ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dobre vijesti za Čardak: isplaćuju se regresi uhljebima

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Dobre vijesti za Čardak: isplaćuju se regresi uhljebima - Page 2 Empty Re: Dobre vijesti za Čardak: isplaćuju se regresi uhljebima

Post by Leviathan2 8/7/2017, 20:39

provocator wrote:Pa u državnu službu ne spadaju samo "uhljebi" koje su najebali po raznim besmislenim agencijama, bez obzira tko bio na vlasti.

Što npr. s policajcima koji rade za crkavicu?

Najveće prosječne plaće imaju, dakako, dužnosnici (saborski zastupnici, ministri, gradonačelnici, suci), i tko se od vas pobunio? Nakon njih su zaposlenici državnih tvrtki, pa oni javni i lokalne samouprave. Javni službenici su u prosjeku potplaćeni s obzirom na stručnu spremu i uvjete rada, osim u infrastrukturnom dijelu, dok je najgore stanje u državnoj upravi i službama, čiji zaposlenici čak i s VSS imaju ispodprosjećnu plaču, dok je sa SSS oko 3500-4000 kn.

Uostalom zante li uopće koja je razlika između javnih i državnih službenika?
Siguran sam da to ne zna ni većina naših vrlih političara.

Javnih službenika je premalo, pogotovo u zdravstvu i školstvu. Broj dužnosnika je određen zakonima i ustrojstvom institucija.
ja im nebi dao ni crkavicu, nema vecih neljudi od njih
besvjesne kreature koje projiciraju silu onijeh koji su uzurpirali covjekovo pravo na samostalni zivot i odredjuju kako ce netko zivjet a nazivaju se vlast

Leviathan2

Posts : 21431
2015-10-04


http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Dobre vijesti za Čardak: isplaćuju se regresi uhljebima - Page 2 Empty Re: Dobre vijesti za Čardak: isplaćuju se regresi uhljebima

Post by Regoč 8/7/2017, 20:47

pismejker wrote:
Regoč wrote:
pismejker wrote:
Regoč wrote:
asilovski wrote:
Pusti naslove danas čardak šeki i čardak regi slave, našiljit će klime i neće ništa raditi do godišnjeg...ili bolovanja hehehe
Tko ti je kriv što si nesposoban za rad u državnoj službi.

Reg,doista,simpa si mi,ali za IME BOŽJE,šuti... No No No
Ajd, čisto iz fore, prijavi se na idući natječaj u Županji. Da vidimo za što imaš znanja i vještine.
Na kakav natjecaj?za Uhlljeba u drzavnoj Upravi??..jebote,za godinu dana naucim sto kancelarijske Katice i Štefovi rade 40 godina..

ajd se ti prijavi u bilo koji natjecaj za investicijski menadžmentu svabiji?..a Lolo...pa da vis fajta morskih ćukova...
Opet izvrćeš temu! Ti tvrdiš da svatko može raditi u državnoj službi pa daj, javi se i radi. Nego, kakve sveze ima ulagačko upravljanje s tobom?

_________________
Dobre vijesti za Čardak: isplaćuju se regresi uhljebima - Page 2 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Dobre vijesti za Čardak: isplaćuju se regresi uhljebima - Page 2 Empty Re: Dobre vijesti za Čardak: isplaćuju se regresi uhljebima

Post by Guest 10/7/2017, 13:06

UGROŽENA SIGURNOST Policajci se hrane u pučkoj kuhinji, sve više ih bježi iz Hrvatske

SVE VIŠE policajaca bježi iz Hrvatske, a na svaka dva policajca koja daju otkaz i odu, u MUP-u u službu uzimaju tek jednog novog.

"Odljev mladih ljudi je veliki problem u MUP-u. Ti ljudi završe jednogodišnje školovanje u Policijskoj akademiji, a onda imaju obavezu provesti pet godina u sustavu policije. Ugovor kojim ih se veže u službi ima puno nelogičnosti i sindikat ga pokušava osporiti. Radi se o tome da se ugovorom uskraćuju prava novim zaposlenicima kako bi se ti mladi ljudi zadržali što duže u MUP-u", kazao je za Index Mario Puškarić, predsjednik Sindikata policijskih službenika.

Objašnjava kako je prije školovanje za posao policajca trajalo četiri godine, a ugovorom bi novi policajci bili vezani ostati u sustavu MUP-a osam godina, što je bilo dvostruko duže vremensko razdoblje. Sada prekvalifikacija za zanimanje policajac traje godinu dana, a novi policajci su ugovorom vezani na rad u trajanju od pet godina.

Mladi policajci završavaju s malom plaćom na drugom kraju države

Hrane se u pučkoj kuhinji

Tek zaposleni mladi ljudi dolaze iz Slavonije u Dubrovnik ili Istru. S plaćom manjom od četiri tisuće kuna žive u bijednim uvjetima i snalaze se kako mogu.

"Imamo situaciju da nam se policajci hrane u pučkoj kuhinji. U Dubrovniku im je gradonačelnik svojevremeno riješio da se mogu besplatno hraniti u pučkoj kuhinji. Nije ni čudo da se takvo što dogodi kad vas netko s tom plaćom pošalje na rad u Istru ili Dubrovnik", dodao je Puškarić.

"Plaća policajca je u startu manja od plaće carinika ili pravosudnog policajca za više od tisuću kuna. Država uopće ne brine o svojim zaposlenicima", zaključio je Puškarić.

U ljetnim mjesecima vlasnici stanova policajce tjeraju iz stana

http://www.index.hr/vijesti/clanak/ugrozena-sigurnost-policajci-se-hrane-u-puckoj-kuhinji-sve-vise-ih-bjezi-iz-hrvatske/981793.aspx


avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dobre vijesti za Čardak: isplaćuju se regresi uhljebima - Page 2 Empty Re: Dobre vijesti za Čardak: isplaćuju se regresi uhljebima

Post by crvenkasti 10/7/2017, 13:15

Gnječ wrote:UGROŽENA SIGURNOST Policajci se hrane u pučkoj kuhinji, sve više ih bježi iz Hrvatske

SVE VIŠE policajaca bježi iz Hrvatske, a na svaka dva policajca koja daju otkaz i odu, u MUP-u u službu uzimaju tek jednog novog.

"Odljev mladih ljudi je veliki problem u MUP-u. Ti ljudi završe jednogodišnje školovanje u Policijskoj akademiji, a onda imaju obavezu provesti pet godina u sustavu policije. Ugovor kojim ih se veže u službi ima puno nelogičnosti i sindikat ga pokušava osporiti. Radi se o tome da se ugovorom uskraćuju prava novim zaposlenicima kako bi se ti mladi ljudi zadržali što duže u MUP-u", kazao je za Index Mario Puškarić, predsjednik Sindikata policijskih službenika.

Objašnjava kako je prije školovanje za posao policajca trajalo četiri godine, a ugovorom bi novi policajci bili vezani ostati u sustavu MUP-a osam godina, što je bilo dvostruko duže vremensko razdoblje. Sada prekvalifikacija za zanimanje policajac traje godinu dana, a novi policajci su ugovorom vezani na rad u trajanju od pet godina.

Mladi policajci završavaju s malom plaćom na drugom kraju države

Hrane se u pučkoj kuhinji

Tek zaposleni mladi ljudi dolaze iz Slavonije u Dubrovnik ili Istru. S plaćom manjom od četiri tisuće kuna žive u bijednim uvjetima i snalaze se kako mogu.

"Imamo situaciju da nam se policajci hrane u pučkoj kuhinji. U Dubrovniku im je gradonačelnik svojevremeno riješio da se mogu besplatno hraniti u pučkoj kuhinji. Nije ni čudo da se takvo što dogodi kad vas netko s tom plaćom pošalje na rad u Istru ili Dubrovnik", dodao je Puškarić.

"Plaća policajca je u startu manja od plaće carinika ili pravosudnog policajca za više od tisuću kuna. Država uopće ne brine o svojim zaposlenicima", zaključio je Puškarić.

U ljetnim mjesecima vlasnici stanova policajce tjeraju iz stana

http://www.index.hr/vijesti/clanak/ugrozena-sigurnost-policajci-se-hrane-u-puckoj-kuhinji-sve-vise-ih-bjezi-iz-hrvatske/981793.aspx



Eto vidiš, a optužuju nas da iz Hrvatske imamo odljev mozgova. To nije istina, jer policajci uopće nemaju mozgove.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

Dobre vijesti za Čardak: isplaćuju se regresi uhljebima - Page 2 Empty Re: Dobre vijesti za Čardak: isplaćuju se regresi uhljebima

Post by Guest 10/7/2017, 13:21

Regoč wrote:
pismejker wrote:
Regoč wrote:
pismejker wrote:
Regoč wrote:
Tko ti je kriv što si nesposoban za rad u državnoj službi.

Reg,doista,simpa si mi,ali za IME BOŽJE,šuti... No No No
Ajd, čisto iz fore, prijavi se na idući natječaj u Županji. Da vidimo za što imaš znanja i vještine.
Na kakav natjecaj?za Uhlljeba u drzavnoj Upravi??..jebote,za godinu dana naucim sto kancelarijske Katice i Štefovi rade 40 godina..

ajd se ti prijavi u bilo koji natjecaj za investicijski menadžmentu svabiji?..a Lolo...pa da vis fajta morskih ćukova...
Opet izvrćeš temu! Ti tvrdiš da svatko može raditi u državnoj službi pa daj, javi se i radi. Nego, kakve sveze ima ulagačko upravljanje s tobom?
Ajmo ovako..oni koji nisu dovoljno sposobni da rade u privatnom sektoru,Uhljebljuju se najcesce preko veze u neku drzavnu sluzbu,drzavnu upravu birokraciju i tako to..
ŽE sad,u Svabiji,ima isto takvih,ali se ljudi u principu ne guraju za ta radna mjesta,jer Svabi,takvi kakvi jesu,mudri i promućurni,znaju da je to ipak neproduktivna grana,i8 zato su ti ljudi prilicno mrsavo placeni,u odnosu da rade u produkciji..
Kako rekoh,priroda zadace,koja se obavlja u uhljrebnickim zanimanjima,mi je krajnje neinteresantna,nemotivirajuca,nekreativna..sto naucis u godinu dana,radis cijeli zivot...uffff...grozota..ja sam vise onaj tip aktivnog poduzetnika,gdje nista nije sigurno,nego je vise rizicno..
Prva igra mi je u zivotu nbila Monopoly,,dakako kad sam imao 4-5 godina,i verc tada su mi starci i susjedi placali da mogu prolaziti mojm gradom i mojim ulicama...
Daklem,nesto duboko u mom Bitstvu je vec gravitiralo tim investicijskim bransama...e da nisu Čardakasi pokopali zupanjski banku 98,a taman sam se bio zalaufo u biznisu,tko zna sto bi danas bilo..vjerovatno nista,jer je okruzenje za zdrav biznis,usasno bolesno...
Prije godinumi se brat javio iz Svicarske gdje se vec niz godinanalazi i radi to st oradi,a mene je zainteresirao isto za to,neovisno o onom sto sam bio jedan period u razvoju trzista i prodaji auta...
E sad,zadnju godinu kako ne radim aktivno,sa braticem skupa radimo investicije,on ovlasteno,ja za svoj dio uloga odlucujem u kojem smjeru i kada,i eto..fino dok dovrsim šule,budemo se fino ukompali,ja licencu dobio,i bez lomljenja kicmi,fino zaradjivali..Ipak moram reci da mi je brat vrhunska klasa,u odnosu na mene pocetnika...no polako... :cleanteeth


Last edited by pismejker on 10/7/2017, 13:26; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dobre vijesti za Čardak: isplaćuju se regresi uhljebima - Page 2 Empty Re: Dobre vijesti za Čardak: isplaćuju se regresi uhljebima

Post by Guest 10/7/2017, 13:24

RH MUP ima 25.351 policjota na 3.5 milijuna stanovnika.

Njemački Bundespolizei ima 40.000 policjota na 81.4 milijuna stanovnika.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dobre vijesti za Čardak: isplaćuju se regresi uhljebima - Page 2 Empty Re: Dobre vijesti za Čardak: isplaćuju se regresi uhljebima

Post by Guest 10/7/2017, 13:25

Gnječ wrote:RH MUP ima 25.351 policjota na 3.5 milijuna stanovnika.

Njemački Bundespolizei ima 40.000 policjota na 81.4 milijuna stanovnika.

RH birtokracija i uprava su na razini Svapske savezne republike...brojem i sustavom...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dobre vijesti za Čardak: isplaćuju se regresi uhljebima - Page 2 Empty Re: Dobre vijesti za Čardak: isplaćuju se regresi uhljebima

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum