenjenog fizičkog izgleda. Kao najmlađi, imao sam "čast i sreću" da me čuvari već prvog dana prozovu i ispitaju. Bližila se ponoć, ali niko se nije ni usuđivao zaspati. Odjednom su se začuli koraci vojnih cokula sve bliže ćelijama. Policajac je otvorio naša vrata, stao na trenutak i prijeteći tiho izgovorio moje ime.

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Goran Beus AHMEDOV Richembergh  protiv minute šutnje za Praljka - Page 2 Empty Re: Goran Beus AHMEDOV Richembergh protiv minute šutnje za Praljka

Post by Sora 2/12/2017, 19:03

AKROBAT U HAAŠKOM CIRKUSU 
(Feral Tribune, svibanj 2006) 
Sudeći prema višesatnom povijesno-politološko-sociološkom predavanju koje je potkraj prošloga tjedna održao u sudnici Haaškoga tribunala, Slobodan Praljak nije naumio dokazivati vlastitu nevinost i nepovezanost sa zločinima nad nehrvatskim življem u tzv. Hrvatskoj Republici Herceg-Bosni, nego se odlučio za multimedijalnu obranu Republike Hrvatske i njezine nekadašnje političke vrhuške od haaške optužbe o udruženom zločinačkom pothvatu čiji je cilj bilo pripojenje jednog dijela Bosne i Hercegovine: kako nas uči prvostupanjska presuda Tihomiru Blaškiću – koja je iznosila četrdeset i pet godina zatvora i koja je bila takva zahvaljujući tome što su Blaškić i njegov odvjetnik Anto Nobilo uglavnom branili Franju Tuđmana i Gojka Šuška – prilično je izvjesno da Praljkova obrambena strategija vodi izravno na dugogodišnju robiju, ali ovdje se nećemo baviti rečenim evidentnostima, jer optuženik ima pravo da se brani na svaki zamisliv način i da pritom poduzima sve za što misli da mu može biti od pomoći.
Valja se, međutim, pozabaviti fasciniranošću velikog dijela domaćih žurnalista i tzv. hrvatske javnosti Praljkovim retoričko-istraživačkim pregnućima i njegovom haaškom prezentacijom zatajene istine o hrvatskom angažmanu u BiH, kao što se treba pozabaviti i javnim divljenjem narcisoidnom hercegovačkom osobenjaku koji je rat doživio kao idealnu priliku za vlastitu društvenu afirmaciju, poraće kao savršenu šansu za stjecanje golemog bogatstva u Hrvatskoj i Hercegovini, a sudski proces u Haagu kao odličan poligon za patriotsku cirkusku predstavu u kojoj će on, Praljak, odigrati ulogu glavnog akrobate što će pobrati ovacije na otvorenoj sceni.

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Goran Beus AHMEDOV Richembergh  protiv minute šutnje za Praljka - Page 2 Empty Re: Goran Beus AHMEDOV Richembergh protiv minute šutnje za Praljka

Post by Eroo 2/12/2017, 19:04

Sora wrote:Najteži trenutak za svakog zatvorenika u Koštanoj bilo je prozivanje; udar svežnja ključeva ili kundaka puške s druge strane vrata, praćen uzvikom nečijeg imena i prezimena. U trenu između te dvije radnje svi, ama baš svi, molili smo Boga da izgovoreno ime bude tuđe. Nakon ispitivanja, koje se odvijalo na spratu, većina izvedenih vraćala se promijenjenog fizičkog izgleda. Kao najmlađi, imao sam "čast i sreću" da me čuvari već prvog dana prozovu i ispitaju. Bližila se ponoć, ali niko se nije ni usuđivao zaspati. Odjednom su se začuli koraci vojnih cokula sve bliže ćelijama. Policajac je otvorio naša vrata, stao na trenutak i prijeteći tiho izgovorio moje ime.
(autor Goran Beus АХМЕДОВ Richenbergh). . :D


Last edited by Eroo on 2/12/2017, 19:04; edited 1 time in total
Eroo
Eroo

Posts : 74754
2016-07-22


Back to top Go down

Goran Beus AHMEDOV Richembergh  protiv minute šutnje za Praljka - Page 2 Empty Re: Goran Beus AHMEDOV Richembergh protiv minute šutnje za Praljka

Post by Sora 2/12/2017, 19:04

Hercegovacki cirkusant i akrobat ..kaj ne znamo svi tko je

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Goran Beus AHMEDOV Richembergh  protiv minute šutnje za Praljka - Page 2 Empty Re: Goran Beus AHMEDOV Richembergh protiv minute šutnje za Praljka

Post by Sora 2/12/2017, 19:06

Hercegovacke sjecikese se pretvorili u sjeciuske

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Goran Beus AHMEDOV Richembergh  protiv minute šutnje za Praljka - Page 2 Empty Re: Goran Beus AHMEDOV Richembergh protiv minute šutnje za Praljka

Post by Sora 2/12/2017, 19:06

Goran Beus AHMEDOV Richembergh  protiv minute šutnje za Praljka - Page 2 Img_2451

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Goran Beus AHMEDOV Richembergh  protiv minute šutnje za Praljka - Page 2 Empty Re: Goran Beus AHMEDOV Richembergh protiv minute šutnje za Praljka

Post by Sora 2/12/2017, 19:07

Ero brte , pa jel ti je draže biti sjeciusko nego sjecikesa?

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Goran Beus AHMEDOV Richembergh  protiv minute šutnje za Praljka - Page 2 Empty Re: Goran Beus AHMEDOV Richembergh protiv minute šutnje za Praljka

Post by Sora 2/12/2017, 19:08

Inace , koliko lazu Hercegovci to mi je jos mama pricala 
Ima za njih izraz Hercegovacke liske

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Goran Beus AHMEDOV Richembergh  protiv minute šutnje za Praljka - Page 2 Empty Re: Goran Beus AHMEDOV Richembergh protiv minute šutnje za Praljka

Post by Sora 2/12/2017, 19:11

U toj tragediji koja je tekla sedamdesetak godina, šezdesetogodišnji Slobodan Praljak – sin najzloglasnijeg poslijeratnog hercegovačkog oznaša i udbaša Mirka Praljka – uspio je završiti elektrotehniku, kazališnu režiju, te filozofiju i sociologiju, s tim da je potonji studij okončao diplomskim radom pod naslovom «Sloboda i moral u Marxovoj filozofiji».

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Goran Beus AHMEDOV Richembergh  protiv minute šutnje za Praljka - Page 2 Empty Re: Goran Beus AHMEDOV Richembergh protiv minute šutnje za Praljka

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum