ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Džamija

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Džamija  - Page 2 Empty Re: Džamija

Post by Eva_ 16/6/2017, 10:48

vuksadinare wrote:je'l ti poznato eva sto je bilo tamo prije izgradnje đamije?..savica..savski rukavac...tam su s eljudi kupali negdje do olovice sedamdesetih kad su neki dibiduzi poceli bacati otpad u rukavac iliti jezera..
Ne, nisam tam čini mi se nikad prije bila.
Folka je sagrađena 60-tih ili možda i ranije, za potrebe vojske, ali ne znam kaj je bilo iza. Sa mnom je išla na talijanski jedna cura iz M. Trnine.
I prek Domovinskog mosta ja sam ti prošla tek ovo proljeće. U neke kvartove uopće ne ulazim, nemam potrebe, u to malo vremena kaj sam u ZG.

Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Džamija  - Page 2 Empty Re: Džamija

Post by vuksadinare 16/6/2017, 10:53

...inace kad je đamija izgrađena nije imala dugo vremena uređen okolis..tek nesto malo oko same đamije...i cestu do nje..a sve oko nje je bila sikara..komaraca ko u prici za ljetnog doba...inace imam jos jednu poveznicu sa tom đamijom osim od onog da sam zivio u kvartu u kojem je izgrađena..u bircu odmah blizu đamije upoznao sam lika muslimana koji ej bio iz bos.posavine iz dervente ali je zivio u zagrebu vec nekoliko godina prije nego sto je rat poceo u hr i bih...kako sam htio kao dragovolajc ici ratovat u bh-a...ali nisam imao neku poveznicu..niti sam znao gdje se treba prijaviti..jer je sluzbena vlast u rh-a odbijala slati dragovoljce u bh-a narocito one koji nisu bosanskog podrijetla...tako sam sjedio u tom kaficu i citao novine negdje krajem 3 mjeseca 1992 kad se vec dobrano kuhalo u bh-a a rat je vec bio u posavini..slusam tog lika kako prica sa jos jednim kako trazi dragovoljce da ima veze za slanje(prvo nije rekao koje) dragovoljaca u bosnu prvenstveno na podrucje bos.posavine odakle  je on...ja sam mu pristupio i rekao da sam cuo razgovor i da sam zainteresiran da odem kao dragovolajc pomoc hrvatima i muslimanima u bosni...lik je rekao samo nekoliko rijeci..da se nađemo tog dana u toliko i toliko tu u kaficu...dosao sam na vrijeme a i on..jos je jedan lik bio sa njim..dao nam je broj telefona osobe kojoj se trebamo javiti u slavonskom brodu...drugi dan sam vec bio na putu u slavonski brod i nasao tu osobu koji je bio neki zapovjednik u hos-u u slavonskom brodu..on je nas dvojicu onda otpeljao u prkacinov kafic u bos.brodu..tamo smo nasli jkos jednog lika koji ej bio prkacinov zamjenik..i on nam je dao adrese i nalog da s ejavimo u stozer hvo-a u derventi...jer tada je po dogovoru hos bio pod zapovjednistvom hvo-a bos.posavina..za razliku recimo od hercegovine...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99214
2015-09-08


Back to top Go down

Džamija  - Page 2 Empty Re: Džamija

Post by vuksadinare 16/6/2017, 10:55

Eva_ wrote:
vuksadinare wrote:je'l ti poznato eva sto je bilo tamo prije izgradnje đamije?..savica..savski rukavac...tam su s eljudi kupali negdje do olovice sedamdesetih kad su neki dibiduzi poceli bacati otpad u rukavac iliti jezera..
Ne, nisam tam čini mi se nikad prije bila.
Folka je sagrađena 60-tih ili možda i ranije, za potrebe vojske, ali ne znam kaj je bilo iza. Sa mnom je išla na talijanski jedna cura iz M. Trnine.
I prek Domovinskog mosta ja sam ti prošla tek ovo proljeće. U neke kvartove uopće ne ulazim, nemam potrebe, u to malo vremena kaj sam u ZG.
folka nije izgrađena za potrebe vojske ali ima dva nebodera u kojima je zivjelo dosta obitelji oficira jna...folka je izgrađena kao radnicke naselje kao i sigecica zbog blizine industrijske zone na zitnjaku..naselje savica u trnju je vecinom izgrađena za potrebe vojske..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99214
2015-09-08


Back to top Go down

Džamija  - Page 2 Empty Re: Džamija

Post by vuksadinare 16/6/2017, 10:59

inace kad s efolka kao naselje izgradilo sezdesetih u njoj je na pocetku normalno kao novo naselje zivjelo dosta poznatih faca iz onog doba--glumci boris buzancic i kresimir zidaric,josipa lisac,poznati nogometasi dinama blaskovic i cercek iz one dinamove generacije '67....jedan kratki period zivio je i pok.glimac mladen crnobrnja-gumbek..svega godinu i pol..da bi preselio u sopot...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99214
2015-09-08


Back to top Go down

Džamija  - Page 2 Empty Re: Džamija

Post by Sora 16/6/2017, 15:11

epikur37 wrote:
Sora wrote:Sinoc je održan zajednicki iftar za oko 800 clsnova muslimanske zajednice u Zagrebu. Prigodom 30.te obljetnice dzamije u Zagrebu.
Među gostima nije bilo niti jednog predstavnika KC , KAPTOLA, službenih drzavnih izaslanstava itd.
Jedino Bandić, te iz PC  i  Židovska općina.
E samo usput napomena.
U Domovinskom ratu je sudjelovalo vise od 20 000 muslimana iz Hrvatske.
Poginulo je vise od 1000 a njima je izgrađen lijep memorijalni spomenik kraj dzamije.

I to je sve.
Hvala Hrvatska. :cry

sorra jesi zapostila?

Nisam.
Jos sam u džamiji htjela naručiti rakiju za aperitiv , malo je falilo .. :tss

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Džamija  - Page 2 Empty Re: Džamija

Post by Sora 16/6/2017, 15:17

vuksadinare wrote:
Sora wrote:O u,ozi i doprinosu muslimana u cjelokupnom zivotu hrvatske ne bih puno. Od Pavelica na dalje, bili su u kulturnom, znanstvenom i svemu drugom zivotu jako prisutni. Pa i u običnom sljaketskom, izgradnji kuca itd.
Od 90.tih se mjenja percepcija muslimana  zshvyljujuci ratu u Bosni gdje su Hercegovci mucki zabili noz u leđa svojim suborcima umjesto da su zajednicki obranili Bosnu.
Mene zanima ima li podatak koiliko je Hercegovaca poginulo u obrani hrvatske ?
I jos me zanima na temelju cega traze mirovine a uvalili su bas oni hrvatsku u rat s MUSLIMSNIMA u Bosni i da ..naravno ..bili Glsvni egzekutori ratnog profiterstva tu u RH
herecegovaca je puno poginulo u domovinskom ratu..pa bar 30% svih zrtava u vukovara su porijeklom herecegovci...npr u prvoj gardijskoj brigadi na samim pocecima domovinskog rata bilo je bar 25% ljudi porijeklom hercegovaca.....tako ne mozes gledati....ja nikad nisam radio razliku među zrtvama domovinskog rata..meni su ovi muslimani koji su poginuli u domovinskom ratu u postrojbama hrvatskih snaga u istoj ravni sa hercegovcima,dalamtincima,zagrepcanima,salvoncima,zagorcima

Ne radim ja razliku između zrtava NEGO POLITIKE .
SVI SUTE O TOME STO SU HERCEGOVCI NAPRAVULI I HRVATIMA I MUSLIMSNIMA.
jer se HRVATIMA UTIVILO U GLSVU DA SU HERE NAJVECI I A1 HRVATINE .
A OBICNI POSEVAC ILI ZSGOREC JE OBICNI I SUMNJIV JOS HRVAT, MALO SNRDI NA KOMUNIZAM.
A HERE SU USTASE NARAVSKI.
TO JE CIJELA PRICA O TIZNOJ SUDBINI JEDNOG MALOG NARODA
Koji ne kuzi jer ga popovi i politicari prave glupim :kidd:

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Džamija  - Page 2 Empty Re: Džamija

Post by veber 16/6/2017, 15:17

treba ju srušit

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Džamija  - Page 2 Empty Re: Džamija

Post by Sora 16/6/2017, 15:27

Jednog dana Hrvata nece vise biti.
Hercegovci ce ih asimilirati kao sto su to ucinili u Hercegovini kad sub
Vlasi dosli .
Hrvati ce zaboraviti tko su uopce.
Svoju povijest i kulturu. Jezik, odobito ksjkavski ugasiti.
Nece imati svijest o sebi kao slobodnom narodu u 20. Stoljeću , u jJUGI.
GOVORIT CE NJIZI I NOUNARI I SL.
ici u crkvu i klečati pred silom.
To ce biti posve drugi narod

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Džamija  - Page 2 Empty Re: Džamija

Post by vuksadinare 16/6/2017, 15:40

Sora wrote:
vuksadinare wrote:
Sora wrote:O u,ozi i doprinosu muslimana u cjelokupnom zivotu hrvatske ne bih puno. Od Pavelica na dalje, bili su u kulturnom, znanstvenom i svemu drugom zivotu jako prisutni. Pa i u običnom sljaketskom, izgradnji kuca itd.
Od 90.tih se mjenja percepcija muslimana  zshvyljujuci ratu u Bosni gdje su Hercegovci mucki zabili noz u leđa svojim suborcima umjesto da su zajednicki obranili Bosnu.
Mene zanima ima li podatak koiliko je Hercegovaca poginulo u obrani hrvatske ?
I jos me zanima na temelju cega traze mirovine a uvalili su bas oni hrvatsku u rat s MUSLIMSNIMA u Bosni i da ..naravno ..bili Glsvni egzekutori ratnog profiterstva tu u RH
herecegovaca je puno poginulo u domovinskom ratu..pa bar 30% svih zrtava u vukovara su porijeklom herecegovci...npr u prvoj gardijskoj brigadi na samim pocecima domovinskog rata bilo je bar 25% ljudi porijeklom hercegovaca.....tako ne mozes gledati....ja nikad nisam radio razliku među zrtvama domovinskog rata..meni su ovi muslimani koji su poginuli u domovinskom ratu u postrojbama hrvatskih snaga u istoj ravni sa hercegovcima,dalamtincima,zagrepcanima,salvoncima,zagorcima

Ne radim ja razliku između zrtava NEGO POLITIKE .
SVI SUTE O TOME STO SU HERCEGOVCI NAPRAVULI I HRVATIMA I MUSLIMSNIMA.
jer se HRVATIMA UTIVILO U GLSVU DA SU HERE NAJVECI I A1 HRVATINE .
A OBICNI POSEVAC ILI ZSGOREC JE OBICNI I SUMNJIV JOS HRVAT, MALO SNRDI NA KOMUNIZAM.
A HERE SU USTASE NARAVSKI.
TO JE CIJELA PRICA O TIZNOJ SUDBINI JEDNOG MALOG NARODA
Koji ne kuzi jer ga popovi i politicari prave glupim :kidd:
...pa kad realno gledas hercegovci i jesu sto se tice hrvatstva bili konstatni..radilo se o bilo kojoj drzavi i dosta stradavali...nije to niso nepoznato...nesto slicno kao albanci...drugi su se mahom u nekim periodima pasivizirali i prepustali da ih tijek sudbine nosi
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99214
2015-09-08


Back to top Go down

Džamija  - Page 2 Empty Re: Džamija

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum