ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ovako bi izgledala Europa da se granice temelje na DNA

Go down

Ovako bi izgledala Europa da se granice temelje na DNA Empty Ovako bi izgledala Europa da se granice temelje na DNA

Post by epikur37 Tue 4 Jul - 23:05

Ovako bi izgledala Europa da se granice temelje na DNA Dnagranicehaplo

KAKO bi Europa te dijelovi Azije i Afrike izgledali da su granice rađene na temelju haplogrupa, odnosno grupa koje dijele pretka te mogu biti jedan od načina promatranja genetskog sastava neke skupine, pokazuje ova karta koju je objavio jedan korisnik Reddita.

>> Nacionalizmi su izmišljotina: Genetički gledano, nema velike razlike između Hrvata, Srba i Bošnjaka

Iz nje se vidi da, primjerice, Britanci imaju više genetske sličnosti s Talijanima ili Portugalcima, nego s mnogo bližim skandinavskim zemljama poput Danske ili Finske, ali i da nema neke razlike između naroda u zemljama naše regije, odnosno između Hrvata, Srba i Bošnjaka.

Iz karte se mogu iščitati sljedeće haplogrupe:

Haplogrupa R1b

Najčešće je prisutna u zemljama zapadne Europe, ali i u nekim dijelovima Rusije kao i središnje Afrike. U nižim postocima može se pronaći i u istočnoj Europi, zapadnoj Aziji, kao i dijelovima sjeverne Afrike i središnje Azije.

Haplogrupa R1a

Proširena je na velikom području Euroazije, proteže se od Skandinavije, srednje Europe, juga Sibira pa sve do juga Azije.

Haplogrupa N

Široko je rasprostranjena diljem sjevera Euroazije, a može se pronaći i na drugim područjima poput jugoistoka Azije, pacifičkog područja, jugozapada Azije te na jugu Europe.

Haplogrupa I1

Ova haplogrupa najčešća je u Švedskoj i na zapadu Finske. I-M253 nosi 35-38 posto muškaraca u Švedskoj, 32,8 posto muškaraca u Danskoj , 31,5 posto muškaraca u Norveškoj te oko 28 posto muškaraca u Finskoj.

Haplogrupa I2

Ova haplogrupa svoj vrhunac doseže na Balkanu gdje su muškarci, prema nekim istraživanjima, najviši na svijetu s prosjekom visine od 185,6 centimetara. Ovoj haplogrupi pripadaju Hrvati, Bošnjaci, Srbi...

Haplogrupa J1

Rasprostranjena je na mnogim područjima Bliskog istoka te dijelovima Kavkaza, Sudana i Etiopije. Moguće ju je pronaći i na sjeveru Afrike, jugu Europe te među židovskim skupinama, posebno onima s prezimenom Cohen. Mnogo rjeđa je, ali može se pronaći u nekim dijelovima Europe, u središnjoj Aziji te na indijskom potkontinentu.

Haplogrupa J2

Pronalazi se i u zapadnoj, središnjoj i južnoj Aziji, dijelovima Europe i sjeverne Afrike, ali najčešće se povezuje sa sjeverozapadom Azije. Smatra se da je haplogrupa J2 potekla s područja između Kavkaza, Mezopotamije i Levanta.

Haplogrupa E

Većina članova haplogrupe E-M96 pripada samo jednoj od identificiranih subgrupa i taj uzorak je iznimno rijedak. E1a i E-M75 nalaze se gotovo isključivo u Africi.

Haplogrupa G

Haplogrupa G-M201 najčešće se pronalazi u Gruziji, a može se pronaći i među manjinskim stanovništvom Kavkaza. Može se pronaći, u manjem postotku, među stanovništvom Europe, južne i srednje Azije te sjeverne Afrike.


http://www.index.hr/vijesti/clanak/nema-razlike-izmedju-hrvata-srba-i-bosnjaka-ovako-bi-izgledala-europa-da-se-granice-temelje-na-dna/980646.aspx
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Ovako bi izgledala Europa da se granice temelje na DNA Empty Re: Ovako bi izgledala Europa da se granice temelje na DNA

Post by epikur37 Tue 4 Jul - 23:05

Sad je jasno zašto je slovenija ruski igrač
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Ovako bi izgledala Europa da se granice temelje na DNA Empty Re: Ovako bi izgledala Europa da se granice temelje na DNA

Post by Guest Wed 5 Jul - 0:07

epikur37 wrote:Sad je jasno zašto je slovenija ruski igrač
Prije jer nemaju I2, koju genetiku ima i Ero i vjerojatno i ja, to je haplogrupa use-nase čardak bosansko-vlaških domoljuba koji gledaju prodati naciju za večeru i to još zovu domoljublje
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ovako bi izgledala Europa da se granice temelje na DNA Empty Re: Ovako bi izgledala Europa da se granice temelje na DNA

Post by Eroo Wed 5 Jul - 0:14

Pinochet wrote:
epikur37 wrote:Sad je jasno zašto je slovenija ruski igrač
Prije jer nemaju I2, koju genetiku ima i Ero i vjerojatno i ja, to je haplogrupa use-nase čardak bosansko-vlaških domoljuba koji gledaju prodati naciju za večeru i to još zovu domoljublje
I1b*, kume...Ostali su naši potomci, ma koliko neki o tome gromoglasno šutili. :D
Najbliži su nam potomci u Norveškoj, Danskoj , Švedskoj i sjevernom dijelu Njemačke.
Karakter je tu, samo su eventualno boja očiju i kose različiti, a to se itako može naslijediti
i po mami.

PS: Ne miješaj mene međ' svoje, jer, sudeći po tebi, možete biti šta god.J2, na primjer. :]   :D
Eroo
Eroo

Posts : 74409
2016-07-22


Back to top Go down

Ovako bi izgledala Europa da se granice temelje na DNA Empty Re: Ovako bi izgledala Europa da se granice temelje na DNA

Post by Guest Wed 5 Jul - 1:36

Eroo wrote:
Pinochet wrote:
epikur37 wrote:Sad je jasno zašto je slovenija ruski igrač
Prije jer nemaju I2, koju genetiku ima i Ero i vjerojatno i ja, to je haplogrupa use-nase čardak bosansko-vlaških domoljuba koji gledaju prodati naciju za večeru i to još zovu domoljublje
I1b*, kume...Ostali su naši potomci, ma koliko neki o tome gromoglasno šutili. :D
Najbliži su nam potomci u Norveškoj, Danskoj , Švedskoj i sjevernom dijelu Njemačke.
Karakter je tu, samo su eventualno boja očiju i kose različiti, a to se itako može naslijediti
i po mami.

PS: Ne miješaj mene međ' svoje, jer, sudeći po tebi, možete biti šta god.J2, na primjer. :]   :D
najbliži su vam potomci bosanci, hercegovci, srbi, vlaji, crno gorci , muslimani u BIH itd
kakva crna skandinavija, gdje je 0 korupcija i ljudi stavljaju 0 osobnih interesa ispred interesa nacije (što je ponekad i loše) vaš mentalitet je 100% suprotan njihovom
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ovako bi izgledala Europa da se granice temelje na DNA Empty Re: Ovako bi izgledala Europa da se granice temelje na DNA

Post by Eroo Wed 5 Jul - 2:40

Pinochet wrote:
Eroo wrote:
Pinochet wrote:
epikur37 wrote:Sad je jasno zašto je slovenija ruski igrač
Prije jer nemaju I2, koju genetiku ima i Ero i vjerojatno i ja, to je haplogrupa use-nase čardak bosansko-vlaških domoljuba koji gledaju prodati naciju za večeru i to još zovu domoljublje
I1b*, kume...Ostali su naši potomci, ma koliko neki o tome gromoglasno šutili. :D
Najbliži su nam potomci u Norveškoj, Danskoj , Švedskoj i sjevernom dijelu Njemačke.
Karakter je tu, samo su eventualno boja očiju i kose različiti, a to se itako može naslijediti
i po mami.

PS: Ne miješaj mene međ' svoje, jer, sudeći po tebi, možete biti šta god.J2, na primjer. :]   :D
najbliži su vam potomci bosanci, hercegovci, srbi, vlaji, crno gorci , muslimani u BIH itd
kakva crna skandinavija, gdje je 0 korupcija i ljudi stavljaju 0 osobnih interesa ispred interesa nacije (što je ponekad i loše) vaš mentalitet je 100% suprotan njihovom

Opet ti ništa ne razumiješ. Zna se što je I1b* i što to konkretno znači. I1b* i u SLO ima  blizu 30%.
Najprije da objasnim što to znači: 33,333% I1b* znači da je svaki treći posjednik pripadnik toga haplotipa.
U HR je taj procenat nešto iznad 50%-znači svaki drugi, a u južnoj Dalmaciji, otocima i Hercegovini 75%,
što opet znači da je svaki četvrti uljez. :^0
Moglo bi se reći da su si pripadnici I1b* braća, a da su nam Danci, Šveđani, Norvežani i sjeverni Njemci rođaci. ;)
Eroo
Eroo

Posts : 74409
2016-07-22


Back to top Go down

Ovako bi izgledala Europa da se granice temelje na DNA Empty Re: Ovako bi izgledala Europa da se granice temelje na DNA

Post by epikur37 Wed 5 Jul - 6:05

Pinochet wrote:
Eroo wrote:
Pinochet wrote:
epikur37 wrote:Sad je jasno zašto je slovenija ruski igrač
Prije jer nemaju I2, koju genetiku ima i Ero i vjerojatno i ja, to je haplogrupa use-nase čardak bosansko-vlaških domoljuba koji gledaju prodati naciju za večeru i to još zovu domoljublje
I1b*, kume...Ostali su naši potomci, ma koliko neki o tome gromoglasno šutili. :D
Najbliži su nam potomci u Norveškoj, Danskoj , Švedskoj i sjevernom dijelu Njemačke.
Karakter je tu, samo su eventualno boja očiju i kose različiti, a to se itako može naslijediti
i po mami.

PS: Ne miješaj mene međ' svoje, jer, sudeći po tebi, možete biti šta god.J2, na primjer. :]   :D
najbliži su vam potomci bosanci, hercegovci, srbi, vlaji, crno gorci , muslimani u BIH itd
kakva crna skandinavija, gdje je 0 korupcija i ljudi stavljaju 0 osobnih interesa ispred interesa nacije (što je ponekad i loše) vaš mentalitet je 100% suprotan njihovom


Pusti eru da romantizira o porijeklu ;)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Ovako bi izgledala Europa da se granice temelje na DNA Empty Re: Ovako bi izgledala Europa da se granice temelje na DNA

Post by veber Wed 5 Jul - 6:28

ercegovina  do sjevernog pola.
đes ba
evo me ba
samo ero nije do minkena ošo i to mu selu nikako ne mogu oprostit.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Ovako bi izgledala Europa da se granice temelje na DNA Empty Re: Ovako bi izgledala Europa da se granice temelje na DNA

Post by vuksadinare Wed 5 Jul - 7:06

Pinochet wrote:
Eroo wrote:
Pinochet wrote:
epikur37 wrote:Sad je jasno zašto je slovenija ruski igrač
Prije jer nemaju I2, koju genetiku ima i Ero i vjerojatno i ja, to je haplogrupa use-nase čardak bosansko-vlaških domoljuba koji gledaju prodati naciju za večeru i to još zovu domoljublje
I1b*, kume...Ostali su naši potomci, ma koliko neki o tome gromoglasno šutili. :D
Najbliži su nam potomci u Norveškoj, Danskoj , Švedskoj i sjevernom dijelu Njemačke.
Karakter je tu, samo su eventualno boja očiju i kose različiti, a to se itako može naslijediti
i po mami.

PS: Ne miješaj mene međ' svoje, jer, sudeći po tebi, možete biti šta god.J2, na primjer. :]   :D
najbliži su vam potomci bosanci, hercegovci, srbi, vlaji, crno gorci , muslimani u BIH itd
kakva crna skandinavija, gdje je 0 korupcija i ljudi stavljaju 0 osobnih interesa ispred interesa nacije (što je ponekad i loše) vaš mentalitet je 100% suprotan njihovom
procitaj mletackog putopisca fortisa iz 18 stoljeca koji ej putovao po bosni i hercegovini i dalamciji..toplo ti ej preporucam..samo jedan izvadak..'vlasi su dobrocudni ljudi nisam upoznao ni jednog koji mi nije izasao u susret koji em domacinski nije primio.To su pomalo ogrubjeli ljudi jer takvo ej podrucje a djelom i mi nosimo krivicu sto smo ih takvim ucinili.Braneci svoje od nas oni su istovremeno naucili od nas da ponekad u pregovaranju nije sve cast i posteno da se stigne do cilja'
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99026
2015-09-08


Back to top Go down

Ovako bi izgledala Europa da se granice temelje na DNA Empty Re: Ovako bi izgledala Europa da se granice temelje na DNA

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum