ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sberbank mrzi Todu , povjerenje je izigrano , povjerenje jednom izigrano teško se vraca

Go down

Sberbank mrzi Todu , povjerenje je izigrano , povjerenje jednom izigrano teško se vraca Empty Sberbank mrzi Todu , povjerenje je izigrano , povjerenje jednom izigrano teško se vraca

Post by RayMabus 31/5/2017, 10:50

Situacija s Todorićima, smatra Poletaev, neće biti tako brzo zaboravljena.

"Todorić je odgovoran, iako, vidim to još jasnije jer sam i sam bio intenzivnije uključen u posljednji kredit koji smo dali Agrokoru. Doista smo imali povjerenje u njega. Inače, vjerujem ljudima jer drugačije ne možete ni raditi s njima. Tako sada imam i osobni problem s obitelji. Ali, dobro, mi postojimo već 175 godina, a postojat ćemo i sljedećih 175, ali ovu situaciju s  obitelji Todorić nećemo moći zaboraviti", rekao je Poletaev.

Poletaev govori kako je znao da nema pravu sliku o stanju u Agrokoru nakon što je shvatio da imaju pet milijardi eura prihoda, a ne mogu naći potrebnih 40 milijuna.

"Imali smo povjerenje, ali to je gotovo. Imamo sličnih slučajeva poput ovoga, ali uz povjerenje se rješenje za nekoliko godina može naći."

Tužba protiv Todorića nije isključena

Što se tiče tužbi koje su nekoliko puta spominjane, Poletaev kaže:

"Za posljednjih sto milijuna eura imali smo kolateral i znali smo da je obitelj svjesna situacije u kompaniji. Lagali su nam, dali nam krive informacije, to nije u redu. Zato imamo različite poglede na odgovornost i uloge. Što se tiče obitelji, ne isključujem da će doći do tužbe, o ostalom je još prerano govoriti. Ruska poslovica kaže "bolje mršav kompromis nego debela tužba". Pokušat ćemo pronaći najbolje rješenje za sve."

Ima li Rusija geopolitički interes u ovom slučaju?

"Vjerujte, nema političkih problema vezanih uz Agrokor. Radi se o čistom biznisu, kao kreditori želimo svoj novac natrag. Što se tiče priča o političkim utjecajima - mislim da se radi o igrama. Kada izjavite da želite svoj novac natrag, ti igrači kažu - to je politika ruskog utjecaja. Mi smo banka i bavimo se bankarstvom, ne želimo preuzeti Agrokor i ne bavimo se time", zaključio je Poletaev.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/drugi-covjek-sberbanka-sada-imam-i-osobni-problem-protiv-todorica-razmisljamo-o-tuzbi/973762.aspx
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum