ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale?

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale? - Page 3 Empty Re: Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale?

Post by Guest 3/8/2017, 13:38

Kiro Gligorov, prvi predsednik nezavisne Makedonije: "Ja sam bio pristalica toga da nađemo neki oblik konfederacije, ili nešto slično, da se baš ne rasturi sve što je zajednički građeno toliko godina. I nisam pri tom mislio da to treba podržati zato što Makedonija nije mogla sama da opstane kao država, nego iz razloga da se ne rastoči, da se ne rasturi sve u šta je toliko godina ulagano i da onda svi zajedno stvorimo sebi nove probleme, konflikte, sukobe ... Kad počne krv da teče, onda su svi drugi argumenti slabi"

Tuđmanovo rešenje za BiH
RSE: Mnogo se pričalo o dogovoru Tuđama i Miloševića marta 1991. u Karađorđevu. Prema svedočenju Stipe Mesića, a i po mnogim drugim svedočenjima, taj dogovor je zaista postojao, samo nikad niko nije napismeno video šta su se oni dogovorili. Šta vi znate o tome?

Gligorov: Ja ne znam ništa direktno od jednog ili drugog, niti sam video bilo kakav dokumenat. Ono što znam potiče sa jednog susreta koji sam imao sa Tuđmanom u Zagrebu, a to se dogodilo kada sam bio u Sloveniji na otvaranju nekog sajma gde su naši bili izložili svoje proizvode, a bio sam pozvan od Kučana, otišao sam, to je bilo u Celju. Tuđman se javio telefonom, kaže: "Molio bih te da svratiš u Zagreb kad si već ovde, imam jednu vrlo važnu stvar s tobom da raspravim." Kažem: "Slušaj, ja sam danas već naručio u toliko sati avion, treba da letim u Skoplje, tamo ćemo imati sastanak. čekaju me da im kažem šta je bilo", i slično. "Ma, samo pola sata. Samo dođi da se vidimo, ja ću ti reći u čemu je stvar, ne mogu sad telefonom." I onda sam ja popustio. "Dobro", kažem, "svratiću, ali to zaista treba da bude kratko." Došao sam u Zagreb, on je još tada bio u Banskim dvorima, još nije bio pao onaj projektil na Banske dvore. I prva stvar koja me je jako iznenadila, pred ulazom u Banske dvore bilo je jedno desetak -petnaest ljudi koji su bili kao straža, u nekim srednjevekovnim uniformama, sa kacigama, sa halebardama, perjem i tako dalje - i onda su izvodili ceremoniju.

RSE: Vas su dočekivali kao predsednika strane države?

Gligorov: Da. Ja u zemlju da propadnem. To je trajalo desetak minuta, skupio se narod, gledaju šta se dešava. Kada se to završilo, uvedu me u Banske dvore. Pođem iz jedne sale u drugu salu, treću salu, četvrtu salu, to je sve povezano kao u Versaju, i svuda na ulazu je jedan gardijski oficir, pozdravi i pokretom ruke da znak da uđemo. I konačno dođemo u jednu prostoriju gde vidim hrvatsko rukovodstvo, bez Tuđmana, kako sjede za jednom klub-garniturom - Stipe Mesić, ministar unutrašnjih poslova Manolić i još par njih, predsednik skupštine i tako dalje. Ja se pozdravim sa svima. Bilo mi je čudno što sede tu, što nisu kod Tuđmana. No, pojavio se šef kabineta na vratima i kaže: "Predsjednik vas očekuje." Uđem ja kod njega, to je jedna velika prostorija, mnogo veća od ove prethodne. "Sad ću ja", kaže, "reći predsjedniku da ste ovdje i možete odmah ući." Ušao je unutra i evo ti odmah Tuđmana na vratima: "O, Kiro, stigao si, baš mi je drago. Hajde sedi, molim te." Sednem ja, on ode do kase. Otvori kasu, izvuče neke mape i rasprostre ih na sto. Kaže: "Kiro, gledaj. Ovo je jedino rješenje za Bosnu i Hercegovinu. Vidiš ovdje, ovaj dio treba da se priključi Hrvatskoj." Svako selo, grad, sve obeleženo. "Ovaj dio treba da ide u Srbiju. A, s ovim što preostaje" to je mali deo, "Muslimani neka rade šta hoće."

RSE: Neka prave državu.

Gligorov: Neka prave državu, neka rade šta hoće. Ja ga slušam, on mi iznosi argumente: "Onda će biti mir među Srbima i Hrvatima" i tako dalje. Kad je on završio, ja kažem: "Slušaj, Franjo, ja i kad bih bio ubeđen da je ovo dobra stvar, a koliko znam istoriju, mislim da se to nikad nije dogodilo. U Turskoj imperiji Bosna i Hercegovina je bila poseban entitet. U Austro - Ugarskoj je isto tako bila poseban entitet. U Kraljevini Jugoslaviji, dok je još bila kraljevina, nikad se nije moglo zamisliti da u vladi nema bar tri Bosanca, jer se smatralo da je to nešto što pokazuje celinu te države. I sad vi to delite. Ja ne mogu da učestvujem u podeli živog mesa."

RSE: A, da li vam je rekao da se dogovorio sa Miloševićem o tome?

Gligorov: Ne.

RSE: Samo vam je pokazivao karte?

Gligorov: Samo mi je objašnjavao koje je najbolje rešenje i tako dalje. Ubeđivao me je, prošlo je više vremena, čitav sat. Međutim, video je da ja ne mogu da se prihvatim tog zadatka. "Slušaj", kaže, "ti si prijatelj sa Izetbegovićem. On će tebe možda da posluša."

RSE: Znači, on je vas zvao da bi vas zamolio da vi ubeđujete Izetbegovića da to prihvati?

Gligorov: Da.

RSE: Da li ste to posle preneli Izetbegoviću?

Gligorov: Kako ne.

RSE: I kako je gospodin Izetbegović reagovao?

Gligorov: "Pa", kaže, "ja naslućujem da se o tome radi."

https://www.slobodnaevropa.org/a/1045336.html

Guest
Guest


Back to top Go down

Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale? - Page 3 Empty Re: Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale?

Post by vuksadinare 3/8/2017, 13:43

je'l to ono kao i salveta..?... :).....i kakve veze to ima sa sa ratom u hrvatskoj?....i izetbegovic je rekao da kad je stardalo selo ravno u bh-a 1991..da to nije njegov rat...a stradalo selo u republici u kojoj ej bio predsjednik....a sto se tice kire gligorova...o njemu ej sve rekao janez jansa...u ono vrijeme..'kiro gligorov kalkulira za svoj racun'
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99105
2015-09-08


Back to top Go down

Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale? - Page 3 Empty Re: Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale?

Post by vuksadinare 3/8/2017, 13:48

...i izetbegovic se u ono vrijeme sastao pet puta sa milosevicem..da li ej onda sa njim dijelio hrvatsku ili bosnu?
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99105
2015-09-08


Back to top Go down

Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale? - Page 3 Empty Re: Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale?

Post by vuksadinare 3/8/2017, 13:49

uglavnom bilo je 6.7 sastanaka predsjedniak republika tada jos sfrj-ot koje je isforsirala međunarodna zajednica i logicno ej da je na tim sastancima bilo bilateralnih razgovora svak sa svakim pa onda zajednicki sastanci..tako bi se moglo optuziti svakog tada predjsedniak republika da je nesto dijelio i radio racunice naustrb onih drugih..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99105
2015-09-08


Back to top Go down

Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale? - Page 3 Empty Re: Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale?

Post by vuksadinare 3/8/2017, 13:53

inace kiro gligorov je bio ejdan od pokvarenijih politicara tada...da nije bilo turpukovskog koji nije dao da jna intervenira i izvrsi puceve u sloveniji i hravtskoj i bh-a...pocetkom 1991...po kiri gligorovu bi se to sigurno desilo...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99105
2015-09-08


Back to top Go down

Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale? - Page 3 Empty Re: Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale?

Post by vuksadinare 3/8/2017, 14:03

interesantno..kako na tim sastancima tuđmana sa drugima u 'cetri oka' nikad nije bilo svjedoka ili prisutnih..ili nista nije snimljeno a kaze se da ej tuđman volio da s esnimaju njegovi razgovori da ostane zapisano..nego sto ej rek'o stipe mesic i kiro gligorov..interesantno..i onda se takvi kao gnjec hvataju na njihove izjave kao muva na govno.. :D
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99105
2015-09-08


Back to top Go down

Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale? - Page 3 Empty Re: Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale?

Post by Guest 3/8/2017, 14:08

vuksadinare wrote:inace kiro gligorov je bio ejdan od pokvarenijih politicara tada...da nije bilo turpukovskog koji nije dao da jna intervenira i izvrsi puceve u sloveniji i hravtskoj i bh-a...pocetkom 1991...po kiri gligorovu bi se to sigurno desilo...

da da ajde sad adhominem kill the messenger jer potkopava temelje koji su sazidani od laži, obmana i falsifikacija.

opet grablje vučino. ako tako nastaviš gazit po mojim grabljama ostat ćeš bez dentjere a stradat će ti i surla a bome i onaj dio mozga iza čela.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale? - Page 3 Empty Re: Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale?

Post by vuksadinare 3/8/2017, 14:16

Transkript razgovora Tuđman-Gligorov 1991

Tuđman:'O Kiro stari druze daj da malo nesto popricamo'

Kiro:'Ma zurim Franjo u prolazu sam dosao na Dolac prodati nesto ljutih papricica'

Tuđman:'ma pusti..nece dolac pobjeci..pet minuta'

Kiro:'pet minuta franjo?'

Tuđman:'casna partizanska pet minuta..'

Kiro:'Ajd da vidim sta nudis..'

Tuđman:'evo ovako samo zatvori vrata da onaj mesic ne cuje mi smo ga u staroj gradisci zvali cinker'

Kiro:'evo jesam..'

Tuđman:'Ovako Kiro..ovaj dio oko Leskovca ja bi tebi tj Makedoniji...pa ovaj dio vranje.-.znas...donji kozji dol isto makedoniji..to je raj za uzgoj papricica..tu ima da berba prava bude...vas tj tvoj curcin bi ipak dao srbiji..to ej sljivarski kraj a srbi i sljiva idu zajedno...'

Kiro:'Franjo..ma znas ja bi to..ali...kako ce slobo reagirati...ja bi samo ovaj dio oko donjeg kozjeg dola..radi papricica..'

Tuđman:'Ma Kiro nista ne brini lako ja sa slobom...nego kako ti sa alijom..'

Kiro:'Teskoto moj Franjo...zapeo mu onaj sanđak za oko...oce sebi a meni nudi presevsku dolinu kao da mi nije dosta ovih mojih albanaca sto ih imam umakedoniji..'

Tuđman:'razmem..nego sto ti kazes da meni zapadna hercegovina i ovaj dio oko travnika..nije lose..ha?...'

Kiro:'ma nije ali znas..onda bi alija ako te podrzim..ma znas..on bi imamo nesto turaka tamo oko strumice..onda bi on to..'

Tuđman:'Pa dajmu sto ce ti turci u makedoniji..aliji damo ono oko zenice i sarajeva i tamo ce biti kao kod kuce..a ti ionako siptare imas ko rusa...ajd sad na dolac...pazi samo kad izlazis da ne lupis stipu koji slusa kroz kljucanicu..aj bok..jos cemo o tome sljedeci put na ohridu..aj aj sad..imam posla..imam sastanak sa bulatovicem nesto oko sutorine..'
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99105
2015-09-08


Back to top Go down

Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale? - Page 3 Empty Re: Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale?

Post by vuksadinare 3/8/2017, 14:17

Gnječ wrote:
vuksadinare wrote:inace kiro gligorov je bio ejdan od pokvarenijih politicara tada...da nije bilo turpukovskog koji nije dao da jna intervenira i izvrsi puceve u sloveniji i hravtskoj i bh-a...pocetkom 1991...po kiri gligorovu bi se to sigurno desilo...

da da ajde sad adhominem kill the messenger jer potkopava temelje koji su sazidani od laži, obmana i falsifikacija.

opet grablje vučino. ako tako nastaviš gazit po mojim grabljama ostat ćeš bez dentjere a stradat će ti i surla a bome i onaj dio mozga iza čela.
:D
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99105
2015-09-08


Back to top Go down

Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale? - Page 3 Empty Re: Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale?

Post by Guest 3/8/2017, 14:24

vuksadinare wrote:
Gnječ wrote:
vuksadinare wrote:inace kiro gligorov je bio ejdan od pokvarenijih politicara tada...da nije bilo turpukovskog koji nije dao da jna intervenira i izvrsi puceve u sloveniji i hravtskoj i bh-a...pocetkom 1991...po kiri gligorovu bi se to sigurno desilo...

da da ajde sad adhominem kill the messenger jer potkopava temelje koji su sazidani od laži, obmana i falsifikacija.

opet grablje vučino. ako tako nastaviš gazit po mojim grabljama ostat ćeš bez dentjere a stradat će ti i surla a bome i onaj dio mozga iza čela.
:D

kad budala ostane bez teksta i argumenata jedino što mu preostaje je da se smije samom sebi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale? - Page 3 Empty Re: Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale?

Post by vuksadinare 3/8/2017, 14:27

Gnječ wrote:
vuksadinare wrote:
Gnječ wrote:
vuksadinare wrote:inace kiro gligorov je bio ejdan od pokvarenijih politicara tada...da nije bilo turpukovskog koji nije dao da jna intervenira i izvrsi puceve u sloveniji i hravtskoj i bh-a...pocetkom 1991...po kiri gligorovu bi se to sigurno desilo...

da da ajde sad adhominem kill the messenger jer potkopava temelje koji su sazidani od laži, obmana i falsifikacija.

opet grablje vučino. ako tako nastaviš gazit po mojim grabljama ostat ćeš bez dentjere a stradat će ti i surla a bome i onaj dio mozga iza čela.
:D

kad budala ostane bez teksta i argumenata jedino što mu preostaje je da se smije samom sebi.
pa koje si ti argumente ponudio..intervju sa kirom gligorovim koji ej pouzdan izvor informacija..daj molim te...samo sepriznaju papirnati dokazi,video materijali a ne 'rekla kazala' da bi se oprala vlastita guuzica i sebe nahvalio
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99105
2015-09-08


Back to top Go down

Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale? - Page 3 Empty Re: Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale?

Post by vuksadinare 3/8/2017, 14:28

milan kucan je rekao da nikad njemu u osobnim razgovorom sa tuđmanom nije nista govorio oko bosne,podjela i slicno..nego s eraspravljalo o krizi u jugoslaviji i kako je na miran nacin rjesiti...cak ni alija nije rekao da mu je tuđman nesto slicno nudio..a eto je kiri gligorovu koji ej bio 'izniman' faktor tada.. :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99105
2015-09-08


Back to top Go down

Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale? - Page 3 Empty Re: Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale?

Post by vuksadinare 3/8/2017, 14:36

inace kiro gligorov je drzao malo lojtre milosevicu za razliku od vasila turpukovskog koji ej bio clan tada rotirajuceg predsjednistva sfrj-ota...koji se suprostavio otvoreo intervenciji jna u sloveniji i hrvatskoj dok je kiro sutio u to vrijeme...za svoju racunicu da ga slobo krivo ne pogelda ili kadijevic..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99105
2015-09-08


Back to top Go down

Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale? - Page 3 Empty Re: Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum