ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konačni obračun sa Srbima iz Hrvatske

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Konačni obračun sa Srbima iz Hrvatske  - Page 2 Empty Re: Konačni obračun sa Srbima iz Hrvatske

Post by RayMabus 16/9/2017, 15:39

Eroo wrote:
RayMabus wrote:Ide referendum i onda ako nemaš 14 tisuća glasova nema mandata

Prava manjina ostaju samo nema više daš s dvjesto glasova ući u sabor
Ako u Ustavu (ili ustavnom zakonu) piše da imaju 8 predstavnika to se ne može više promijeniti.
Za ustavni zakon trebaš 2/3 glasova, s time da ne smije smanjiti dostignuta prava bilo koje manjine.
bit će referendum hrvatima je pun kurac političke trgovine manjinaca

Dva miljona građana će potpisati ovo

RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Konačni obračun sa Srbima iz Hrvatske  - Page 2 Empty Re: Konačni obračun sa Srbima iz Hrvatske

Post by Eroo 16/9/2017, 15:46

RayMabus wrote:
Eroo wrote:
RayMabus wrote:Ide referendum i onda ako nemaš 14 tisuća glasova nema mandata

Prava manjina ostaju samo nema više daš s dvjesto glasova ući u sabor
Ako u Ustavu (ili ustavnom zakonu) piše da imaju 8 predstavnika to se ne može više promijeniti.
Za ustavni zakon trebaš 2/3 glasova, s time da ne smije smanjiti dostignuta prava bilo koje manjine.
bit će referendum hrvatima je pun kurac političke trgovine manjinaca

Dva miljona građana će potpisati ovo
Tomu se kaže "pozitivna diskriminacija".
Pupovac bi morao sačekati (stalno ovo naglašavam) da se formira većina u Saboru,
pa tek onda se priključi vladajućoj većini.
To bi bio red, a ovako ispada da  ucjenjuje,kad mu to ide u prilog.
Naveo sam kako bih ja to riješio bez ikakvih referenduma.
Eroo
Eroo

Posts : 75025
2016-07-22


Back to top Go down

Konačni obračun sa Srbima iz Hrvatske  - Page 2 Empty Re: Konačni obračun sa Srbima iz Hrvatske

Post by debotoijusto 16/9/2017, 15:46

Eroo wrote:
RayMabus wrote:Ero jest ti poručio temu
Misliš proučio?
Ustavni sud odobrava ili ne odobrava referendum. Ako pitanje zadire u dostignuta ljudska prava,
onda ga neće uopće dozvoliti raspisati. Kužiš, demokaracija je i to.

mislim da ovo ne zadire u prava  u tom smislu , obicno zakonsko pitanje
vlada moze naci drugi model participacije manjina u saboru i svesti ovaj ref. kao i onaj o braku
meni ovdje problem gubitka vremena i rasipanje energije na srbe koji su realno danas nebitan faktor kupljen s 20-30m kn 
dakle za sitan iznos dobivas uhodan mir ali ne , glupost desnicara je neunistiva
tenzije pripreme tko je kome rekao moze-nemoze...ode godina pa pa a afrikaneri salju satelite u svemir  ;)
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30660
2014-04-12


Back to top Go down

Konačni obračun sa Srbima iz Hrvatske  - Page 2 Empty Re: Konačni obračun sa Srbima iz Hrvatske

Post by max123 16/9/2017, 15:48

odkud "srbi" u Hrvatskoj?pa picka mu materina,jeli itko delal u tom posranom jasenovcu....:(
max123
max123

Posts : 2853
2015-10-28

Lokacija: : Zemun,Hrvatska

Back to top Go down

Konačni obračun sa Srbima iz Hrvatske  - Page 2 Empty Re: Konačni obračun sa Srbima iz Hrvatske

Post by RayMabus 16/9/2017, 15:48

Eroo wrote:
RayMabus wrote:
Eroo wrote:
RayMabus wrote:Ide referendum i onda ako nemaš 14 tisuća glasova nema mandata

Prava manjina ostaju samo nema više daš s dvjesto glasova ući u sabor
Ako u Ustavu (ili ustavnom zakonu) piše da imaju 8 predstavnika to se ne može više promijeniti.
Za ustavni zakon trebaš 2/3 glasova, s time da ne smije smanjiti dostignuta prava bilo koje manjine.
bit će referendum hrvatima je pun kurac političke trgovine manjinaca

Dva miljona građana će potpisati ovo
Tomu se kaže "pozitivna diskriminacija".
Pupovac bi morao sačekati (stalno ovo naglašavam) da se formira većina u Saboru,
pa tek onda se priključi vladajućoj većini.
To bi bio red, a ovako ispada da  ucjenjuje,kad mu to ide u prilog.
Naveo sam kako bih ja to riješio bez ikakvih referenduma.
Pupovac ima legitimitet dobio je više od 14 tisuća glasova
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Konačni obračun sa Srbima iz Hrvatske  - Page 2 Empty Re: Konačni obračun sa Srbima iz Hrvatske

Post by Eroo 16/9/2017, 15:50

debotoijusto wrote:
Eroo wrote:
RayMabus wrote:Ero jest ti poručio temu
Misliš proučio?
Ustavni sud odobrava ili ne odobrava referendum. Ako pitanje zadire u dostignuta ljudska prava,
onda ga neće uopće dozvoliti raspisati. Kužiš, demokaracija je i to.

mislim da ovo ne zadire u prava  u tom smislu , obicno zakonsko pitanje
vlada moze naci drugi model participacije manjina u saboru i svesti ovaj ref. kao i onaj o braku
meni ovdje problem gubitka vremena i rasipanje energije na srbe koji su realno danas nebitan faktor kupljen s 20-30m kn 
dakle za sitan iznos dobivas uhodan mir ali ne , glupost desnicara je neunistiva
tenzije pripreme tko je kome rekao moze-nemoze...ode godina pa pa a afrikaneri salju satelite u svemir  ;)
Dodatak manjinskih zastupnika saborskoj većini je izlaz...valjda to nije problem urediti?
Manjine uvijek moraju biti u vlasti, inače kako drugačije podijeliti vlast (tajnici, pomoćnici tajnika, dopresjednici itd) ?
Eroo
Eroo

Posts : 75025
2016-07-22


Back to top Go down

Konačni obračun sa Srbima iz Hrvatske  - Page 2 Empty Re: Konačni obračun sa Srbima iz Hrvatske

Post by RayMabus 16/9/2017, 15:53

I po EU zakonima ovaj naš izborni sistem je ilegalan
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Konačni obračun sa Srbima iz Hrvatske  - Page 2 Empty Re: Konačni obračun sa Srbima iz Hrvatske

Post by Eroo 16/9/2017, 15:55

aj dobro, neka bude tako... :)
Eroo
Eroo

Posts : 75025
2016-07-22


Back to top Go down

Konačni obračun sa Srbima iz Hrvatske  - Page 2 Empty Re: Konačni obračun sa Srbima iz Hrvatske

Post by debotoijusto 16/9/2017, 15:56

Eroo wrote:
debotoijusto wrote:
Eroo wrote:
RayMabus wrote:Ero jest ti poručio temu
Misliš proučio?
Ustavni sud odobrava ili ne odobrava referendum. Ako pitanje zadire u dostignuta ljudska prava,
onda ga neće uopće dozvoliti raspisati. Kužiš, demokaracija je i to.

mislim da ovo ne zadire u prava  u tom smislu , obicno zakonsko pitanje
vlada moze naci drugi model participacije manjina u saboru i svesti ovaj ref. kao i onaj o braku
meni ovdje problem gubitka vremena i rasipanje energije na srbe koji su realno danas nebitan faktor kupljen s 20-30m kn 
dakle za sitan iznos dobivas uhodan mir ali ne , glupost desnicara je neunistiva
tenzije pripreme tko je kome rekao moze-nemoze...ode godina pa pa a afrikaneri salju satelite u svemir  ;)
Dodatak manjinskih zastupnika saborskoj većini je izlaz...valjda to nije problem urediti?
Manjine uvijek moraju biti u vlasti, inače kako drugačije podijeliti vlast (tajnici, pomoćnici tajnika, dopresjednici itd) ?

mislis da oni budu fikus do sastavljanja vlade a zatim se priklone izabranoj ?
ima tu vise problema , zakonski svaki glas onda nema istu tezinu 
realno u danasnjem odnosu snaga tko bi ikada sastavio vladu bez njih
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30660
2014-04-12


Back to top Go down

Konačni obračun sa Srbima iz Hrvatske  - Page 2 Empty Re: Konačni obračun sa Srbima iz Hrvatske

Post by RayMabus 16/9/2017, 15:57

Eroo wrote:aj dobro, neka bude tako... :)
pa cijela EU nema ovih koliko mi

Iznimno povijesne okolnosti počasni mandat ali ne utječe na kreiranje politike
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Konačni obračun sa Srbima iz Hrvatske  - Page 2 Empty Re: Konačni obračun sa Srbima iz Hrvatske

Post by debotoijusto 16/9/2017, 16:00

RayMabus wrote:
Eroo wrote:aj dobro, neka bude tako... :)
pa cijela EU nema ovih koliko mi

Iznimno povijesne okolnosti počasni mandat ali ne utječe na kreiranje politike

kako mislis ne utjece ?
upravo obrnuto i to pozitivno inace bi imali vec glad i sankcije  :D
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30660
2014-04-12


Back to top Go down

Konačni obračun sa Srbima iz Hrvatske  - Page 2 Empty Re: Konačni obračun sa Srbima iz Hrvatske

Post by RayMabus 16/9/2017, 16:01

Svaki glas treba imati istu težinu inače je to diskriminacija mene

HOĆEMO REFERENDUM
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Konačni obračun sa Srbima iz Hrvatske  - Page 2 Empty Re: Konačni obračun sa Srbima iz Hrvatske

Post by Eroo 16/9/2017, 16:09

RayMabus wrote:Svaki glas treba imati istu težinu inače je to diskriminacija mene

HOĆEMO REFERENDUM
Tako je govorio i Milošević onomad...Danas Bakir Izetbegović, također. Ah-ja... :D
Eroo
Eroo

Posts : 75025
2016-07-22


Back to top Go down

Konačni obračun sa Srbima iz Hrvatske  - Page 2 Empty Re: Konačni obračun sa Srbima iz Hrvatske

Post by RayMabus 16/9/2017, 16:10

Eroo wrote:
RayMabus wrote:Svaki glas treba imati istu težinu inače je to diskriminacija mene

HOĆEMO REFERENDUM
Tako je govorio i Milošević onomad...Danas Bakir Izetbegović, također. Ah-ja... :D
I
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Konačni obračun sa Srbima iz Hrvatske  - Page 2 Empty Re: Konačni obračun sa Srbima iz Hrvatske

Post by RayMabus 16/9/2017, 16:11

Hoću referendum

Dosta mi je diskriminacije mene

Šta je previše previše je
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Konačni obračun sa Srbima iz Hrvatske  - Page 2 Empty Re: Konačni obračun sa Srbima iz Hrvatske

Post by Antijunak 16/9/2017, 19:02

Podržavam. Dat ću potpis za organiziranje referenduma. Samo da to ne propadne kao plan o referendumu o ćirilici.
Antijunak
Antijunak

Posts : 997
2015-09-26


Back to top Go down

Konačni obračun sa Srbima iz Hrvatske  - Page 2 Empty Re: Konačni obračun sa Srbima iz Hrvatske

Post by T. 16/9/2017, 20:00

Jedinstven je slučaj na ovoj planeti, da država manjini koja je digla oružanu pobunu protiv nje, garantira broj predstavnika u parlamentu, daje dvostruko pravo glasa...
Baš ovo je protuustavno i Us bi sam trebao takav zakon staviti van snage jer narušava ustavno načelo jednakosti...
Inače smatram, da u mnogim državama tzv. zapadne demokracije, pobunjenici ne bi imali nikakvo pravo glasa...

_________________
Konačni obračun sa Srbima iz Hrvatske  - Page 2 Unname11
T.
T.

Posts : 17143
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Konačni obračun sa Srbima iz Hrvatske  - Page 2 Empty Re: Konačni obračun sa Srbima iz Hrvatske

Post by jastreb 16/9/2017, 22:37

Mislim da ova Markićka vodi jedino obračun sa Hrvatima iz Hrvatske. Srećom pa njezuinu opskurnu sektu Opus Dei,ni ovi iz SC-a ne shvaćaju ozbiljno.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Konačni obračun sa Srbima iz Hrvatske  - Page 2 Empty Re: Konačni obračun sa Srbima iz Hrvatske

Post by Guest 16/9/2017, 22:41

Totenkopf wrote:Jedinstven je slučaj na ovoj planeti, da država manjini koja je digla oružanu pobunu protiv nje, garantira broj predstavnika u parlamentu, daje dvostruko pravo glasa...
Baš ovo je protuustavno i Us bi sam trebao takav zakon staviti van snage jer narušava ustavno načelo jednakosti...
Inače smatram, da u mnogim državama tzv. zapadne demokracije, pobunjenici ne bi imali nikakvo pravo glasa...

gdi je greska Toten? Suspect
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Konačni obračun sa Srbima iz Hrvatske  - Page 2 Empty Re: Konačni obračun sa Srbima iz Hrvatske

Post by Sexual Tyrannosaurus 17/9/2017, 03:30

Krajina vas čeka .

Rayfaguse pliz nauči korustiti hyperlink ..ovo kopi pejstanje članaka je užasno nepregledno.
Sexual Tyrannosaurus
Sexual Tyrannosaurus

Posts : 808
2017-07-30


Back to top Go down

Konačni obračun sa Srbima iz Hrvatske  - Page 2 Empty Re: Konačni obračun sa Srbima iz Hrvatske

Post by Antijunak 17/9/2017, 16:31

Srbi trebaju imati prava, ali glupo mi je da manjine odlučuju o većini.
Također problem je što broj Srba po popisu pučanstva iz 2011. napumpan za jedno 50 000 tisuća.
Danas u Hrvatskoj nema ni 100 000 tisuća Srba, a Pupovac se ponaša kao da ih ima milijun.
Izborni zakon će se morati mijenjati, jer ne može manjina ucjenjivati većinu, u svakom slučaju morat će se mijenjati nakon novog popisa pučanstva za kojeg se nadam da će realno prikazati strukturu stanovništva u RH.
Ukratko svi zastupnici u Saboru bi se trebali birati pod istim uvjetima, i ne može neki zastupnik sa 1-2 tisuće glasova imati jednak položaj kao netko je izabran sa recimo 20-25 tisuća glasova.
Antijunak
Antijunak

Posts : 997
2015-09-26


Back to top Go down

Konačni obračun sa Srbima iz Hrvatske  - Page 2 Empty Re: Konačni obračun sa Srbima iz Hrvatske

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum