ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ANALIZA OLUJE Zbog čega je HV odnijela tako munjevitu pobjedu, jesu li nam pomogli Amerikanci i zašto su vođe Srba donijele kobnu odluku usred noći...

Page 12 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Go down

ANALIZA OLUJE Zbog čega je HV odnijela tako munjevitu pobjedu, jesu li nam pomogli Amerikanci i zašto su vođe Srba donijele kobnu odluku usred noći...  - Page 12 Empty Re: ANALIZA OLUJE Zbog čega je HV odnijela tako munjevitu pobjedu, jesu li nam pomogli Amerikanci i zašto su vođe Srba donijele kobnu odluku usred noći...

Post by čardak efendija Mon 7 Aug - 12:52

Noor wrote:
čardak efendija wrote:
Noor wrote:
Stanojko wrote:Ucimo...

Oficirski kadar Hrvatske vojske bio je sklepan od nekoliko karakterističnih grupacija, uglavnom međusobno suprostavljenih.

Prva grupacija bili su generali, oficiri i podoficiri dezerteri iz JNA, koji su imali vojna znanja, ali im se iz centara koji su upravljali ratom nije verovalo. NJihova postavljenja bila su klimava

Druga grupacija bili su priučeni pripadnici ustaškog pokreta, čije vojno znanje nije prevazilazilo programe skraćenih kurseva. Oni ništa nisu znali.

Treća grupacija bila je najbrojnija – oni bez ikakve vojne škole ili iskustva

Četvrta grupacija bili su bivši pripadnici Legije stranaca. Podoficiri Legije dobijali su činove generala i priliku da komanduju združenim vojnim formacijama. Naravno da tome nisu bili dorasli i da je njihovo vojno znanje bilo na nivou sitne taktike, do nivoa voda i čete.

i takvi vam naprašiše tur...leleee  ANALIZA OLUJE Zbog čega je HV odnijela tako munjevitu pobjedu, jesu li nam pomogli Amerikanci i zašto su vođe Srba donijele kobnu odluku usred noći...  - Page 12 1f602
to neki novi internet četnik ili je ovaj hrabriji od ostalih jajara iz srbije?
to je naš stanojko...i dan danas lašti čizme :D
kako ustaškinjo misliš "naš"? zar to nije srbo a zašto lašti čizme, jel ga dijareja uhvatila kad je trebao ići braniti krajinu?

čardak efendija

Posts : 2106
2017-08-05


Back to top Go down

ANALIZA OLUJE Zbog čega je HV odnijela tako munjevitu pobjedu, jesu li nam pomogli Amerikanci i zašto su vođe Srba donijele kobnu odluku usred noći...  - Page 12 Empty Re: ANALIZA OLUJE Zbog čega je HV odnijela tako munjevitu pobjedu, jesu li nam pomogli Amerikanci i zašto su vođe Srba donijele kobnu odluku usred noći...

Post by čardak efendija Mon 7 Aug - 12:54

Stanojko wrote:Decko, ti si bleda kopija Crvenkastog... nula bodova... :vidiga:
crvenkasti je ustaša, ja sam srbin pa je to zato
čardak efendija
čardak efendija

Posts : 2106
2017-08-05


Back to top Go down

ANALIZA OLUJE Zbog čega je HV odnijela tako munjevitu pobjedu, jesu li nam pomogli Amerikanci i zašto su vođe Srba donijele kobnu odluku usred noći...  - Page 12 Empty Re: ANALIZA OLUJE Zbog čega je HV odnijela tako munjevitu pobjedu, jesu li nam pomogli Amerikanci i zašto su vođe Srba donijele kobnu odluku usred noći...

Post by Guest Mon 7 Aug - 12:56

čardak efendija wrote:
Noor wrote:
čardak efendija wrote:
Noor wrote:
Stanojko wrote:Ucimo...

Oficirski kadar Hrvatske vojske bio je sklepan od nekoliko karakterističnih grupacija, uglavnom međusobno suprostavljenih.

Prva grupacija bili su generali, oficiri i podoficiri dezerteri iz JNA, koji su imali vojna znanja, ali im se iz centara koji su upravljali ratom nije verovalo. NJihova postavljenja bila su klimava

Druga grupacija bili su priučeni pripadnici ustaškog pokreta, čije vojno znanje nije prevazilazilo programe skraćenih kurseva. Oni ništa nisu znali.

Treća grupacija bila je najbrojnija – oni bez ikakve vojne škole ili iskustva

Četvrta grupacija bili su bivši pripadnici Legije stranaca. Podoficiri Legije dobijali su činove generala i priliku da komanduju združenim vojnim formacijama. Naravno da tome nisu bili dorasli i da je njihovo vojno znanje bilo na nivou sitne taktike, do nivoa voda i čete.

i takvi vam naprašiše tur...leleee  ANALIZA OLUJE Zbog čega je HV odnijela tako munjevitu pobjedu, jesu li nam pomogli Amerikanci i zašto su vođe Srba donijele kobnu odluku usred noći...  - Page 12 1f602
to neki novi internet četnik ili je ovaj hrabriji od ostalih jajara iz srbije?
to je naš stanojko...i dan danas lašti čizme :D
kako ustaškinjo misliš "naš"? zar to nije srbo a zašto lašti čizme, jel ga dijareja uhvatila kad je trebao ići braniti krajinu?
pa naš...forumski :D
a što lašti, neka sam kaže, hehe
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ANALIZA OLUJE Zbog čega je HV odnijela tako munjevitu pobjedu, jesu li nam pomogli Amerikanci i zašto su vođe Srba donijele kobnu odluku usred noći...  - Page 12 Empty Re: ANALIZA OLUJE Zbog čega je HV odnijela tako munjevitu pobjedu, jesu li nam pomogli Amerikanci i zašto su vođe Srba donijele kobnu odluku usred noći...

Post by čardak efendija Mon 7 Aug - 12:57

Noor wrote:evo i izvora  ANALIZA OLUJE Zbog čega je HV odnijela tako munjevitu pobjedu, jesu li nam pomogli Amerikanci i zašto su vođe Srba donijele kobnu odluku usred noći...  - Page 12 1f602

http://www.pravda.rs/2017/08/03/zlocinacka-akcija-evo-kako-su-ustase-planirale-i-izvele-oluju/

mi srbi volimo lagati, čast i moral i poštenje ne stanuje kod nas:brukica:

_________________
ANALIZA OLUJE Zbog čega je HV odnijela tako munjevitu pobjedu, jesu li nam pomogli Amerikanci i zašto su vođe Srba donijele kobnu odluku usred noći...  - Page 12 Iznogu10
čardak efendija
čardak efendija

Posts : 2106
2017-08-05


Back to top Go down

ANALIZA OLUJE Zbog čega je HV odnijela tako munjevitu pobjedu, jesu li nam pomogli Amerikanci i zašto su vođe Srba donijele kobnu odluku usred noći...  - Page 12 Empty Re: ANALIZA OLUJE Zbog čega je HV odnijela tako munjevitu pobjedu, jesu li nam pomogli Amerikanci i zašto su vođe Srba donijele kobnu odluku usred noći...

Post by čardak efendija Mon 7 Aug - 12:59

Piglet wrote:
čardak efendija wrote:
Piglet wrote:
vuksadinare wrote:'blago si ga nama' kad nam hoce stanojko biti 'ucitelj'.. :)
Valjda je to tako u životu, pobjegulje i kukavice su uvijek najglasnije. Tako i tu, dzango, stanojko i serbinho su trenutno u miru najviše nabrijani, a po vlastitom priznanju su devedesetih napunili gaće i "povukli se" (bežanija ili dezerterstvo) prvom prilikom čim se zapucalo.

Jedini je pizzon koliko-toliko odradio svoju mobilizaciju, a on je umjeren i ne zaziva nove sukobe. Indikativno.
znači pižon nije jajara ko ovi internet četnici? moram se čoveku izvinit za taj deo!
Da, pizzon je jedini nešto odslužio, stanojko je kukavički utekao jer "nije bio lud izgubiti glavu po slavonskim vukojebinama". To su njegove riječi, slobodno ga ovdje priupitaš za potvrdu.
i deluje mi najpametnije i najčasnije od svih ovih prekodrinskih četnika!
čardak efendija
čardak efendija

Posts : 2106
2017-08-05


Back to top Go down

ANALIZA OLUJE Zbog čega je HV odnijela tako munjevitu pobjedu, jesu li nam pomogli Amerikanci i zašto su vođe Srba donijele kobnu odluku usred noći...  - Page 12 Empty Re: ANALIZA OLUJE Zbog čega je HV odnijela tako munjevitu pobjedu, jesu li nam pomogli Amerikanci i zašto su vođe Srba donijele kobnu odluku usred noći...

Post by čardak efendija Mon 7 Aug - 13:00

Stanojko wrote:
čardak efendija wrote:
Stanojko wrote:Kojote, znas onaj osecaj kad isplaniras, naoruzas, obucis, pruzis logisticku pomoc, angazujes avijaciju i shvatis...jebote, pa tamo nema ko da komanduje! "Ako zelis da se nesto ljudski odradi to moras sam!". I tako, preko laznih, cover kosultantskih agencija, morase americki generali da se direktno ukljuce u komandovanje (malo bi bilo bez veze da ide direktno iz Pentagona :))... Prilicno frustrirajuce... cheers
dobro ti kažu ove ustaše, ti si slepac i idi sisati nekome velikosrpski kurac
Sajsi pickice... santa
ovaj na konju kako se zove kaže da si i ti pobego jajaro, sigurno si bio u pljački dok ustaše nisu imale sa čime da vrate a onda si pobego glavom bez obzira!
čardak efendija
čardak efendija

Posts : 2106
2017-08-05


Back to top Go down

ANALIZA OLUJE Zbog čega je HV odnijela tako munjevitu pobjedu, jesu li nam pomogli Amerikanci i zašto su vođe Srba donijele kobnu odluku usred noći...  - Page 12 Empty Re: ANALIZA OLUJE Zbog čega je HV odnijela tako munjevitu pobjedu, jesu li nam pomogli Amerikanci i zašto su vođe Srba donijele kobnu odluku usred noći...

Post by čardak efendija Mon 7 Aug - 13:03

Noor wrote:
čardak efendija wrote:
Noor wrote:
čardak efendija wrote:
Noor wrote:

i takvi vam naprašiše tur...leleee  ANALIZA OLUJE Zbog čega je HV odnijela tako munjevitu pobjedu, jesu li nam pomogli Amerikanci i zašto su vođe Srba donijele kobnu odluku usred noći...  - Page 12 1f602
to neki novi internet četnik ili je ovaj hrabriji od ostalih jajara iz srbije?
to je naš stanojko...i dan danas lašti čizme :D
kako ustaškinjo misliš "naš"? zar to nije srbo a zašto lašti čizme, jel ga dijareja uhvatila kad je trebao ići braniti krajinu?
pa naš...forumski :D
a što lašti, neka sam kaže, hehe
meni se čini da taj nije u stanju ni kurac nalaštiti, deluje mi ko zadnja jajara mada to među prekodrinskim srbima nije ni malo retkost!
čardak efendija
čardak efendija

Posts : 2106
2017-08-05


Back to top Go down

ANALIZA OLUJE Zbog čega je HV odnijela tako munjevitu pobjedu, jesu li nam pomogli Amerikanci i zašto su vođe Srba donijele kobnu odluku usred noći...  - Page 12 Empty Re: ANALIZA OLUJE Zbog čega je HV odnijela tako munjevitu pobjedu, jesu li nam pomogli Amerikanci i zašto su vođe Srba donijele kobnu odluku usred noći...

Post by Antijunak Mon 7 Aug - 13:19

Prije dosta vremena pročitao sam u Globusu, da je Milošević uoči Oluje imao namjeru u slučaju Oluje napasti Hrvate ali da mu je zaprijetio njemački kancelar Helmut Kohl da će intervenirati, pa je slobo odustao od angažmana u Oluji.
E sad ne znam koliko ima istine u tom.
Antijunak
Antijunak

Posts : 997
2015-09-26


Back to top Go down

ANALIZA OLUJE Zbog čega je HV odnijela tako munjevitu pobjedu, jesu li nam pomogli Amerikanci i zašto su vođe Srba donijele kobnu odluku usred noći...  - Page 12 Empty Re: ANALIZA OLUJE Zbog čega je HV odnijela tako munjevitu pobjedu, jesu li nam pomogli Amerikanci i zašto su vođe Srba donijele kobnu odluku usred noći...

Post by jastreb Mon 7 Aug - 13:22

Antijunak wrote:Prije dosta vremena pročitao sam u Globusu, da je Milošević uoči Oluje imao namjeru u slučaju Oluje napasti Hrvate ali da mu je zaprijetio njemački kancelar Helmut Kohl da će intervenirati, pa je slobo odustao od angažmana u Oluji.
E sad ne znam koliko ima istine u tom.
Glupost. Za Slobu se znalo da neće intervenirati.

Ali kad smo bili dolje(par dana,2-3,nakon Oluje,možda baš na današnji dan) pričalo se da Karadžić namjerava vratiti pozicije. No,i to je bila patka.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

ANALIZA OLUJE Zbog čega je HV odnijela tako munjevitu pobjedu, jesu li nam pomogli Amerikanci i zašto su vođe Srba donijele kobnu odluku usred noći...  - Page 12 Empty Re: ANALIZA OLUJE Zbog čega je HV odnijela tako munjevitu pobjedu, jesu li nam pomogli Amerikanci i zašto su vođe Srba donijele kobnu odluku usred noći...

Post by čardak efendija Mon 7 Aug - 13:50

jastreb wrote:
Antijunak wrote:Prije dosta vremena pročitao sam u Globusu, da je Milošević uoči Oluje imao namjeru u slučaju Oluje napasti Hrvate ali da mu je zaprijetio njemački kancelar Helmut Kohl da će intervenirati, pa je slobo odustao od angažmana u Oluji.
E sad ne znam koliko ima istine u tom.
Glupost. Za Slobu se znalo da neće intervenirati.

Ali kad smo bili dolje(par dana,2-3,nakon Oluje,možda baš na današnji dan) pričalo se da Karadžić namjerava vratiti pozicije. No,i to je bila patka.
možda ste vi znali ali ne i mi krajišnici, nismo mogli verovati da će nam zabiti nož u leđa!
čardak efendija
čardak efendija

Posts : 2106
2017-08-05


Back to top Go down

ANALIZA OLUJE Zbog čega je HV odnijela tako munjevitu pobjedu, jesu li nam pomogli Amerikanci i zašto su vođe Srba donijele kobnu odluku usred noći...  - Page 12 Empty Re: ANALIZA OLUJE Zbog čega je HV odnijela tako munjevitu pobjedu, jesu li nam pomogli Amerikanci i zašto su vođe Srba donijele kobnu odluku usred noći...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 12 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum