ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Njemačka je oborila rekord za električnu energiju dobivenu vjetrom, pa su ljudima dali besplatnu struju

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Njemačka je oborila rekord za električnu energiju dobivenu vjetrom, pa su ljudima dali besplatnu struju - Page 3 Empty Re: Njemačka je oborila rekord za električnu energiju dobivenu vjetrom, pa su ljudima dali besplatnu struju

Post by kaya 3/11/2017, 12:22

RayMabus wrote:
kaja wrote:i kod nas isto...kod nas stranci rade vjetroelektrane a vjetra ko u priči..prosto nevjerojatno..
Pa na Jadranu i dole općenito ima vitra no potražnja raste ljeti zbog turizma a baš tada nepuše
da, ali isto su napravili vjetroelektrane, stranci mislim

kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Njemačka je oborila rekord za električnu energiju dobivenu vjetrom, pa su ljudima dali besplatnu struju - Page 3 Empty Re: Njemačka je oborila rekord za električnu energiju dobivenu vjetrom, pa su ljudima dali besplatnu struju

Post by RayMabus 3/11/2017, 12:23

kaja wrote:
RayMabus wrote:
kaja wrote:i kod nas isto...kod nas stranci rade vjetroelektrane a vjetra ko u priči..prosto nevjerojatno..
Pa na Jadranu i dole općenito ima vitra no potražnja raste ljeti zbog turizma a baš tada nepuše
da, ali isto su napravili vjetroelektrane, stranci mislim
Ne pratim tko ih radi, da imaš ih na brdima gdje uvik nešto pušika
RayMabus
RayMabus

Posts : 176892
2014-04-11


Back to top Go down

Njemačka je oborila rekord za električnu energiju dobivenu vjetrom, pa su ljudima dali besplatnu struju - Page 3 Empty Re: Njemačka je oborila rekord za električnu energiju dobivenu vjetrom, pa su ljudima dali besplatnu struju

Post by RayMabus 3/11/2017, 12:34

Sto milijuna noćenja i to naravno sve liti, vjetra baš i nema a sunca ko u priči, ne uspoređuje se sa Danskom nego sa sobom a to sam objasnio gdje i što je nama potreba a što je za kurac
RayMabus
RayMabus

Posts : 176892
2014-04-11


Back to top Go down

Njemačka je oborila rekord za električnu energiju dobivenu vjetrom, pa su ljudima dali besplatnu struju - Page 3 Empty Re: Njemačka je oborila rekord za električnu energiju dobivenu vjetrom, pa su ljudima dali besplatnu struju

Post by marcellus 3/11/2017, 12:44

Kserks_ wrote:
marcellus wrote:
Kserks_ wrote:
marcellus wrote:


radi se o pljački građana putem nametanja osjećaja krivnje zbog grijeha prema Majci Zemlji (grijeh zagađivanja je jedan od smrtnih grijeha liberalne vjere) a put do iskupljenja vodi preko plaćanja triput skuplje ekološki dobivene struje.

moraš ih razumijet, potrošnja kućanskih aparata je pala preko 50% zadnjih deset godina..zbog napretka u tehnologiji..

aha, zabranili su usisavače jače od 700w

inače za posisat tepih ti treba onaj od 2000w

od napretka sve boli glava, napredak je očito da čitiš metlom i mišćaflom umjesto usisavačem, pereš veš i suđe na ruke i u hladnoj vodi, i pješačiš ili se voziš biciklom ili javnim prijevozom umjesto da ideš s autom, eventualno je dozvoljena neka kutija za cipele napravljena od reciklirane plastike s motorom iz veš mašine i baterijama iz peveca, to se zove električni auto i strašno je cool. Jebote daj mi V8 i ne seri...
onda kako je meni doma postepeno u desetak godina pala potrošnja KW/h na godišnjoj razini, ne štedimo na ničemu, jedini parametar koji se prominija je energetski efikasniji uređaji..
od ledica, bijele tehnike, elektronike, pa do novi inverter klima, čak imaš i bojlere sa duplo većem izolacijom, koja ti uštedi i do 1KW/h dnevno.

znam samo moja stvar kakav ću ja auto ili usisavač kupit. I kolko troši. Wata, benzina, svejedno

sloboda izbora se očito tiče samo pederisanja i lakih droga, u svim ostalim stvarima ti veliki brat određuje što je dobro, zdravo i sigurno za tebe. Hranu mora odobrit administracija, auti moraju zadovoljit standarde sigurnosti, moraš bit vezan u njima, itd.

_________________
Njemačka je oborila rekord za električnu energiju dobivenu vjetrom, pa su ljudima dali besplatnu struju - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Njemačka je oborila rekord za električnu energiju dobivenu vjetrom, pa su ljudima dali besplatnu struju - Page 3 Empty Re: Njemačka je oborila rekord za električnu energiju dobivenu vjetrom, pa su ljudima dali besplatnu struju

Post by RayMabus 3/11/2017, 12:50

Inaće te nuklearke imaju i problem poslovanja baš zbog ovih stvari jer ih nemožeš gasit palit po potrebi tako da ova struja postane jeftina kad ima vitra i one posluju u gubicima

Pisao sam već o tome
RayMabus
RayMabus

Posts : 176892
2014-04-11


Back to top Go down

Njemačka je oborila rekord za električnu energiju dobivenu vjetrom, pa su ljudima dali besplatnu struju - Page 3 Empty Re: Njemačka je oborila rekord za električnu energiju dobivenu vjetrom, pa su ljudima dali besplatnu struju

Post by marcellus 3/11/2017, 13:02

Kserks_ wrote:
onda kako je meni doma postepeno u desetak godina pala potrošnja KW/h na godišnjoj razini, ne štedimo na ničemu, jedini parametar koji se prominija je energetski efikasniji uređaji..
od ledica, bijele tehnike, elektronike, pa do novi inverter klima, čak imaš i bojlere sa duplo većem izolacijom, koja ti uštedi i do 1KW/h dnevno.

a gle... stavio sam bio štedne žarulje pa vratio obične jer te štedne, kao prvo, ne svijetle, kao drugo, pregorijevaju. A radi šminke sam kad sam radio stan stavio neke halogenke po zidovima i ledice dolje, lako za ledice ali halogenke troše čudo struje. Možda stavim ledice svuda. Sad ima dobrih.

Ostalo, nula bodova. Stara kupila onu indukcijsku ploču pa morala nabavljat cijelo novo suđe. Perilica mi je sa sušilicom, troši nemilo. Auti, jebiga troše kolko troše pogotovo onaj moj. Puno. Takav auto, nema dizela kabrioleta.

_________________
Njemačka je oborila rekord za električnu energiju dobivenu vjetrom, pa su ljudima dali besplatnu struju - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Njemačka je oborila rekord za električnu energiju dobivenu vjetrom, pa su ljudima dali besplatnu struju - Page 3 Empty Re: Njemačka je oborila rekord za električnu energiju dobivenu vjetrom, pa su ljudima dali besplatnu struju

Post by RayMabus 3/11/2017, 13:14

Termoelektrane imaju blokove tj peći i kad vjetrenjaće ubace više struje u mrežu onda cijena struje pada, termoelektrana prestaje ložit jednu peć, u pol dana se ugasi i poslije isključi i opet cijena struje raste i posluju u plusu

Nuklearne centrale su pušiona, tu nema gasit palit po volji a ogromna investicija radni vijek oko trideset godina

Sine pušiona brajo
RayMabus
RayMabus

Posts : 176892
2014-04-11


Back to top Go down

Njemačka je oborila rekord za električnu energiju dobivenu vjetrom, pa su ljudima dali besplatnu struju - Page 3 Empty Re: Njemačka je oborila rekord za električnu energiju dobivenu vjetrom, pa su ljudima dali besplatnu struju

Post by Kavran 3/11/2017, 13:18

marcellus wrote:
Kserks_ wrote:
marcellus wrote:
Kserks_ wrote:
marcellus wrote:


radi se o pljački građana putem nametanja osjećaja krivnje zbog grijeha prema Majci Zemlji (grijeh zagađivanja je jedan od smrtnih grijeha liberalne vjere) a put do iskupljenja vodi preko plaćanja triput skuplje ekološki dobivene struje.

moraš ih razumijet, potrošnja kućanskih aparata je pala preko 50% zadnjih deset godina..zbog napretka u tehnologiji..

aha, zabranili su usisavače jače od 700w

inače za posisat tepih ti treba onaj od 2000w

od napretka sve boli glava, napredak je očito da čitiš metlom i mišćaflom umjesto usisavačem, pereš veš i suđe na ruke i u hladnoj vodi, i pješačiš ili se voziš biciklom ili javnim prijevozom umjesto da ideš s autom, eventualno je dozvoljena neka kutija za cipele napravljena od reciklirane plastike s motorom iz veš mašine i baterijama iz peveca, to se zove električni auto i strašno je cool. Jebote daj mi V8 i ne seri...
onda kako je meni doma postepeno u desetak godina pala potrošnja KW/h na godišnjoj razini, ne štedimo na ničemu, jedini parametar koji se prominija je energetski efikasniji uređaji..
od ledica, bijele tehnike, elektronike, pa do novi inverter klima, čak imaš i bojlere sa duplo većem izolacijom, koja ti uštedi i do 1KW/h dnevno.

znam samo moja stvar kakav ću ja auto ili usisavač kupit. I kolko troši. Wata, benzina, svejedno

sloboda izbora se očito tiče samo pederisanja i lakih droga, u svim ostalim stvarima ti veliki brat određuje što je dobro, zdravo i sigurno za tebe. Hranu mora odobrit administracija, auti moraju zadovoljit standarde sigurnosti, moraš bit vezan u njima, itd.

što bi se ono reklo - katalonci su unutarnja stvar španjolske.

ali dužina krastavaca .... eeehehehe .... to je stvar europske unije.

king

majku im jebem u usta.

:]
Kavran
Kavran

Posts : 2669
2017-10-12

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Njemačka je oborila rekord za električnu energiju dobivenu vjetrom, pa su ljudima dali besplatnu struju - Page 3 Empty Re: Njemačka je oborila rekord za električnu energiju dobivenu vjetrom, pa su ljudima dali besplatnu struju

Post by RayMabus 3/11/2017, 15:37

Evo Bosanci vade ugljen ko ludi, termoelektrane rade punom parom

https://www.klix.ba/biznis/elektroprivreda-bih-rekordna-proizvodnja-uglja-u-posljednjih-20-godina/171103129
RayMabus
RayMabus

Posts : 176892
2014-04-11


Back to top Go down

Njemačka je oborila rekord za električnu energiju dobivenu vjetrom, pa su ljudima dali besplatnu struju - Page 3 Empty Re: Njemačka je oborila rekord za električnu energiju dobivenu vjetrom, pa su ljudima dali besplatnu struju

Post by Guest 5/11/2017, 18:21

U listopadu 2017., 44% električne energije u Njemačkoj dobiveno iz solara i vjetra


Njemačka je oborila rekord za električnu energiju dobivenu vjetrom, pa su ljudima dali besplatnu struju - Page 3 Fraunhofer_ISE_Energy_Charts_Stand_Oktober_2017-1024x512
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Njemačka je oborila rekord za električnu energiju dobivenu vjetrom, pa su ljudima dali besplatnu struju - Page 3 Empty Re: Njemačka je oborila rekord za električnu energiju dobivenu vjetrom, pa su ljudima dali besplatnu struju

Post by Serbinho-3 5/11/2017, 18:31

Kod nas kradu struju...tako je najeftinije...
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26591
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Njemačka je oborila rekord za električnu energiju dobivenu vjetrom, pa su ljudima dali besplatnu struju - Page 3 Empty Re: Njemačka je oborila rekord za električnu energiju dobivenu vjetrom, pa su ljudima dali besplatnu struju

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum