ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga

Page 8 of 23 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 15 ... 23  Next

Go down

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 8 Empty Re: Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga

Post by Oh_Femder 11/5/2017, 15:37

crvenkasti wrote:opet ovaj, što smo mi, englezi, jebote?
Pa Ličani jesu, bar bi ti trebao znati :P Za čizme vele: buce (boots), a kad se udare kažu: svatio sam se (swat)  :cleanteeth

Oh_Femder

Posts : 4103
2016-11-08


Back to top Go down

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 8 Empty Re: Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga

Post by Guest 11/5/2017, 15:38

Gnječ wrote:taj tekst nisam shvatio kako ti imperativno kažeš zdravo za gotovo jer ti to nemožeš znati osim ako nisi u mojoj glavi nego sam ga stavio kao predložak za razmatranje i diskusiju a ti si to s gnušanjem odbio kao Papa kad su mu rekli da Zemlja nije centar Svega. 

Onda si se trebao formalno ograditi od teksta i navesti pojedinačne primjedbe kao što sam to ja učinio na primjeru dvije.
Ja ne mogu znati kakav je tvoj stav po pojedinim tezama ako to i sam ne napišeš. Mogu samo pretpostavljati, ali makar ona filmska mudrost kaže kako assumption zna biti the mother of all fuckups, bilo je logično zbog izostanka bilo kakve formalne ograde s tvoje strane i kritike navedenih stavova zaključiti kako se sa njima slažeš.
Ako govoriš o papi Franji, on nikada nije tvrdio kako je Zemlja centar svega.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 8 Empty Re: Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga

Post by Oh_Femder 11/5/2017, 15:44

slidingdoorsoperator wrote:
Gnječ wrote:taj tekst nisam shvatio kako ti imperativno kažeš zdravo za gotovo jer ti to nemožeš znati osim ako nisi u mojoj glavi nego sam ga stavio kao predložak za razmatranje i diskusiju a ti si to s gnušanjem odbio kao Papa kad su mu rekli da Zemlja nije centar Svega.  
Ako govoriš o papi Franji, on nikada nije tvrdio kako je Zemlja centar svega.
OTR se tako i zove jer ne poriče da Zemlja može biti u centru svemira. Jedini razlog koji je istoimenik slavnih keksa dao da se tako ne gleda je taj da u tom slučaju geometrija kretanja nebeskih tijela postaje nezamislivo komplicirana.
Oh_Femder
Oh_Femder

Posts : 4103
2016-11-08


Back to top Go down

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 8 Empty Re: Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga

Post by crvenkasti 11/5/2017, 15:49

Oh_Femder wrote:
crvenkasti wrote:opet ovaj, što smo mi, englezi, jebote?
Pa Ličani jesu, bar bi ti trebao znati :P Za čizme vele: buce (boots), a kad se udare kažu: svatio sam se (swat)  :cleanteeth

Temelj zovu fundament, a prozor ponistra.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28846
2014-04-17


Back to top Go down

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 8 Empty Re: Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga

Post by Oh_Femder 11/5/2017, 15:52

crvenkasti wrote:
Oh_Femder wrote:
crvenkasti wrote:opet ovaj, što smo mi, englezi, jebote?
Pa Ličani jesu, bar bi ti trebao znati :P Za čizme vele: buce (boots), a kad se udare kažu: svatio sam se (swat)  :cleanteeth
Temelj zovu fundament, a prozor ponistra.
A kaj im je onda merlin?
Oh_Femder
Oh_Femder

Posts : 4103
2016-11-08


Back to top Go down

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 8 Empty Re: Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga

Post by Guest 11/5/2017, 15:53

slidingdoorsoperator wrote:
Gnječ wrote:taj tekst nisam shvatio kako ti imperativno kažeš zdravo za gotovo jer ti to nemožeš znati osim ako nisi u mojoj glavi nego sam ga stavio kao predložak za razmatranje i diskusiju a ti si to s gnušanjem odbio kao Papa kad su mu rekli da Zemlja nije centar Svega. 

Onda si se trebao formalno ograditi od teksta i navesti pojedinačne primjedbe kao što sam to ja učinio na primjeru dvije.
Ja ne mogu znati kakav je tvoj stav po pojedinim tezama ako to i sam ne napišeš. Mogu samo pretpostavljati, ali makar ona filmska mudrost kaže kako assumption zna biti the mother of all fuckups, bilo je logično zbog izostanka bilo kakve formalne ograde s tvoje strane i kritike navedenih stavova zaključiti kako se sa njima slažeš.
Ako govoriš o papi Franji, on nikada nije tvrdio kako je Zemlja centar svega.

čuj, ovaj forum nije Oxford campus, nadalje sa tobom je zamorno komunicirati jer sa tobom ne postoji komunikacija nego si ti sudac i sveznajući lumen koji svakom sugovorniku govoriš da griješi i ili nije u pravu bez obzira šta tko napisao uvijek je u krivu i ti jedini u pravu pa makar pisao isto što i ti ti ćeš sugovornika popljuvat i uvjeravati da nije u pravu.

eto i na ovo moje sada iznad ćeš napisati da nisam u pravu da griješim i da dokažem gdje to piše.

naporan si ekstremno naporan.


Last edited by Gnječ on 11/5/2017, 15:53; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 8 Empty Re: Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga

Post by crvenkasti 11/5/2017, 15:53

Vozi se Englez kroz Liku, kad ugleda, tamo pod nekim borom igraju Ličanin i medvjed šah. Brže bolje stane on i vadi svoju kameru. Sve to uredno snimi, onda priđe malo bliže pa kaže Ličanu:
- Hajde molim te, prodaj mi tog medvjeda, biznisa radi, cijena nije bitna, povest ću ga u Englesku i napravit ću veliku lovu, to će stvarno biti velika atrakcija.
A Ličanin će na to:
- Daj ne budali, povedi mene, tučem ga s 3:2.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28846
2014-04-17


Back to top Go down

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 8 Empty Re: Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga

Post by Oh_Femder 11/5/2017, 16:03

crvenkasti wrote:Vozi se Englez kroz Liku, kad ugleda, tamo pod nekim borom igraju Ličanin i medvjed šah. Brže bolje stane on i vadi svoju kameru. Sve to uredno snimi, onda priđe malo bliže pa kaže Ličanu:
- Hajde molim te, prodaj mi tog medvjeda, biznisa radi, cijena nije bitna, povest ću ga u Englesku i napravit ću veliku lovu, to će stvarno biti velika atrakcija.
A Ličanin će na to:
- Daj ne budali, povedi mene, tučem ga s 3:2.
A ti ćeš kao pravi ustaša znati da pravi Ličani umjesto: - Ajde pobro da ga zapjevamo, pjevaju: - Ajde pobro da ga ....?
Oh_Femder
Oh_Femder

Posts : 4103
2016-11-08


Back to top Go down

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 8 Empty Re: Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga

Post by crvenkasti 11/5/2017, 16:03

zarozgamo?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28846
2014-04-17


Back to top Go down

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 8 Empty Re: Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga

Post by Oh_Femder 11/5/2017, 16:16

crvenkasti wrote:zarozgamo?
Sad se vidi, sad se zna,
Da ti nisi Ustaša ;P

Glagol je: zaorcati
Oh_Femder
Oh_Femder

Posts : 4103
2016-11-08


Back to top Go down

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 8 Empty Re: Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga

Post by Kermit 11/5/2017, 16:18

Pinochet wrote:
Oh_Femder wrote:
Gnječ wrote:
Regoč wrote:
Gnječ wrote:

:D
O, osmieh jer si konačno doživjel prosvjetljenje! Predivno!!
a tko je svjedočio tom navodnom stvaranju od šest danah osim bogah? ljudi još nije bilo dakle nitko od ljudske rase nije bio svjedokom stvaranja u tih 7 danah.
Steven Weinberg, između ostalih. Svemir je stvoren u tri minute.

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 8 51pBDwsB-2L._SX327_BO1,204,203,200_
točnije u 1 sekundi.. 
u prvoj sekundi svemira se više desilo bitni stvari, nego u kasnijih 13milijardi godina
Pusta nagađanja da bi se gradilo još nagađanja, u ostalom sto je bilo prije svemira?
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 8 Empty Re: Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga

Post by Oh_Femder 11/5/2017, 16:33

asilovski wrote:
Pinochet wrote:
Oh_Femder wrote:
Gnječ wrote:
Regoč wrote:
O, osmieh jer si konačno doživjel prosvjetljenje! Predivno!!
a tko je svjedočio tom navodnom stvaranju od šest danah osim bogah? ljudi još nije bilo dakle nitko od ljudske rase nije bio svjedokom stvaranja u tih 7 danah.
Steven Weinberg, između ostalih. Svemir je stvoren u tri minute.

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 8 51pBDwsB-2L._SX327_BO1,204,203,200_
točnije u 1 sekundi.. 
u prvoj sekundi svemira se više desilo bitni stvari, nego u kasnijih 13milijardi godina
Pusta nagađanja da bi se gradilo još nagađanja, u ostalom sto je bilo prije svemira?
Pa to je bar lako :P

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 8 Latest?cb=20151215134028&path-prefix=sr-el
Oh_Femder
Oh_Femder

Posts : 4103
2016-11-08


Back to top Go down

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 8 Empty Re: Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga

Post by Guest 11/5/2017, 16:37

asilovski wrote:u ostalom sto je bilo prije svemira?

Dakle, pitanje se svodi na ono što je bilo prije nastanka prostovremena svemira samog.
Što je bilo prije nego je samo vrijeme nastalo?
Kužiš apsurd?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 8 Empty Re: Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga

Post by Guest 11/5/2017, 16:38

asilovski wrote:Pusta nagađanja da bi se gradilo još nagađanja

Drž' se ti radije svog omiljenog okultnog područja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 8 Empty Re: Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga

Post by Kermit 11/5/2017, 16:47

slidingdoorsoperator wrote:
asilovski wrote:u ostalom sto je bilo prije svemira?

Dakle, pitanje se svodi na ono što je bilo prije nastanka prostovremena svemira samog.
Što je bilo prije nego je samo vrijeme nastalo?
Kužiš apsurd?
Kako ne jos apsurdnije je pisati knjige na temelju mynje više ničega
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 8 Empty Re: Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga

Post by Kermit 11/5/2017, 16:53

slidingdoorsoperator wrote:
asilovski wrote:Pusta nagađanja da bi se gradilo još nagađanja

Drž' se ti radije svog omiljenog okultnog područja.
Hehe ali ozbiljno na to se sve svodi, osim toga kako isam naziv kaže ovo teorija he u biti okultna jer prepostavkama i intuicijom hoće razgrnuti veo i otkriti skriveno
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 8 Empty Re: Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga

Post by Sora 11/5/2017, 17:17

Regoč wrote:
crvenkasti wrote:Ja sam Hrvat i osjećam se i ustašom. Ustaše su najbolji Hrvati.
Ti si mučki provokator feralovske razine. Ništa ne radiš, ali prigovaraš drugima. Tipičan ljevičar.

Ne prigovora drugima nego prvima
Koji misle da su ustase najbolji Hrvati
Ima ih puno koji to misle, od vrha do dna drustva
Znamo :
Ustase su pridavali hrvatsku krali, ubijali, bjezali, radili protiv svih naroda..
Bili na strani hitlera
I tak
Uskoro ce se to i dokazivati na BLEIBURGU KOJI SE DRZI NAJVEĆIM STRATISTEM HRVATA
Tamo ce doci vise službenih predstavnika SABORA I VLADE NEGO STO JE BILO NA DAN EUROPE I POBJEDE NAD FASIZMOM
kobilinda ce poslati tatu i mamu , bivse partizane :cry

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23748
2014-04-29


Back to top Go down

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 8 Empty Re: Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga

Post by Sora 11/5/2017, 17:18

slidingdoorsoperator wrote:
asilovski wrote:u ostalom sto je bilo prije svemira?

Dakle, pitanje se svodi na ono što je bilo prije nastanka prostovremena svemira samog.
Što je bilo prije nego je samo vrijeme nastalo?
Kužiš apsurd?

Bilo je JAJCE :grin

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23748
2014-04-29


Back to top Go down

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 8 Empty Re: Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga

Post by Guest 11/5/2017, 19:25

Sora wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
asilovski wrote:u ostalom sto je bilo prije svemira?

Dakle, pitanje se svodi na ono što je bilo prije nastanka prostovremena svemira samog.
Što je bilo prije nego je samo vrijeme nastalo?
Kužiš apsurd?

Bilo je JAJCE :grin

Ode ti u mitološka objašnjenja:

https://en.wikipedia.org/wiki/World_egg
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 8 Empty Re: Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga

Post by Guest 11/5/2017, 19:29

asilovski wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
asilovski wrote:u ostalom sto je bilo prije svemira?

Dakle, pitanje se svodi na ono što je bilo prije nastanka prostovremena svemira samog.
Što je bilo prije nego je samo vrijeme nastalo?
Kužiš apsurd?
Kako ne jos apsurdnije je pisati knjige na temelju mynje više ničega

Misliš iz područja okultnog kakve ti uglavnom čitaš?
I kako se zove ono što je apsurdnije od apsurda samog?
Nad-apsurd?
Svašta i od tebe.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 8 Empty Re: Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga

Post by Guest 11/5/2017, 19:44

asilovski wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
asilovski wrote:Pusta nagađanja da bi se gradilo još nagađanja

Drž' se ti radije svog omiljenog okultnog područja.
Hehe ali ozbiljno na to se sve svodi, osim toga kako isam naziv kaže ovo teorija he u biti okultna jer prepostavkama i intuicijom hoće razgrnuti veo i otkriti skriveno

Koješta.
Istina, u modernoj teorijskoj fizici ima puno špekulativnog, poput primjerice multiverse opcija, dodatnih prostornih dimenzija (string rješenja) ali iza svega stoje određeni konzistentni matematički modeli koji se nastoje potvrditi opažanjima odnosno eksperimentalno, a čak je i to špekulativno područje daleko od onoga što ti nazivaš ništa.
Postoje i ona područja koja zahtjevaju akceleratore sa puno većim energijama nego smo ih do sada u stanju napraviti (ili kako je to jednom zgodno rekao Hawking, sa sadašnjim stanjem tehnologije bi akcelerator koji bi nam omogućio prodor u podučje Planckove duljine morao biti velik kao Zemlje do Sunca) pa nam za sada ostaju konzistentni teorijski modeli stavljeni na čekanje za eksperimentalnu provjeru.
A da niti to ne mora predstavljati nerješiv problem pokazuje i primjer Higgsovog bozona, Trebalo je proći 48 godina prije nego je postojanje te čestice predviđene u Standardnom modelu 1964. godine potvrđeno u Cernu 2012. Odnosno, potvrđeno je postojanje bozona koji ima svojstva predviđena po Standardnom modelu za Higgsov bozon, pa to treba još dodatno provjeriti, ali svima realnima je jasno kako je ta priča stavljena ad acta.
I kada govoriš o intuiciji u fizici, tek onda se vidi da nemaš pojma s pojmom, jer su već Einsteinova rješenja iz Specijalne i Opće teorije relativnosti bila u suprotnosti sa intuitivnim promišljanjima, a to je još i klasična fizika, a kvantna fizika kao najpotentiji dio moderne fizike je praktički kompletno neintuitivna.
Evo ti jedno klasično pitanje u tom smislu: Postoji li Mjesec kada ga miš ne promatra?
Pa ti vidi koliko je (u ovom slučaju kvantna) fizika intuitivno područje.
Zato ti i kažem, drž' se ti radije okultnih tema, fizika nije za tebe, a čini se niti kompletna znanost.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 8 Empty Re: Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 8 of 23 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 15 ... 23  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum