ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nizozemci nestaju

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Nizozemci nestaju - Page 2 Empty Re: Nizozemci nestaju

Post by Guest 6/6/2017, 23:06

Fénix wrote:Ne sjećam se tog filma kad sam ga gledao i jesam li uopće, vidim da je iz 1956. Je li to taj? Ako je, budem ga pogledao.

Jest, to je taj. Vjerujem da si ga i ti gledao samo se sad ne sjećaš. Meni se zna dogoditi da se sjetim kako sam neki film već gledao tek negdje na polovici novog gledanja. :D Svakako imaš moju preporuku za gledanje ako to ipak nisi učinio do sada. :)
Inače je predložak za scenarij bila Shakespearova Oluja.

Guest
Guest


Back to top Go down

Nizozemci nestaju - Page 2 Empty Re: Nizozemci nestaju

Post by kic 6/6/2017, 23:10


prava kultura smrti je u kulturama dalekog istoka..

ovo je rezultat bezvoljne dekadencije..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Nizozemci nestaju - Page 2 Empty Re: Nizozemci nestaju

Post by Guest 6/6/2017, 23:12

Pinochet wrote:samo opet kršćanstvo/liberalizam kao kult smrti koji propagiraju slabost, i bolest i žrtvovanje,  su pobjedili grčki ideal ljepote i zdravlja i snage

U samom početku ranog kršćanstva. A onda ga naknadno potpuno inkorporirali u svoj službeni nauk. To se inače zove inkulturacija. Pa jedan od najvećih mislilaca kršćanstva Augustin je bio neoplatonist, a čuveni logičar Toma Akvinac aristotelijanac, da ne spominjem kako je dogma o Trojstvu bila inspirirana Plotinovim učenjem o trojstvu, koje se doduše dosta razlikuje od kršćanskog nauka, ali je teško zamisliti da bi se tako formuliralo da crkveni oci nisu poznavali Plotinov nauk.
Ti si zapravo jedva zagrebao po površini.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nizozemci nestaju - Page 2 Empty Re: Nizozemci nestaju

Post by Guest 6/6/2017, 23:15

slidingdoorsoperator wrote:
Pinochet wrote:samo opet kršćanstvo/liberalizam kao kult smrti koji propagiraju slabost, i bolest i žrtvovanje,  su pobjedili grčki ideal ljepote i zdravlja i snage

U samom početku ranog kršćanstva. A onda ga naknadno potpuno inkorporirali u svoj službeni nauk. To se inače zove inkulturacija. Pa jedan od najvećih mislilaca kršćanstva Augustin je bio neoplatonist, a čuveni logičar Toma Akvinac aristotelijanac, da ne spominjem kako je dogma o Trojstvu bila inspirirana Plotinovim učenjem o trojstvu, koje se doduše dosta razlikuje od kršćanskog nauka, ali je teško zamisliti da bi se tako formuliralo da crkveni oci nisu poznavali Plotinov nauk.
Ti si zapravo jedva zagrebao po površini.
Da, kad se govori o sv. Augustinu i sv. Tomi, bez grčkog se ne može pričati. Koliki se tekstovi znaju pisati na nekim vjerskim portalima, a filozofija se nonstop spominje. Toga ima ajme u katoličkoj teologiji koju naravno, "znalci" kršćanstva nikad vidjeli nisu. jocolor
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nizozemci nestaju - Page 2 Empty Re: Nizozemci nestaju

Post by Guest 6/6/2017, 23:17

kic wrote:
prava kultura smrti je u kulturama dalekog istoka..

ovo je rezultat bezvoljne dekadencije..

Kud ćeš izraženije kulture smrti od nauka o reinkarnaciji sa istoka koji u svom izvornom obliku ovaj život poistovjećuje sa paklom ili u najboljem slučaju sa čistilištem. Kada se odradi krug samsare, ide se kući Bogu, dakle, opet je riječ o onostranosti, "životu nakon smrti", a ne ovom životu u svojem materijalnom tijelu.
No, zanimljivo kako su reinkarnaciju pomodna zapadnjačka mudrijala iskoristili kako bi tako sebi predočili mogućnost beskonačnog postojanja baš u ovoj materijalnoj stvarnosti koju istok doslovce prezire, a što je u potpunoj suprotnosti sa izvornim naukom o reinkarnaciji.
Narod moj gine jer nema znanja...
I za dekadenciju si u pravu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nizozemci nestaju - Page 2 Empty Re: Nizozemci nestaju

Post by aben 6/6/2017, 23:19

ovo je sve samo rezultat socijalizma. 
kad socijalizam ljudima instaliro virus "naše", unda se ljudi prema tomu "našemu" poču odnositi ko da ni njihovo. jer i ni njihovo.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nizozemci nestaju - Page 2 Empty Re: Nizozemci nestaju

Post by Guest 6/6/2017, 23:33

slidingdoorsoperator wrote:
kic wrote:
prava kultura smrti je u kulturama dalekog istoka..

ovo je rezultat bezvoljne dekadencije..

Kud ćeš izraženije kulture smrti od nauka o reinkarnaciji sa istoka koji u svom izvornom obliku ovaj život poistovjećuje sa paklom ili u najboljem slučaju sa čistilištem. Kada se odradi krug samsare, ide se kući Bogu, dakle, opet je riječ o onostranosti, "životu nakon smrti", a ne ovom životu u svojem materijalnom tijelu.
No, zanimljivo kako su reinkarnaciju pomodna zapadnjačka mudrijala iskoristili kako bi tako sebi predočili mogućnost beskonačnog postojanja baš u ovoj materijalnoj stvarnosti koju istok doslovce prezire, a što je u potpunoj suprotnosti sa izvornim naukom o reinkarnaciji.
Narod moj gine jer nema znanja...
I za dekadenciju si u pravu.
Zapad i mudrost dva strana pojma u prošlom i ovom stoljeću. :) Kad se govori o mudrosti i duhovnosti, Zapad uopće ne postoji, već samo što se zove Istok. No new age, okultizam(vidi samo Hollywood), crna magija i materijalni redukcionizam... Ufffffff, tu nitko ne može biti kao Zapad. :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nizozemci nestaju - Page 2 Empty Re: Nizozemci nestaju

Post by Kermit 7/6/2017, 07:25

kic wrote:
prava kultura smrti je u kulturama dalekog istoka..

ovo je rezultat bezvoljne dekadencije..
Šah mat šejker ide u Čoveka od pruća zmizdreći
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Nizozemci nestaju - Page 2 Empty Re: Nizozemci nestaju

Post by Guest 7/6/2017, 08:54

asilovski wrote:
kic wrote:
prava kultura smrti je u kulturama dalekog istoka..

ovo je rezultat bezvoljne dekadencije..
Šah mat šejker ide u Čoveka od pruća zmizdreći

Koji si ti kreten pa to još svijet nije vidio.
Jebote, pa ja sam potvrdio njegovu tezu svojim postom, a ništa što sam napisao joj nije suprostavljeno. Bezvoljna dekadencija da, ali i kultura eutanazije, što nije isto kao i kultura smrti.
Ali tako to ide kada se od jutra pije rakija od govana, a očito te jako frustrira moje pitanje pa se gotovo nikad nisi u stanju ponašati kao čovjek.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nizozemci nestaju - Page 2 Empty Re: Nizozemci nestaju

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum