ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Plenki: potrebna je dodatna pedagogija ne samo građana

Page 3 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Plenki: potrebna je dodatna pedagogija ne samo građana  - Page 3 Empty Re: Plenki: potrebna je dodatna pedagogija ne samo građana

Post by Guest 8/8/2017, 21:47

aben wrote:
Noor wrote:
aben wrote:vama socijalistima je svašta normalno i logično
ne generaliziraj abend, komentiramo konkretne stvari, a ovo kaj deda veli je glupost

nemo rozlike izmedju tebe i njega, samo un želi otimati jednima a ti drugima
sve to ide od istih, da se razumijemo.
ali ide ionako previše, treba reći dosta je bilo. a ti ništa ne bi dao, a uzimao sve. e, pa ne ide to tako
jel se voziš po cestama? jel imaš vodu i odvodnju? e, pa to sve košta.

Guest
Guest


Back to top Go down

Plenki: potrebna je dodatna pedagogija ne samo građana  - Page 3 Empty Re: Plenki: potrebna je dodatna pedagogija ne samo građana

Post by aben 8/8/2017, 21:47

der_fowl wrote:
aben wrote:
a čemu kompliciran porezni sustav, zoč ne bi svaki gradjanin bi dužan recimo 10 000 kun državi, pošteno, svi isto?
ali ne, vi socijalisti se želite igrati socijalnih inžinjera, pa poticati ponašanja za koja verujete da u dobra, a kažnjavati ona za koje verujete da su loša. i unda se skrivate iza magične monetarne teorine, a to je ko da se žak sakrije iza metle

internet troši struju, ugasi ga

ako dojde vrime da MMT ( moderna mišićna teorija) izračuno da je za općenorodno dobro potribno da tvoji mišići rodu u rudniku, jo ću biti sritan ko da mi je ki do sto dolari

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Plenki: potrebna je dodatna pedagogija ne samo građana  - Page 3 Empty Re: Plenki: potrebna je dodatna pedagogija ne samo građana

Post by aben 8/8/2017, 21:50

Noor wrote:
aben wrote:
Noor wrote:
aben wrote:vama socijalistima je svašta normalno i logično
ne generaliziraj abend, komentiramo konkretne stvari, a ovo kaj deda veli je glupost

nemo rozlike izmedju tebe i njega, samo un želi otimati jednima a ti drugima
sve to ide od istih, da se razumijemo.
ali ide ionako previše, treba reći dosta je bilo. a ti ništa ne bi dao, a uzimao sve. e, pa ne ide to tako
jel se voziš po cestama? jel imaš vodu i odvodnju? e, pa to sve košta.
kakve pizdarije, zaboga

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Plenki: potrebna je dodatna pedagogija ne samo građana  - Page 3 Empty Re: Plenki: potrebna je dodatna pedagogija ne samo građana

Post by epikur37 8/8/2017, 21:51

Ako imam nekretninu i rentam je...platit ću valjda porez na dohodak i to je ok.

Kakav sad dodatni porez na nekretninu uz to...

epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Plenki: potrebna je dodatna pedagogija ne samo građana  - Page 3 Empty Re: Plenki: potrebna je dodatna pedagogija ne samo građana

Post by Guest 8/8/2017, 21:54

epikur37 wrote:Ako imam nekretninu i rentam je...platit ću valjda porez na dohodak i to je ok.

Kakav sad dodatni porez na nekretninu uz to...

.bit ce i prirez uz to
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Plenki: potrebna je dodatna pedagogija ne samo građana  - Page 3 Empty Re: Plenki: potrebna je dodatna pedagogija ne samo građana

Post by Guest 8/8/2017, 21:54

der_fowl wrote:
Noor wrote:
ideš u krajnost, pa zar nije dosta poreza? ti bi bio najsretniji kad bi od bruto plaće 70% otpalo na poreze i doprinose, priznaj

ne idem u nikakvu krajnost, funkcija poreza nije financiranje potrošnje uhljeba

porezi služe nametanju državne valute u platnom prometu, kontroli inflacije i stabilizaciji bankarskog sustava

ako imaš brodicu sa jedrom, koja se pogoni na vjetar

da li je svrha vjetra što puše ta da puše u tvoje jedro i pogoni prodicu, ili je svrha vjetra izjednačavanje tlaka između područja atmosfere različite gustoće?

u istom smislu svrha poreza nije ta da financira potrošnju čardak uhljeba, nego nešto drugo
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Plenki: potrebna je dodatna pedagogija ne samo građana  - Page 3 Empty Re: Plenki: potrebna je dodatna pedagogija ne samo građana

Post by epikur37 8/8/2017, 21:56

pismejker wrote:
epikur37 wrote:Ako imam nekretninu i rentam je...platit ću valjda porez na dohodak i to je ok.

Kakav sad dodatni porez na nekretninu uz to...

.bit ce i prirez uz to

To je onda kurac i to treba rušiti.

Jedno je ako imaš drugu, treću ili šestu nekretninu koju ne koristiš onda ok.

Međutim ako imaš nekretninu i koristiš je te ostavruješ prihod na koji plaćaš porez...nema nikakvog smisla udarati dodatni porez na nekretninu jer si ti nju već stavio u pogon i korisna je i plaćaš porezt na dobit.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Plenki: potrebna je dodatna pedagogija ne samo građana  - Page 3 Empty Re: Plenki: potrebna je dodatna pedagogija ne samo građana

Post by RayMabus 8/8/2017, 21:57

Marc nije Šupak

Čitao sam novine

Kad prijetim onda ako se netko identificirati i ja ću

Špiro Novak

Sine umukni

RayMabus
RayMabus

Posts : 176235
2014-04-11


Back to top Go down

Plenki: potrebna je dodatna pedagogija ne samo građana  - Page 3 Empty Re: Plenki: potrebna je dodatna pedagogija ne samo građana

Post by Guest 8/8/2017, 21:57

der_fowl wrote:
der_fowl wrote:
Noor wrote:
ideš u krajnost, pa zar nije dosta poreza? ti bi bio najsretniji kad bi od bruto plaće 70% otpalo na poreze i doprinose, priznaj

ne idem u nikakvu krajnost, funkcija poreza nije financiranje potrošnje uhljeba

porezi služe nametanju državne valute u platnom prometu, kontroli inflacije i stabilizaciji bankarskog sustava

ako imaš brodicu sa jedrom, koja se pogoni na vjetar

da li je svrha vjetra što puše ta da puše u tvoje jedro i pogoni prodicu, ili je svrha vjetra izjednačavanje tlaka između područja atmosfere različite gustoće?

u istom smislu svrha poreza nije ta da financira potrošnju čardak uhljeba, nego nešto drugo
svrha vjetra je da mi osuši veš na štriku :P
ajd, raspravljajte dalje, odoh na nešto zanimljivije
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Plenki: potrebna je dodatna pedagogija ne samo građana  - Page 3 Empty Re: Plenki: potrebna je dodatna pedagogija ne samo građana

Post by Guest 8/8/2017, 21:57

Mozda u knjigama je tako. U stvarnosti je porez za financiranje chardak uhljeba .
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Plenki: potrebna je dodatna pedagogija ne samo građana  - Page 3 Empty Re: Plenki: potrebna je dodatna pedagogija ne samo građana

Post by RayMabus 8/8/2017, 21:58

RayMabus wrote:Marc nije Šupak

Čitao sam novine

Kad prijetim onda ako se netko identificirati i ja ću

Špiro Novak

Sine umukni

nemoj da ti ja objasniti neke stvari u četiri OKA
RayMabus
RayMabus

Posts : 176235
2014-04-11


Back to top Go down

Plenki: potrebna je dodatna pedagogija ne samo građana  - Page 3 Empty Re: Plenki: potrebna je dodatna pedagogija ne samo građana

Post by Guest 8/8/2017, 21:59

der_fowl wrote:
Noor wrote:
der_fowl wrote:
asilovski wrote:
Uvođenjem poreza za 90% stanovništva koji ce potrošiti uhljebi

potroše taj novac uhljebi na žderanje i opijanje, potrošnjom države taj novac završi u džepovima konobara, kuhara, pekara, vinara, pivara, čistačica... imaš zatvoren krug i novac kola
ma koja ti je to nakaradna logika...reci da se šališ

gdje završi novac koji potroši država, nestane u crnu rupu?

to što si ti odgojena da vjeruješ kako je potrošnja loša i zla ne znači da je tako, znači samo da su te lagali od malih nogu
ovisi..ako gledamo velebne sporcke Arene,ciji "sposobni" manegament  nije u stanju da zaradi  samo za pokrivanje troskova odrzavanja,sto reci ,??
koliko ih je bilo 5-6 arena puta 400 miljuna Ojrova..2 milijuna 400 ..ma koji je to klinnac..sitnis...
Zgulit ce se Teladi sa ledja i duplo...

DOSADA ,sto je drzava potrosila,a sacuvaj boze..ne crna rupa,nego 100 crnih rupa...

Dobro je sto Telad ne pamti sve bisere drzavnih investicija,nego samo ono od prije 7 dana..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Plenki: potrebna je dodatna pedagogija ne samo građana  - Page 3 Empty Re: Plenki: potrebna je dodatna pedagogija ne samo građana

Post by RayMabus 8/8/2017, 22:00

Pinochet wrote:Mozda u knjigama je tako. U stvarnosti je porez za financiranje chardak uhljeba .
stoji Al ovog Marcelius netko treba NABIT

Eto ja ću
RayMabus
RayMabus

Posts : 176235
2014-04-11


Back to top Go down

Plenki: potrebna je dodatna pedagogija ne samo građana  - Page 3 Empty Re: Plenki: potrebna je dodatna pedagogija ne samo građana

Post by Guest 8/8/2017, 22:01

epikur37 wrote:
pismejker wrote:
epikur37 wrote:Ako imam nekretninu i rentam je...platit ću valjda porez na dohodak i to je ok.

Kakav sad dodatni porez na nekretninu uz to...

.bit ce i prirez uz to

To je onda kurac i to treba rušiti.

Jedno je ako imaš drugu, treću ili šestu nekretninu koju ne koristiš onda ok.

Međutim ako imaš nekretninu i koristiš je te ostavruješ prihod na koji plaćaš porez...nema nikakvog smisla udarati dodatni porez na nekretninu jer si ti nju već stavio u pogon i korisna je i plaćaš porezt na dobit.

Naravno..stovise,Primarnu nekretninu za stanovanje,uopće nema logike oporezivati...Oporezivanje Primane je cisti lopovluk..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Plenki: potrebna je dodatna pedagogija ne samo građana  - Page 3 Empty Re: Plenki: potrebna je dodatna pedagogija ne samo građana

Post by Guest 8/8/2017, 22:02

Pinochet wrote:Mozda u knjigama je tako. U stvarnosti je porez za financiranje chardak uhljeba .

da knjiži se na prihodovnoj strani, ali mu to nije svrha, jer vremeniski kasni za potrošnjom

uhljebi prvo troše novac koji nemaju, stvaraju minuse u riznici pa tek onda poslije oporezuju natrag novac koji su potrošili i pokrivaju minuse
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Plenki: potrebna je dodatna pedagogija ne samo građana  - Page 3 Empty Re: Plenki: potrebna je dodatna pedagogija ne samo građana

Post by epikur37 8/8/2017, 22:02

pismejker wrote:
epikur37 wrote:
pismejker wrote:
epikur37 wrote:Ako imam nekretninu i rentam je...platit ću valjda porez na dohodak i to je ok.

Kakav sad dodatni porez na nekretninu uz to...

.bit ce i prirez uz to

To je onda kurac i to treba rušiti.

Jedno je ako imaš drugu, treću ili šestu nekretninu koju ne koristiš onda ok.

Međutim ako imaš nekretninu i koristiš je te ostavruješ prihod na koji plaćaš porez...nema nikakvog smisla udarati dodatni porez na nekretninu jer si ti nju već stavio u pogon i korisna je i plaćaš porezt na dobit.

Naravno..stovise,Primarnu nekretninu za stanovanje,uopće nema logike oporezivati...Oporezivanje Primane je cisti lopovluk..

To je za ulične prosvjede, nerede i revoluciju.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Plenki: potrebna je dodatna pedagogija ne samo građana  - Page 3 Empty Re: Plenki: potrebna je dodatna pedagogija ne samo građana

Post by RayMabus 8/8/2017, 22:04

Znam kako Marc izgleda

Čitao sam kolumne

Prebio sam oca nekoliko puta

Nekulturan sam

Pazi s kime se kačiš
RayMabus
RayMabus

Posts : 176235
2014-04-11


Back to top Go down

Plenki: potrebna je dodatna pedagogija ne samo građana  - Page 3 Empty Re: Plenki: potrebna je dodatna pedagogija ne samo građana

Post by RayMabus 8/8/2017, 22:05

RayMabus wrote:Znam kako Marc izgleda

Čitao sam kolumne

Prebio sam oca nekoliko puta

Nekulturan sam

Pazi s kime se kačiš
dobit ćeš dvi zidarske usrid bilog dana

Pa ćeš malo

Mislit
RayMabus
RayMabus

Posts : 176235
2014-04-11


Back to top Go down

Plenki: potrebna je dodatna pedagogija ne samo građana  - Page 3 Empty Re: Plenki: potrebna je dodatna pedagogija ne samo građana

Post by Guest 8/8/2017, 22:06

epikur37 wrote:
pismejker wrote:
epikur37 wrote:
pismejker wrote:
epikur37 wrote:Ako imam nekretninu i rentam je...platit ću valjda porez na dohodak i to je ok.

Kakav sad dodatni porez na nekretninu uz to...

.bit ce i prirez uz to

To je onda kurac i to treba rušiti.

Jedno je ako imaš drugu, treću ili šestu nekretninu koju ne koristiš onda ok.

Međutim ako imaš nekretninu i koristiš je te ostavruješ prihod na koji plaćaš porez...nema nikakvog smisla udarati dodatni porez na nekretninu jer si ti nju već stavio u pogon i korisna je i plaćaš porezt na dobit.

Naravno..stovise,Primarnu nekretninu za stanovanje,uopće nema logike oporezivati...Oporezivanje Primane je cisti lopovluk..

To je za ulične prosvjede, nerede i revoluciju.

definitivno...

Slazem se tko mlati na Nekretninama lovu,da treba placati,to je oke,ali stanovanje same obitelji u svojem domu??

tu su vec placeni svi porezi i picke materine.i jos bi gulili..materimYebemuUsta ladna..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Plenki: potrebna je dodatna pedagogija ne samo građana  - Page 3 Empty Re: Plenki: potrebna je dodatna pedagogija ne samo građana

Post by Guest 8/8/2017, 22:08

RayMabus wrote:Znam kako Marc izgleda

Čitao sam kolumne

Prebio sam oca nekoliko puta

Nekulturan sam

Pazi s kime se kačiš
ej..aj stani malo s glupostima
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Plenki: potrebna je dodatna pedagogija ne samo građana  - Page 3 Empty Re: Plenki: potrebna je dodatna pedagogija ne samo građana

Post by epikur37 8/8/2017, 22:10

Dobro je li sad netko može odgovoriti kratko što bi se po ideji poreza trebalo oporezivati:

1. Jedina nekretnina u kojoj živiš?

2. Ostale nekretnine koje se rentaju i za što se plaća porez?

3. Ostale nekretnine koje nemaju gospodarsku svrhu nego su obično vlasništvo i komocija bez djelatnosti?
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Plenki: potrebna je dodatna pedagogija ne samo građana  - Page 3 Empty Re: Plenki: potrebna je dodatna pedagogija ne samo građana

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum