ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ispovjed bivšeg pripadnika HOS-a:'Bolila me ona stvar što piše i kako tko pozdravlja,nazdravlja bilo mi ej bitno dobiti pušku i braniti Hrvatsku'

Go down

Ispovjed bivšeg pripadnika HOS-a:'Bolila me ona stvar što piše i kako tko pozdravlja,nazdravlja bilo mi ej bitno dobiti pušku i braniti Hrvatsku' Empty Ispovjed bivšeg pripadnika HOS-a:'Bolila me ona stvar što piše i kako tko pozdravlja,nazdravlja bilo mi ej bitno dobiti pušku i braniti Hrvatsku'

Post by vuksadinare 8/9/2017, 13:35

Ivan Š. bio je pripadnik HOS-a od samog pocetka kasnije je ratni put proveo u sedmoj gardijskoj brigadi 'pumama' ovo je njegova prica

'U proljece 1991.godine napunio sam devetnaest godina i u to turbulentno vrijeme kao mladic koji je tek poceo pravi zivot zakoracio je u rat.Nakon događaja u Pakracu,Plitvicama,Borovu selu znao sam da se moram ukljuciti u hrvatske obrambene snage,bilo mi je jedino bitno da dobijem oruzje kojim mogu braniti sebe,obitelj,hrvatski narod i Hrvatsku.U sestom mjesecu pokusao sam se prijaviti u rezervni sastav policije ali su mi rekli nisam odsluzio vojsku da bi imao kakvu takvu vojnu naobrazbu,otisao sam se prijaviti u gardu rekli su drage volje oruzja nemamo kad bude zvat cemo te ali se meni nije dalo cekati.Jednog dana negdje pocetkom sedmog mjeseca 1991 godine u jednom zagrebackom bircu susreo sam jednog svog poznanika iz osnovnoskolskih dana jer smo isli u isti razred.Vidim on u uniformi zbora narodne garde i pitao sam ga pa kako mu ej uspjelo kad su ovi rekli da nemaju oruzja za mene.Taj moj skolski kolega mi je rekao da se on prijavio u gardu prije mjesec dana netom nakon osnivanja garde i da su tad primali dosta ljudi bez obzira na nedostatak oruzja i eto on se prijavio pa su ga uzeli.Pozalio sam se kako bi i ja rado u gardu ali su rekli da moram cekati a vrijeme je takvo bilo da se nije imalo vremena dugo cekati i pitao sam ga da li bi me preko žnjore(veze) ubacio.On mi je rekao da nema vezu ali da zna tko prima dragovoljce i da me tamo moze uputiti.Pitao sam ga tko to prima on je odgovorio Paraga i HSP ali kako mi je tad rekao oni su ti malo znas ekstremniji imaju isto neke politicke poglede ustase,komunsti ovo ono ali bi te mogli primiti jer u opno vrijeme ja sam bio aktivan clan bad blue boysa a znalo se tad tko su bbb-ovci.Ja sam tom svom poznaniku odgovorio 'boli me ona stvar tko su sto su sto pise i tko kako podzravlja da li slavi ili navija za ovog ili onog zanima me samo puska sa kojom hocu braniti sebe,svoju obitelj,hrvatski narod i Hrvatsku a sto cu nositi i sto cu pozdravljati nije mi bitno'.
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99044
2015-09-08


Back to top Go down

Ispovjed bivšeg pripadnika HOS-a:'Bolila me ona stvar što piše i kako tko pozdravlja,nazdravlja bilo mi ej bitno dobiti pušku i braniti Hrvatsku' Empty Re: Ispovjed bivšeg pripadnika HOS-a:'Bolila me ona stvar što piše i kako tko pozdravlja,nazdravlja bilo mi ej bitno dobiti pušku i braniti Hrvatsku'

Post by vuksadinare 8/9/2017, 13:38

..dakle na ovom primjeru semoze vidjeti da mnoge pripadnike hos-a bolila je ona stavr za ndh-a,ustase,partizane,zds i slicno bilo ej bitno docepati se oruzja i neke postrojbe da mozes ici u obranu domovine...tko je to omogucio tamo su isli..dakle vezivat hosovce da su po ideologiju ustase ovo ili ono em je glupo em zlonamjerno
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99044
2015-09-08


Back to top Go down

Ispovjed bivšeg pripadnika HOS-a:'Bolila me ona stvar što piše i kako tko pozdravlja,nazdravlja bilo mi ej bitno dobiti pušku i braniti Hrvatsku' Empty Re: Ispovjed bivšeg pripadnika HOS-a:'Bolila me ona stvar što piše i kako tko pozdravlja,nazdravlja bilo mi ej bitno dobiti pušku i braniti Hrvatsku'

Post by Guest 8/9/2017, 14:27

Don Anemičnog to ne zanima. On je bio u Londonu tada. Skidaju ploču
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ispovjed bivšeg pripadnika HOS-a:'Bolila me ona stvar što piše i kako tko pozdravlja,nazdravlja bilo mi ej bitno dobiti pušku i braniti Hrvatsku' Empty Re: Ispovjed bivšeg pripadnika HOS-a:'Bolila me ona stvar što piše i kako tko pozdravlja,nazdravlja bilo mi ej bitno dobiti pušku i braniti Hrvatsku'

Post by crvenkasti 8/9/2017, 14:37

Mene isto boli kurac za sve, glavno da sam Hrvat.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28739
2014-04-17


Back to top Go down

Ispovjed bivšeg pripadnika HOS-a:'Bolila me ona stvar što piše i kako tko pozdravlja,nazdravlja bilo mi ej bitno dobiti pušku i braniti Hrvatsku' Empty Re: Ispovjed bivšeg pripadnika HOS-a:'Bolila me ona stvar što piše i kako tko pozdravlja,nazdravlja bilo mi ej bitno dobiti pušku i braniti Hrvatsku'

Post by dzango 8/9/2017, 15:08

Pinochet wrote:Don Anemičnog to ne zanima. On je bio u Londonu tada. Skidaju ploču
Rat je za sirotinju, budale i kriminalce. Šta bi on tu radio?
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Ispovjed bivšeg pripadnika HOS-a:'Bolila me ona stvar što piše i kako tko pozdravlja,nazdravlja bilo mi ej bitno dobiti pušku i braniti Hrvatsku' Empty Re: Ispovjed bivšeg pripadnika HOS-a:'Bolila me ona stvar što piše i kako tko pozdravlja,nazdravlja bilo mi ej bitno dobiti pušku i braniti Hrvatsku'

Post by darth_vader 8/9/2017, 19:47

dzango wrote:
Pinochet wrote:Don Anemičnog to ne zanima. On je bio u Londonu tada. Skidaju ploču
Rat je za sirotinju, budale i kriminalce. Šta bi on tu radio?

Dva od tri kriterija ispunjava pa prema tome...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Ispovjed bivšeg pripadnika HOS-a:'Bolila me ona stvar što piše i kako tko pozdravlja,nazdravlja bilo mi ej bitno dobiti pušku i braniti Hrvatsku' Empty Re: Ispovjed bivšeg pripadnika HOS-a:'Bolila me ona stvar što piše i kako tko pozdravlja,nazdravlja bilo mi ej bitno dobiti pušku i braniti Hrvatsku'

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum