ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Čardak veseo: Split gori

Page 9 of 24 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 16 ... 24  Next

Go down

Čardak veseo: Split gori - Page 9 Empty Re: Čardak veseo: Split gori

Post by Kermit 18/7/2017, 10:42

Totenkopf wrote:
prckov wrote:sumnjam da vatra moze pocet od same izlozenosti suncu
može i to, dovoljno je da je pri takvim temperaturama od 40+ na suncu (ja nekidan u autu mjerio 46 na suncu) u travi nekakav komad stakla koji kao leća fokusira sunce i eto sranja, da ne spominjem bacanje opušaka iz automobila od strane retardiranih osoba, paljenje korova, roštilja itd. po buri, pa se naliju i odu doma, a da ne zaliju žar s barem 5 litara vode.....
Naravno a dodao bi da ne održavanje šuma i prosjeka uzrokuje velika sranja

Kermit

Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Čardak veseo: Split gori - Page 9 Empty Re: Čardak veseo: Split gori

Post by marcellus 18/7/2017, 10:42

slidingdoorsoperator wrote:
Totenkopf wrote:bacanje opušaka iz automobila od strane retardiranih osoba, paljenje korova, roštilja itd. po buri, pa se naliju i odu doma, a da ne zaliju žar s barem 5 litara vode.....

Super.
Sad ti samo preostaje da objasniš kako to požari nastaju u pravilu iza ponoći i to usred šume nedođije po vratolomnim obroncima kamenjara s makijom kada nema niti sunčeve svjetlosti koja bi se reflektirala preko stakla, a nema baš niti kampera koji u to vrijeme pale vatru za roštilj, a nema čak niti dokonih prolaznika pušača (kao da ne bi u to mrklo doba noći noge polomili po kamenjaru) koji baš u to vrijeme i na tom mjestu i to baš kada se vjetar pojačava bacaju opuške po okolnoj travi odnosno makiji.
Dakle, ništa od toga. I retardiranima sa IQ-on na razini sobne temperature je jasno kako su ovi požari namjerno izazvani namjernom ljudskom intervencijom, samo je pitanje sa kakvim motivima.

a s kakavim motivima su izazvani isti takvi požari u portugalu, crnoj gori, španjolskoj, grčkoj, francuskoj, kaliforniji, i britanskoj kolumbiji u kanadi? Zajedničko svim tim zemljama je da mjesecima nema ozbiljne kiše i da su ogromne vrućine... i to je jedino što im je zajedničko.

_________________
Čardak veseo: Split gori - Page 9 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Čardak veseo: Split gori - Page 9 Empty Re: Čardak veseo: Split gori

Post by Kermit 18/7/2017, 10:42

slidingdoorsoperator wrote:
dzango wrote:
prckov wrote:sumnjam da vatra moze pocet od same izlozenosti suncu
Zapalili ćetnici, kažem ti ja.

Ma niste vi, to su naši bolesnici, nakaze i beskorisne ništarije, a ne bih dao ruku u vatru da nema i aktivnih djelatnika domaće pete kolone koji vole gledati Hrvatsku u plamenu.
Njonjo i ministar Marić???
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Čardak veseo: Split gori - Page 9 Empty Re: Čardak veseo: Split gori

Post by Guest 18/7/2017, 10:43

marcellus wrote:
više zapale česi nego četnici

napiju se odu šetat šumom u japankama bace čik

Je, sve to iza ponoći po vratolomnom kamenjaru na terenu na kojem je Bog rekao laku noć i po jakoj buri.
Mislim, što je previše nije ni sa maslom dobro...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Čardak veseo: Split gori - Page 9 Empty Re: Čardak veseo: Split gori

Post by prckov 18/7/2017, 10:43

slidingdoorsoperator wrote:
prckov wrote:sumnjam da vatra moze pocet od same izlozenosti suncu

Pod određenim uvjetima može. Barem u teoriji.
U praksi stvari malo drugačije funkcioniraju.
No, zanimljivo kako zagovornici takvih scenarija spontanih požara uzrokovanih prelamanjem sunčeve svjetlosti na kapljicama vode u uvjetima kada kiša nije pala najmanje mjesec dana ne mogu objasniti kako to tijekom Drugog svjetskog rata kada su se vodile i oružane borbe u predgrađima gradova poput Splita nije, barem koliko ja znam, a znam dosta toga, došlo do niti jednog jedinog ozbiljnijeg šumskog požara pa tako ni onog spontanog.
Svak brani svoje pa tako i peta kolona brani petu kolonu.
ja sam u australiji nakon uzasno vruceg ljeta koje je uvjek bez kise enivej, probo zapalit suhi (oak) list sa upaljacem I nece da gori iako sam puho da ga razgorim. Trebalo bi bas zapalit vatru da bi pozar kreno u toj sumi di sam ja bio. Ali kao sto rekoh, nikad niko pored tolikih milijardi ljudi nije video da se vatra zapalila cisto I jedino of suncevih zraka

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34149
2014-04-19


Back to top Go down

Čardak veseo: Split gori - Page 9 Empty Re: Čardak veseo: Split gori

Post by Kermit 18/7/2017, 10:44

marcellus wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Totenkopf wrote:bacanje opušaka iz automobila od strane retardiranih osoba, paljenje korova, roštilja itd. po buri, pa se naliju i odu doma, a da ne zaliju žar s barem 5 litara vode.....

Super.
Sad ti samo preostaje da objasniš kako to požari nastaju u pravilu iza ponoći i to usred šume nedođije po vratolomnim obroncima kamenjara s makijom kada nema niti sunčeve svjetlosti koja bi se reflektirala preko stakla, a nema baš niti kampera koji u to vrijeme pale vatru za roštilj, a nema čak niti dokonih prolaznika pušača (kao da ne bi u to mrklo doba noći noge polomili po kamenjaru) koji baš u to vrijeme i na tom mjestu i to baš kada se vjetar pojačava bacaju opuške po okolnoj travi odnosno makiji.
Dakle, ništa od toga. I retardiranima sa IQ-on na razini sobne temperature je jasno kako su ovi požari namjerno izazvani namjernom ljudskom intervencijom, samo je pitanje sa kakvim motivima.

a s kakavim motivima su izazvani isti takvi požari u portugalu, crnoj gori, španjolskoj, grčkoj, francuskoj, kaliforniji, i britanskoj kolumbiji u kanadi? Zajedničko svim tim zemljama je da mjesecima nema ozbiljne kiše i da su ogromne vrućine... i to je jedino što im je zajedničko.
Šejker nije čuo za koncept suše i crnogorice
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Čardak veseo: Split gori - Page 9 Empty Re: Čardak veseo: Split gori

Post by dzango 18/7/2017, 10:44

slidingdoorsoperator wrote:
dzango wrote:
prckov wrote:sumnjam da vatra moze pocet od same izlozenosti suncu
Zapalili ćetnici, kažem ti ja.

Ma niste vi, to su naši bolesnici, nakaze i beskorisne ništarije, a ne bih dao ruku u vatru da nema i aktivnih djelatnika domaće pete kolone koji vole gledati Hrvatsku u plamenu.
Baš ste naivni. A naši se infitltrirali i samo rovare i pale:

Čardak veseo: Split gori - Page 9 19904987_1453010195006733_6303724188326777985_n
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Čardak veseo: Split gori - Page 9 Empty Re: Čardak veseo: Split gori

Post by Guest 18/7/2017, 10:45

marcellus wrote:a s kakavim motivima su izazvani isti takvi požari u portugalu, crnoj gori, španjolskoj, grčkoj, francuskoj, kaliforniji, i britanskoj kolumbiji u kanadi? Zajedničko svim tim zemljama je da mjesecima nema ozbiljne kiše i da su ogromne vrućine... i to je jedino što im je zajedničko.

Ti si valjda jedini na temi koji se uopće sjetio tih požara epskih razmjera prema kojem ovi naši djeluju kao male bebice.
Nije to sve što im je zajedničko nego im je zajednički i ljudski faktor koji izaziva požare, barem je to svakome iole normalnom jasno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Čardak veseo: Split gori - Page 9 Empty Re: Čardak veseo: Split gori

Post by Kermit 18/7/2017, 10:45

Mi ovdje na forumu imamo problema sa razumijevanjem elementarnih pojmova kao što je požar da ne govorim o teorijama urote
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Čardak veseo: Split gori - Page 9 Empty Re: Čardak veseo: Split gori

Post by Kermit 18/7/2017, 10:46

slidingdoorsoperator wrote:
marcellus wrote:a s kakavim motivima su izazvani isti takvi požari u portugalu, crnoj gori, španjolskoj, grčkoj, francuskoj, kaliforniji, i britanskoj kolumbiji u kanadi? Zajedničko svim tim zemljama je da mjesecima nema ozbiljne kiše i da su ogromne vrućine... i to je jedino što im je zajedničko.

Ti si valjda jedini na temi koji se uopće sjetio tih požara epskih razmjera prema kojem ovi naši djeluju kao male bebice.
Nije to sve što im je zajedničko nego im je zajednički i ljudski faktor koji izaziva požare, barem je to svakome iole normalnom jasno.
Ljudski faktor ali ne i namjera barem ne 90%
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Čardak veseo: Split gori - Page 9 Empty Re: Čardak veseo: Split gori

Post by prckov 18/7/2017, 10:49

marcellus wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Totenkopf wrote:bacanje opušaka iz automobila od strane retardiranih osoba, paljenje korova, roštilja itd. po buri, pa se naliju i odu doma, a da ne zaliju žar s barem 5 litara vode.....

Super.
Sad ti samo preostaje da objasniš kako to požari nastaju u pravilu iza ponoći i to usred šume nedođije po vratolomnim obroncima kamenjara s makijom kada nema niti sunčeve svjetlosti koja bi se reflektirala preko stakla, a nema baš niti kampera koji u to vrijeme pale vatru za roštilj, a nema čak niti dokonih prolaznika pušača (kao da ne bi u to mrklo doba noći noge polomili po kamenjaru) koji baš u to vrijeme i na tom mjestu i to baš kada se vjetar pojačava bacaju opuške po okolnoj travi odnosno makiji.
Dakle, ništa od toga. I retardiranima sa IQ-on na razini sobne temperature je jasno kako su ovi požari namjerno izazvani namjernom ljudskom intervencijom, samo je pitanje sa kakvim motivima.

a s kakavim motivima su izazvani isti takvi požari u portugalu, crnoj gori, španjolskoj, grčkoj, francuskoj, kaliforniji, i britanskoj kolumbiji u kanadi? Zajedničko svim tim zemljama je da mjesecima nema ozbiljne kiše i da su ogromne vrućine... i to je jedino što im je zajedničko.
piromani, ovdje su fatali I djecu koja idu oklo palit
nama tu racionalnog objasnjenja, bar nakaza svakakvih nikad nije falilo
iskljucivo of sunca nece nikad, cisto sumnjam
prckov
prckov

Posts : 34149
2014-04-19


Back to top Go down

Čardak veseo: Split gori - Page 9 Empty Re: Čardak veseo: Split gori

Post by Guest 18/7/2017, 10:49

prckov wrote:ja sam u australiji nakon uzasno vruceg ljeta koje je uvjek bez kise enivej, probo zapalit suhi (oak) list sa upaljacem I nece da gori iako sam puho da ga razgorim. Trebalo bi bas zapalit vatru da bi pozar kreno u toj sumi di sam ja bio. Ali kao sto rekoh, nikad niko pored tolikih milijardi ljudi nije video da se vatra zapalila cisto I jedino of suncevih zraka

A kažem, zločinačka petokolonaška gamad brani svoje, a kud ćeš bolje obrane od upiranja prstom u druge po principu drž'te lopova, a na taj način brani i piromanske bolesnike koji su također uzeli udjela u svim katastrofama ovakvih vrsta po svijetu, od Kalifornije i Britanske Kolumbije, preko Portugala i Francuske, pa preko Italije i nas do Grčke a onda i po šumama u Sibiru gdje također znaju izbijati enormni požari za vrijeme ljetnih suša i vrelina.


Last edited by slidingdoorsoperator on 18/7/2017, 10:52; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Čardak veseo: Split gori - Page 9 Empty Re: Čardak veseo: Split gori

Post by prckov 18/7/2017, 10:50

asilovski wrote:Mi ovdje na forumu imamo problema sa razumijevanjem elementarnih pojmova kao što je požar da ne govorim o teorijama urote
teorija urote je da vatru upali ljeto
prckov
prckov

Posts : 34149
2014-04-19


Back to top Go down

Čardak veseo: Split gori - Page 9 Empty Re: Čardak veseo: Split gori

Post by Guest 18/7/2017, 10:51

asilovski wrote:Ljudski faktor ali ne i namjera barem ne 90%

Ma naravno, gdje bi požari bili namjerno izazvani u mrklo doba noći po vratolomnom kamenjaru upravo u vrijeme kada se bura pojačava.
I to na 5-6 mjesta skoro istodobno ili u kratkim vremenskim razmacima.
To je sve nastalo spontano prelamanjem sunčevog svjetla preko kapljica rose.


Last edited by slidingdoorsoperator on 18/7/2017, 10:55; edited 3 times in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Čardak veseo: Split gori - Page 9 Empty Re: Čardak veseo: Split gori

Post by Eroo 18/7/2017, 10:52

dzango wrote:
prckov wrote:sumnjam da vatra moze pocet od same izlozenosti suncu
Zapalili ćetnici, kažem ti ja.
Asila i Eva, naravno.Crvenkasti nije, on je Hrvat. :D
Eroo
Eroo

Posts : 75016
2016-07-22


Back to top Go down

Čardak veseo: Split gori - Page 9 Empty Re: Čardak veseo: Split gori

Post by dzango 18/7/2017, 10:54

Eroo wrote:
dzango wrote:
prckov wrote:sumnjam da vatra moze pocet od same izlozenosti suncu
Zapalili ćetnici, kažem ti ja.
Asila i Eva, naravno.Crvenkasti nije, on je Hrvat. :D
Crvenkasti piša na svakom ćošku samo da se ne bii slučajno šta zapalilo.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Čardak veseo: Split gori - Page 9 Empty Re: Čardak veseo: Split gori

Post by prckov 18/7/2017, 10:56

slidingdoorsoperator wrote:
asilovski wrote:Ljudski faktor ali ne i namjera barem ne 90%

Ma naravno, gdje bi požari bili namjerno izazvani u mrklo doba noći po vratolomnom kamenjaru upravo u vrijeme kada se bura pojačava. To je sve nastalo spontano prelamanjem sunčevog svjetla preko kapljica rose.
  :D  ma cvrcci puno trljali noge of tijelo da odsviraju baha I jebiga, oslo naopako

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34149
2014-04-19


Back to top Go down

Čardak veseo: Split gori - Page 9 Empty Re: Čardak veseo: Split gori

Post by T. 18/7/2017, 10:58

slidingdoorsoperator wrote:
Totenkopf wrote:bacanje opušaka iz automobila od strane retardiranih osoba, paljenje korova, roštilja itd. po buri, pa se naliju i odu doma, a da ne zaliju žar s barem 5 litara vode.....

Super.
Sad ti samo preostaje da objasniš kako to požari nastaju u pravilu iza ponoći i to usred šume nedođije po vratolomnim obroncima kamenjara s makijom kada nema niti sunčeve svjetlosti koja bi se reflektirala preko stakla, a nema baš niti kampera koji u to vrijeme pale vatru za roštilj, a nema čak niti dokonih prolaznika pušača (kao da ne bi u to mrklo doba noći noge polomili po kamenjaru) koji baš u to vrijeme i na tom mjestu i to baš kada se vjetar pojačava bacaju opuške po okolnoj travi odnosno makiji.
Dakle, ništa od toga. I retardiranima sa IQ-on na razini sobne temperature je jasno kako su ovi požari namjerno izazvani namjernom ljudskom intervencijom, samo je pitanje sa kakvim motivima.
pa ne nastanu iza ponoći, nastanu po danu, a rašire se po noći kada zapuše bura, u čemu je problem....
ostavi neugašen roštilj po mirnom vremenu i neće se dogodit ništa, ugasit će se sam od sebe za nekoliko sati, ali zapuše li bura, normalno da će se razgorit i tako nastati požar.....
T.
T.

Posts : 17143
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Čardak veseo: Split gori - Page 9 Empty Re: Čardak veseo: Split gori

Post by Guest 18/7/2017, 11:01

Totenkopf wrote:pa ne nastanu iza ponoći, nastanu po danu, a rašire se po noći kada zapuše bura, u čemu je problem....
ostavi neugašen roštilj po mirnom vremenu i neće se dogodit ništa, ugasit će se sam od sebe za nekoliko sati, ali zapuše li bura, normalno da će se razgorit i tako nastati požar.....

Je, i to na 5-6 mjesta istodobno po vrleti gdje nitko ne pravi roštilj. U čemu je problem? U tome da u ovo nitko normalan neće povjerovati.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Čardak veseo: Split gori - Page 9 Empty Re: Čardak veseo: Split gori

Post by dzango 18/7/2017, 11:02

Ja kada sam bio u vojsci u Mostaru, stalno su se palili požari na brdo iznad i to u obliku potkovice. Baš neobična pojava.

_________________
Čardak veseo: Split gori - Page 9 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Čardak veseo: Split gori - Page 9 Empty Re: Čardak veseo: Split gori

Post by T. 18/7/2017, 11:03

kakve jebene vrleti, svi su ti požari nastali uz ceste i naseljena mjesta, kao i kod nas prije mjesec dana u podgori i tučepima.....

_________________
Čardak veseo: Split gori - Page 9 Unname11
T.
T.

Posts : 17143
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Čardak veseo: Split gori - Page 9 Empty Re: Čardak veseo: Split gori

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 9 of 24 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 16 ... 24  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum