ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Marić otkrio 3 stupa kroz koje će smanjivati javni dug

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Marić otkrio 3 stupa kroz koje će smanjivati javni dug Empty Marić otkrio 3 stupa kroz koje će smanjivati javni dug

Post by Guest 17/6/2017, 15:08

Marić otkrio 3 stupa kroz koje će smanjivati javni dug


ECOFIN je na sastanku u Luxembourgu potvrdio izlazak Hrvatske i Portugala iz postupka prekomjernog deficita

Hrvatski ministar financija Zdravko Marić izjavio je u Luxembourgu, nakon što je Vijeće EU-a potvrdilo izlazak Hrvatske iz Postupka prekomjernog deficita (EDP), da Hrvatska namjerava nastaviti s trendom smanjivanja javnog duga kroz niz mjera.

"U svom izlaganju na sastanku Vijeća ministara istaknuo sam da hrvatska Vlada u svakom slučaju namjerava nastaviti s ovim trendom smanjivanja javnog duga kroz tri osnovna stupa - nizom mjera od kojih se neke i strukturne prirode kako bi se potaknuo još veći gospodarski rast, poglavito potencijalni rast u srednjem roku, kroz nastavak fiskalne konsolidacije, to jest niske razine deficita i snažne razine primarnog suficita jer je naša ideja smanjivati udio kamata u našim rashodima, te kroz jaču aktivaciju državne imovine kao jednim od tri integralna stupa naše strategije upravljanja javnim dugom", rekao je ministar Marić koji je bio na sastanku Vijeća za financije i gospodarstvo (ECOFIN).

ECOFIN je na sastanku u Luxembourgu potvrdio izlazak Hrvatske i Portugala iz postupka prekomjernog deficita (EDP) nakon što su obje zemlje svele proračunski manjak u dopuštene okvire. "Vijeće je zatvorilo postupak prekomjernog deficita za Hrvatsku i Portugal, potvrđujući da je njihov manjak pao ispod tri posto BDP-a", kaže se u priopćenju Vijeća.

Marić je istaknuo kako je to "apsolutna važna i lijepa vijest za Hrvatsku", koja dolazi kao rezultat napora Vlade i hrvatskog gospodarstva. "Glavni razlozi su zaista izvrsni rezultati na području fiskalne politike, prije svega povijesno nizak proračunski deficit, koji je bio znatno niži od preporuke Komisije te činjenice da smo uspjeli smanjiti udio javnog duga u BDP-u za 2,6 postotnih bodova", rekao je hrvatski ministar. Hrvatska je Vlada, ističe Marić, identificirala da "ključ uspjeha u konsolidiranju javnih financija leži u rashodnoj strani proračuna", da "tamo treba držati kontrolu". Na upit je li u smanjenju deficita ikakvu ulogu imala činjenica da je Hrvatska dobrim dijelom prošle godine imala tehničku vladu, Marić je rekao da je kod donošenja proračuna vlada bila u potpunosti operativna. "Tehnička vlada sigurno ima svoje reperkusije, znamo iz iskustva da su proračunski troškovi rasli u predizbornom razdoblju. Međutim, mi smo tu postavili čvrst okvir i nismo dopustili nikome da probije proračunske planove i rashode. Ključno je bilo zauzdati potrošnju. Ponavljam, zasluga nije samo na vladi, nego i na cijelom hrvatskom gospodarstvu", rekao je Marić.

Strukturne reforme

Marić je najavio da će Vlada nastaviti i ubrzati provedbu strukturnih reformi nakon što je sada postigla političku stabilnost, koja je nužna za provedbu tih mjera. "Danas Hrvatska raste po stopi od nešto iznad tri posto, ali u nekom srednjem roku mi moramo napraviti napor kako bi te stope bile održive pa i više jer rast negdje na toj razini počinje generirati zaposlenost, a to je ono što Hrvatskoj najviše treba. Možemo govoriti o mirovinskom, zdravstvenom, socijalnom sustavu, o demografiji, ali u svemu tome ne možemo polučiti dugoročne rezultate bez adekvatne razine gospodarskog rasta i zapošljavanja", rekao je Marić.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/zdravko-maric-deficit-javni-dug-hrvatska-proracun-1177028 - www.vecernji.hr
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Marić otkrio 3 stupa kroz koje će smanjivati javni dug Empty Re: Marić otkrio 3 stupa kroz koje će smanjivati javni dug

Post by Guest 17/6/2017, 15:09

Nek zaustave više tu potrošnju, nemamo para.

Osnova kapitalizma je štednja, a u socijalizmu se troši.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Marić otkrio 3 stupa kroz koje će smanjivati javni dug Empty Re: Marić otkrio 3 stupa kroz koje će smanjivati javni dug

Post by Guest 17/6/2017, 15:10

VEĆI POREZI, VIŠE UHLJEBLJIVANJA. TRPAJ
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Marić otkrio 3 stupa kroz koje će smanjivati javni dug Empty Re: Marić otkrio 3 stupa kroz koje će smanjivati javni dug

Post by debotoijusto 17/6/2017, 15:14

Ključno je bilo zauzdati potrošnju

maric je bolestan ili bezobrazan , nema trece

Marić je najavio da će Vlada nastaviti i ubrzati provedbu strukturnih reformi nakon što je sada postigla političku stabilnost

sretno do jeseni
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30575
2014-04-12


Back to top Go down

Marić otkrio 3 stupa kroz koje će smanjivati javni dug Empty Re: Marić otkrio 3 stupa kroz koje će smanjivati javni dug

Post by Guest 17/6/2017, 15:14

Od sutra počinjem peći sam svoj kruh, tako će pomoći mom lokalnom gospodarstvu. Pekar iz susjedstva će imati manje troškove proizvodnje pa će više zarađivati, jer ću dio troškova platiti iz svog džepa kad budem kupovao brašno i plaćao struju i pravio svoj kruh jeftinije umjesto da ga kupujem skuplje.

Na kruhu se može dosta uštedjeti, oko 1 kunu po komadu. A u godinu dana to je ušteda od 365 kuna.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Marić otkrio 3 stupa kroz koje će smanjivati javni dug Empty Re: Marić otkrio 3 stupa kroz koje će smanjivati javni dug

Post by Guest 17/6/2017, 15:17

debotoijusto wrote:
Ključno je bilo zauzdati potrošnju

maric je bolestan ili bezobrazan , nema trece


mislim da on nije makroekonomsit po struci, to je kao da zubara zaposliš da ti liječi bubrege

neke osnove anatomije zna
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Marić otkrio 3 stupa kroz koje će smanjivati javni dug Empty Re: Marić otkrio 3 stupa kroz koje će smanjivati javni dug

Post by debotoijusto 17/6/2017, 15:19

glas uhljeba wrote:Od sutra počinjem peći sam svoj kruh, tako će pomoći mom lokalnom gospodarstvu. Pekar iz susjedstva će imati manje troškove proizvodnje pa će više zarađivati, jer ću dio troškova platiti iz svog džepa kad budem kupovao brašno i plaćao struju i pravio svoj kruh jeftinije umjesto da ga kupujem skuplje.

Na kruhu se može dosta uštedjeti, oko 1 kunu po komadu. A u godinu dana to je ušteda od 365 kuna.


odavna sam svoj kruh radim ali ne zelim da i ti isto , 5-10% samopekaca dobro sve vise od toga propast za ekonomiju brasna
zelim da radis 12h/dan pa nemas vremena za bilo sto drugo tj. sve usluge kupujes
onda bude dobro
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30575
2014-04-12


Back to top Go down

Marić otkrio 3 stupa kroz koje će smanjivati javni dug Empty Re: Marić otkrio 3 stupa kroz koje će smanjivati javni dug

Post by Guest 17/6/2017, 15:23

Marić otkrio 3 stupa kroz koje će smanjivati javni dug Alan-ford-kb01brojjedan-13-638

Marić otkrio 3 stupa kroz koje će smanjivati javni dug J8m8g9

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Marić otkrio 3 stupa kroz koje će smanjivati javni dug Empty Re: Marić otkrio 3 stupa kroz koje će smanjivati javni dug

Post by Guest 17/6/2017, 15:24

debotoijusto wrote:
zelim da radis 12h/dan pa nemas vremena za bilo sto drugo tj. sve usluge kupujes
onda bude dobro

Hrvatska po potrošnji po stanovniku lani predzadnja u EU


https://www.vecernji.hr/biznis/bdp-eurostat-hrvatska-eu-bugarska-1176485

http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/Glossary:Actual_individual_consumption_(AIC)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Marić otkrio 3 stupa kroz koje će smanjivati javni dug Empty Re: Marić otkrio 3 stupa kroz koje će smanjivati javni dug

Post by Guest 17/6/2017, 15:26

u Hrvatskoj nema posla jer se previše troši
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Marić otkrio 3 stupa kroz koje će smanjivati javni dug Empty Re: Marić otkrio 3 stupa kroz koje će smanjivati javni dug

Post by veber 17/6/2017, 15:29

debotoijusto wrote:

odavna sam svoj kruh radim ali ne zelim da i ti isto , 5-10% samopekaca dobro sve vise od toga propast za ekonomiju brasna
zelim da radis 12h/dan pa nemas vremena za bilo sto drugo tj. sve usluge kupujes
onda bude dobro
meni se ne da kuhat pa preko tjedna jedem vani

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Marić otkrio 3 stupa kroz koje će smanjivati javni dug Empty Re: Marić otkrio 3 stupa kroz koje će smanjivati javni dug

Post by Guest 17/6/2017, 15:30

glas uhljeba wrote:u Hrvatskoj nema posla jer se previše troši

gdje si pokupio tu mudrost? citirao si Negovu Visost Broj Jedan? pa onda napiši da si to iz Alan Forda pročitao.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Marić otkrio 3 stupa kroz koje će smanjivati javni dug Empty Re: Marić otkrio 3 stupa kroz koje će smanjivati javni dug

Post by Guest 17/6/2017, 15:31

MINISTRICA znanosti i obrazovanja Blaženka Divjak donijela je svoju prvu značajnu odluku - zabranu zapošljavanja na sveučilištima

Srednja.hr je u posjedu maila koje je Ministarstvo poslalo upravi Sveučilišta, a ono zatim svim sastavnicama, u kojem stoji kako se zabranjuju daljnja zapošljavanja i napredovanja znanstvenika.

:rain
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Marić otkrio 3 stupa kroz koje će smanjivati javni dug Empty Re: Marić otkrio 3 stupa kroz koje će smanjivati javni dug

Post by Guest 17/6/2017, 15:33

Gnječ wrote:
glas uhljeba wrote:u Hrvatskoj nema posla jer se previše troši

gdje si pokupio tu mudrost? citirao si Negovu Visost Broj Jedan? pa onda napiši da si to iz Alan Forda pročitao.

to sam čuo od predsjednika Obame, samo sam zamijenio riječ Amerika s Hrvatska :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Marić otkrio 3 stupa kroz koje će smanjivati javni dug Empty Re: Marić otkrio 3 stupa kroz koje će smanjivati javni dug

Post by debotoijusto 17/6/2017, 15:34

veber wrote:
debotoijusto wrote:

odavna sam svoj kruh radim ali ne zelim da i ti isto , 5-10% samopekaca dobro sve vise od toga propast za ekonomiju brasna
zelim da radis 12h/dan pa nemas vremena za bilo sto drugo tj. sve usluge kupujes
onda bude dobro
meni se ne da kuhat pa preko tjedna jedem vani

to isto dobro za HR  , nije ti lose i imati cistacicu/poslugu za kuci , po mogucnosti legalno
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30575
2014-04-12


Back to top Go down

Marić otkrio 3 stupa kroz koje će smanjivati javni dug Empty Re: Marić otkrio 3 stupa kroz koje će smanjivati javni dug

Post by Kermit 17/6/2017, 15:36

debotoijusto wrote:
Ključno je bilo zauzdati potrošnju

maric je bolestan ili bezobrazan , nema trece

Marić je najavio da će Vlada nastaviti i ubrzati provedbu strukturnih reformi nakon što je sada postigla političku stabilnost

sretno do jeseni
Političku stabilnost hehehe jazavac saucha i 1/6 HNS-a za nas je i srbija stabilna demokracija
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Marić otkrio 3 stupa kroz koje će smanjivati javni dug Empty Re: Marić otkrio 3 stupa kroz koje će smanjivati javni dug

Post by Guest 17/6/2017, 15:37





čemu fikcija Alan Forda kad takve stavove imaš po svim medijima
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Marić otkrio 3 stupa kroz koje će smanjivati javni dug Empty Re: Marić otkrio 3 stupa kroz koje će smanjivati javni dug

Post by Guest 17/6/2017, 15:40

DVIJE SLUŽBENICE UHIĆENE ZBOG PROSTITUCIJE, SLOMILE SE NA SUDU ZBOG TEŠKE ŽIVOTNE SITUACIJE: ‘Nismo vidjele drugi izlaz’


‘Ne mogu se zaposliti’

‘U mojim godinama je gotovo nemoguće naći zaposlenje barem na određeno vrijeme, premda imam srednju stručnu spremu sa preko 30 godina radnog staža na administrativnim poslovima. Bez redovitih primanja i u krajnjoj nuždi odlučila sam pokušati namaknuti sredstva na ovaj način, svjesna da sam u prekršaju’, rekla je na sudu, prenosi Zadarski.

Prošle godine doživjela je vrhunac ekonomske krize te je s mobitela na internetskom portalu ‘Mala Vrata’ pod nadimkom ‘Vrckava bucka’ objavila sljedeći oglas

http://net.hr/danas/crna-kronika/dvije-sluzbenice-uhicene-zbog-prostitucije-slomile-se-na-sudu-zbog-teske-zivotne-situacije-nismo-vidjele-drugi-izlaz/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Marić otkrio 3 stupa kroz koje će smanjivati javni dug Empty Re: Marić otkrio 3 stupa kroz koje će smanjivati javni dug

Post by Guest 17/6/2017, 15:41

biskup Košić kaže da je štednja u skladu sa kršćanskim vrijednostima a potrošnja je materijalistički nemoral i usko povezana sa 7 smrtnih grijeha
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Marić otkrio 3 stupa kroz koje će smanjivati javni dug Empty Re: Marić otkrio 3 stupa kroz koje će smanjivati javni dug

Post by veber 17/6/2017, 15:47

debotoijusto wrote:to isto dobro za HR  , nije ti lose i imati cistacicu/poslugu za kuci , po mogucnosti legalno
imam i to.
bivša pere i čisti. :D

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Marić otkrio 3 stupa kroz koje će smanjivati javni dug Empty Re: Marić otkrio 3 stupa kroz koje će smanjivati javni dug

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum