ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Oni nemaju vremena za faks

Go down

Oni nemaju vremena za faks Empty Oni nemaju vremena za faks

Post by Trinity 7/10/2017, 11:48

 ALBERT GAJŠAK
DEČKO S PLANOM KOJI JE UPALIO! Kako je 19-godišnjak iz Karlovca u samo nekoliko mjeseci postao globalni izvoznik: 'Već sam prodao 1800 svojih konzola' 


Ovako izgleda vremenski pregled posljednja četiri mjeseca za Alberta Gajšaka, 19-godišnjaka iz Karlovca koji je osmislio MAKERbuino, retro igraću konzolu koju svaki korisnik sastavlja sam kod kuće.

Vezane vijesti



  • ISPOVIJEST KARLOVAČKOG MATURANTA KOJI JE ZA PROJEKT SKUPIO 100.000 USD 'Puno se priča o STEM-u, ali klinci bi prvo trebali zaprljati ruke lemilicom'



U travnju mu je završila Kickstarter kampanja na kojoj je prikupio 100.000 dolara za svoj uređaj. U svibnju je krenuo u pregovore s dobavljačima dijelova te ujedno završio srednju školu. Lipanj je ostao rezerviran za maturu, početak proizvodnje konzola te maturalnu zabavu. Cijeli srpanj potrošio je na izradu, a u kolovozu, što više prije nekoliko dana, isporučio je više od 1800 uređaja diljem cijeloga svijeta te ujedno odlučio da neće ići na fakultet.
- Bio je to živi kaos - kaže kratko Gajšak, a taj kaos je krenuo 18. travnja kada je doznao da je njegov proizvod postigao globalni uspjeh.

Iznad svih očekivanja
- Nisam to očekivao. Zadali smo si cilj da u 30 dana prikupimo 10.000 dolara, ali taj iznos smo dosegli u prva tri dana - veli Gajšak. Njegovu kampanju podržalo je više od 1500 ljudi, među kojima su i poznate ličnosti kao što su Nenad Bakić, voditelj projekta “STEM revolucija u Hrvatskoj”, te Roman Ribarić, direktor Croteam, najvećeg hrvatskog studija videoigara. Veliki uspjeh obitelj Gajšak proslavila je feštom u Karlovcu, a jutro poslije je onaj prije spomenuti kaos mogao službeno početi. U isto vrijeme je pregovarao s inozemnim dobavljačima, učio za maturu, estetski redizajnirao proizvod, isprobavao odijela za maturalnu i tražio radnike koji će mu pakirati narudžbe za isporuku. Na kraju je sve uspio, a danas je iza njega 1800 uspješno isporučenih uređaja.


http://www.jutarnji.hr/life/zivotne-price/decko-s-planom-koji-je-upalio-kako-je-19-godisnjak-iz-karlovca-u-samo-nekoliko-mjeseci-postao-globalni-izvoznik-vec-sam-prodao-1800-svojih-konzola/6505654/
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Oni nemaju vremena za faks Empty Re: Oni nemaju vremena za faks

Post by Trinity 7/10/2017, 11:50

Vitalik Buterin (Russian: Виталик Бутерин) is a Russian-Canadian programmer and writer primarily known as a co-founder of Ethereum and as a co-founder of Bitcoin Magazine.[

Ethereum[edit]

Main article: Ethereum
He is a co-creator and inventor of Ethereum, described as a “decentralised mining network and software development platform rolled into one” that facilitates the creation of new cryptocurrencies and programs that share a single blockchain (a cryptographic transaction ledger).[13][14][15]
Ethereum was first described in Buterin's white paper, in late 2013. Buterin argued that bitcoin needed a scripting language for application development. But when he failed to gain agreement, he proposed development of a new platform with a more general scripting language.[16]

Personal life[edit]

Buterin was born in Kolomna, Moscow Oblast, Russia to Dmitry Buterin, a computer scientist and Maia Buterina, a business analyst. He lived in the area until the age of six when his parents immigrated to Canada in search of better employment opportunities. While in grade three of elementary school in Canada, Buterin was placed into a class for gifted children and started to understand that he was drawn to math, programming, and economics. He also had the ability to add three digit numbers in his head at twice the speed of his peers.[5]
Buterin learned about Bitcoin from his father at 17.[6] In 2012, he obtained a Bronze Medal in the International Olympiad in Informatics.[7] In 2013 he visited developers in other countries who shared his enthusiasm for code. He returned to Toronto later that year and published a white paper proposing Ethereum.[6] He attended the University of Waterloo but dropped out in 2014, when he received the Thiel Fellowship in the amount of $100,000,[8] and went to work on Ethereum full-time.[8]

https://en.wikipedia.org/wiki/Vitalik_Buterin
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Oni nemaju vremena za faks Empty Re: Oni nemaju vremena za faks

Post by Guest 7/10/2017, 12:11

nikada nebih tako nešto kupio, ali tržište odlučuje što će se kupovati a što prodavati. svaka čast momku
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Oni nemaju vremena za faks Empty Re: Oni nemaju vremena za faks

Post by RayMabus 7/10/2017, 12:18

Ja sam glup neznam ništa pametnog smisliti, moj level je Popravljamo kišobrane
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Oni nemaju vremena za faks Empty Re: Oni nemaju vremena za faks

Post by RayMabus 7/10/2017, 12:30

RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Oni nemaju vremena za faks Empty Re: Oni nemaju vremena za faks

Post by RayMabus 7/10/2017, 12:36

Ljudi svašta izmišljaju, recimo ja konkretno sam izmislio toplu vodu
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Oni nemaju vremena za faks Empty Re: Oni nemaju vremena za faks

Post by RayMabus 7/10/2017, 12:47

Dosta sam inovativan izmislio sam i jednu stvar za očuvanje tjelesne temperature, nazvao sam je đemper
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Oni nemaju vremena za faks Empty Re: Oni nemaju vremena za faks

Post by RayMabus 7/10/2017, 12:48

Dosta sam inovativan izmislio sam i jednu stvar za očuvanje tjelesne temperature, nazvao sam je đemper
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Oni nemaju vremena za faks Empty Re: Oni nemaju vremena za faks

Post by RayMabus 7/10/2017, 12:55

Tvornica đempera

Šabanići.com 

Čuvaj guzu, štedi energiju 

Ekološki svijesno
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Oni nemaju vremena za faks Empty Re: Oni nemaju vremena za faks

Post by RayMabus 7/10/2017, 13:04

Prodajem maglu u konzervi, otvarati na temperaturama ispod nule, naknade reklamacije neuvažavamo

Čaše bez dna prodajem, vrlo povoljno Nazovi odmah
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Oni nemaju vremena za faks Empty Re: Oni nemaju vremena za faks

Post by RayMabus 7/10/2017, 13:06

Poanta ove moje sprdancije je

Nije bitno koliko si ti pametan nego koliko su oni tamo glupi
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Oni nemaju vremena za faks Empty Re: Oni nemaju vremena za faks

Post by RayMabus 7/10/2017, 13:13

RayMabus wrote:Poanta ove moje sprdancije je

Nije bitno koliko si ti pametan nego koliko su oni tamo glupi
Na primjer osam milijardi ljudi nije smislilo ovo šta on dakle glupi su zato mu posao ide
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Oni nemaju vremena za faks Empty Re: Oni nemaju vremena za faks

Post by Trinity 7/10/2017, 18:09

Pinochet wrote:nikada nebih tako nešto kupio, ali tržište odlučuje što će se kupovati a što prodavati. svaka čast momku
Ne bih ni ja...ali ova roba ima kupca.
Odlično.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Oni nemaju vremena za faks Empty Re: Oni nemaju vremena za faks

Post by Trinity 7/10/2017, 18:13

RayMabus wrote:
RayMabus wrote:Poanta ove moje sprdancije je

Nije bitno koliko si ti pametan nego koliko su oni tamo glupi
Na primjer osam milijardi ljudi nije smislilo ovo šta on dakle glupi su zato mu posao ide
Ljudi doduše kupuju i zbog gluposti, ali nije uvijek slučaj.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Oni nemaju vremena za faks Empty Re: Oni nemaju vremena za faks

Post by Guest 7/10/2017, 18:21

Čestitke Mladcu,..kad se uhoda nek ode van,da g Čardak-bojna ne opeljesi do kostiju..- :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Oni nemaju vremena za faks Empty Re: Oni nemaju vremena za faks

Post by Regoč 7/10/2017, 19:09

Triny, što je tvoja poanta? Jebeš ljude s faksom?

_________________
Oni nemaju vremena za faks Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Oni nemaju vremena za faks Empty Re: Oni nemaju vremena za faks

Post by Trinity 7/10/2017, 19:21

Regoč wrote:Triny, što je tvoja poanta? Jebeš ljude s faksom?
Divim se dvojici genijalaca kojima ne treba faks da bi uspjeli.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Oni nemaju vremena za faks Empty Re: Oni nemaju vremena za faks

Post by Regoč 7/10/2017, 19:24

Triny wrote:
Regoč wrote:Triny, što je tvoja poanta? Jebeš ljude s faksom?
Divim se dvojici genijalaca kojima ne treba faks da bi uspjeli.
O-kej, to je pozitivno, iako mi je naslov sugeriral određeni priezir prema formalnom obrazovanju.

_________________
Oni nemaju vremena za faks Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Oni nemaju vremena za faks Empty Re: Oni nemaju vremena za faks

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum