ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Markić i Batarelo opet izgubili od Indexa, katolibani nisu uspjeli zabraniti humor

Go down

Markić i Batarelo opet izgubili od Indexa, katolibani nisu uspjeli zabraniti humor Empty Markić i Batarelo opet izgubili od Indexa, katolibani nisu uspjeli zabraniti humor

Post by debotoijusto Mon 6 Nov - 17:50

FUNDAMENTALISTI iz Vigilarea, U ime obitelji, Studentskog katoličkog centra Palma, Udruge za promicanje obiteljskih vrijednosti - blaženi Alojzije Stepinac te Hrvatsko katoličko društvo prosvjetnih djelatnika izgubili su još jedan sudski proces s Indexom. Županijski sud u Zagrebu presudio je da Index nije diskriminirao katolike, kako su tvrdile ove radikalne katoličke udruge. 


U tužbi su navodili da je Index svojim člancima diskriminirao i uznemiravao katolike te im doveo u pitanje pravo da javno očituju svoju vjeru, kao i da su zbog naših tekstova osjećali strah i neprijateljsko, ponižavajuće ili uvredljivo okruženje. U zemlji u kojoj se 86 posto stanovnika izjašnjava katolicima, ovi turbokatolici pronašli su okruženje u kojem su se plašili. 
 
No, sud im nije povjerovao. Kao što im ne bi povjerovala ni jedna razumna osoba. 



Naime, ovo je suđenje bilo iznimno opasno za novinarske slobode u Hrvatskoj. Njime su ekstremne katoličke udruge na mala vrata pokušale u hrvatsku pravnu praksu uvesti osudu blasfemije i zabraniti i samo kritičko razmišljanje o praksama katoličke crkve. No, nije im uspjelo zahvaljujući i Indexovoj odvjetnici Vanji Jurić, koja se iznimno angažirala na ovom kompleksnom slučaju. Kao što im nije uspjelo ni na Vijeću časti Hrvatskog novinarskog društva, pred Vijećem za elektroničke medije, kod Pučke pravobraniteljice, niti na prekršajnom sudu gdje su tražili gašenje Indexa


.http://www.index.hr/vijesti/clanak/markic-i-batarelo-opet-izgubili-od-indexa-katolibani-nisu-uspjeli-zabraniti-humor/1005715.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30573
2014-04-12


Back to top Go down

Markić i Batarelo opet izgubili od Indexa, katolibani nisu uspjeli zabraniti humor Empty Re: Markić i Batarelo opet izgubili od Indexa, katolibani nisu uspjeli zabraniti humor

Post by debotoijusto Mon 6 Nov - 17:51

U tužbi su navodili da je Index svojim člancima diskriminirao i uznemiravao katolike te im doveo u pitanje pravo da javno očituju svoju vjeru, kao i da su zbog naših tekstova osjećali strah i neprijateljsko, ponižavajuće ili uvredljivo okruženje. U zemlji u kojoj se 86 posto stanovnika izjašnjava katolicima, ovi turbokatolici pronašli su okruženje u kojem su se plašili. 


jos jedna pobjeda zdrava razuma

debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30573
2014-04-12


Back to top Go down

Markić i Batarelo opet izgubili od Indexa, katolibani nisu uspjeli zabraniti humor Empty Re: Markić i Batarelo opet izgubili od Indexa, katolibani nisu uspjeli zabraniti humor

Post by T. Mon 6 Nov - 17:55

Jel tebe napastvovao neki svećenik dok si kao mali ministrirao u gospe o zdravlja ili koja je tvoja priča zapravo...

_________________
Markić i Batarelo opet izgubili od Indexa, katolibani nisu uspjeli zabraniti humor Unname11
T.
T.

Posts : 17079
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Markić i Batarelo opet izgubili od Indexa, katolibani nisu uspjeli zabraniti humor Empty Re: Markić i Batarelo opet izgubili od Indexa, katolibani nisu uspjeli zabraniti humor

Post by marcellus Mon 6 Nov - 17:56

debotoijusto wrote:

jos jedna pobjeda

narkomančine i kriminalca koji sve ćešće pada u kokainsku psihozu ko i maminjo, u biti mirror image istoga

_________________
Markić i Batarelo opet izgubili od Indexa, katolibani nisu uspjeli zabraniti humor 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Markić i Batarelo opet izgubili od Indexa, katolibani nisu uspjeli zabraniti humor Empty Re: Markić i Batarelo opet izgubili od Indexa, katolibani nisu uspjeli zabraniti humor

Post by debotoijusto Mon 6 Nov - 18:15

Totenkopf wrote:Jel tebe napastvovao neki svećenik dok si kao mali ministrirao u gospe o zdravlja ili koja je tvoja priča zapravo...

gospe od zdravlja je za pickice isao sam u svetog kriza u varosu , naravno da se "diran dicu" nije slucajno naslonio na mene vec odrastao i skuzio igru , tamo s 12-13  ;)
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30573
2014-04-12


Back to top Go down

Markić i Batarelo opet izgubili od Indexa, katolibani nisu uspjeli zabraniti humor Empty Re: Markić i Batarelo opet izgubili od Indexa, katolibani nisu uspjeli zabraniti humor

Post by marcellus Mon 6 Nov - 18:30

nego kažeš osuđeni kriminalac i pronevjeritelj, usto šovinisti i ženomrzac te narkoman je zaštitnik morala u ovoj zemlji kojeg ugrožavaju markićka i vice batarelo

pričaj mi malo o tome

_________________
Markić i Batarelo opet izgubili od Indexa, katolibani nisu uspjeli zabraniti humor 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Markić i Batarelo opet izgubili od Indexa, katolibani nisu uspjeli zabraniti humor Empty Re: Markić i Batarelo opet izgubili od Indexa, katolibani nisu uspjeli zabraniti humor

Post by marcellus Mon 6 Nov - 18:31

debotoijusto wrote:
Totenkopf wrote:Jel tebe napastvovao neki svećenik dok si kao mali ministrirao u gospe o zdravlja ili koja je tvoja priča zapravo...

gospe od zdravlja je za pickice isao sam u svetog kriza u varosu , naravno da se "diran dicu" nije slucajno naslonio na mene vec odrastao i skuzio igru , tamo s 12-13  ;)

a, traume iz djetinjstva, tjah oće to...

jebiga ja nisam išao na vjeronauk mi smo u školi imali marksizam...

_________________
Markić i Batarelo opet izgubili od Indexa, katolibani nisu uspjeli zabraniti humor 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Markić i Batarelo opet izgubili od Indexa, katolibani nisu uspjeli zabraniti humor Empty Re: Markić i Batarelo opet izgubili od Indexa, katolibani nisu uspjeli zabraniti humor

Post by debotoijusto Mon 6 Nov - 18:42

marcellus wrote:
debotoijusto wrote:
Totenkopf wrote:Jel tebe napastvovao neki svećenik dok si kao mali ministrirao u gospe o zdravlja ili koja je tvoja priča zapravo...

gospe od zdravlja je za pickice isao sam u svetog kriza u varosu , naravno da se "diran dicu" nije slucajno naslonio na mene vec odrastao i skuzio igru , tamo s 12-13  ;)

a, traume iz djetinjstva, tjah oće to...

jebiga ja nisam išao na vjeronauk mi smo u školi imali marksizam...

bjez sotono od krstene duse  B-)

mark. je isto vjeronauk , oni u cilindru s monoklom a ovi drugi u haljinama
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30573
2014-04-12


Back to top Go down

Markić i Batarelo opet izgubili od Indexa, katolibani nisu uspjeli zabraniti humor Empty Re: Markić i Batarelo opet izgubili od Indexa, katolibani nisu uspjeli zabraniti humor

Post by vuksadinare Mon 6 Nov - 19:33

Inace ovi iz obitelji batarelo(selo lucane kod sinja) su mahom komunisti bili..ovaj vice je jedinka odnosno njegov otac...koji je emigrirao u australiju dok je ovaj vice bio mali klinac..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99021
2015-09-08


Back to top Go down

Markić i Batarelo opet izgubili od Indexa, katolibani nisu uspjeli zabraniti humor Empty Re: Markić i Batarelo opet izgubili od Indexa, katolibani nisu uspjeli zabraniti humor

Post by debotoijusto Mon 6 Nov - 19:44

vuksadinare wrote:Inace ovi iz obitelji batarelo(selo lucane kod sinja) su mahom komunisti bili..ovaj vice je jedinka odnosno njegov otac...koji je emigrirao u australiju dok je ovaj vice bio mali klinac..

sto nisu tamo srbi ?
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30573
2014-04-12


Back to top Go down

Markić i Batarelo opet izgubili od Indexa, katolibani nisu uspjeli zabraniti humor Empty Re: Markić i Batarelo opet izgubili od Indexa, katolibani nisu uspjeli zabraniti humor

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum