ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

prvi veliki projekt zapeo

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

prvi veliki projekt zapeo  Empty prvi veliki projekt zapeo

Post by debotoijusto 6/11/2017, 21:14

SKUPŠTINA Splitsko-dalmatinske županije na tematskoj je sjednici danas navečer prihvatila zaključke koje je predložio župan Blaženko Boban koji, po njegovim riječima, znače da se "ne prihvaća trenutno izgradnja termoelektrane Peruća," a odbijen je prijedlog Mostove deklaracije kojom se traži "oštro protivljenje" tom projektu i njegovo brisanje iz županijskih prostornih planova.

Zaključke koje je predložio župan Boban, od 44 nazočna vijećnika 35 ih podržalo a devet je bilo suzdržano, dok je prijedlog Mostove deklaracije podržalo 14, a protiv je bilo 30 vijećnika.

"Ne prihvaćamo trenutno izgradnju termoelektrane Peruća dok se ne realiziraju svi ostali parametri koji su navedeni u zaključcima," rekao je Boban novinarima objašnjavajući sadržaj zaključaka.

Boban je kazao kako Splitsko-dalmatinska županija nije relevantna nego je relevantna Studija utjecaj na okoliš. Na tu studiju ima "puno primjedbi koje će Ministarstvo zaštite okoliša i energetske učinkovitosti uzeti u obzir," rekao je Boban.

Na upit znače li zaključci brisanje projekta termoelektrane iz prostornog plana Splitsko-dalmatinske županije, Boban je kazao kako se brisanje ne može obaviti jednim aktom, nego je to višegodišnja procedura.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30616
2014-04-12


Back to top Go down

prvi veliki projekt zapeo  Empty Re: prvi veliki projekt zapeo

Post by debotoijusto 6/11/2017, 21:15

Suradnik na izradi Studije utjecaja na okoliš u projeku Vis Viva, u sklopu kojeg je i termoelektrana Peruća, Tarzan Legović u izjavi novinarima ocijenio je razumnim zaključke splitsko-dalmatinske Županijske skupštine.

"Neće biti uništenja zraka i vode, nego će poljoprivreda profitirati tako što će Općina Hrvace dobiti sredstva kojih sada nema za pokrenut poljoprivredu," kazao je Legović.

Na upit kako komentira činjenicu da je do sada oko 25.000 građana potpisalo peticiju protiv gradnje termoelektrane Peruća, Legović je kazao kako to govori "koliko su ljudi prestrašeni, a ne koliko o tomu znaju."

Također je istaknuo kako projekt reverzibilne elektrane Vrdovo košta između 600 i 700 milijuna eura dok termoelektrana Peruća staje oko 400 milijuna eura. "Taj novac ne postoji u Hrvatskoj i trenutno se traže investitori," kazao je Legović.

Pomoćnica ministra zaštite okoliša Anamarija Matak je istaknula kako to ministarstvo mora uzeti u obzir stajalište povjerenstva o Studiji utjecaja na okoliš ali "i brojna druga mišljenja u vezi okoliša" koja se odnose na projekt termoelektrane Peruća.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/zupanijska-skupstina-odlucila-trenutacno-se-ne-prihvaca-izgradnja-te-peruca/1005813.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30616
2014-04-12


Back to top Go down

prvi veliki projekt zapeo  Empty Re: prvi veliki projekt zapeo

Post by Guest 6/11/2017, 21:21

Šteta. Ti debili iz MOSTa te vlaška sirotinja iz toga kraja neshvaća da bi takva investicija donjela stotinjak pa i više radnih mjesta, te čardak općini milijune kuna prihoda,

ali dobro.. sirotinja iz toga kraja će imati "čisti okoliš"(imali bi i ga ovako) i iseljavati će u zemlje gdje ima elektrana
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

prvi veliki projekt zapeo  Empty Re: prvi veliki projekt zapeo

Post by debotoijusto 6/11/2017, 21:32

Pinochet wrote:Šteta. Ti debili iz MOSTa te vlaška sirotinja iz toga kraja neshvaća da bi takva investicija donjela stotinjak pa i više radnih mjesta, te čardak općini milijune kuna prihoda,

ali dobro.. sirotinja iz toga kraja će imati "čisti okoliš"(imali bi i ga ovako) i iseljavati će u zemlje gdje ima elektrana

tu nema pomoci , mogli su imati razvoj ka dugopolje i napravit si malu svicarsku a oni ce gonjat cetnike jos 15g.
a opet kad bi i bili pametni i sve uredili dosla bi drzava i otela ili pogodovala nekome

https://epodravina.hr/opine-gube-oko-14-milijuna-kuna-inine-rente/

debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30616
2014-04-12


Back to top Go down

prvi veliki projekt zapeo  Empty Re: prvi veliki projekt zapeo

Post by Trinity 6/11/2017, 21:33

Pinochet wrote:Šteta. Ti debili iz MOSTa te vlaška sirotinja iz toga kraja neshvaća da bi takva investicija donjela stotinjak pa i više radnih mjesta, te čardak općini milijune kuna prihoda,

ali dobro.. sirotinja iz toga kraja će imati "čisti okoliš"(imali bi i ga ovako) i iseljavati će u zemlje gdje ima elektrana
Nece se nitko bogatiti na njima.:)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

prvi veliki projekt zapeo  Empty Re: prvi veliki projekt zapeo

Post by Guest 6/11/2017, 21:36

Koja debilna nacija, zadnjih 30godina sabotirano je do jedno industrijsko postrojenje koje se planiralo gradit.

Ali nema veze imat će vukovi i međeni lip okoliš i čist zrak.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

prvi veliki projekt zapeo  Empty Re: prvi veliki projekt zapeo

Post by Leviathan2 6/11/2017, 21:42

sto fali cistom okolisu??

_________________
prvi veliki projekt zapeo  Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

prvi veliki projekt zapeo  Empty Re: prvi veliki projekt zapeo

Post by Guest 6/11/2017, 21:44

Leviathan2 wrote:sto fali cistom okolisu??
pa RH ima među najviše inspektora i regulacija -... dakle vjerujem da bi se mogla izgraditi takva elektrana da nitko nebi primjetio da je tamo
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

prvi veliki projekt zapeo  Empty Re: prvi veliki projekt zapeo

Post by Leviathan2 6/11/2017, 21:47

Pinochet wrote:
Leviathan2 wrote:sto fali cistom okolisu??
pa RH ima među najviše inspektora i regulacija -... dakle vjerujem da bi se mogla izgraditi takva elektrana da nitko nebi primjetio da je tamo
uf joda, nemoj o inspektorima, pored njih naravno uz kovertu mozes napravit sto god hoces to ce uvijek biti ekoloski cista termoelektrana
zas taj kraj nebi profitirao od onog sto se polako namece kao najisplativiji projekt, turizam u prirodi
a imaju cist zivopisan kraj

_________________
prvi veliki projekt zapeo  Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

prvi veliki projekt zapeo  Empty Re: prvi veliki projekt zapeo

Post by Guest 6/11/2017, 21:51

debotoijusto wrote:
Pinochet wrote:Šteta. Ti debili iz MOSTa te vlaška sirotinja iz toga kraja neshvaća da bi takva investicija donjela stotinjak pa i više radnih mjesta, te čardak općini milijune kuna prihoda,

ali dobro.. sirotinja iz toga kraja će imati "čisti okoliš"(imali bi i ga ovako) i iseljavati će u zemlje gdje ima elektrana

tu nema pomoci , mogli su imati razvoj ka dugopolje i napravit si malu svicarsku a oni ce gonjat cetnike jos 15g.
a opet kad bi i bili pametni i sve uredili dosla bi drzava i otela ili pogodovala nekome

https://epodravina.hr/opine-gube-oko-14-milijuna-kuna-inine-rente/


ovako sam malo računa iz glave.. ta općina, vukojebinska općina, gdje lokalni HDZovac krade i fantazira o četnicima i udbašima, a svi se iselili.. da se izgradi elektrana.. odmah za elektranu treba neznam.. 50-100 radnih mjesta.. ti ljudi troše lovu, a to znači šoping centar, građevinska firma, računovodstveni obrt, benzinska pumpa, par kafića, restoran, frizerski salon.. još 100injak radnih mjesta..

200 extra radnih mjesta(minimalno) , .. to je odmah 1000extra ljudi koji bi tu živjeli .. cijela ta općina ima par tisuća ljudi..
a to nije sve.

Sada zamisli ovo - općina Čardak gdje bi bila elektrana bi na račun doprinosa od elektrane, dobijala 40milijuna kuna godišnje negdje sam pročita..

i sada ako taj HDZovac ne odluči sve progurati kroz guzicu, auta, kurve, kokain, uhljebljivanje, te kasnije radi "čišćenja savjesti" doniranje crkvi - -

sa tom lovom -- recimo da 10milijuna potroši na ovo gore - sa ostalih 30milijuna kuna.. može svim firmama koje se otvori srezati poreze. može pokrenuti subvencioniranu stanogradnju, tipa dati besplatno zemljište, i tamo bi stan vjerojatno u startu koštao 1200€ maksimalno, platiti tipa 600€ po stanu..

a rezanjem poreza + inicijalna investicija od elektrane, ljudi iz RH bi doslovno dolazili iz Zagreba i Splita tamo živjeti.. .. u roku 10ak godina, od sirotinjske čardak vukojebine, mogao bi imati početni gradić od 10 000 stanovnika, do 2050 čak i 50 000 stanovnika..

ali eto.. pivati će oni "vukovi se kriju i piju nam vodu - veseli slavuji pivaju u zoru" - u njemačkoj i irskoj gdje ima ovakvih elektrana i tvornica na svakom koraku
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

prvi veliki projekt zapeo  Empty Re: prvi veliki projekt zapeo

Post by Guest 6/11/2017, 21:53

a ništa slučajna država.. jedna od rijetkih dobrih stvari što je dalićka i ostala ekipa gurala(opet vjerojatno radi svojih interesa) sabotirana.. eto im..

"vukovi se kriju i piju nam vodu" , a oni u smrdljivi croatia-bus i put njemačke i irske kao pomoćni perači posuđa.. neka su zaustavili investciju..

izgradit će se elektrana ova.. u mađarskoj, u slovačkoj , u rumunjskoj,
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

prvi veliki projekt zapeo  Empty Re: prvi veliki projekt zapeo

Post by Leviathan2 6/11/2017, 21:56

pa bas sad sam procitao cvijanovica, termoelektrana bi ozbiljno ostetila okolis i nanijela dosta druge stete
ja sam slozan, nek je grade negdje gdje je zemlja vec zagadjena
sisak zagreb itd

_________________
prvi veliki projekt zapeo  Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

prvi veliki projekt zapeo  Empty Re: prvi veliki projekt zapeo

Post by Guest 6/11/2017, 21:58

vukovi se kriju i piju ti vodu.. šta ti radiš u zemlji punoj elektrana i tvornica, koji krc nisi osta u RH
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

prvi veliki projekt zapeo  Empty Re: prvi veliki projekt zapeo

Post by Kermit 6/11/2017, 22:05

Ispkativost TE je li la više ne a i vidim Dalićka je lično i personalno u tome
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

prvi veliki projekt zapeo  Empty Re: prvi veliki projekt zapeo

Post by marcellus 6/11/2017, 22:12

Kserks_ wrote:Koja debilna nacija, zadnjih 30godina sabotirano je do jedno industrijsko postrojenje koje se planiralo gradit.

Ali nema veze imat će vukovi i međeni lip okoliš i čist zrak.

lako za to, sabotirano je sve što je imalo izgleda uspjeti. Industrijska postrojenja su za bangladeš, nemoš ti razvijat industriju u zemlji koja 20% BDP-a dobiva od turizma a inače nije jako bogata, jer ti to onda diže cijenu rada iznad međunarodno konukrentnog.

Ono, kad su babe otkrile cimer fraj, nije im se više isplatilo gubit vrijeme na uzgoj pomidora, od love od cimerfraja su sve plaće porasle a cijene također i tak da je i to jedan od razloga zašto se ne isplati ulagati u industriju.


_________________
prvi veliki projekt zapeo  1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

prvi veliki projekt zapeo  Empty Re: prvi veliki projekt zapeo

Post by marcellus 6/11/2017, 22:13

elektrane su doduše ok kao takve, biznis je biznis jebiga.


_________________
prvi veliki projekt zapeo  1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

prvi veliki projekt zapeo  Empty Re: prvi veliki projekt zapeo

Post by Leviathan2 6/11/2017, 22:14

Pinochet wrote:vukovi se kriju i piju ti vodu.. šta ti radiš u zemlji punoj elektrana i tvornica, koji krc nisi osta u RH
tamo di sam ja u hr nema elektrana niti ce biti, nema ni fabrika niti ce biti, kapacitet zaradjivanja je veoma dobar i ja se mogu vratit u svako doba, medjutim ja nisam zbog zarade vani, o razlozima ti necu govorit
ovo sto zaradjujem je usputno, popunjavanje vremena vjerovao ili ne,
u hr mogu uprihodit 3 soma eura mjesecno bez napora i to u zoni plemena, naravno, poserem se na rad kao sljaker za nekog poslodavca koji ce mi oderat kozu sa ledja,
medjutim u hr ne zelim nista raditi gdje bi postojala i najmanja mogucnost da mi cardak otme koju lipu, ne kunu nego lipu,
imam neke stare poslove u hr koji mi donose prinos i tu mi cardak otima dobar dio zarade al to mi je vise pokrice nego ozbiljan posao
bravi poslovi se uvijek rade ispod radara, mislim da to i ti polako shvatas
termoelektrana nebi donijela 100 radnih mjesta u tom kraju nego nesto sitno i to jako sitno, nikakav boljitak, boljitak se drugacije gradi al ajd, vama je jos uvijek u glavama socijalisticki mentalitet svako selo tvornica i to,
pleme godisnje okrene u hrvatskoj nekoliko milijuna a da nitkom ne upadne u oko, zivi se za 10,
ja kad sam slobodan od obveze onda boravim na teritoriju plemena tj kuci i po godinu dvije, bavim se glupostima po nekim mjerilima al prinosi su jako jako zadovoljavajuci i imam jebeno puno slobodnog vremena
isto sad sto sam ti pokazao isjecak iz platne liste, to mi nije jedini prihod, u 4 mjesecu sam uprihodio 40 tauzenki stojerlos, u 8 mjesecu 12 stojerlos, sad u 11 imam posao za 20 stojerlos, kesh na ruke
i to uopce nema veze skupa s mojim radnim mjestom na mjesalici s razlogom zas sam vani

_________________
prvi veliki projekt zapeo  Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

prvi veliki projekt zapeo  Empty Re: prvi veliki projekt zapeo

Post by Leviathan2 6/11/2017, 22:17

asilovski wrote:Ispkativost TE je li la više ne a i vidim Dalićka je lično i personalno u tome
u dnrh vec postoji izum koji moze proizvodit struju koristeci bilo kakvu vodu dubone do jedan metar i vise, bez apsolutno bilo kakvog stetnog ispustanja u okolis
isplativo u roku godinu dana a daljnja zarada je cista zarada, nestetna, al ne moze proci pored usranih lobija i politickih majmuna

_________________
prvi veliki projekt zapeo  Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

prvi veliki projekt zapeo  Empty Re: prvi veliki projekt zapeo

Post by Kermit 6/11/2017, 22:22

marcellus wrote:
Kserks_ wrote:Koja debilna nacija, zadnjih 30godina sabotirano je do jedno industrijsko postrojenje koje se planiralo gradit.

Ali nema veze imat će vukovi i međeni lip okoliš i čist zrak.

lako za to, sabotirano je sve što je imalo izgleda uspjeti. Industrijska postrojenja su za bangladeš, nemoš ti razvijat industriju u zemlji koja 20% BDP-a dobiva od turizma a inače nije jako bogata, jer ti to onda diže cijenu rada iznad međunarodno konukrentnog.

Ono, kad su babe otkrile cimer fraj, nije im se više isplatilo gubit vrijeme na uzgoj pomidora, od love od cimerfraja su sve plaće porasle a cijene također i tak da je i to jedan od razloga zašto se ne isplati ulagati u industriju.

Glupost austrija češka mađarska ulažu u industriju a sama austrija zaradi 2 x više nego mi. U biti od turizma samog nema ništa to je put u propast
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

prvi veliki projekt zapeo  Empty Re: prvi veliki projekt zapeo

Post by Kermit 6/11/2017, 22:24

Nama treba Nuklearka samo za to je kasno uskoro ćemo bitu portoriko
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

prvi veliki projekt zapeo  Empty Re: prvi veliki projekt zapeo

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum