ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)  Empty Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)

Post by Eroo Wed 14 Jun - 12:42

TRAŽI VETO Mađarska ekstremna desničarka protiv Srbije u Briselu
Blic | 14. 06. 2017 - 10:27h

Poslanica mađarske krajnje desničarske stranke Kristina Morvai ponovo je u Evropskom parlamentu pozvala da se uloži veto na pristupanje Srbije u Evropsku uniju sve dok se "za 300.000 Mađara u Vojvodini ne omogući samoopredeljenje".
Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)  2eBktkqTURBXy8zMTk1NGQxOGMyZGQ4ZDQ2OGM5MzllZjQzZWJhOWQ3OC5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA
Foto: Patrick Seeger / EPA; Kristina Morvai
Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)  Share_v1_pintrest_gray_icoUskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)  Share_v1_facebook_gray_ico
Mađarska desničarka je to izjavila tokom sinoćnje rasprave u Evropskom parlamentu o Rezoluciji o Srbiji, o kojoj će se glasati danas. Ona se pojavila sa plakatima na kojima je pisalo: "Veto za Srbiju!" i "Samoopredeljenje za 300.000 Mađara".
Morvai je svoj zahtev objasnila suštinskom autonomijom po modelu Južnog Tirola ili Baskije.
Pitanje teritorijalne autonomije ona je postavila još 2013. godine, međutim, tada su politički predstavnici vojvođanskih Mađara ukazali da to nije stav mađarske vlade, već samo njene opozicione krajnje desničarske stranke.
Ona je krajem aprila boravila u poseti Novom Bečeju da bi utvrdila kako se sprovodi službena upotreba mađarskog jezika u državnim institucijama.
S druge strane, mađarski poslanik iz redova Fidesa u Evropskom parlamentu Andor Deli izrazio je očekivanje da će Evropska unija ispuniti svoja obećanja i načiniti poteze od kojih će koristi osetiti obični građani Srbije, a pod tim on podrazumeva ne samo otvaranje novih pregovaračkih poglavlja, već nešto "mnogo opipljivije".
Deli je konstatovao da je Srbija na dobrom putu i da je naša zemlja "ključni igrač za stabilnost celokupnog regiona".
On je napomenuo da je, s obzirom na prirodu pregovaračkog procesa, prirodno da "još ima posla", kao na primer na polju vladavine prava, ljudskih i manjinskih prava, položaja manjinskih nacionalnih saveta i proporcionalne zastupljenosti obrazovanja na manjinskim jezicima.
U tom smislu, Srbija je usvojila posvećeni akcioni plan, istakao je Deli, izrazivši očekivanje da će Srbija ispuniti svoje obaveze.
- Ali, takođe očekujem da i EU ispuni svoja obećanja, potezima koje će osetiti obični građani Srbije. Pod tim potezima ne podrazumevam samo otvaranje novih pregovaračkih poglavlja, već nešto mnogo opipljivije što će dokazati iskrenu posvećenost EU proširenju - zaključio je mađarski poslanik EP.
Inače, tokom sinoćnje rasprave o Rezoluciji o Srbiji, govorio je veliki broj poslanika, koji su, sa jedne strane, hvalili Srbiju za ostvarene reforme i doprinos stabilnosti regiona, dok su sa druge, između ostalog, tražili i usklađivanje spoljne politike s EU. Ulrike Lunaček i Tanja Fajon su tražile rešavanje slučaja Savamala, dok su Jaromir Kohliček, Eduar Feran i Žan Lik Šafhauzer isticali otimanje Kosova suprotno međunarodnom pravu.
U debati je učestvovalo i dosta hrvatskih poslanika. Ruža Tomašić je poručila da se stvari menjaju "kozmetički, ali ne i suštinski".
Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)  XnZktkpTURBXy9mNzUyNDI3ODU2MjEzODJiNGUwYTIzNjg3NGM2MWZlYS5qcGeTlQLNAxQAwsOVAs0B1gDCw5UH2TIvcHVsc2Ntcy9NREFfLzFkNzRjYjQxNzA1OTUwNDM2NjI5Y2FiZDYwNmY1MGY2LnBuZwfCAA
Ruža Tomašić
Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)  Share_v1_pintrest_gray_icoUskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)  Share_v1_facebook_gray_ico
Rekla je da je nezadovoljna stavom EK da se otvorena pitanja između Srbije i Hrvatske ne rešavaju kroz pristupne pregovore, kao i da ne vidi nikakvu potrebu za osnivanjem regionalne komisije za utvrđivanje činjenica o ratnim zločinima, "jer se činjenice znaju jako dobro, samo što ih Srbija veoma dobro ignoriše".
Ostali njeni sunarodnici su uglavnom isticali pitanja sudbine nestalih, sukcecije, otvaranja arhiva, razgraničenja...
Eroo
Eroo

Posts : 74504
2016-07-22


Back to top Go down

Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)  Empty Re: Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)

Post by Guest Wed 14 Jun - 12:44

Uskoro i Republika Italia u Istri.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)  Empty Re: Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)

Post by Eroo Wed 14 Jun - 12:44

Hrvari će se zadovoljiti sa 3 zastupnika u srpskom parlamentu.
Eroo
Eroo

Posts : 74504
2016-07-22


Back to top Go down

Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)  Empty Re: Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)

Post by Eroo Wed 14 Jun - 12:46

Gnječ wrote:Uskoro i Republika Italia u Istri.
Foibe su im ustavom zagarantOVane, šta bi jo hteli? :]
Eroo
Eroo

Posts : 74504
2016-07-22


Back to top Go down

Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)  Empty Re: Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)

Post by Stanojko Wed 14 Jun - 12:51

Cepti Ero ki prutic... Vlaze mu gacice... :D

_________________
Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)  Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8333
2014-05-05


Back to top Go down

Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)  Empty Re: Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)

Post by omni Wed 14 Jun - 13:24

Gnječ wrote:Uskoro i Republika Italia u Istri.

Viva Il Duce. Napokon :D
omni
omni

Male
Posts : 7009
2014-04-12

Lokacija: : 9 krug

Back to top Go down

Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)  Empty Re: Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)

Post by Guest Wed 14 Jun - 13:54

omni wrote:
Gnječ wrote:Uskoro i Republika Italia u Istri.

Viva Il Duce. Napokon :D

prijatelju, mi u Istri nismo fašisti i ne tražimo povratak fašizma kao što vi hrvati ustaše sponzorirani od strane Kaptola i ustaške emigracije danas tražite povratak pavelićeve NDH.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)  Empty Re: Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)

Post by Guest Wed 14 Jun - 13:56

Eroo wrote:
Gnječ wrote:Uskoro i Republika Italia u Istri.
Foibe su im ustavom zagarantOVane, šta bi jo hteli? :]

tebe fojba sigurno čeka neboj se. ima li ono registar građevinskih projektanata inženjera i arhitekata u Slo? ima ima. bum te našao.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)  Empty Re: Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)

Post by kic Wed 14 Jun - 13:59


gnjec prestani.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)  Empty Re: Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)

Post by Stanojko Wed 14 Jun - 13:59

Gnječ wrote:
Eroo wrote:
Gnječ wrote:Uskoro i Republika Italia u Istri.
Foibe su im ustavom zagarantOVane, šta bi jo hteli? :]

tebe fojba sigurno čeka neboj se. ima li ono registar građevinskih projektanata inženjera i arhitekata u Slo? ima ima. bum te našao.
Trazi pod "Ahmet" ili "Sukrija"... cheers

_________________
Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)  Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8333
2014-05-05


Back to top Go down

Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)  Empty Re: Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)

Post by vuksadinare Wed 14 Jun - 14:00

kic wrote:
gnjec prestani.
nikad on nece prestati...badava ti upozorenja nikad ne padnu na plodno tlo..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99044
2015-09-08


Back to top Go down

Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)  Empty Re: Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)

Post by Guest Wed 14 Jun - 14:05

kic wrote:
gnjec prestani.

jel sam nešto počeo pa da moram prestati? nisam prekršio ni jedno pravilo foruma ako ti vidiš da jesam izvoli sada ovdje napisati koje pravilo sam prekršio. i prestani me prozivati za stvari koje nisam napravio.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)  Empty Re: Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)

Post by vuksadinare Wed 14 Jun - 14:13

Gnječ wrote:
kic wrote:
gnjec prestani.

jel sam nešto počeo pa da moram prestati? nisam prekršio ni jedno pravilo foruma ako ti vidiš da jesam izvoli sada ovdje napisati koje pravilo sam prekršio. i prestani me prozivati za stvari koje nisam napravio.
ne pravi se blesaviji nego sto jesi...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99044
2015-09-08


Back to top Go down

Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)  Empty Re: Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)

Post by kic Wed 14 Jun - 14:20

Gnječ wrote:
kic wrote:
gnjec prestani.

jel sam nešto počeo pa da moram prestati? nisam prekršio ni jedno pravilo foruma ako ti vidiš da jesam izvoli sada ovdje napisati koje pravilo sam prekršio. i prestani me prozivati za stvari koje nisam napravio.

prijetis eri, napadas mamica a slicno si agresivan.. jos jednom i hladis se duze ovaj put..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)  Empty Re: Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)

Post by Guest Wed 14 Jun - 15:12

kic wrote:
Gnječ wrote:
kic wrote:
gnjec prestani.

jel sam nešto počeo pa da moram prestati? nisam prekršio ni jedno pravilo foruma ako ti vidiš da jesam izvoli sada ovdje napisati koje pravilo sam prekršio. i prestani me prozivati za stvari koje nisam napravio.

prijetis eri, napadas mamica a slicno si agresivan.. jos jednom i hladis se duze ovaj put..

napadam mamića :D lol!

prijetim eri :O čime? jel zabranjeno listat telefonski imenik Slovenije? odakle to sad?

kic ajde reci iskreno da sam vam nepodnošljiv da vam remetim forumsku idilu da previše talasam. to reci javno evo vuksadinare i regoč a i još poneki iz ustaškog brloga to već poduže vrijeme govore.

eto vučina meni ekspicitno prijetio nedavno a ti kurcem nisi mrdnuo. kurcem! ništa, nada, niente.

ne trebaš me banirati ja se jako lako mogu odjaviti i izbrisati si account ako će to vama biti od psihološke i zdravstvene koristi zašto ne. odoh ja a vi i dalje pripovijedajte sami sebi kako je hrvatska lijepa bogata švicarci nam mogu zavidjeti.

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)  Empty Re: Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)

Post by vuksadinare Wed 14 Jun - 15:17

Gnječ wrote:
kic wrote:
Gnječ wrote:
kic wrote:
gnjec prestani.

jel sam nešto počeo pa da moram prestati? nisam prekršio ni jedno pravilo foruma ako ti vidiš da jesam izvoli sada ovdje napisati koje pravilo sam prekršio. i prestani me prozivati za stvari koje nisam napravio.

prijetis eri, napadas mamica a slicno si agresivan.. jos jednom i hladis se duze ovaj put..

napadam mamića :D lol!

prijetim eri :O  čime? jel zabranjeno listat telefonski imenik Slovenije? odakle to sad?

kic ajde reci iskreno da sam vam nepodnošljiv da vam remetim forumsku idilu da previše talasam. to reci javno evo vuksadinare i regoč a i još poneki iz ustaškog brloga to već poduže vrijeme govore.

eto vučina meni ekspicitno prijetio nedavno a ti kurcem nisi mrdnuo. kurcem! ništa, nada, niente.

ne trebaš me banirati ja se jako lako mogu odjaviti i izbrisati si account ako će to vama biti od psihološke i zdravstvene koristi zašto ne. odoh ja a vi i dalje pripovijedajte sami sebi kako je hrvatska lijepa bogata švicarci nam mogu zavidjeti.

joj ne radi zrtvu od sebe kao i mamic..ja ti nikad nisam prijetio a ono na sto mislis tim postom sam ti samo pokazao primjer kakva je tvoja komunikacija..koja s enajcesce sastoji od rijeci ubiti...'ti si prvi za odstrel'..i slicno..moja komunikacija uopce nije takva ili ako sam iakd isto slicno izjavio vrlo rijetko..i zato se nemoj uspoređivati sa mnom...pokgledaj svoju brojku baniranja i moju jos od starog foruma naovamo...i ne radi vise zrtvu od sebe i podnosi musko svoje kazne i kritike
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99044
2015-09-08


Back to top Go down

Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)  Empty Re: Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)

Post by dzango Wed 14 Jun - 16:06

Odmah da se stopira, nego šta.

_________________
Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)  Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)  Empty Re: Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)

Post by omni Wed 14 Jun - 16:51

Gnječ wrote:
omni wrote:
Gnječ wrote:Uskoro i Republika Italia u Istri.

Viva Il Duce. Napokon :D

prijatelju, mi u Istri nismo fašisti i ne tražimo povratak fašizma kao što vi hrvati ustaše sponzorirani od strane Kaptola i ustaške emigracije danas tražite povratak pavelićeve NDH.
Jok nego ste prikriveni fasisti koji prodaju muda pod bubrege :D
omni
omni

Male
Posts : 7009
2014-04-12

Lokacija: : 9 krug

Back to top Go down

Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)  Empty Re: Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)

Post by Guest Wed 14 Jun - 17:44

omni wrote:
Gnječ wrote:
omni wrote:
Gnječ wrote:Uskoro i Republika Italia u Istri.

Viva Il Duce. Napokon :D

prijatelju, mi u Istri nismo fašisti i ne tražimo povratak fašizma kao što vi hrvati ustaše sponzorirani od strane Kaptola i ustaške emigracije danas tražite povratak pavelićeve NDH.
Jok nego ste prikriveni fasisti koji prodaju muda pod bubrege :D

i što da kažem kretenu poput tebe? bilo šta da ti kažem kic će mi začavlat ban jer je nervozan pa mu ja dođem ko ispušni ventil.

ajmo onda ovako: za tu tvoju tvrdnju izvoli dati konkretne dokaze.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)  Empty Re: Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)

Post by Guest Wed 14 Jun - 19:18

Stanojko wrote:
Gnječ wrote:
Eroo wrote:
Gnječ wrote:Uskoro i Republika Italia u Istri.
Foibe su im ustavom zagarantOVane, šta bi jo hteli? :]

tebe fojba sigurno čeka neboj se. ima li ono registar građevinskih projektanata inženjera i arhitekata u Slo? ima ima. bum te našao.
Trazi pod "Ahmet" ili "Sukrija"... cheers
:D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)  Empty Re: Uskoro i "Republika Mađarska" u Vojvodini .:)

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum