ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Filmski dnevnik forumaša

Page 12 of 50 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 31 ... 50  Next

Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 12 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Fri 29 Dec - 21:06

slidingdoorsoperator wrote:
mativka wrote:
slidingdoorsoperator wrote:Platon je bio u pravu.
U kojem smislu?

U puno toga, ali ovdje sam ciljao na njegov odnos prema umjetnosti i posebno umjetnicima.
Naime, premda je i sam bio estet i smatrao je ideju lijepog jednom od najviših ideja, Platon nije podnosio umjetnost kakva je bila u njegovo vrijeme (danas je evidentno još puno više nabijena negativnošću, posebno na zapadu), a posebno ne umjetnike.
Platon je svije ideja smatrao onim pravim svijetom i nekom vrstom temeljne stvarnosti (što nije pogrešno niti sa točke gledišta moderne fizike koja u fizikalnoj intepretaciji Principa holografije vidi mogućnost da je svijet informacija na koji se svodi sav materijalni svijet zapravo ona temeljna stvarnost, a pojmovi ideje i informacije su vrlo bliski, jer se uostalom ideje zapravo i sastoje od informacija), a vidljivi svijet zapravo samo oponaša svijet ideja i predstavlja njegovu sjenu.
Umjetnost s druge strane oponaša vidljivi svijet pa tako predstavlja sjenu sjene, nešto je je zadnje u smislu vrijednosti bića.
Još gore mišljenje je imao o umjetnicima, očito iz razloga jer je visoko cjenio etiku i vrline poput mudrosti, hrabrosti i umjerenosti, a posebno pravednosti.
Zato osuđuje Homerovo pisanje koji bogove prikazuje krajnje antropomorfno sa svim ljudskima manama što po Platonu razara društveni moral, posebno kada je u pitanju odgoj mladih.
To mu je zapravo teško palo, pa je sebe usporedio sa zaljubljenim čovjekom koji je spoznao bezvrijednost objekta njegove ljubavi.
Da!
Htjedoh danas napisati Metki da nije bit u ružičastim naočalama, ali nisam jer nisam znala kako bih misao pojasnila. Al, evo tu je :)

Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 12 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Fri 29 Dec - 22:09

Rare exports: A Christmas Tale
Jedan od najdosadnijih filmova ikada. Jako me razočarao
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 12 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Fri 29 Dec - 23:53

Pogleda cilog Mindhuntera, Punishera i Manhunt: Unabombera...
Sve tri su vrhunske serije i preporučujen ih svima...
Fala Netflixu!
;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 12 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Sat 30 Dec - 8:54

mativka wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
mativka wrote:
slidingdoorsoperator wrote:Platon je bio u pravu.
U kojem smislu?

U puno toga, ali ovdje sam ciljao na njegov odnos prema umjetnosti i posebno umjetnicima.
Naime, premda je i sam bio estet i smatrao je ideju lijepog jednom od najviših ideja, Platon nije podnosio umjetnost kakva je bila u njegovo vrijeme (danas je evidentno još puno više nabijena negativnošću, posebno na zapadu), a posebno ne umjetnike.
Platon je svije ideja smatrao onim pravim svijetom i nekom vrstom temeljne stvarnosti (što nije pogrešno niti sa točke gledišta moderne fizike koja u fizikalnoj intepretaciji Principa holografije vidi mogućnost da je svijet informacija na koji se svodi sav materijalni svijet zapravo ona temeljna stvarnost, a pojmovi ideje i informacije su vrlo bliski, jer se uostalom ideje zapravo i sastoje od informacija), a vidljivi svijet zapravo samo oponaša svijet ideja i predstavlja njegovu sjenu.
Umjetnost s druge strane oponaša vidljivi svijet pa tako predstavlja sjenu sjene, nešto je je zadnje u smislu vrijednosti bića.
Još gore mišljenje je imao o umjetnicima, očito iz razloga jer je visoko cjenio etiku i vrline poput mudrosti, hrabrosti i umjerenosti, a posebno pravednosti.
Zato osuđuje Homerovo pisanje koji bogove prikazuje krajnje antropomorfno sa svim ljudskima manama što po Platonu razara društveni moral, posebno kada je u pitanju odgoj mladih.

To mu je zapravo teško palo, pa je sebe usporedio sa zaljubljenim čovjekom koji je spoznao bezvrijednost objekta njegove ljubavi.
Da!
Htjedoh danas napisati Metki da nije bit u ružičastim naočalama, ali nisam jer nisam znala kako bih misao pojasnila. Al, evo tu je :)

ako si pod opomenom mislila na ovo boldano onda se slažem s tobom. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 12 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Sun 7 Jan - 13:24

Wind River

Meni je bio odlican!

Surovost prirode i sirovost ljudi u jednom paketu,napet,tuzan
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 12 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Sun 7 Jan - 16:01

The Miniaturist

Dobra

Nadam se jos
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 12 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Sun 7 Jan - 16:26

Ithildin wrote:Uuu, je li netko poceo pratiti novu 10-epizodnu seriju Dark? :-)

Odlična serija, u dva dana sam je odgledao. Nadam se da će biti druga sezona ubrzo. Ako će je biti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 12 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Sun 14 Jan - 0:13

Treće sezone  Better call Saul i Leftovers ispunile očekivanja. The Mist koja je rađena po istoj Kingovoj noveli ko i film je sranje, bolje ne gubiti vrijeme.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 12 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Sun 14 Jan - 12:56

u fazi sam kad mi svaka fikcija ide na nerve.. gledam Smrtonosni ulov, Autocesta za pakao, Zalagaonica.. Ludi za autima... i stalno mi se vrte emisije o preuređivanju stana.. pa pogledam koliko stignem dok kuham...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 12 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Mon 15 Jan - 17:05

Tommy R wrote:
Ithildin wrote:Uuu, je li netko poceo pratiti novu 10-epizodnu seriju Dark? :-)

Odlična serija, u dva dana sam je odgledao. Nadam se da će biti druga sezona ubrzo. Ako će je biti.


Hoće, hoće, bit će.. :)

I ja sam je konačno dovršila. Ne volim čitavu sezonu dovršavati u jednom danu, posebno one kod kojih su bitni detalji.

**** Spoileri****

Što smo doznali? Da Noah ostaje enigmatičan lik. :) Nismo baš sigurni kakvim se motivima povodi. Za razliku od ostalih temponauta, putuje nedovoljno usavršenim vremenskim strojem (nalik na električnu stolicu) koja ubija one koji su na njoj, ali posljedično stvara dovoljno veliki portal kroz koji on i njegov asistent Helge sigurno prolaze... Još je jedna očita razlika između njega i Claudije, te Jonasa. Uopće ne stari. Identično izgleda u sva tri vremenska razdoblja. Odakle dolazi? Kraj desete epizode daje nam naslutiti da se svaka od navedenih godina ove sezone pojavljuje u novoj vremenskoj petlji (Trinity Knot) pa bismo mogli pretpostaviti da je Noah (za kojeg sam nekako sigurna da se drugačije zove u vlastitoj, izvornoj vremenskoj liniji) došao iz daleke budućnosti... ili daleke prošlosti. Vidimo ga i kako regrutira Bartosza. Zašto baš njega? Možda mu je B. nešto u rodu. Možda budući otac, kao što sam negdje drugdje već navela. Doznali smo i da je najvjerojatnije Urlichov djed (Agnes spominje supruga svećenika koji nije bio odviše dobar, zatim uočavamo Tronteove rane na tijelu koje upućuju na zlostavljanje), čime postaje Mikkelov pradjed i Jonasov prapradjed. Što on to čini? Želi li svijet prekrajati po uzoru na neku vlastitu inačicu Noine arke u kojoj se nalaze samo određene osobe, odnosno, određena krvna linija koja vlada svijetom? 

I da, tko je Alexander aka Boris, oženjen za Reginu Tiedemann, otac Bartosza? Dolazi li i on iz drugog vremenskog razdoblja?
Zašto Noah poklanja Charlotti Doppler njen sat? Je li moguće da je djed kojeg Charlotte spominje Urlichu u petoj epizodi, a koji joj je pojasnio lunarno-solarni ciklus od 33 godine, zapravo, H. G. Tannhaus, urar i autor knjige o putovanju kroz vrijeme? Gdje su Charlottini roditelji?


****kraj spoilera****
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 12 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Mon 15 Jan - 17:15

Planiram pogledati novu sezonu Black Mirrora, a umjesto predviđenog filma Mother, odgledala sam Blade Runnera 2049.

Nije loš, brzo mi je proteklo tih gotovo tri sata. Ryan Gosling drži čitavu radnju i to čini dosta dobro. BR 2049. nema mi vibru nastavka, više posvete originalnom filmu. Soundtrack je gotovo nezamjetan. Ostali su mi likovi nekako jednodimenzionalni, posebno Wallace. Njegova ljubimica Love došla je i prošla i nestala iz sjećanja. Film se čini nekako nedovršen, kao da se pripremaju novi nastavci koje sigurno neću gledati.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 12 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Mon 15 Jan - 17:25

Ithildin wrote:
Tommy R wrote:
Ithildin wrote:Uuu, je li netko poceo pratiti novu 10-epizodnu seriju Dark? :-)

Odlična serija, u dva dana sam je odgledao. Nadam se da će biti druga sezona ubrzo. Ako će je biti.


Hoće, hoće, bit će.. :)

I ja sam je konačno dovršila. Ne volim čitavu sezonu dovršavati u jednom danu, posebno one kod kojih su bitni detalji.

**** Spoileri****

Što smo doznali? Da Noah ostaje enigmatičan lik. :) Nismo baš sigurni kakvim se motivima povodi. Za razliku od ostalih temponauta, putuje nedovoljno usavršenim vremenskim strojem (nalik na električnu stolicu) koja ubija one koji su na njoj, ali posljedično stvara dovoljno veliki portal kroz koji on i njegov asistent Helge sigurno prolaze... Još je jedna očita razlika između njega i Claudije, te Jonasa. Uopće ne stari. Identično izgleda u sva tri vremenska razdoblja. Odakle dolazi? Kraj desete epizode daje nam naslutiti da se svaka od navedenih godina ove sezone pojavljuje u novoj vremenskoj petlji (Trinity Knot) pa bismo mogli pretpostaviti da je Noah (za kojeg sam nekako sigurna da se drugačije zove u vlastitoj, izvornoj vremenskoj liniji) došao iz daleke budućnosti... ili daleke prošlosti. Vidimo ga i kako regrutira Bartosza. Zašto baš njega? Možda mu je B. nešto u rodu. Možda budući otac, kao što sam negdje drugdje već navela. Doznali smo i da je najvjerojatnije Urlichov djed (Agnes spominje supruga svećenika koji nije bio odviše dobar, zatim uočavamo Tronteove rane na tijelu koje upućuju na zlostavljanje), čime postaje Mikkelov pradjed i Jonasov prapradjed. Što on to čini? Želi li svijet prekrajati po uzoru na neku vlastitu inačicu Noine arke u kojoj se nalaze samo određene osobe, odnosno, određena krvna linija koja vlada svijetom? 

I da, tko je Alexander aka Boris, oženjen za Reginu Tiedemann, otac Bartosza? Dolazi li i on iz drugog vremenskog razdoblja?
Zašto Noah poklanja Charlotti Doppler njen sat? Je li moguće da je djed kojeg Charlotte spominje Urlichu u petoj epizodi, a koji joj je pojasnio lunarno-solarni ciklus od 33 godine, zapravo, H. G. Tannhaus, urar i autor knjige o putovanju kroz vrijeme? Gdje su Charlottini roditelji?


****kraj spoilera****
Možda je Noah = Bartosz, meni je to prvo palo na pamet, a Bartoszev otac je definitivno putnik kroz vrijeme, vjerojatno iz budućnosti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 12 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Mon 15 Jan - 19:37

Tommy R wrote:
Možda je Noah = Bartosz, meni je to prvo palo na pamet, a Bartoszev otac je definitivno putnik kroz vrijeme, vjerojatno iz budućnosti.
Da, razumijem zasto bi se to dalo zakljuciti. Otkrio mu je postojanje vremenske petlje, njegovu baku naziva master mindom koji povlaci sve konce i, konacno, predaje mu svoju "Bibliju" sa svim onim podacima, datumima i tko zna cime jos. Ali Bartosz ima tamne oci i tamno smedju kosu. Noah svijetle oci i ono malo kose cini mi se da ide ka svijetlo smedjoj.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 12 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Mon 15 Jan - 19:39

Da, Alex bi doista mogao biti iz buducnosti. Mozda ga je starija Claudija uputila gdje da se pojavi i sto da cini. :-)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 12 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by T. Mon 15 Jan - 19:41

Pogleda 'dunkirk'...
Neloš prikaz zračnih borbi...

_________________
Filmski dnevnik forumaša - Page 12 Unname11
T.
T.

Posts : 17113
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 12 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Tue 16 Jan - 0:23

Totenkopf wrote:Pogleda 'dunkirk'...
Neloš prikaz zračnih borbi...
Nolan je majstor...

A ovaj ‘Dark’ neću gledat...
Cita malo ove spoilere i ne svidja mi se radnja serije...
;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 12 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Tue 16 Jan - 1:32

Odlicno! Bas se radujem tvojoj konacnoj odluci i nasem nenadanom doprinosu tome! :-D

Inace bi, poput kakvog smetenog djevojcurka, jos tri stranice ispisao o tome hoces li se ili neces podati dragome..Napeto za citatelje poput pracenja saha na tv-u.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 12 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by kic Tue 16 Jan - 1:37


ode s nogometa, i opet prima šamare! :^^
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 12 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Tue 16 Jan - 8:08

Hahahahahahaha...
Ostarija san, duže od planiranog mi je tribalo da potaknem reakciju...
:^O
No hard feelings, sve vas volin!
<3
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 12 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Tue 16 Jan - 9:02

Ithildin wrote:
Tommy R wrote:
Možda je Noah = Bartosz, meni je to prvo palo na pamet, a Bartoszev otac je definitivno putnik kroz vrijeme, vjerojatno iz budućnosti.
Da, razumijem zasto bi se to dalo zakljuciti. Otkrio mu je postojanje vremenske petlje, njegovu baku naziva master mindom koji povlaci sve konce i, konacno, predaje mu svoju "Bibliju" sa svim onim podacima, datumima i tko zna cime jos. Ali Bartosz ima tamne oci i tamno smedju kosu. Noah svijetle oci i ono malo kose cini mi se da ide ka svijetlo smedjoj.
Hahaha...što je žensko oko. Uopće nisam obraćao pažnju na te detalje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 12 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Guest Tue 16 Jan - 9:06

Totenkopf wrote:Pogleda 'dunkirk'...
Neloš prikaz zračnih borbi...

Ja sam ga gledao u kinu u 3D. Fenomenalan doživljaj. Nolan mi je još uvijek na 100%, svaki njegov film me oduševi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Filmski dnevnik forumaša - Page 12 Empty Re: Filmski dnevnik forumaša

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 12 of 50 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 31 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum