ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako Index prska po Asi...avaj orbanu:Orban pretvorio Mađare u svoje robove

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Kako Index prska po Asi...avaj orbanu:Orban pretvorio Mađare u svoje robove - Page 4 Empty Re: Kako Index prska po Asi...avaj orbanu:Orban pretvorio Mađare u svoje robove

Post by marcellus 13/9/2017, 11:14

dobro možda se nisam precizno izrazio, kako god kultura jamranja je razlog zašto sam često razmišljao o odlasku, ne ekonomija, meni je ovdje manje više dobro...

marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Kako Index prska po Asi...avaj orbanu:Orban pretvorio Mađare u svoje robove - Page 4 Empty Re: Kako Index prska po Asi...avaj orbanu:Orban pretvorio Mađare u svoje robove

Post by Guest 13/9/2017, 11:24

marcellus wrote:dobro možda se nisam precizno izrazio, kako god kultura jamranja je razlog zašto sam često razmišljao o odlasku, ne ekonomija, meni je ovdje manje više dobro...

Pa ako ti je (manje više) dobro, onda bi odlazak bio prilično nerazborit.
Što se tiče jamranja, dok god se to radi, znači da se očekuje nešto bolje.
Nešto slično je uostalom navodno i Tito rekao partijskoj vrhuški na jednom od njihovih sastanaka povodom neke od tko zna koliko (propalih) privrednih reformi.
Naime, pitao ih je jamra li narod (vjerojatno ne tim riječima, ali nema veze). Kada bi mu odgovorili potvrdno on im je rekao steži remen još jače.
Kada bi ponovio pitanje, a oni su mu odgovorili negativno odnosno da je narod zašutio, on bi rekao da sad popuste sa štednjom, jer ako je narod zašutio, stvari su po politiku postale vrlo opasne.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako Index prska po Asi...avaj orbanu:Orban pretvorio Mađare u svoje robove - Page 4 Empty Re: Kako Index prska po Asi...avaj orbanu:Orban pretvorio Mađare u svoje robove

Post by marcellus 13/9/2017, 11:27

slidingdoorsoperator wrote:
marcellus wrote:dobro možda se nisam precizno izrazio, kako god kultura jamranja je razlog zašto sam često razmišljao o odlasku, ne ekonomija, meni je ovdje manje više dobro...

Pa ako ti je (manje više) dobro, onda bi odlazak bio prilično nerazborit.
Što se tiče jamranja, dok god se to radi, znači da se očekuje nešto bolje.
Nešto slično je uostalom navodno i Tito rekao partijskoj vrhuški na jednom od njihovih sastanaka povodom neke od tko zna koliko (propalih) privrednih reformi.
Naime, pitao ih je jamra li narod (vjerojatno ne tim riječima, ali nema veze). Kada bi mu odgovorili potvrdno on im je rekao steži remen još jače.
Kada bi ponovio pitanje, a oni su mu odgovorili negativno odnosno da je narod zašutio, on bi rekao da sad popuste sa štednjom, jer ako je narod zašutio, stvari su po politiku postale vrlo opasne.

mislim da je ta urbana legenda krenula od nekog drugog, prije par stoljeća... ali inače je dobar princip, dok jamraju steži, kad prestanu jamrat olabavi, inače nikad se nije više kukalo i jamralo nego tamo za sanadera a nikad standard nije bio veći niti će vjerojatno ikad više biti na toj razini (demografija jebiga)

_________________
Kako Index prska po Asi...avaj orbanu:Orban pretvorio Mađare u svoje robove - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Kako Index prska po Asi...avaj orbanu:Orban pretvorio Mađare u svoje robove - Page 4 Empty Re: Kako Index prska po Asi...avaj orbanu:Orban pretvorio Mađare u svoje robove

Post by čardak efendija 13/9/2017, 11:48

slidingdoorsoperator wrote:
čardak efendija wrote:
kad gledam hrvate defetizam im u genima

Nije to do defetizma nego je jamranje neka vrsta nacionalnog sporta.
Inače, po nekim istraživanjima iz 2015. godine po godišnjoj prosječnoj stopi samoubojstava Mađarska je na osmom mjestu, a nama "susjedna i prijateljska zemlja" (Plenković) Slovenija na šestom.
Hrvatske nema među prvih 10.
Na pedesetom u svijetu.
barem nešto
sa druge strane kad čitam
ovaj portal 50 odsto je zaraženo
defetizmom

_________________
Kako Index prska po Asi...avaj orbanu:Orban pretvorio Mađare u svoje robove - Page 4 Iznogu10
čardak efendija
čardak efendija

Posts : 2106
2017-08-05


Back to top Go down

Kako Index prska po Asi...avaj orbanu:Orban pretvorio Mađare u svoje robove - Page 4 Empty Re: Kako Index prska po Asi...avaj orbanu:Orban pretvorio Mađare u svoje robove

Post by prckov 13/9/2017, 11:52

kad se uporedimo ja I moj brat koji zivi u BiH on sto se love tice ne moze meni konkurirat. Sto se tice kvaliteta zivota..e tu ja njemu ne mogu konkurirat. Toliko o lovi I zapadu

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34147
2014-04-19


Back to top Go down

Kako Index prska po Asi...avaj orbanu:Orban pretvorio Mađare u svoje robove - Page 4 Empty Re: Kako Index prska po Asi...avaj orbanu:Orban pretvorio Mađare u svoje robove

Post by Guest 13/9/2017, 12:12

čardak efendija wrote:
sa druge strane kad čitam
ovaj portal 50 odsto je zaraženo
defetizmom

Je, ima baš puno "specijalaca" na ovom forumu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako Index prska po Asi...avaj orbanu:Orban pretvorio Mađare u svoje robove - Page 4 Empty Re: Kako Index prska po Asi...avaj orbanu:Orban pretvorio Mađare u svoje robove

Post by Kermit 13/9/2017, 13:59

marcellus wrote:
kic wrote:
marcellus wrote:
čardak efendija wrote:ne znam kakva im je kupovna moć
ali znam da rvati tamo više ne idu u šoping 
zbog visine cena robe

kupovna moć im je negdje 20% iznad naše s tim da je država uređena, zakoni se poštuju, za korupciju se ide na robiju a ne na tri mjeseca guljenja krumpira i sl.

osim ako si frend od Orbana wink-wink ;)

namjestili bi mu već korupcijsku aferu da imaju nešto soros kopa
Moš mislit, pa sam Soroš je jedared rekao da se njemau ne može dokazati išta od korupcije ili osobnog bogaćenja kako autor želi reći
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Kako Index prska po Asi...avaj orbanu:Orban pretvorio Mađare u svoje robove - Page 4 Empty Re: Kako Index prska po Asi...avaj orbanu:Orban pretvorio Mađare u svoje robove

Post by Kermit 13/9/2017, 14:04

Triny wrote:
marcellus wrote:
kic wrote:
je, čujem da su Mađari imali neki rat 90ih gdje im je prerezalo pola države?

Nisu al skoči do Budimpešte, grad je avion spram zapadnih te veličine, za razliku od glavnih gradova europe gdje je propadanje opipljivo
Budimpešta možda i je, ali sve ostalo tuga i jad.
Odi U dardu, Beli Manastir, Vinkovce, Vukovar, Viroviticu ili usporedi Pećuh i Osijek koji su nekad bili jednaki sa tim da je Osijek bio bolje uređen, danas Osijek izgleda ko Bačka Palanka naspram Pećuha
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Kako Index prska po Asi...avaj orbanu:Orban pretvorio Mađare u svoje robove - Page 4 Empty Re: Kako Index prska po Asi...avaj orbanu:Orban pretvorio Mađare u svoje robove

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum