ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ako ne možeš zaraditi 6.000 kuna, nemoj raditi !

Page 7 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Ako ne možeš zaraditi 6.000 kuna, nemoj raditi ! - Page 7 Empty Re: Ako ne možeš zaraditi 6.000 kuna, nemoj raditi !

Post by danni1 10/26/2017, 04:58

RayMabus wrote:
danni1 wrote:
RayMabus wrote:
danni1 wrote:
RayMabus wrote:Štedite nemojte trošit jer onda nastaje kriza i vrijednost novca pada a kuna je i onako vezana uz euro
A kaj da radimo s ušteđenim novcem?

Meni lova ne treba, trebam klopu, piće, struju,vodu ,plin, obleku....1000 pizdarija trebam al novac ne trebam.

Ja sve kaj zaradim potrošim na stvari koje trebam i koje me vesele.

Koja je poanta hrpe love u ormaru?
ta da u jednom trenutku potražnja počme padati a oni je nemogu pokrenit nikako drukčije nego jačom inflacijom

Tada svi padaju ali ti imaš zalihe i ostaješ iznad vode
Potražnja čega?
Prodaje

Novac ne vrijedi ako ga nitko ne traži

Deda ti je to maloprije opisao
Ne kužim.

Što imam od toga što gomilam u ormaru nešto što nitko ne traži?

danni1

Posts : 5159
2014-04-17


Back to top Go down

Ako ne možeš zaraditi 6.000 kuna, nemoj raditi ! - Page 7 Empty Re: Ako ne možeš zaraditi 6.000 kuna, nemoj raditi !

Post by RayMabus 10/26/2017, 05:00

Deda pogrešno objašnjava

Nije bitna potrošnja već prodaja u toj valuti

Kad je tržište traži ona vrijedi više

RayMabus
RayMabus

Posts : 176623
2014-04-12


Back to top Go down

Ako ne možeš zaraditi 6.000 kuna, nemoj raditi ! - Page 7 Empty Re: Ako ne možeš zaraditi 6.000 kuna, nemoj raditi !

Post by Gost 10/26/2017, 05:00

danni1 wrote:
RayMabus wrote:
danni1 wrote:
RayMabus wrote:
danni1 wrote:
A kaj da radimo s ušteđenim novcem?

Meni lova ne treba, trebam klopu, piće, struju,vodu ,plin, obleku....1000 pizdarija trebam al novac ne trebam.

Ja sve kaj zaradim potrošim na stvari koje trebam i koje me vesele.

Koja je poanta hrpe love u ormaru?
ta da u jednom trenutku potražnja počme padati a oni je nemogu pokrenit nikako drukčije nego jačom inflacijom

Tada svi padaju ali ti imaš zalihe i ostaješ iznad vode
Potražnja čega?
Prodaje

Novac ne vrijedi ako ga nitko ne traži

Deda ti je to maloprije opisao
Ne kužim.

Što imam od toga što gomilam u ormaru nešto što nitko ne traži?
Štednja nije trpanje u ormar šarenih papirića...štednja je proces u koje na kraju price novac radi za tebe,a ti držiš predavanja na forumu..
avatar
Gost
Guest


Back to top Go down

Ako ne možeš zaraditi 6.000 kuna, nemoj raditi ! - Page 7 Empty Re: Ako ne možeš zaraditi 6.000 kuna, nemoj raditi !

Post by Trinity 10/26/2017, 05:01

Antijunak wrote:
Triny wrote:
kic wrote:
triny voli robove.
dobrovoljne...yes...

Moj otac radi za 15 kn po satu što je oko 2.500,00 kn. Nešto mi je pričao da će možda dati otkaz, pa ne znam da li još uvijek radi. Moja satnica je ipak više nego dvostruko veća.
Ovo o robovima je nešto u drugom kontekstu između kica i mene.

I ja sam radila za minimalac, i nisu mi bile isplaćene plaće, kasnije neke poslove nikad nisam naplatila...
E sad, tko bi trebao biti ponosniji, tvoj otac ili ovi koji se hvale nekretninama koje su naslijedili?
Obično snobovsko preseravanje.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Ako ne možeš zaraditi 6.000 kuna, nemoj raditi ! - Page 7 Empty Re: Ako ne možeš zaraditi 6.000 kuna, nemoj raditi !

Post by Trinity 10/26/2017, 05:03

Totenkopf wrote:
Triny wrote:
kserks_ wrote:
Triny wrote:
RayMabus wrote:Triny kužim ja puno toga

Ti biće imaš muža pa on radi pa ćeš i ti nešto i tebi dovoljno i četri tisuće

E kad ja budem ima ženu a ona bude tila radit e onda ja dajem otkaz pa me baš zanima jel ti četri tisuće dosta
Ja imam firmu pa mi 4k nije dosta i puno mi platiti 2.5 k nekoga... :P
to šta ti za mene platiš mirovinsko i zdravstveno je tvoja stvar i eventualno još doprinos za nezaposlene, jer ću to imati ovako i onako, za drugo obrati se anemičnom:)

ispo 800 eura na ruke zaboravi da ti radim;)
Nije moja stvar, i to ti moraš zaraditi, plus još meni nešto mora ostati. Basketball
I šta kažeš, ako posao ne ide kako bi poslodavac želio, nema plaće?
Pa nije radnik kriv ako je poslodavac promašio s biznisom, npr. u konjevratima otvorio salon vjenčanica...
Radnik radi za ugovorenu plaću i poslodavac mu ju je dužan isplatiti, pa i ako nitko u taj salon nije ušao čitavi mjesec...
Pa zato i mora nešto ostati da se plaće mogu isplatiti i kad zašteka.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Ako ne možeš zaraditi 6.000 kuna, nemoj raditi ! - Page 7 Empty Re: Ako ne možeš zaraditi 6.000 kuna, nemoj raditi !

Post by Trinity 10/26/2017, 05:04

Noor wrote:Triny osim što je utajivač poreza, sada znamo da je i na stupu srama - onih koji ne isplaćuju ranicima plaće.
a da...nema ona srama.
Nimalo. Roblje radi, ja uživam.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Ako ne možeš zaraditi 6.000 kuna, nemoj raditi ! - Page 7 Empty Re: Ako ne možeš zaraditi 6.000 kuna, nemoj raditi !

Post by dijagram 10/26/2017, 05:04

Leviathan2 wrote:
dijagram wrote:ja radniku dam 8 000 kuna place
no problem je sto izdrze najduze petnaestak dana
koji posao radis?
tezak nerijetko i opasan, zestokim tempom koji nije za svakoga
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-10


Back to top Go down

Ako ne možeš zaraditi 6.000 kuna, nemoj raditi ! - Page 7 Empty Re: Ako ne možeš zaraditi 6.000 kuna, nemoj raditi !

Post by Trinity 10/26/2017, 05:05

Brain32 wrote:
Triny wrote:
Ja imam firmu pa mi 4k nije dosta i puno mi platiti 2.5 k nekoga... :P
Razumijem te, ja bi doduše recimo to radno mjesto pokrio sam jer ako se ono do te mjere ne isplati da je puno platiti 2.5k onda možda realno gledano to radno mjesto ne postoji. Dobro ti je netko rekao - radi sama...
Pa ja i radim sama, blesani.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Ako ne možeš zaraditi 6.000 kuna, nemoj raditi ! - Page 7 Empty Re: Ako ne možeš zaraditi 6.000 kuna, nemoj raditi !

Post by Trinity 10/26/2017, 05:08

kic wrote:
mamin sin wrote:
kic wrote:
stednja je prvi stup akumulacije kapitala, bez stednje ne bi bilo kapitalizma, proizvodnje, i ovog zadnjeg sto ti spominjes...

amen  :} , smanji potrošnju, pa će poduzetnici više zaraditi :^0

na potrosnju se ne moze utjecati, svako za sebe misli, tko zeli nesto kupiti - zamisli, ali prvo se zbroji i skupi novce, tj stedi i odvoji na kratko vrijeme, da bi si dugorocno povecao standard zivota..

Ne može se utjecati ni na potrošnju ni na potražnju.
Ono što se regulacijama radi je utjecaj na ponudu.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Ako ne možeš zaraditi 6.000 kuna, nemoj raditi ! - Page 7 Empty Re: Ako ne možeš zaraditi 6.000 kuna, nemoj raditi !

Post by RayMabus 10/26/2017, 05:10

Triny wrote:ili ovi koji se hvale nekretninama koje su naslijedili?
Obično snobovsko preseravanje.
Ja naravno
RayMabus
RayMabus

Posts : 176623
2014-04-12


Back to top Go down

Ako ne možeš zaraditi 6.000 kuna, nemoj raditi ! - Page 7 Empty Re: Ako ne možeš zaraditi 6.000 kuna, nemoj raditi !

Post by Leviathan2 10/26/2017, 05:11

dijagram wrote:
Leviathan2 wrote:
dijagram wrote:ja radniku dam 8 000 kuna place
no problem je sto izdrze najduze petnaestak dana
koji posao radis?
tezak nerijetko i opasan, zestokim tempom koji nije za svakoga
pitam koji ebate,

_________________
Ako ne možeš zaraditi 6.000 kuna, nemoj raditi ! - Page 7 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-05

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Ako ne možeš zaraditi 6.000 kuna, nemoj raditi ! - Page 7 Empty Re: Ako ne možeš zaraditi 6.000 kuna, nemoj raditi !

Post by dijagram 10/26/2017, 05:12

Leviathan2 wrote:
dijagram wrote:
Leviathan2 wrote:
dijagram wrote:ja radniku dam 8 000 kuna place
no problem je sto izdrze najduze petnaestak dana
koji posao radis?
tezak nerijetko i opasan, zestokim tempom koji nije za svakoga
pitam koji ebate,
gradjevina naravno
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-10


Back to top Go down

Ako ne možeš zaraditi 6.000 kuna, nemoj raditi ! - Page 7 Empty Re: Ako ne možeš zaraditi 6.000 kuna, nemoj raditi !

Post by Guest 10/26/2017, 05:14

Triny wrote:
kic wrote:
mamin sin wrote:
kic wrote:
stednja je prvi stup akumulacije kapitala, bez stednje ne bi bilo kapitalizma, proizvodnje, i ovog zadnjeg sto ti spominjes...

amen  :} , smanji potrošnju, pa će poduzetnici više zaraditi :^0

na potrosnju se ne moze utjecati, svako za sebe misli, tko zeli nesto kupiti - zamisli, ali prvo se zbroji i skupi novce, tj stedi i odvoji na kratko vrijeme, da bi si dugorocno povecao standard zivota..

Ne može se utjecati ni na potrošnju ni na potražnju.
Ono što se regulacijama radi je utjecaj na ponudu.

to je sve točno što si rekla

rast plaća ne utječe na povećanje potrošnje

poslodavci kad štede i plaćaju radnike minimalac ili manje, onda raste potrošnja




treba udvostručiti sate vjeronauka a smanjiti matematiku u školama, matematika ne može izračunati potražnju, ali se od boga može naučiti što je moralno i pravedno


Last edited by mamin sin on 10/26/2017, 05:17; edited 4 times in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ako ne možeš zaraditi 6.000 kuna, nemoj raditi ! - Page 7 Empty Re: Ako ne možeš zaraditi 6.000 kuna, nemoj raditi !

Post by RayMabus 10/26/2017, 05:15

RayMabus wrote:
Triny wrote:ili ovi koji se hvale nekretninama koje su naslijedili?
Obično snobovsko preseravanje.
Ja naravno
I ubuduće oslovljavajte me sa Vi i Yes my Milord
RayMabus
RayMabus

Posts : 176623
2014-04-12


Back to top Go down

Ako ne možeš zaraditi 6.000 kuna, nemoj raditi ! - Page 7 Empty Re: Ako ne možeš zaraditi 6.000 kuna, nemoj raditi !

Post by Gost 10/26/2017, 05:16

Triny wrote:
Antijunak wrote:
Triny wrote:
kic wrote:
triny voli robove.
dobrovoljne...yes...

Moj otac radi za 15 kn po satu što je oko 2.500,00 kn. Nešto mi je pričao da će možda dati otkaz, pa ne znam da li još uvijek radi. Moja satnica je ipak više nego dvostruko veća.
Ovo o robovima je nešto u drugom kontekstu između kica i mene.

I ja sam radila za minimalac, i nisu mi bile isplaćene plaće, kasnije neke poslove nikad nisam naplatila...
E sad, tko bi trebao biti ponosniji, tvoj otac ili ovi koji se hvale nekretninama koje su naslijedili?
Obično snobovsko preseravanje.
Bravo, shvati da drugi ne žele raditi za minimalac niti da im se neisplacuju plaće...samopoštovanje  :durica:
avatar
Gost
Guest


Back to top Go down

Ako ne možeš zaraditi 6.000 kuna, nemoj raditi ! - Page 7 Empty Re: Ako ne možeš zaraditi 6.000 kuna, nemoj raditi !

Post by Gost 10/26/2017, 05:20

mamin sin wrote:
Triny wrote:
kic wrote:
mamin sin wrote:
kic wrote:
stednja je prvi stup akumulacije kapitala, bez stednje ne bi bilo kapitalizma, proizvodnje, i ovog zadnjeg sto ti spominjes...

amen  :} , smanji potrošnju, pa će poduzetnici više zaraditi :^0

na potrosnju se ne moze utjecati, svako za sebe misli, tko zeli nesto kupiti - zamisli, ali prvo se zbroji i skupi novce, tj stedi i odvoji na kratko vrijeme, da bi si dugorocno povecao standard zivota..

Ne može se utjecati ni na potrošnju ni na potražnju.
Ono što se regulacijama radi je utjecaj na ponudu.

to je sve točno što si rekla

rast plaća ne utječe na povećanje potrošnje

poslodavci kad štede i plaćaju radnike minimalac ili manje, onda raste potrošnja




treba udvostručiti sate vjeronauka a smanjiti matematiku u školama, matematika ne može izračunati potražnju, ali se od boga može naučiti što je moralno i pravedno
Poslodavci su lani imali 35 milijardi kuna dobiti, ma i vise kada se odbiju oni u gubicima...pa da nisu mogli 20% dobiti preliti na plaće...kuku legle bježe radnici, nece niko da radi, a sjede na parama....a ne, ne ni lipe kmetovi dobit nećete....marš u pizdu materinu...
avatar
Gost
Guest


Back to top Go down

Ako ne možeš zaraditi 6.000 kuna, nemoj raditi ! - Page 7 Empty Re: Ako ne možeš zaraditi 6.000 kuna, nemoj raditi !

Post by Gost 10/26/2017, 05:22

Kako je Brain rekao svi oni koji ne mogu radnika platit neto 4000 kn, takvo radno mjesto realno ni ne postoji.
avatar
Gost
Guest


Back to top Go down

Ako ne možeš zaraditi 6.000 kuna, nemoj raditi ! - Page 7 Empty Re: Ako ne možeš zaraditi 6.000 kuna, nemoj raditi !

Post by Gost 10/26/2017, 05:23

kserks_ wrote:
mamin sin wrote:
Triny wrote:
kic wrote:
mamin sin wrote:

amen  :} , smanji potrošnju, pa će poduzetnici više zaraditi :^0

na potrosnju se ne moze utjecati, svako za sebe misli, tko zeli nesto kupiti - zamisli, ali prvo se zbroji i skupi novce, tj stedi i odvoji na kratko vrijeme, da bi si dugorocno povecao standard zivota..

Ne može se utjecati ni na potrošnju ni na potražnju.
Ono što se regulacijama radi je utjecaj na ponudu.

to je sve točno što si rekla

rast plaća ne utječe na povećanje potrošnje

poslodavci kad štede i plaćaju radnike minimalac ili manje, onda raste potrošnja




treba udvostručiti sate vjeronauka a smanjiti matematiku u školama, matematika ne može izračunati potražnju, ali se od boga može naučiti što je moralno i pravedno
Poslodavci su lani imali 35 milijardi kuna dobiti, ma i vise kada se odbiju oni u gubicima...pa da nisu mogli 20% dobiti preliti na plaće...kuku legle bježe radnici, nece niko da radi, a sjede na parama....a ne, ne ni lipe kmetovi dobit nećete....marš u pizdu materinu...
Ali zato se punom parom isplaćuju izvanredne dividende..tukci jedi. :hem
avatar
Gost
Guest


Back to top Go down

Ako ne možeš zaraditi 6.000 kuna, nemoj raditi ! - Page 7 Empty Re: Ako ne možeš zaraditi 6.000 kuna, nemoj raditi !

Post by RayMabus 10/26/2017, 05:24

Poslodavac je taj koji određuje cijenu rada koji traži
Meni je to samo paše ne paše i to je sve

Ništa osobno
RayMabus
RayMabus

Posts : 176623
2014-04-12


Back to top Go down

Ako ne možeš zaraditi 6.000 kuna, nemoj raditi ! - Page 7 Empty Re: Ako ne možeš zaraditi 6.000 kuna, nemoj raditi !

Post by darth_vader 10/26/2017, 05:27

dijagram wrote:
Leviathan2 wrote:
dijagram wrote:ja radniku dam 8 000 kuna place
no problem je sto izdrze najduze petnaestak dana
koji posao radis?
tezak nerijetko i opasan, zestokim tempom koji nije za svakoga
Znam s druge strane dosta ljudi kojima nije problem tempo rada i napor, ali ako je nešto vezano uz visinu...i nije baš za svakoga, istina...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Ako ne možeš zaraditi 6.000 kuna, nemoj raditi ! - Page 7 Empty Re: Ako ne možeš zaraditi 6.000 kuna, nemoj raditi !

Post by kic 10/26/2017, 05:28

jasambrend wrote:
kic wrote:
mislim da se malo tko stavlja u poziciju poduzetnika, da imas samo 10 radnika to ti je 50k neto placa i jos 40k drzavi, a gdje su ostala davanja drzavi, i sve samo mjesecno gledajuci, ne rastu novci na granama..

Ajme...ali nema robova na tržištu...ajmo ih prisilno proizvesti onda...kako me to podsjeća na nešto...tko nije sposoban platiti radnika i zaraditi ima isto Irsku...

sve je dobrovoljno, zato postoji ugovor, ako se radnik ne slaze s njim slobodan je traziti drugo radno mjesto..

ja u cijelosti razumijem radnike, sam sam radio masu neplacenih sati, moja mater radi zamjenske i preko 270 mjesecno bi napravila, a prijatelj u drugoj firmi slicno, mozes misliti koliko im je to placeno, ali sta sad?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-11


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Ako ne možeš zaraditi 6.000 kuna, nemoj raditi ! - Page 7 Empty Re: Ako ne možeš zaraditi 6.000 kuna, nemoj raditi !

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 7 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum