ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti?

Page 7 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti? - Page 7 Empty Re: Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti?

Post by Regoč 16/7/2017, 17:53

jastreb wrote:
Regoč wrote:
jastreb wrote:
pismejker wrote:
Primonja  
Dao si mi ideju za ime lika iz romana. Primonja. Zanimljivo,i do sada neviđeno ime.
Zvuči starodubrovački, gotovo srednjovjekovno. Kao Zamanja.
Ili Zrmanja. Simo Dubajić je jednome sinu dao ime Zrmanja.
Sinu? Pa to je ima za kćer!

Regoč

Posts : 35954
2015-08-21


Back to top Go down

Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti? - Page 7 Empty Re: Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti?

Post by jastreb 16/7/2017, 17:54

Regoč wrote:
jastreb wrote:
Regoč wrote:
jastreb wrote:
pismejker wrote:
Primonja  
Dao si mi ideju za ime lika iz romana. Primonja. Zanimljivo,i do sada neviđeno ime.
Zvuči starodubrovački, gotovo srednjovjekovno. Kao Zamanja.
Ili Zrmanja. Simo Dubajić je jednome sinu dao ime Zrmanja.
Sinu? Pa to je ima za kćer!
Pa i ne mora bit. Isto kao i Nemanja.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti? - Page 7 Empty Re: Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti?

Post by Regoč 16/7/2017, 17:55

jastreb wrote:
Regoč wrote:
jastreb wrote:
Regoč wrote:
jastreb wrote:
Dao si mi ideju za ime lika iz romana. Primonja. Zanimljivo,i do sada neviđeno ime.
Zvuči starodubrovački, gotovo srednjovjekovno. Kao Zamanja.
Ili Zrmanja. Simo Dubajić je jednome sinu dao ime Zrmanja.
Sinu? Pa to je ima za kćer!
Pa i ne mora bit. Isto kao i Nemanja.
Dobro, to je šiptarski Nimani, nije relevantno. Ali gledam da imaš ženah Drinah, ali ne i muškaracah. Ili Unah.

_________________
Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti? - Page 7 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti? - Page 7 Empty Re: Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti?

Post by Guest 16/7/2017, 17:55

REGOČ..!!!! EVO CITAJ I SAZNAVAJ..




[size=49]Čini se da će BMW ponovno zaobići Hrvatsku; Mudrinić: Vlada je već morala aktivnije reagirati[/size]

Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti? - Page 7 MDA10_BMW-JOBS-_1221_03


[email=?subject=%C4%8Clanak%20sa%20portala%20Slobodne%20Dalmacije:%20%C4%8Cini%20se%20da%20%C4%87e%20BMW%20ponovno%20zaobi%C4%87i%20Hrvatsku;%20Mudrini%C4%87:%20Vlada%20je%20ve%C4%87%20morala%20aktivnije%20reagirati&body=Zanimljivo%20sa%20portala%20Slobodne%20Dalmacije:%20/novosti/biznis/clanak/id/196996/cini-se-da-ce-bmw-ponovno-zaobici-hrvatsku-mudrinic-vlada-je-vec-morala-aktivnije-reagirati]Pošalji na email[/email]


Nakon što je još sredinom devedesetih godina prošlog stoljeća Hrvatska propustila priliku da „ugosti“ BMW te upropastila šansu da i “Ford” prije desetak godina investira u Hrvatskoj, neće biti ništa čudno ako ne realiziramo još jednu šansu u povodu BMW-ove najave da će uskoro otvoriti tvornicu u jednoj od zemalja srednje ili istočne Europe vrijednu milijardu eura. Naime, iz Ministarstva gospodarstva i Agencije za investicije i konkurentnost (AIK) (koja je zadužena za investicije veće od 50 milijuna eura) nismo mogli dobiti nikakvu informaciju o tome hoće li uopće stupiti u kontakt s Nijemcima i što bi im mogli ponuditi kao „mrkvu“ u izvjesnoj žestokoj bitki s drugim državama koje nam konkuriraju u ovome poslu.

Uz to treba reći kako ni jedna institucija u Hrvatskoj, a uz resorno Ministarstvo i AIK kontaktirali smo i s Hrvatskom gospodarskom komorom i Hrvatskom udrugom poslodavaca, pa i AD Klasterom, udrugom hrvatskih proizvođača dijelova za autoindustriju, nema informacije o tome što su zemlje poput Srbije, Rumunjske, Slovačke i Češke uradile da bi privukle investicije iz automobilske branše.
Ivan Miloloža, vlasnik “Munje” i predsjednik njezine Uprave, bivši v.d. predsjednika Hrvatske udruge poslodavaca, jedan od inicijatora osnivanja hrvatskog autoklastera, čija tvrtka srpskom “Fiatu” isporučuje akumulatore, rekao nam je kako hrvatski političari do sada jednostavno nisu imali dovoljno razumijevanja o tome kako privući velike investicijske projekte i da su zbog toga propuštene zlatne prilike. „Osobno sam neizravno bio uključen u mogući dolazak BMW-a u Hrvatsku 90-ih, ali tada jednostavno nije bilo dovoljno političke volje da se to realizira, iako smo tada imali mnogo više obrazovane stručne radne snage nego danas.”

Propalo i s ‘Fordom’

Tvornica koju je BMW tada preselio iz Njemačke u Slovačku danas izravno zapošljava 1500 ljudi“, rekao nam je Miloloža. Jednako nesretno završila je namjera “Forda”, čiji je direktor za investicije Hrvat rođen u Australiji, porijeklom iz Nina, 2000-ih investirao u Hrvatsku. Miloloža nam je rekao i kako je tih godina bilo govora i da bi “Audi” mogao doći u Hrvatsku, a u toj tvrtki direktor za prodaju za Istočnu Europu je Hrvat Ante Klišanin, rodom iz Livna. Nitko nikada iz hrvatskih ministarstava i drugih institucija te ljude nije nazvao da se savjetuje s njima o tome što bi Hrvatska trebala napraviti da privuče autoindustriju ili da pomogne domaćim dobavljačima. Jednako tako se čini kao da sada nikome ne pada na pamet da nazove BMW i upita odgovorne ljude što bi Hrvatska trebala napraviti da dođe u obzir kao odrediše za njihovu investiciju. 

Naravno da Hrvatska ne bi trebali „spustiti gaće“ pod svaku cijenu, već bi se trebalo pokušati vidjeti može li se uz određene legalne subvencije i olakšice privući takva investicija. Stoga se čini opravdanom kritika nekih ekonomista koji su poručili ministrima koji su išli na „road show“ po Hrvatskoj predstavljati Vladine programe da je bilo bolje da su išli na put u Europu u potragu za investitorima. „Srbija je, da bi privukla ‘Fiat’, uložila 350 milijuna eura uz uvjet da ‘Fiat’ uloži milijardu eura u izgradnju tvornice, a nakon otvaranja pogona vlasništvo je postalo u potpunosti ‘Fiatovo’.

Ali je u krugu tvornice odmah niknulo još nekoliko pogona za proizvodnju drugih proizvoda za autoindustriju u kojima se zaposlilo još sedam tisuća ljudi“, rekao nam je Miloloža. Pritom Srbija daje 600 eura subvencije za svaki kupljeni automobil domaće proizvodnje po metodi „staro za novo“, a za automobile za plin 1000 eura. Slične mjere subvencija „staro za novo“ bile su uvele i Njemačka, Italija i Francuska u prvim godinama recesije, ali su poslije povukle te subvencije zbog politike EU-a koja to ne dopušta.

Niske porezne stope

Slovačka je investitore privukla „flat taxom“, jedinstvenom niskom poreznom stopom na kapital, rad i potrošnju, ali i nizom drugih poreznih olakšica i subvencije za otvaranje radnih mjesta. Sličnu kombinaciju makroekonomskih mjera i direktnih subvencija prakticirale su Češka, Mađarska i Rumunjska. Rumunjska vlada odobrila je prodaju i ugovor o privatizaciji Tvornice automobila “Craiova” američkoj tvornici automobila “Ford Motor Company” 12. rujna 2007., kada je “Ford” ponudio 57 milijuna eura za 72,3 posto dionica u vlasništvu države, Tvornica automobila “Dacia” u Pitestiju privatizirana je 1999. i iste godine kupljena je od francuskog “Renaulta”, koji je kupio većinski paket dionica tvornice SC Automobile “Dacia” SA. 

Potpisani ugovor bio je vrijedan 296,7 milijuna američkih dolara, a zanimljivo je da EURO APS, tvrtka koju su osnovali solinski »AD Plastik« i portugalski »Simoldes plasticos«, u suradnji s francuskom »Faureciom«, u sjedištu »Dacije« u Mioveniju, proizvodi doslovno sve plastične i tekstilne dijelove za sve tipove vozila dacia. “Daewoo”, tvornicu u Kraiovi poznatiju pod imenom OLTCIT, preuzeo je 1994. korejski “Daewoo” koji je tom kupnjom kanio stvoriti most za plasman daewoo vozila u Europi. 

Prema podacima za 2009. Češka je proizvela 967.760 vozila, Poljska 819 tisuća, Slovačka 416 tisuća, Rumunjska 300 tisuća, a Mađarska 180 tisuća. „Ako se želimo uključiti u taj biznis, država mora dati svoj udio i mislim da još uvijek možemo privući BMW-ovu investiciju“, rekao nam je optimistično Miloloža. Kako sada stoje stvari, i preoptimistično.
FRENKI LAUŠIĆ 

Kućišta pumpi za vodu stižu iz Benkovca

Potencijala u nas ima, ali i Slovačka i Češka jako ozbiljno rade, imaju obrazovanu radnu snagu i dugo iskustvo u automobilskoj industriji - prvi je komentar Željka Uzelca, direktora benkovačke tvornice LTG “Metalni lijev”, na mogućnost da automobilski div BMW izgradi tvornicu u Hrvatskoj vrijednu preko milijardu eura. Benkovačka tvornica dio je poslovnog sustava LTH iz Slovenije. Danas zapošljava oko 350 radnika, a najveći klijenti su joj najprestižniji brendovi europske automobilske industrije: BMW, “Mercedes” i “Audi”.
- Za BMW radimo oko 10 godina. Godišnje na njih u prosjeku otpada između 10 i 15 posto našeg izvoza. Suradnju s BMW proširujemo gotovo svake godine radeći na novim projektima - kaže Uzelac čija tvrtka zadnjih godina izvozi u prosjeku oko 20 milijuna dolara vrijednosti različitih automobilskih dijelova. Za BMW konkretno proizvode kućišta pumpi za vodu. - Nisam čuo da BMW namjerava otvoriti tvornicu u Hrvatskoj i ne bih imao ništa protiv toga, ali od riječi do djela velik je i dug put - zaključuje Željko Uzelac.I.Nevešćanin


Strateška industrija

Jedna od dobrih stvari jest to što je Sabor donio Zakon o poticanju investicija koji se odnosi na ulaganja “mikropoduzetnika” od 50 tisuća eura naviše. Usto, Hrvatska bi automobilsku industriju morala proglasiti strateškom industrijom kako bi mogla davati dodatne subvencije.

Mudrinić: Vlada je morala aktivnije reagirati

Ivica Mudrinić je istaknuo kako je nakon vijesti iz BMW-a da namjerava otvoriti tvornicu u jednoj od zemalja srednje i Jugoistočne Europe, Vlada morala aktivnije reagirati.
- Još uvijek imaju vremena da kontaktiraju ljude iz BMW-a i otiđu na izravne razgovore s njima kako bi vidjeli što BMW zanima i što se u tom pogledu može napraviti kako bi se privukla ta investicija. Figurativno rečeno, BMW je dao `oglas` i sada se na taj oglas treba javiti sa jakim argumentima - kazao nam je Mudrinić.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti? - Page 7 Empty Re: Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti?

Post by Guest 16/7/2017, 17:56

http://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/biznis/clanak/id/196996/cini-se-da-ce-bmw-ponovno-zaobici-hrvatsku-mudrinic-vlada-je-vec-morala-aktivnije-reagirati
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti? - Page 7 Empty Re: Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti?

Post by jastreb 16/7/2017, 17:57

Regoč wrote:
jastreb wrote:
Regoč wrote:
jastreb wrote:
Regoč wrote:
Zvuči starodubrovački, gotovo srednjovjekovno. Kao Zamanja.
Ili Zrmanja. Simo Dubajić je jednome sinu dao ime Zrmanja.
Sinu? Pa to je ima za kćer!
Pa i ne mora bit. Isto kao i Nemanja.
Dobro, to je šiptarski Nimani, nije relevantno. Ali gledam da imaš ženah Drinah, ali ne i muškaracah. Ili Unah.
Meni ipak više zvuči muški. Zrmanja,Milonja,Nemanja,Radonja...
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti? - Page 7 Empty Re: Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti?

Post by Regoč 16/7/2017, 17:58

jastreb wrote:
Regoč wrote:
jastreb wrote:
Regoč wrote:
jastreb wrote:
Ili Zrmanja. Simo Dubajić je jednome sinu dao ime Zrmanja.
Sinu? Pa to je ima za kćer!
Pa i ne mora bit. Isto kao i Nemanja.
Dobro, to je šiptarski Nimani, nije relevantno. Ali gledam da imaš ženah Drinah, ali ne i muškaracah. Ili Unah.
Meni ipak više zvuči muški. Zrmanja,Milonja,Nemanja,Radonja...
Meni ne, ali to su osobni dojmovi.

_________________
Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti? - Page 7 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti? - Page 7 Empty Re: Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti?

Post by Guest 16/7/2017, 17:58

Opet bMW masio RH.. No No No
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti? - Page 7 Empty Re: Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti?

Post by jastreb 16/7/2017, 17:58

jastreb wrote:
Regoč wrote:
jastreb wrote:
Regoč wrote:
jastreb wrote:
Ili Zrmanja. Simo Dubajić je jednome sinu dao ime Zrmanja.
Sinu? Pa to je ima za kćer!
Pa i ne mora bit. Isto kao i Nemanja.
Dobro, to je šiptarski Nimani, nije relevantno. Ali gledam da imaš ženah Drinah, ali ne i muškaracah. Ili Unah.
Meni ipak više zvuči muški. Zrmanja,Milonja,Nemanja,Radonja...
U,pravu si. Zrmanja mu je kćer. A druga kćer se zove Jang-Ce.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti? - Page 7 Empty Re: Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti?

Post by Regoč 16/7/2017, 18:01

jastreb wrote:
jastreb wrote:
Regoč wrote:
jastreb wrote:
Regoč wrote:
Sinu? Pa to je ima za kćer!
Pa i ne mora bit. Isto kao i Nemanja.
Dobro, to je šiptarski Nimani, nije relevantno. Ali gledam da imaš ženah Drinah, ali ne i muškaracah. Ili Unah.
Meni ipak više zvuči muški. Zrmanja,Milonja,Nemanja,Radonja...
U,pravu si. Zrmanja mu je kćer. A druga kćer se zove Jang-Ce.
Jang-Ce mi je više za sina, ali svatko svoje zna.

_________________
Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti? - Page 7 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti? - Page 7 Empty Re: Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti?

Post by Guest 16/7/2017, 18:02

jastreb wrote:
jastreb wrote:
Regoč wrote:
jastreb wrote:
Regoč wrote:
Sinu? Pa to je ima za kćer!
Pa i ne mora bit. Isto kao i Nemanja.
Dobro, to je šiptarski Nimani, nije relevantno. Ali gledam da imaš ženah Drinah, ali ne i muškaracah. Ili Unah.
Meni ipak više zvuči muški. Zrmanja,Milonja,Nemanja,Radonja...
U,pravu si. Zrmanja mu je kćer. A druga kćer se zove Jang-Ce.

jebate koja imena. to su imena koje možeš dati kravi, volu, biku, tovaru, konju...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti? - Page 7 Empty Re: Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti?

Post by Regoč 16/7/2017, 18:03

Gnječ wrote:
jastreb wrote:
jastreb wrote:
Regoč wrote:
jastreb wrote:
Pa i ne mora bit. Isto kao i Nemanja.
Dobro, to je šiptarski Nimani, nije relevantno. Ali gledam da imaš ženah Drinah, ali ne i muškaracah. Ili Unah.
Meni ipak više zvuči muški. Zrmanja,Milonja,Nemanja,Radonja...
U,pravu si. Zrmanja mu je kćer. A druga kćer se zove Jang-Ce.

jebate koja imena. to su imena koje možeš dati kravi, volu, biku, tovaru, konju...
Istraninu koji se spominje u Bibliji. I to više od Isusa!!

_________________
Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti? - Page 7 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti? - Page 7 Empty Re: Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti?

Post by jastreb 16/7/2017, 18:14

Gnječ wrote:
jastreb wrote:
jastreb wrote:
Regoč wrote:
jastreb wrote:
Pa i ne mora bit. Isto kao i Nemanja.
Dobro, to je šiptarski Nimani, nije relevantno. Ali gledam da imaš ženah Drinah, ali ne i muškaracah. Ili Unah.
Meni ipak više zvuči muški. Zrmanja,Milonja,Nemanja,Radonja...
U,pravu si. Zrmanja mu je kćer. A druga kćer se zove Jang-Ce.

jebate koja imena. to su imena koje možeš dati kravi, volu, biku, tovaru, konju...
Sad sam malo surfao. Imao je 13 djece. prva žena sa krka,Hrvatica,druga Francuskinja,a treća Srpkinja.

Evo imena nekih od djece Spiridona,Zrmanja,Jang-Ce,a jedan sin se zove Zmijšćak.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti? - Page 7 Empty Re: Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti?

Post by Trinity 16/7/2017, 18:27

Regoč wrote:
Triny wrote:
Regoč wrote:
cuddle bitch wrote:

Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti?





Zato što švicarska Triny dobro plaća svoje radnike, a hrvatska Triny ne plaća svoje robove.
Hrvatska Triny ne može dobro platiti radnike kad zaradu ukradu Regoči.
Hrvatska Triny je pohlepna pa ima visoke marže. Da PDV i ode na 5 %, razliku ne bi osjetili kupci, već Triny koja bi ostavila istu cienu povećavajući maržu.
Razliku bi najviše osjetili Regoči. :]
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti? - Page 7 Empty Re: Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti?

Post by Leviathan2 16/7/2017, 18:33

jastreb wrote:
Regoč wrote:
cuddle bitch wrote:

Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti?



Zato što švicarska Triny dobro plaća svoje radnike, a hrvatska Triny ne plaća svoje robove.
U Švicarskoj je život puno skuplji,pa sve dođe na isto.

Ja mislim da su hrvatski konobari nakon uvođenja fiskalnih kasa i kamera dodatno popizdili jer se više ne može krasti kao nekada.
netocno, svicarska je nerazumljiva prosjecnom shvacanju hrvata,
zivot jest skuplji ali moze bit i cisto jeftin, sve ovisi koliko si snalazljiv, isti kurac ko i dnrh, cijene su u odnosu na dnrh nekih 20postotaka vislje maksimalno ali su place 5 , 6 puta vece
evo recimo ja sam u svici imao satnicu 40 franaka, kad odbijes socijalno porez i sl sranja dobio sam 7 van, stan sam placao 1000 franaka,  benzin je otprilike kao u italiji, znaci nekih 20% skuplje nego u dnrh,  hrana je cak jeftinija nego u dnrh,
posto mi je njemacka bila blizu jednostavno sam skocio do aldija u njemacku i nafilao speceraja pun bunker , natankao benzina, i usparao nekih 200 franaka, 
jebena vinjeta za cijelu godinu je 40 franaka, itd itd, porez na zaradu je ovisno od kantona do kantona, ja sam bio u kaantonu gdje je najvisi porez, turganau, i taj porez je goli kurac u odnosu na dnrh
ako oces pocet neki biznis, nema problema, predstavi svoje vidjenje u banci i dobis pocetni kapital uz smijesnu kamatu od nekih 5%, naravno da i banka gleda kakav si klijent  jer nemos doci u banku i reci evo mene dajte pare,

_________________
Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti? - Page 7 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti? - Page 7 Empty Re: Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti?

Post by vili40 16/7/2017, 20:07

lako se kurčiti švicarcima kad nemalu velike todoriće i još na tisuće malih.
vili40
vili40

Male
Posts : 10749
2015-08-02


Back to top Go down

Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti? - Page 7 Empty Re: Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti?

Post by aben 16/7/2017, 21:21

cuddle bitch wrote:
aben wrote:
nika se ni mogo dignuti kredit bez primanja

postoje tzv. lombardni krediti, kod njih nije bitno imaš li prihode ili ne
tu je osiguranje štedni zalog a ne nekretnine

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti? - Page 7 Empty Re: Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti?

Post by Guest 16/7/2017, 22:31

aben wrote:
cuddle bitch wrote:
aben wrote:
nika se ni mogo dignuti kredit bez primanja

postoje tzv. lombardni krediti, kod njih nije bitno imaš li prihode ili ne
tu je osiguranje štedni zalog a ne nekretnine

moš založit i bubreg.

Prednost ovih kredita je i u činjenici da njegov tražitelj ostaje vlasnik nad založenom stvari. U slučaju ne vraćanja kredita (s pripadajućom kamatom i troškovima) vjerovnik prodaje založene efekte putem licitacije. Iz ostvarene prodajne cijene podmiruje svoja potraživanja. Ukoliko se prodajom ostvari veća cijena od odobrenog kredita taj iznos pripada dužniku, odnosno vlasniku založene stvari.

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti? - Page 7 Empty Re: Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti?

Post by Oh_Femder 16/7/2017, 22:40

pismejker wrote:
Regoč wrote:
pismejker wrote:
max123 wrote:
Regoč wrote:
Zato što švicarska Triny dobro plaća svoje radnike, a hrvatska Triny ne plaća svoje robove.
a ti si delo kao konobar u svici pa znas?zasto se ne drzis svoje  mantre..Obrazovaniji ljudi ustežu se od pačanja u nestrukovne stvari.
sasvim obicni i neuki ljudi slobodno mogu procijeniti da li netko dobro radi ili ne...ne moraju se pacati u materiju..dovoljno da kazu,dajte drugog,i mijenjaj,DOK REZULTATI ne pokazu da li je spooban ili ne.. :cleanteeth
PKV-zavarivač uviek će gledati samo trenutačni interes, budućnost ga uopće ne zanima. Sad će raditi na crno, uzimati svu lovu sebi, a kad dođe vrieme za mirovinu psovati državu da kako mu može dati samo 800 kn kad je on radil 43 godine. Neće ni spomenuti koliko je uplatil u fond!! I bi takvom dal da nješto procjenjuje i njekoga vrjednuje?
Reg..ako netko u 25 godina nije sposoban drzavu postaviti na noge,sto to tebi govori?
Da Sava još nije potekla uzvodno ;P
Oh_Femder
Oh_Femder

Posts : 4103
2016-11-08


Back to top Go down

Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti? - Page 7 Empty Re: Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti?

Post by L'âme 16/7/2017, 22:51

roger je opet osvojio.

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti? - Page 7 Empty Re: Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti?

Post by vili40 17/7/2017, 07:17

maggie13 wrote:roger je opet osvojio.
švicarski sat je to...
vili40
vili40

Male
Posts : 10749
2015-08-02


Back to top Go down

Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti? - Page 7 Empty Re: Zašto na licima švicarskih konobara i ugostitelja nema umora ni zabrinutosti?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 7 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum