ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ramo i Plenki objavili rat Rusima

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Ramo i Plenki objavili rat Rusima Empty Ramo i Plenki objavili rat Rusima

Post by Kermit 9/6/2017, 12:41

http://www.index.hr/vijesti/clanak/analiza-ramljak-prepustio-agrokor-lesinarskom-fondu-i-objavio-rat-rusima/975755.aspx
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Ramo i Plenki objavili rat Rusima Empty Re: Ramo i Plenki objavili rat Rusima

Post by Kermit 9/6/2017, 12:46

Znači lešinarski fondovi su ti poznati zapadni ulagači hehehe
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Ramo i Plenki objavili rat Rusima Empty Re: Ramo i Plenki objavili rat Rusima

Post by Kermit 9/6/2017, 12:46

Ramljak ne krije da su lešinarski fondovi kao jamstvo za novi kredit uzeli neopterećenu imovinu koja vrijedi znatno manje od milijardu eura. Na koji način Agrokor namjerava milijardu eura vratiti u godinu dana iz operativne dobiti, iz koje mora plaćati zaposlenike i dobavljače? Zašto mu onda sada treba tako visoki iznos od pola milijarde eura svježeg novca? Ovo neugodno podsjeća na Todorićeva vremena. Ili se Ante Ramljak nada skoroj i uspješnoj prodaji ili samo kupuje vrijeme i odgađa likvidaciju.
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Ramo i Plenki objavili rat Rusima Empty Re: Ramo i Plenki objavili rat Rusima

Post by vuksadinare 9/6/2017, 12:52

asilovski wrote:Ramljak ne krije da su lešinarski fondovi kao jamstvo za novi kredit uzeli neopterećenu imovinu koja vrijedi znatno manje od milijardu eura. Na koji način Agrokor namjerava milijardu eura vratiti u godinu dana iz operativne dobiti, iz koje mora plaćati zaposlenike i dobavljače? Zašto mu onda sada treba tako visoki iznos od pola milijarde eura svježeg novca? Ovo neugodno podsjeća na Todorićeva vremena. Ili se Ante Ramljak nada skoroj i uspješnoj prodaji ili samo kupuje vrijeme i odgađa likvidaciju.
i jedno i drugo....problem je samo u tome sto plenki i ramljak ne bi steli da rusi kupuju firme...pa otezu...kemijau traze druge kupce koji nisu rusi..rusi su im vjerojatno zadnja varijanta jer zele jos ispucati neke opcije...jos uvijek se uzdaju u pomc brisela i eu financijskih institucija i kupaca..mada su ih ovi odjebali nekoliko puta a plenki i ramo ne mogu to vjerovati
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99030
2015-09-08


Back to top Go down

Ramo i Plenki objavili rat Rusima Empty Re: Ramo i Plenki objavili rat Rusima

Post by Guest 9/6/2017, 12:53

asilovski wrote:Ramljak ne krije da su lešinarski fondovi kao jamstvo za novi kredit uzeli neopterećenu imovinu koja vrijedi znatno manje od milijardu eura. Na koji način Agrokor namjerava milijardu eura vratiti u godinu dana iz operativne dobiti, iz koje mora plaćati zaposlenike i dobavljače? Zašto mu onda sada treba tako visoki iznos od pola milijarde eura svježeg novca? Ovo neugodno podsjeća na Todorićeva vremena. Ili se Ante Ramljak nada skoroj i uspješnoj prodaji ili samo kupuje vrijeme i odgađa likvidaciju.

vraćanje milijarde eura u godinu dana iz operativne dobiti? :bless
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ramo i Plenki objavili rat Rusima Empty Re: Ramo i Plenki objavili rat Rusima

Post by Guest 9/6/2017, 12:56

Ramo i Plenki objavili rat Rusima Epikur10
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ramo i Plenki objavili rat Rusima Empty Re: Ramo i Plenki objavili rat Rusima

Post by vuksadinare 9/6/2017, 12:59

Pinochet wrote:Ramo i Plenki objavili rat Rusima Epikur10
 Ramo i Plenki objavili rat Rusima 1f602
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99030
2015-09-08


Back to top Go down

Ramo i Plenki objavili rat Rusima Empty Re: Ramo i Plenki objavili rat Rusima

Post by Kermit 9/6/2017, 13:21

Baš čitam jutarnji kažu da su ovi lešinarsi jako dobra partija za nas daće 400 mil. eura ono hahaha zanimljivo mi je da nisu spomenuli da će morati vratiti za godinu dana 1,5 mild a da su isto tako ujebali Argentinu, Grčku, Kongo hehehe da je ovo Karamrle napravio (a što ne bi) mediji bi izvršili atentat ovako genijalni potez i mudrost
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Ramo i Plenki objavili rat Rusima Empty Re: Ramo i Plenki objavili rat Rusima

Post by Kermit 9/6/2017, 13:23

Ramo i Plenki objavili rat Rusima 15977656_1121213218004742_5628615336225791221_n

Leopold Ćuruvija
Kockoglavi je donio "rješenje" koje mu je omogućila njegova kockasta glava. A što ste vi očekivali? Lijek za rak i međuzvjezdana putovanja? Ja sam sretan što nije potpalio kompletno preduzeće i otišao u osiguravajuće društvo.
Unlike · Reply · 18 · 2 hrs
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Ramo i Plenki objavili rat Rusima Empty Re: Ramo i Plenki objavili rat Rusima

Post by Guest 9/6/2017, 13:25

kada ja govorim da je HDZ nakupina veleizdajnika i lopova kojima je cilj samo pljačkanje i uništavanje Hrvatske i ništa drugo, onda sam ja "yugosloven" i "sdpovac"
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ramo i Plenki objavili rat Rusima Empty Re: Ramo i Plenki objavili rat Rusima

Post by vuksadinare 9/6/2017, 13:28

Pinochet wrote:kada ja govorim da je HDZ nakupina veleizdajnika i lopova kojima je cilj samo pljačkanje i uništavanje Hrvatske i ništa drugo, onda sam ja "yugosloven" i "sdpovac"
evo stizu im mesic,manolic,pupovac...a vjerojatno ce im se pridruzit i miletic iz ids-a posto ce plenki kako je rekao ispunit obecanje hns-u da ce skinut plocu hos-a u jasenovcu..sigurno ce se sad predomislit i vlahusic i pokajat se samo da ga prime u plenkijev vlak...a umeđuvremenu se sprem asup karta vasi,kovacu,culeju... lol!
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99030
2015-09-08


Back to top Go down

Ramo i Plenki objavili rat Rusima Empty Re: Ramo i Plenki objavili rat Rusima

Post by Guest 9/6/2017, 13:35

Pinochet wrote:kada ja govorim da je HDZ nakupina veleizdajnika i lopova kojima je cilj samo pljačkanje i uništavanje Hrvatske i ništa drugo, onda sam ja "yugosloven" i "sdpovac"
ma ti govoriš i da trebamo prestat uplaćivati u mirovinske fondove, pa kad te pitam kako bi ti to izveo, šutiš :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ramo i Plenki objavili rat Rusima Empty Re: Ramo i Plenki objavili rat Rusima

Post by kic 9/6/2017, 13:40

Noor wrote:
Pinochet wrote:kada ja govorim da je HDZ nakupina veleizdajnika i lopova kojima je cilj samo pljačkanje i uništavanje Hrvatske i ništa drugo, onda sam ja "yugosloven" i "sdpovac"
ma ti govoriš i da trebamo prestat uplaćivati u mirovinske fondove, pa kad te pitam kako bi ti to izveo, šutiš :D

svako sebi plaća..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Ramo i Plenki objavili rat Rusima Empty Re: Ramo i Plenki objavili rat Rusima

Post by Guest 9/6/2017, 13:41

Knighthead Capital Management ime je zbog kojeg bi se trebala tresti čitava hrvatska vlada. Riječ je o strvinarskom fondu specijaliziranom za otkup obveznica kompanija koje loše stoje. Kako je to bivši ministar Goranko Fižulić ispričao za N1: "Taj američki fond 1. 1. 2017. nije imao ni jednu obveznicu. To je mali fond sa svega tri i pol milijarde dolara kapitala, 25 zaposlenih i svega 8, ili po drugim podacima 11, klijenata. Mala družina, ali koja je na primjer sudjelovala u argentinskom dugu, grčkom dugu, portorikanskom dugu... Takvi fondovi su agresivni, oni su agresivni, uvijek idu do kraja. Ako ne ide drugačije, onda sudskim procesima. Još i danas traju sudski procesi s argentinskom državom. To je signal i našoj Vladi i povjereniku Ramljaku kako se trebaju ponašati i kakve sve prilike i neprilike mogu očekivati."

Argentini su plijenili brodove ratne mornarice kako bi naplatili dugove

https://www.express.hr/ekonomix/od-tita-se-nisu-rusi-i-ameri-ovako-sva-ali-zbog-hrvatske-10136#

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ramo i Plenki objavili rat Rusima Empty Re: Ramo i Plenki objavili rat Rusima

Post by Guest 9/6/2017, 13:43

kic wrote:
Noor wrote:
Pinochet wrote:kada ja govorim da je HDZ nakupina veleizdajnika i lopova kojima je cilj samo pljačkanje i uništavanje Hrvatske i ništa drugo, onda sam ja "yugosloven" i "sdpovac"
ma ti govoriš i da trebamo prestat uplaćivati u mirovinske fondove, pa kad te pitam kako bi ti to izveo, šutiš :D

svako sebi plaća..
preduvjet toga je promjena sustava, a to će ići malo teže. no ne govori on o tome, kao ni pismejker...
osim toga, yoda govori..samo vi plaćajte mirovinskog, samo plaćajte, kao da sada imaš pravo izbora...uzmu ti iz bruta i adio.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ramo i Plenki objavili rat Rusima Empty Re: Ramo i Plenki objavili rat Rusima

Post by Guest 9/6/2017, 13:47

Extraordinary administration over Agrokor - facility agreement

Apr 14, 2017

On April 13th, 2017, Agrokor d.d. as the borrower, Konzum d.d., Jamnica d.d., Ledo d.d., PIK Vrbovec d.d., Zvijezda d.d., Belje d.d., Vupik d.d. and PIK Vinkovci d.d. as guarantors, Zagrebačka banka d.d., Privredna banka Zagreb d.d., ERSTE Staiermerksiche d.d. and Raiffeisenbank Austria d.d. as lenders and Zagrebačka banka d.d. as agent entered into a facility agreement for up to €80,000,000. The facility shall have super senior priority pursuant to Article 39 of the Law on the Procedure for Extraordinary Administration in Companies with Systemic Importance for Republic of Croatia (Zakon o postupku izvanredne uprave) and shall be repayable on maturity, being 12 months or if the extraordinary management procedure is extended for 3 months, 15 months. The facility is secured pursuant to a debenture bond (zadužnica) issued by each of the borrower and the guarantors under the facility.

Furthermore, on April 13th, 2017, the Zagreb Commercial Court reached a Decision to appoint a temporary creditors’ council with the following members from each group of creditors:

Toni Raič, owner of Stočarstvo Raič, Gudovac, Gudovac 1e, OIB 42972990123, as representative of the “SMALL SUPPLIERS” group whose claims are not greater than 100.000,00 kn per current ledgers of the debtor and its related and connected companies.
KRAŠ prehrambena industrija d.d., Zagreb, Ravnice 48, OIB 94989605030, as representative of the “LARGE SUPPLIERS” group whose claims are greater than 100.000,00 kn per current ledgers of the debtor and its related and connected companies.
Knighthead Capital Management, LLC, SAD, New York, 1140 Sixth Avenue as representative of the “BOND HOLDERS” group who own bonds issued by the debtor per current ledgers of the debtor and its related and connected companies.
Sberbank of Russia, Russia, 117997 Moscow, 19 Vavilova St. as representative of the “UNSECURED CREDITORS” group whose claims toward the debtor and its related and connected companies are not secured.
Zagrebačka banka d.d., Zagreb, Trg bana Josipa Jelačića 10, OIB 92963223473, as representative of the “SECURED CREDITORS” group whose claims toward the debtor and its related and connected companies are secured.

http://www.agrokor.hr/en/news/extraordinary-administration-over-agrokor-facility-agreement/

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ramo i Plenki objavili rat Rusima Empty Re: Ramo i Plenki objavili rat Rusima

Post by Guest 9/6/2017, 13:48

kic wrote:
Noor wrote:
Pinochet wrote:kada ja govorim da je HDZ nakupina veleizdajnika i lopova kojima je cilj samo pljačkanje i uništavanje Hrvatske i ništa drugo, onda sam ja "yugosloven" i "sdpovac"
ma ti govoriš i da trebamo prestat uplaćivati u mirovinske fondove, pa kad te pitam kako bi ti to izveo, šutiš :D

svako sebi plaća..
PS

to ti nitko ne brani...tzv čarapa :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ramo i Plenki objavili rat Rusima Empty Re: Ramo i Plenki objavili rat Rusima

Post by Guest 9/6/2017, 13:50

Temporary Creditors’ Council gave Agrokor approval to arrange new financing in the amount of EUR 480 million

Jun 08, 2017

Today, the third meeting of the temporary Creditors’ Council was held at Agrokor where the Extraordinary Administration was given approval to arrange a new financial agreement in the amount of EUR 480 million which includes EUR 80 million from the loan approved to Agrokor by domestic banks in April. On top of this amount, additional EUR 50 million is specially foreseen for suppliers as a potential trade credit with refinancing. The total credit amount therefore is EUR 1,060 million, of which the new credit amounts to EUR 530 million, and the remainder is meant to refinance old debt.

The meeting was attended by Marica Vidaković as representative of the “large suppliers” creditor group, Mato Brlošić as representative of the “small suppliers” creditor group, representatives of Knighthead Capital Management, LLC as representatives of the “bond holders” creditor group, representatives of Sberbank as representatives of the “unsecured creditors” creditor group and representatives of Zagrebačka banka d.d. as representatives of the “secured creditors” creditor group, along with Ante Ramljak, Extraordinary Trustee for Agrokor.

Representatives of large suppliers, small suppliers, secured creditors and bond holders voted to approve, while representatives of unsecured creditors withheld their vote of approval.

During the last couple of weeks, Agrokor actively communicated with many potential investors in order to arrange financing aimed at securing long term stability of Agrokor’s business operations, maintaining value for all company stakeholders and at decreasing systemic risks for the economy of the Republic of Croatia.

Agrokor’s new loan in the amount of EUR 480 million is going to be secured by the bondholders headed by Knighthead Capital Management. Also, a financing tranche on the domestic market will be arranged by Zagrebačka banka (under condition it receives approval from the bank’s committee). Financing will be structured so that all other banks and creditors that meet conditions from the contract will be given the chance to participate in this financial agreement until the end of the month.

New financing will secure sustenance of ongoing business operations of Agrokor and its operational companies.

Total financing in the amount of EUR 480 million is structured as a long term loan, and the key conditions are 1:1 refinancing of funding lenders’ debt which had occurred before the initiation of Extraordinary Administration procedure based on drawn amounts on new loan and interest of 4% annually accrued to principal or 3.8% cash payable annually. Credit is approved with maturity of 15 months and it will have super senior status pursuant to the Law of Extraordinary Administration.

An amount of EUR 150 million from new financing is agreed to be used for repayment of old debt to suppliers which will positively influence their stability as part of successful fulfillment of the goals of the Law of Extraordinary Administration.

On top of the amount of EUR 480 million, an amount of EUR 50 million is agreed upon for creditors who are suppliers and who can provide goods or services instead of money, under identical terms as financial creditors and achieve the right of 1:1 refinancing of their old debt.

Most of the new financing will be used to complete preparations for the upcoming season and continuation of regular business operations of Agrokor member companies.

“This is the last credit for Agrokor under Extraordinary Administration, with which we will create preconditions for successful restructuring of the company”, said Ante Ramljak, Extraordinary Trustee for Agrokor.

http://www.agrokor.hr/en/news/temporary-creditors-council-gave-agrokor-approval-to-arrange-new-financing-in-the-amount-of-eur-480-million/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ramo i Plenki objavili rat Rusima Empty Re: Ramo i Plenki objavili rat Rusima

Post by kic 9/6/2017, 13:50

Noor wrote:
kic wrote:
Noor wrote:
Pinochet wrote:kada ja govorim da je HDZ nakupina veleizdajnika i lopova kojima je cilj samo pljačkanje i uništavanje Hrvatske i ništa drugo, onda sam ja "yugosloven" i "sdpovac"
ma ti govoriš i da trebamo prestat uplaćivati u mirovinske fondove, pa kad te pitam kako bi ti to izveo, šutiš :D

svako sebi plaća..
PS

to ti nitko ne brani...tzv čarapa :D

je, ono što ostane, ostaci ostataka..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Ramo i Plenki objavili rat Rusima Empty Re: Ramo i Plenki objavili rat Rusima

Post by Guest 9/6/2017, 13:51

kic wrote:
Noor wrote:
kic wrote:
Noor wrote:
Pinochet wrote:kada ja govorim da je HDZ nakupina veleizdajnika i lopova kojima je cilj samo pljačkanje i uništavanje Hrvatske i ništa drugo, onda sam ja "yugosloven" i "sdpovac"
ma ti govoriš i da trebamo prestat uplaćivati u mirovinske fondove, pa kad te pitam kako bi ti to izveo, šutiš :D

svako sebi plaća..
PS

to ti nitko ne brani...tzv čarapa :D

je, ono što ostane, ostaci ostataka..
baš :)
ako ukinu MF, onda da, ovako ne ostaje
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ramo i Plenki objavili rat Rusima Empty Re: Ramo i Plenki objavili rat Rusima

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum