ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lubenice

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Lubenice - Page 3 Empty Re: Lubenice

Post by dzango 10/7/2017, 11:54

Totenkopf wrote:što se tiče pamidora, još se po otocima najlakše može naći starniska sorta, treba uzeti kod starijih žena na pijaci i sačuvati sjeme, ako se želi imati svoj pamidor......
jer to što je 'neprskan' i sl. stvari, ne igra bitnu ulogu ako je gmo sjeme, dosta ljudi to brka pa misli da ako je neprskan da je to pravi pamidor, a u biti smeće bez okusa i mirisa, križan sa ko zna čime.....
Kod paradajiza je fora da uzmeš onaj najgrđi na oko. Taj je najukusniji. Oni ko sa razglednice nisu ni za kurac.

dzango

Posts : 28140
2014-04-19


Back to top Go down

Lubenice - Page 3 Empty Re: Lubenice

Post by dzango 10/7/2017, 11:55

marcellus wrote:domaću ribu možeš kupit jedino s broda negdje na obali, ali teško jer obično nemaju ništa osim malo sardela. Jadran je mrtav što se ribe tiče.
Kod nas imš domaću ribu u Radeckom. Direktno iz čamca ide u lonac za čorbu.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Lubenice - Page 3 Empty Re: Lubenice

Post by crvenkasti 10/7/2017, 11:58

dzango wrote:
Kod paradajiza je fora da uzmeš onaj najgrđi na oko. Taj je najukusniji. Oni ko sa razglednice nisu ni za kurac.

Jaje je na oko, a ne paradajz, glupane.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28805
2014-04-17


Back to top Go down

Lubenice - Page 3 Empty Re: Lubenice

Post by dzango 10/7/2017, 12:11

crvenkasti wrote:
dzango wrote:
Kod paradajiza je fora da uzmeš onaj najgrđi na oko. Taj je najukusniji. Oni ko sa razglednice nisu ni za kurac.

Jaje je na oko, a ne paradajz, glupane.
Ako je jaje na oko, onda je kurac o čelo.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Lubenice - Page 3 Empty Re: Lubenice

Post by prckov 10/7/2017, 12:48

Totenkopf wrote:ne znam, evo već 2. godinu za redom da ne mogu nabasati na dobru lubenicu, zadnju što valja sam uzeo prošle godine u IM, ove godine sam uzeo već 4-5 kom. i sve je to otišlo u kantu, osim jedne koja je bila ajde de, pa smo je slistili na plaži, barem sredinu, jer na plaži sve paše.....
već pomalo gubim interes, razočaran, toliko to volim i želio bih osjetiti onaj okus lubenice iz djetinjstva ali ne možeš da si bog, ne daju, truju, tretiraju, križaju, ku*cu sviraju, ne znam više što rade s tim lubenicama......
polako, vremenom ce postat sve tvrde a nigdje soka skoro u njima. Tvrde lubenice ko jabuke pa I tvrde. Prave ih majstori da mogu trajat
prckov
prckov

Posts : 34149
2014-04-19


Back to top Go down

Lubenice - Page 3 Empty Re: Lubenice

Post by Guest 10/7/2017, 12:56

eto,da popravim bilancu RH udjoh u Konzum da nakupujem Cockte i Studenca i jos neceg..vidim u onim kartonima tugu od lubenica.sitne neke otuznesmandrljao bih to ujednom....grcke svakako nisu..Grku moras platiti.-. lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Lubenice - Page 3 Empty Re: Lubenice

Post by veber 10/7/2017, 13:23

marcellus wrote:domaću ribu možeš kupit jedino s broda negdje na obali, ali teško jer obično nemaju ništa osim malo sardela. Jadran je mrtav što se ribe tiče.
isuse, ti stvarno lupetaš. zato talijani uredno idu u naš dio jadrana i love.

i da, prokleti todorić koji besramno uvozi bofl meso iz argentine i us. isto tako i povrće.
na mesu se mijenja deklaracija već u zemlji kupnje.

mesina koja se ne proda na pultu tretira se nitritima i benzoatima i pakira se, od tuda smrad kada otvoriš njihovo meso. kada se to ne proda onda se rade ćevapi i sl. poljoprivredu tretiraju s ureom svaku večer.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Lubenice - Page 3 Empty Re: Lubenice

Post by Guest 10/7/2017, 13:39

veber wrote:
marcellus wrote:domaću ribu možeš kupit jedino s broda negdje na obali, ali teško jer obično nemaju ništa osim malo sardela. Jadran je mrtav što se ribe tiče.
isuse, ti stvarno lupetaš. zato talijani uredno idu u naš dio jadrana i love.

i da, prokleti todorić koji besramno uvozi bofl meso iz argentine i us. isto tako i povrće.
na mesu se mijenja deklaracija već u zemlji kupnje.

mesina koja se ne proda na pultu tretira se nitritima i benzoatima i pakira se, od tuda smrad kada otvoriš njihovo meso. kada se to ne proda onda se rade ćevapi i sl. poljoprivredu tretiraju s ureom svaku večer.

koji kurac je ovom tvom kolegi marčelu? reci mu neka promijeni dilera stvarno ko da šmrče vapno djeluje sjebano.

Istarski ribari su najdalje odmakli pa su se organizirali i sami izvoze ribu u Italiju i dobivaju za srdelu 4-5kn, dok ostali dobivaju od 1.5kn do 2.70kn. podatak iz 2008.

Liberalizacija graničnog, odnosno izvoznog režima za ribare je nadasve važna. Veliki dio hrvatskog ulova izvozi se u Italiju. Nije to novost, tako traje desetljećima. Potrošnja ribe u nas je skromna, bez plasmana na talijansko tržište mnogi ribari ne bi opstali. Najveći dio koćarskog ulova i značajan dio male plave ribe otkupljuju talijanski trgovci. I plasiraju dalje, po Italiji i u zemlje EU. Posebno su na talijansko tržište orijentirani ribari s kvarnerskog i istarskog područja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Lubenice - Page 3 Empty Re: Lubenice

Post by veber 10/7/2017, 14:14

Gnječ wrote:
koji kurac je ovom tvom kolegi marčelu? reci mu neka promijeni dilera stvarno ko da šmrče vapno djeluje sjebano.
propada mu todorić, ne želi se pomirit da je on čista štetočina.
u normalnoj državi todorić bi već bio u zatvoru s gaćama na štapu, imovina rasprodana.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Lubenice - Page 3 Empty Re: Lubenice

Post by vuksadinare 10/7/2017, 14:20

jebe se meni ja u vrtu ima desetak lubenica...nesto sarenih nesto zelenih..bar cu jest svoje pa kako ispale..inace druga godina da sam ih posadio..ali tek cu s eosladiti tamo u osmom mjesecu.. :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99192
2015-09-08


Back to top Go down

Lubenice - Page 3 Empty Re: Lubenice

Post by dzango 10/7/2017, 14:24

vuksadinare wrote:jebe se meni ja u vrtu ima desetak lubenica...nesto sarenih nesto zelenih..bar cu jest svoje pa kako ispale..inace druga godina da sam ih posadio..ali tek cu s eosladiti tamo u osmom mjesecu.. :)
Jebote vidi vrućinu napolju. Ko će da čeka avgust a lubenice džabe.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Lubenice - Page 3 Empty Re: Lubenice

Post by vuksadinare 10/7/2017, 14:26

dzango wrote:
vuksadinare wrote:jebe se meni ja u vrtu ima desetak lubenica...nesto sarenih nesto zelenih..bar cu jest svoje pa kako ispale..inace druga godina da sam ih posadio..ali tek cu s eosladiti tamo u osmom mjesecu.. :)
Jebote vidi vrućinu napolju. Ko će da čeka avgust a lubenice džabe.
...jbg...sjetio ih posaditi nesto kasnije..iz sjemena..bolje da sam uzeo flance...mozda bi ih vec sad jeo..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99192
2015-09-08


Back to top Go down

Lubenice - Page 3 Empty Re: Lubenice

Post by Trinity 10/7/2017, 17:08

Totenkopf wrote:a i neretvani kenjaju, javna je tajna da je voće i povrće u dolini neretve tretirano do besmisla, sve zarad veće količine, malo tko od njih jedne ono što uzgaja za prodaju, već imaju zasebne vrtle za sebe, tako sam barem čuo od nekih ljudi koji se time bave....
Pa nije samo tamo tako, svi to rade.
Sve se voće i povrće tretira koječime da bi se dobio veći prinos .
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Lubenice - Page 3 Empty Re: Lubenice

Post by Trinity 10/7/2017, 17:11

marcellus wrote:prokleti todorić
A je...neće čovjek prodavati skupu robu za nikakve novce. 
A mi nemamo novaca za skupu robu.
Sram ga bilo.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Lubenice - Page 3 Empty Re: Lubenice

Post by veber 10/7/2017, 17:48

Triny wrote:
marcellus wrote:prokleti todorić
A je...neće čovjek prodavati skupu robu za nikakve novce. 
A mi nemamo novaca za skupu robu.
Sram ga bilo.
recimo evo vina, drži cijeli srijem i istru. poznato je da je agrokor uložio ogromne novce 70ih u oplemenjivanje proizvodnje vina.
htio se dokopat i požeštine ali su ovi bili pametniji pa su se nakon rata odmah udružili i preko udruge plasiraju vino pretežno u izvoz.
što recimo belje ne radi.

isto tako je bahato odjebao gavrilovića koji ionako većinski izvozi. no došli su strani lanci i pojavio se gavrilović pa je onda megaloman progutao ponos i stavio njihovu robu na police, no ovaj put je gavrilović određivao uvjete.

zato niti ne kupujem u konzumu.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Lubenice - Page 3 Empty Re: Lubenice

Post by Guest 10/7/2017, 18:35

uuuuuuuuuukuraaaaaac..!!!!! ovo je malo zabrinjavajuce.. affraid affraid affraid


Lubenice - Page 3 OmsKCpP
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Lubenice - Page 3 Empty Re: Lubenice

Post by Guest 10/7/2017, 18:36

Čeličpne Prepone... Suspect Suspect Suspect
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Lubenice - Page 3 Empty Re: Lubenice

Post by Leviathan2 10/7/2017, 19:16

imam lubenicu kraj kontejnera, jos dva tjedna i bit ce spremna za jedenje, koji kurac neretva, najbolje lubenice, najbolje mandarine, najbolji kurac, 
seru ko trudne foke jebate, 
oni jos pice poljoprivredu po jugoslovenskom sistemu, uzgoji nesto i cekaj otkupljivaca, i trazi da ti drzava garantira jos i cjenu po mogucnosti, e jebse bajo, odi plasirat robu, ne kukat

_________________
Lubenice - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Lubenice - Page 3 Empty Re: Lubenice

Post by Guest 10/7/2017, 20:54

Leviathan2 wrote:imam lubenicu kraj kontejnera, jos dva tjedna i bit ce spremna za jedenje, koji kurac neretva, najbolje lubenice, najbolje mandarine, najbolji kurac, 
seru ko trudne foke jebate, 
oni jos pice poljoprivredu po jugoslovenskom sistemu, uzgoji nesto i cekaj otkupljivaca, i trazi da ti drzava garantira jos i cjenu po mogucnosti, e jebse bajo, odi plasirat robu, ne kukat
takvi su mi idjoti najbolji.-..Evo kako se zapravo radi....Imas u planu proizvesti toliko i toliko tona,recimo jabuka do tog perioda...potom,trazis otkupljivaca odnosno trgovacku firmu,ne nuzno trgovinu kao takvu...pravite ugovoro kupoprodaji pod blablabla uvjetima..E..sad s tim ugovorom ides u banku,radi stredstava potrebnih da uzgojis i dovedes jabuke do stanja za prodaju...Dobivas od banke sredstva,bacas se na posel i gledas da u dogovorenom roku.,to odradis..makar i mao kasnjenje,placas penale,jer trgovac gubi,a tebe mora cekati radi ugovora..Ako sve prodje bez beda.kad uzgojis,otkupljivac salje transport,placa ti po dogovorenim uvjetima i to je to...ej-men..pis of kejk..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Lubenice - Page 3 Empty Re: Lubenice

Post by Leviathan2 10/7/2017, 21:04

pismejker wrote:
Leviathan2 wrote:imam lubenicu kraj kontejnera, jos dva tjedna i bit ce spremna za jedenje, koji kurac neretva, najbolje lubenice, najbolje mandarine, najbolji kurac, 
seru ko trudne foke jebate, 
oni jos pice poljoprivredu po jugoslovenskom sistemu, uzgoji nesto i cekaj otkupljivaca, i trazi da ti drzava garantira jos i cjenu po mogucnosti, e jebse bajo, odi plasirat robu, ne kukat
takvi su mi idjoti najbolji.-..Evo kako se zapravo radi....Imas u planu proizvesti toliko i toliko tona,recimo jabuka do tog perioda...potom,trazis otkupljivaca odnosno trgovacku firmu,ne nuzno trgovinu kao takvu...pravite ugovoro kupoprodaji pod blablabla uvjetima..E..sad s tim ugovorom ides u banku,radi stredstava potrebnih da uzgojis i dovedes jabuke do stanja za prodaju...Dobivas od banke sredstva,bacas se na posel i gledas da u dogovorenom roku.,to odradis..makar i mao kasnjenje,placas penale,jer trgovac gubi,a tebe mora cekati radi ugovora..Ako sve prodje bez beda.kad uzgojis,otkupljivac salje transport,placa ti po dogovorenim uvjetima i to je to...ej-men..pis of kejk..
ta nauka nije jos stigla do njih :D

_________________
Lubenice - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Lubenice - Page 3 Empty Re: Lubenice

Post by Guest 10/7/2017, 21:08

Leviathan2 wrote:
pismejker wrote:
Leviathan2 wrote:imam lubenicu kraj kontejnera, jos dva tjedna i bit ce spremna za jedenje, koji kurac neretva, najbolje lubenice, najbolje mandarine, najbolji kurac, 
seru ko trudne foke jebate, 
oni jos pice poljoprivredu po jugoslovenskom sistemu, uzgoji nesto i cekaj otkupljivaca, i trazi da ti drzava garantira jos i cjenu po mogucnosti, e jebse bajo, odi plasirat robu, ne kukat
takvi su mi idjoti najbolji.-..Evo kako se zapravo radi....Imas u planu proizvesti toliko i toliko tona,recimo jabuka do tog perioda...potom,trazis otkupljivaca odnosno trgovacku firmu,ne nuzno trgovinu kao takvu...pravite ugovoro kupoprodaji pod blablabla uvjetima..E..sad s tim ugovorom ides u banku,radi stredstava potrebnih da uzgojis i dovedes jabuke do stanja za prodaju...Dobivas od banke sredstva,bacas se na posel i gledas da u dogovorenom roku.,to odradis..makar i mao kasnjenje,placas penale,jer trgovac gubi,a tebe mora cekati radi ugovora..Ako sve prodje bez beda.kad uzgojis,otkupljivac salje transport,placa ti po dogovorenim uvjetima i to je to...ej-men..pis of kejk..
ta nauka nije jos stigla do njih :D
Ma..bedevije misle da je njihovo samo uzgojiti i svi se budu otimali za to..onda se cude kao pura dreku svom,kako ne mogu prodati..

E baya,uzgojiti danas je nesto vrlo bezbolno,naspram nesto prodati..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Lubenice - Page 3 Empty Re: Lubenice

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum