ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU  Empty Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU

Post by Eroo 5/6/2017, 14:54

Frojdenšštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU
Tanjug | 05. 06. 2017 - 13:42h
| Komentara: 4
Srbija treba sama da odluči o svojoj budućnosti - da li želi da ostane neutralna, ili da održava vojne vežbe s Rusijom, ali ako održi neutralnost - koja ide na ruku Rusiji - to neće pomoći njenom približavanju Zapadu, jer neutralnost u tom konfliktu nije moguća, smatra Roland Frojdenštajn iz Vilfred Martens centra.
Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU  PljktkqTURBXy9mODgzYmIwNTI1ZjEwYThjODdmZWY2NDJmZTA4ZmE2Yi5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA
Foto: European People's Party / Wikipedia Roland Frojdenštajn
Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU  Share_v1_pintrest_gray_icoFrojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU  Share_v1_facebook_gray_ico
- Neke zemlje članice EU, koje su i veoma aktivne članice NATO, počeće da se pitaju kakve su strateške namere političke elite i stranaka u Srbiji - rekao je on u intervjuu objavljenom danas za portal "Juropean Vestern Balkans" (European Western Balkans).
Ovaj ekspert smatra i da će možda članstvo Crne Gore u NATO-u pomoći da se neki ljudi u Srbiji ubede da ima smisla pridružiti se vojnoj alijansi.
Frojdenštajn, koji je direktor za politiku u Vilifrid Martens centru za evropske studije sa sedištem u Briselu, u intervjuu za EWB na nedavno održanom bezbednosnom forumu GLOBSEC u Bratislavi, osvrnuo se i na ključne spoljne pretnje po naš region.
U tom kontekstu, izdvaja Rusiju za koju kaže da "vodi svoj rat protiv Zapada na Zapadnom Balkanu kao što to čini i u drugim delovima sveta".
Rusija ratuje preko Zapadnog Balkana
- Najopasnije je to što Rusija jednostavno koristi svaki aspekt etničkih tenzija ili političke destabilizacije bilo koje vrste sukoba u sopstvenu korist, što znači - na štetu Zapada i liberalne demokratije. To je najmoćniji spoljni uticaj na Balkanu, kojem se moramo na neki način suprotstaviti -, ističe Frojdenštajn.
Iako smatra da je dugoročna stabilnost u našem regionu važnija od kratkoročne, on sa žaljenjem konstatuje da je "lakše nešto razgraditi nego izgraditi" što, kako navodi, Rusija i te kako koristi.
Kao ključne elemente protivteže liderima koje bi mogao "zavesti ruski korumpirani autoritarni model", vidi nevladine organizacije i civilna društva, ali smatra i da bi trebalo "usloviti buduću saradnju u procesu približavanja zapadnobalkanskih zemalja EU".
- Ako one nazadaju, onda moraju snositi neke direktne negativne posledice - ističe on.
Bez pravila igre nema stabilnosti
Frojdenštajn kaže i da EU ima izvesnu dilemu na Zapadnom Balkanu - između kratkoročne stabilnosti u regionu, koja podrazumeva da neće podsećati vlade u regionu na obaveze u pogledu vladavine prava, i jasne poruke da bez poštovanja tih "pravila igre" nema dugoročne stabilnosti.
- To zapravo nije izbor između stabilnosti i demokratije, već izbor između kratkoročne i dugoročne stabilnosti - pojašnjava on.
Dugoročno, kaže Frojdenštajn, politički sistemi bez garancija i jasne podele vlasti, slobodnih medija i snažnih civilnih društava, neće biti održivi.
- Zemlja koja nije održiva demokratija neće biti stabilna - ističe ovaj ekspert, koji kao ključne izazove na Zapadnom Balkanu trenutno vidi nestabilnost, slabe demokratije, nedostatak vladavine prava i namerne pokušaje spoljnih sila da dodatno destabilizuju te zemlje.
Ponašanje EU nije od pomoći
Kad je reč o procesu evropskih integracija, on ukazuje da perspektiva pridruživanja EU ne bi trebalo da bude jedini pokretač reformi i modernizacije na Zapadnom Balkanu.
Pri tom podseća da je pre 20 godina u zemljama Istočne Evrope glavni pokretač reformi i modernizacije bila njihova želja da postanu moderne evropske demokratije, a da je članstvo u EU bilo samo instrument.
- To u ovom trenutku ne vidimo dovoljno na Zapadnom Balkanu. A to nije zato što je EU nemarna ili plašljiva, ili pak sita proširenja, već zato što je u tim zemljama reformski proces u opasnom zastoju, a u nekim slučajevima je čak nazadovao - povratkom na autoritarne oblike uprave - upozorava Frojdenštajn.
U tome, napominje on, ponašanje EU svakako nije od pomoći, već je, kako zaključuje, glavni zadatak samih zemalja na Zapadnom Balkanu - da ponovo ubrzaju reformske procese i povrate zamajac na tom planu.
Eroo
Eroo

Posts : 74878
2016-07-22


Back to top Go down

Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU  Empty Re: Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU

Post by Eroo 5/6/2017, 14:56

Da su samo čitali moje komentare zadnji 10 godina već bi bili u NATO i  ne bi im trebalo mišljenje "Frojdenštajna". :)

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74878
2016-07-22


Back to top Go down

Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU  Empty Re: Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU

Post by crvenkasti 5/6/2017, 15:12

Eroo wrote:Da su samo čitali moje komentare zadnji 10 godina već bi bili u NATO i  ne bi im trebalo mišljenje "Frojdenštajna". :)

Trebao si pisati o muslimanima, oni bi te možda poslušali.
Srbi su tvrdoglavi i glupi.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU  Empty Re: Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU

Post by Stanojko 5/6/2017, 15:13

C,c,c,c...Kakva dilema... :sherlock

_________________
Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU  Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8333
2014-05-05


Back to top Go down

Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU  Empty Re: Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU

Post by Ringo10 5/6/2017, 15:18

KAd ti ovako neki shupak pocne sa ucjenama ja da sam Srbin  odjebao bih ga smjesta.

Jedino se jos ovaj kreten Ero pali na clanstvo u NATO. Jebo te NATO.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21565
2015-09-24


Back to top Go down

Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU  Empty Re: Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU

Post by vuksadinare 5/6/2017, 15:18

Stanojko wrote:C,c,c,c...Kakva dilema... :sherlock
ako nema dileme..onda bez problema izaberete rusija...ili eu..cemo ovakvo kinjenje po principu ja bi jebal al da ne uđe..i da se nitko en ljuti :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99145
2015-09-08


Back to top Go down

Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU  Empty Re: Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU

Post by dzango 5/6/2017, 15:19

Eroo wrote:Da su samo čitali moje komentare zadnji 10 godina već bi bili u NATO i  ne bi im trebalo mišljenje "Frojdenštajna". :)
Ne treba nam ni ovako. Meni se nekako čini da ono više treba tebi i sličnima. Mislim na Izetbegovića, Tačija...

_________________
Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU  Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU  Empty Re: Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU

Post by Eroo 5/6/2017, 15:20

crvenkasti wrote:
Eroo wrote:Da su samo čitali moje komentare zadnji 10 godina već bi bili u NATO i  ne bi im trebalo mišljenje "Frojdenštajna". :)

Trebao si pisati o muslimanima, oni bi te možda poslušali.
Srbi su tvrdoglavi i glupi.
Pisao sam ja i njima, ali "ne čuju dobro". Na sve frekvencije ispod detonacija su gluhi, kao i vi... :D


Last edited by Eroo on 5/6/2017, 15:20; edited 1 time in total
Eroo
Eroo

Posts : 74878
2016-07-22


Back to top Go down

Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU  Empty Re: Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU

Post by vuksadinare 5/6/2017, 15:20

inace definitivno i rujama i briselu vec ide na zivce ovakva dvostruka igra vucica i ekipe...koaj vise bas ne prolazi...zato nema ni migova a eu vise nije tako siroke ruke..i financijske i politicke
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99145
2015-09-08


Back to top Go down

Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU  Empty Re: Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU

Post by Eroo 5/6/2017, 15:24

dzango wrote:
Eroo wrote:Da su samo čitali moje komentare zadnji 10 godina već bi bili u NATO i  ne bi im trebalo mišljenje "Frojdenštajna". :)
Ne treba nam ni ovako. Meni se nekako čini da ono više treba tebi i sličnima. Mislim na Izetbegovića, Tačija...
Ma jok, ja vam ga dođem kao šaptač u pozorištu...oš-neš-BANGladeš. :D
Eroo
Eroo

Posts : 74878
2016-07-22


Back to top Go down

Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU  Empty Re: Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU

Post by Ringo10 5/6/2017, 15:30

vuksadinare wrote:inace definitivno i rujama i briselu vec ide na zivce ovakva dvostruka igra vucica i ekipe...koaj vise bas ne prolazi...zato nema ni migova a eu vise nije tako siroke ruke..i financijske i politicke
MA kakva dvostruka igra. Po meni to je sasvim posten i objektivan stav. Oni hoce da budu neutralni u svim tim sranjima i to je NJIHOVO PRAVO.

S kojim pravom zapadni mafiozi ucjenjuju male i slabe drzave da se podcine njihovom diktatu dok istovremeno samo americka delegacija broji preko 500 clanova na ekonomskom forumu u ST. Petersburgu, Nijemci ne jebu i idu sa Sj. Tokom i grade nove tvornice po Rusiji i svi zajedno sklapaju bilijunske poslove.

A onda guze neke tamo male zemlje koje moraju da rade na svoju stetu da bi se pokorili nekakvim bezrepim majmunima i kriminalcima kao sto je ovaj gore u tekstu. Ima pravo Orban sto ih odjebava na svakom koraku.

Jebo vas i ovakav prokleti EU napravljen za interese najbogatijih i ovakav teroristicki NATO zakojeg moras dati sve sto imas a dobiejs goli kurac za uzvrat.

Jedino se jos debilni Hrvati pale na to. Hrvatu je cast biti sluga ia da pusi kitu svakom trecerazrednom pedercini koji dogmize sa Zapada da glumata neki autoritet.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21565
2015-09-24


Back to top Go down

Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU  Empty Re: Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU

Post by vuksadinare 5/6/2017, 15:36

Ringo10 wrote:
vuksadinare wrote:inace definitivno i rujama i briselu vec ide na zivce ovakva dvostruka igra vucica i ekipe...koaj vise bas ne prolazi...zato nema ni migova a eu vise nije tako siroke ruke..i financijske i politicke
MA kakva dvostruka igra. Po meni to je sasvim posten i objektivan stav. Oni hoce da budu neutralni u svim tim sranjima i to je NJIHOVO PRAVO.

S kojim pravom zapadni mafiozi ucjenjuju male i slabe drzave da se podcine njihovom diktatu dok istovremeno samo americka delegacija broji preko 500 clanova na ekonomskom forumu u ST. Petersburgu, Nijemci ne jebu i idu sa Sj. Tokom i grade nove tvornice po Rusiji i svi zajedno sklapaju bilijunske poslove.

A onda guze neke tamo male zemlje koje moraju da rade na svoju stetu da bi se pokorili nekakvim bezrepim majmunima i kriminalcima kao sto je ovaj gore u tekstu. Ima pravo Orban sto ih odjebava na svakom koraku.

Jebo vas i ovakav prokleti EU napravljen za interese najbogatijih i ovakav teroristicki NATO zakojeg moras dati sve sto imas a dobiejs goli kurac za uzvrat.

Jedino se jos debilni Hrvati pale na to. Hrvatu je cast biti sluga ia da pusi kitu svakom trecerazrednom pedercini koji dogmize sa Zapada da glumata neki autoritet.
...jbg stomak ne moli boga... :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99145
2015-09-08


Back to top Go down

Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU  Empty Re: Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU

Post by vuksadinare 5/6/2017, 15:39

kad trebas kakav kredit ne ides pljuvati po kreditoru zar ne ringo? :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99145
2015-09-08


Back to top Go down

Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU  Empty Re: Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU

Post by Ringo10 5/6/2017, 15:52

vuksadinare wrote:kad trebas kakav kredit ne ides pljuvati po kreditoru zar ne ringo? :)
MA jebo takve kreditore. MA ko su oni i sta oni misle ko su. 

Ke je ovaj debil Frojdenstain i koje jebeno pravo ima ta pedercina i slicni njemu da ucjenjuju cijele narode. 

Evo, neko nece da se svrstava u takvim sukobima i onda dodju takvi zlotvori pa te ucjenjuju onim ili sui sa nama ili si protiv nas, dok isti oni u istov rijeme prave ogromne profite radeci ono sto tebi brane.

Ako se moji susjedi zakrve mene kurac boli za to. Necu da se svrstavam na bilo koju stranu i vozdra. To je moje pravo i odjebaus.

MA ko je ta faca koja ce da mi naredi da ulazim u sukob sa nekim sa kojim nikakvog razloga za sukobe nemam.

A sto se tice kreditora i velike koristi od njih, pa vidim na primjeru Hrvatske koliko ste se okoristili do sada.

Ma onaj Broz je bio i genije i vizionar sa svojim pokretom nesvrstanih. Ovako ti dodju supci pa te natjeraju u ekonomsku katastrofu i da budes sutra topovsko meso za njihove interese. 

Jer se eto, ne smijem zamjeriti svojim dragim kreditorima, ZaBoga miloga.

Ovdje su Srbi apsolutno u pravu.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21565
2015-09-24


Back to top Go down

Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU  Empty Re: Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU

Post by vuksadinare 5/6/2017, 15:58

Ringo10 wrote:
vuksadinare wrote:kad trebas kakav kredit ne ides pljuvati po kreditoru zar ne ringo? :)
MA jebo takve kreditore. MA ko su oni i sta oni misle ko su. 

Ke je ovaj debil Frojdenstain i koje jebeno pravo ima ta pedercina i slicni njemu da ucjenjuju cijele narode. 

Evo, neko nece da se svrstava u takvim sukobima i onda dodju takvi zlotvori pa te ucjenjuju onim ili sui sa nama ili si protiv nas, dok isti oni u istov rijeme prave ogromne profite radeci ono sto tebi brane.

Ako se moji susjedi zakrve mene kurac boli za to. Necu da se svrstavam na bilo koju stranu i vozdra. To je moje pravo i odjebaus.

MA ko je ta faca koja ce da mi naredi da ulazim u sukob sa nekim sa kojim nikakvog razloga za sukobe nemam.

A sto se tice kreditora i velike koristi od njih, pa vidim na primjeru Hrvatske koliko ste se okoristili do sada.

Ma onaj Broz je bio i genije i vizionar sa svojim pokretom nesvrstanih. Ovako ti dodju supci pa te natjeraju u ekonomsku katastrofu i da budes sutra topovsko meso za njihove interese. 

Jer se eto, ne smijem zamjeriti svojim dragim kreditorima, ZaBoga miloga.

Ovdje su Srbi apsolutno u pravu.
da li je pusicka rekla da ako ne glasamo na referendumu za ulazak u eu nema love nema mirovina?..je....amen...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99145
2015-09-08


Back to top Go down

Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU  Empty Re: Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU

Post by Eroo 5/6/2017, 15:58

Radić: Ako i BiH i Makedonija uđu u NATO, preispitati neutralnost
Beta | 05. 06. 2017 - 13:14h

Vojni analitičar Aleksandar Radić ocenio je danas da će Vlada Srbije morati da razmisli o vojnoj neutralnosti, ukoliko ubrzo nakon Crne Gore u NATO uđu i Makedonija i Bosna i Hercegovina.
Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU  SSoktkqTURBXy8zMWVlZmM5ODIxY2VhZTFkN2I4Y2I2YmQwYTcyMmNmMy5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA
Foto: youtube printscreen / youtube Aleksandar Radić
Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU  Share_v1_pintrest_gray_icoFrojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU  Share_v1_facebook_gray_ico
Radić je rekao da treba imati u vidu da deo srpskog naroda živi u Crnoj Gori koja danas i formalno postaje članica NATO saveza, a da je slična situacija i u zemljama okruženja koje imaju iste aspiracije.
Prema Radićevim rečima, slična situacija će biti i sa Bosnom i Hercegovinom, koja bi kratkoročno gledajući mogla da postane deo te vojne alijanse, ali i Makedonijom.

  • Od danas NATO kontroliše SKORO CEO MEDITERAN, a evo zašto je to BOLAN UDARAC ZA RUSIJU

- Ima nagoveštaja da će se isto desiti i sa Makedonijom, kako bi se stabilizovala situacija i premostile tenzije oko granice sa Grčkom - rekao je Radić i dodao da bi u takvoj situaciji deo srpskog etnosa bio u NATO.
Srbija bi tada, kako je ocenio, bila u potpunom okruženju, što bi nametnulo potrebu da se ozbiljno preispita njen stav da bude vojno neutralna zemlja.
Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU  PnTktkqTURBXy81YWVmYzY0MTYyMjMyNTM2MmEzNzAyYmZiMDcxMzU5Yi5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA
Foto: Promo
Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU  Share_v1_pintrest_gray_icoFrojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU  Share_v1_facebook_gray_ico
- Bile bi nam potrebne ozbiljnije procene šta činiti dalje, kako da zemlja funkioniše unutar jednog saveza da li da ostane u poziciji vojne neutralnosti. U očima proruskih snaga, Srbija bi bila mostobran, ali koliko bi to izazvalo problema i političkih poteškoća je sada na Vladi koja mora da oceni šta je u našem interesu činiti - rekao je Radić.
Crna Gora će danas i formalno postati 29. članica NATO-a, na ceremoniji u Vašingtonu kojoj će prisustvovati generalni sekretar Aljanse Jens Stoltenberg, crnogorski premijer Duško Marković i ministar inostranih poslova Srđan Darmanović.
Crnogorska zastava će 7. juna biti podignuta ispred sedišta Alijanse u Briselu.
Eroo
Eroo

Posts : 74878
2016-07-22


Back to top Go down

Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU  Empty Re: Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU

Post by My Brother Billo 5/6/2017, 15:58

Stanojko wrote:C,c,c,c...Kakva dilema... :sherlock
sacekacemo pizona  cat
My Brother Billo
My Brother Billo

Posts : 2237
2017-04-17


Back to top Go down

Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU  Empty Re: Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU

Post by Eroo 5/6/2017, 15:59

Nije ni NATO švecki stol, pa uzmi Fato koliko ti drago.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74878
2016-07-22


Back to top Go down

Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU  Empty Re: Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU

Post by vuksadinare 5/6/2017, 16:00

...da bi glumio mangupa moras imati jako gospodarstvo..ili bar solidno sa sto manje dugova i ovisnosti o drugima...bi se i nasi kurcili 100%...da onaj u briselu,svjetskoj banci pa i u sbeerbanci ne drzi prst na okidacu tj enteru i pusti naplatu kredita...a onda ti moras reci 'rajo nema love za pemzije nema love za djecji dopaltak nema love za place'..sumnjam da to zeli itko reci.. :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99145
2015-09-08


Back to top Go down

Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU  Empty Re: Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU

Post by Ringo10 5/6/2017, 16:05

vuksadinare wrote:
Ringo10 wrote:
vuksadinare wrote:kad trebas kakav kredit ne ides pljuvati po kreditoru zar ne ringo? :)
MA jebo takve kreditore. MA ko su oni i sta oni misle ko su. 

Ke je ovaj debil Frojdenstain i koje jebeno pravo ima ta pedercina i slicni njemu da ucjenjuju cijele narode. 

Evo, neko nece da se svrstava u takvim sukobima i onda dodju takvi zlotvori pa te ucjenjuju onim ili sui sa nama ili si protiv nas, dok isti oni u istov rijeme prave ogromne profite radeci ono sto tebi brane.

Ako se moji susjedi zakrve mene kurac boli za to. Necu da se svrstavam na bilo koju stranu i vozdra. To je moje pravo i odjebaus.

MA ko je ta faca koja ce da mi naredi da ulazim u sukob sa nekim sa kojim nikakvog razloga za sukobe nemam.

A sto se tice kreditora i velike koristi od njih, pa vidim na primjeru Hrvatske koliko ste se okoristili do sada.

Ma onaj Broz je bio i genije i vizionar sa svojim pokretom nesvrstanih. Ovako ti dodju supci pa te natjeraju u ekonomsku katastrofu i da budes sutra topovsko meso za njihove interese. 

Jer se eto, ne smijem zamjeriti svojim dragim kreditorima, ZaBoga miloga.

Ovdje su Srbi apsolutno u pravu.
da li je pusicka rekla da ako ne glasamo na referendumu za ulazak u eu nema love nema mirovina?..je....amen...
Pa dobro, sutra kad se andjes na ruskoj granici a po tebi pocne da mlati Buratino, ti se tjesi clanstvom u EU i mirovinama.

A do bijede i mirovinske ovisnosti o EU i NATO si i doveden smisljeno i planski. DA bi pokorno isao u klaonicu ako se ukaze potreba. 

You do not know that you are a slave Neo!
Ringo10
Ringo10

Posts : 21565
2015-09-24


Back to top Go down

Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU  Empty Re: Frojdenštajn: Srbija mora da izabere - neutralnost i Rusija ili približavanje EU

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum