ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najveće rezerve zlata na Balkanu ima Srbija

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Najveće rezerve zlata na Balkanu ima Srbija - Page 2 Empty Re: Najveće rezerve zlata na Balkanu ima Srbija

Post by Serbinho-3 7/5/2017, 11:16

Barem nema problema sa gojaznoscu...

Serbinho-3

Posts : 26384
2014-08-25


Back to top Go down

Najveće rezerve zlata na Balkanu ima Srbija - Page 2 Empty Re: Najveće rezerve zlata na Balkanu ima Srbija

Post by Guest 7/5/2017, 11:18

Serbinho-3 wrote:Pa sta ce im zlato kako rekose.
Bolje novokomponovanim bogatasima da podele, sto prodaju price o patriotizmu i onim cetnicima, dok ovima put pod noge za Dablin.

čekam slajding dorz operatora, metildu, regoča i ostalu rvacku katolibansku uljudbu da kažu svoje mišljenje glede te zlatne problematike.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Najveće rezerve zlata na Balkanu ima Srbija - Page 2 Empty Re: Najveće rezerve zlata na Balkanu ima Srbija

Post by Serbinho-3 7/5/2017, 11:23

HDZ 1990 obecavao Svajcarski standard u HR, te kako ce sav novac koji uzimaju iz bivse Juge, ostati u HR, sto ce odvesti ka CH standardu.
Totalna euforija oko CH standarda, cupaju one YU zastave, koje su bile krivac izgleda, stavljaju se sahovnice.
Secam se ko juce.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26384
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Najveće rezerve zlata na Balkanu ima Srbija - Page 2 Empty Re: Najveće rezerve zlata na Balkanu ima Srbija

Post by crvenkasti 7/5/2017, 11:30

Da. I baš kad smo počeli uvoditi švicarski standard, Srbija je izvršila agresiju na Hrvatsku i sve nam upropastila.


Last edited by crvenkasti on 7/5/2017, 11:33; edited 1 time in total
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28714
2014-04-17


Back to top Go down

Najveće rezerve zlata na Balkanu ima Srbija - Page 2 Empty Re: Najveće rezerve zlata na Balkanu ima Srbija

Post by Guest 7/5/2017, 11:31

Serbinho-3 wrote:HDZ 1990 obecavao Svajcarski standard u HR, te kako ce sav novac koji uzimaju iz bivse Juge, ostati u HR, sto ce odvesti ka CH standardu.
Totalna euforija oko CH standarda, cupaju one YU zastave, koje su bile krivac izgleda, stavljaju se sahovnice.
Secam se ko juce.

je istina svjedočio sam toj histeriji samo HDZ i Tuđman su prešutili bitno a to je da će CH standard imati samo neki oni odabrani a ne svi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Najveće rezerve zlata na Balkanu ima Srbija - Page 2 Empty Re: Najveće rezerve zlata na Balkanu ima Srbija

Post by Guest 7/5/2017, 11:50

I sada nam je dobro. Druga je priča što mi toga zapravo nismo svjesni. Kao što nismo svjesni da su antifašisti zapravo fašisti i obrnuto.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Najveće rezerve zlata na Balkanu ima Srbija - Page 2 Empty Re: Najveće rezerve zlata na Balkanu ima Srbija

Post by Guest 7/5/2017, 12:01

Doppelgänger wrote:I sada nam je dobro. Druga je priča što mi toga zapravo nismo svjesni. Kao što nismo svjesni da su antifašisti zapravo fašisti i obrnuto.

ma ja sam toga bio svjestan odavno još dok su mi imbecili iz HDZ-a još dok je bio underground nudili da budem njihov šef podružnice za Istru. hahaha nemogu vjerovat šta sam sve doživio imam toga za 5 života. ali kao što smo jučer svjedočili na primjeru slidingdoorsoperatora svatko može biti hrvat jednostavno kaže da je hrvat i to je to. ne kužim crvenkastog jer se stalno mora dokazivati da je hrvat. ne kužim to. ali kad su mi došli ovi iz HDZ-a sve neki opskurni likovi bokte na čelu im piše UDBA ili samo U i oni mene vrbuju da im budem šef cvjećarnice za Istru hahahaha nemogu vjerovat da sam to doživio naravno da sam odbio i oni našli nekog drugog znam i koji je taj lik pa krenuli rasparčavat letke po crkvama.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Najveće rezerve zlata na Balkanu ima Srbija - Page 2 Empty Re: Najveće rezerve zlata na Balkanu ima Srbija

Post by Guest 7/5/2017, 12:34

vidim da rvate zlato ne zanima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Najveće rezerve zlata na Balkanu ima Srbija - Page 2 Empty Re: Najveće rezerve zlata na Balkanu ima Srbija

Post by crvenkasti 7/5/2017, 12:38

Gnječ wrote:vidim da rvate zlato ne zanima.

koje zlato
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28714
2014-04-17


Back to top Go down

Najveće rezerve zlata na Balkanu ima Srbija - Page 2 Empty Re: Najveće rezerve zlata na Balkanu ima Srbija

Post by Guest 7/5/2017, 12:42

crvenkasti wrote:
Gnječ wrote:vidim da rvate zlato ne zanima.

koje zlato

pa 15.5 TONA zlata nestalo. vuššš...nema zlata nitko ni da pisne.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Najveće rezerve zlata na Balkanu ima Srbija - Page 2 Empty Re: Najveće rezerve zlata na Balkanu ima Srbija

Post by crvenkasti 7/5/2017, 12:44

Pa nema zlata, zašto bismo o nečemu čega nema.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28714
2014-04-17


Back to top Go down

Najveće rezerve zlata na Balkanu ima Srbija - Page 2 Empty Re: Najveće rezerve zlata na Balkanu ima Srbija

Post by Guest 7/5/2017, 12:49

crvenkasti wrote:Pa nema zlata, zašto bismo o nečemu čega nema.

ali bilo je zlata a sad ga nema. zašto ga nema i tko je to zlato zamračio i gdje su pare od prodaje tog zlata. inače se za takve stvari u normalnim državama ide pred streljački vod zbog veleizdaje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Najveće rezerve zlata na Balkanu ima Srbija - Page 2 Empty Re: Najveće rezerve zlata na Balkanu ima Srbija

Post by crvenkasti 7/5/2017, 12:55

Gnječ wrote:
crvenkasti wrote:Pa nema zlata, zašto bismo o nečemu čega nema.

ali bilo je zlata a sad ga nema. zašto ga nema i tko je to zlato zamračio i gdje su pare od prodaje tog zlata. inače se za takve stvari u normalnim državama ide pred streljački vod zbog  veleizdaje.

Al ti blebećeš... Pa mi smo opljačkali cijelu Hrvatsku, od početka do kraja i nikom ništa. Mi smo napali i zauzeli vlastite vojarne i vojsku. Za to se ide pred streljački vod. A mi, ne samo što nas nitko nije kaznio, nego su nas i nagradili.
Ti pričaš o nekom pišljivom zlatu koje nitko ni ne spominje.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28714
2014-04-17


Back to top Go down

Najveće rezerve zlata na Balkanu ima Srbija - Page 2 Empty Re: Najveće rezerve zlata na Balkanu ima Srbija

Post by Guest 7/5/2017, 13:02

crvenkasti wrote:
Gnječ wrote:
crvenkasti wrote:Pa nema zlata, zašto bismo o nečemu čega nema.

ali bilo je zlata a sad ga nema. zašto ga nema i tko je to zlato zamračio i gdje su pare od prodaje tog zlata. inače se za takve stvari u normalnim državama ide pred streljački vod zbog  veleizdaje.

Al ti blebećeš... Pa mi smo opljačkali cijelu Hrvatsku, od početka do kraja i nikom ništa. Mi smo napali i zauzeli vlastite vojarne i vojsku. Za to se ide pred streljački vod. A mi, ne samo što nas nitko nije kaznio, nego su nas i nagradili.
Ti pričaš o nekom pišljivom zlatu koje nitko ni ne spominje.

mi tko? rvati, srbi, ercegovci, đezbari, tatari, turci? tko?

danas svatko pa čak i srbin može bit rvat osim tebe nažalost tebi nije pala kašika u med kao marčelu i slidingdooroperatoru jebiga.

danas više neznaš ko je rvat tko srbin imam osjećaj ko da sam u Matrixu.

'Hrvatska je u najvećoj tajnosti rasprodala 15,5 tona zlatnih poluga'
Strategija da se proda imovina služi za krpanje proračunskih rupa do izbora i da se ostvari neoliberalni nalog onih koji upravljaju ovom vlašću, a to je krupni domaći i strani kapital – zaključio je Vuljanić.


Hrvatska nema zlatnih poluga, nema ni grama zlata. Hrvatska je pod najvećim okriljem tajnosti rasprodala, ne prodala nego rasprodala svoje zlatne poluge, 15,5 tona zlatnih poluga, točnije 15.055 kg prodala, a 468 kg ostavila Beogradu jer umjesto da po sukcesiji nama pripada 28,49 za zlato koje smo imali deponirano u Beogradu dobili smo samo 23% iz nepoznatih razloga.


avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Najveće rezerve zlata na Balkanu ima Srbija - Page 2 Empty Re: Najveće rezerve zlata na Balkanu ima Srbija

Post by Guest 7/5/2017, 13:09

Gnječ wrote:
pa 15.5 TONA zlata nestalo. vuššš...nema zlata nitko ni da pisne.

Srbija ima plutajući tečaj za svoj Dinar, tako da je to zlato tek roba, kao i svaki drugi metal poput bakra, željeza itd. ne igra neku monetarnu ulogu niti doprinosi gospodarstvu jer nije novac
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Najveće rezerve zlata na Balkanu ima Srbija - Page 2 Empty Re: Najveće rezerve zlata na Balkanu ima Srbija

Post by crvenkasti 7/5/2017, 13:10

Ukrali - ukrali. Sami smo sebi ukrali. Zlato je bilo naše. Hrvatska je naša! Kome bismo trebali odgovarati? Beogradu??
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28714
2014-04-17


Back to top Go down

Najveće rezerve zlata na Balkanu ima Srbija - Page 2 Empty Re: Najveće rezerve zlata na Balkanu ima Srbija

Post by dzango 7/5/2017, 13:17

Nije nikakvo čudo. To zlato je nasleđe još zlatnih rezervi Kraljevine  Srbije.

_________________
Najveće rezerve zlata na Balkanu ima Srbija - Page 2 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Najveće rezerve zlata na Balkanu ima Srbija - Page 2 Empty Re: Najveće rezerve zlata na Balkanu ima Srbija

Post by crvenkasti 7/5/2017, 13:21

dzango wrote:Nije nikakvo čudo. To zlato je nasleđe još zlatnih rezervi Kraljevine  Srbije.

Zato smo ga i prodali. Gadilo nam se.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28714
2014-04-17


Back to top Go down

Najveće rezerve zlata na Balkanu ima Srbija - Page 2 Empty Re: Najveće rezerve zlata na Balkanu ima Srbija

Post by Guest 7/5/2017, 13:44

dzango wrote:Nije nikakvo čudo. To zlato je nasleđe još zlatnih rezervi Kraljevine  Srbije.

pa ne baš. nešto se rudarilo i u vrijeme SFRJ...

Kako su potrošene zlatne rezerve Kraljevine Jugoslavije

PREMA raspoloživim podacima, uoči Drugog svetskog rata Kraljevina Jugoslavija je posedovala 84.574 kilograma čistog zlata.

Uviđajući opasnost po zemlju, knez Pavle je odobrio da veći deo zlatnih rezervi bude prebačen u Englesku u maju 1939. godine. Transport je izvršio razarač "Beograd" i tako je u Englesku banku stiglo 980 sanduka u kojima se nalazilo 3.379 zlatnih poluga. U ovoj banci Narodna banka Kraljevine Jugoslavije je već imala 225 zlatnih poluga, pa je ukupna rezerva u Velikoj Britaniji uvećana na 44.886,61 kilogram čistog zlata.

Nakon početka Drugog svetskog rata (1. septembra 1939), dok se očekivao napad na Veliku Britaniju, Savet zemaljske odbrane Jugoslavije je doneo odluku da se zlato hitno prebaci u Sjedinjene Američke Države. Uz veliki rizik, u Njujork je transportovan iz Engleske 33.683,51 kilogram čistog zlata. U trezoru Engleske banke do kraja rata ostalo je 11.203,10 kilograma.

Narodna banka je organizovala još dva transporta. U maju i junu 1940. iz Švajcarske, preko Atine, u Njujork je upućeno 344 sanduka, odnosno 14.168,16 kilograma čistog zlata.
Uoči bombardovanja Beograda, Narodna banka Kraljevine Jugoslavije je kod Federalnih rezervi u SAD imala 47.851,67 kilograma čistog zlata.

Treba istaći da je Narodna banka 18. marta 1941. godine, na tržištu zlata prodala za devize 20.002 kilograma čistog zlata u korist depozita kod Brazilske banke u iznosu od 11.225.000 dolara.


U trezorima u zemlji ostalo je 10.701,11 kilograma zlata. Još 1939. godine iz Beograda je evakuisano sve zlato: u užički podzemni trezor 9.611,30, dok je u sarajevskoj filijali Narodne banke ostalo je 1.089,80 kilograma.
Ministar finansija u Simovićevoj pučističkoj vladi, Hrvat dr Juraj Šutej, naredio je 7. aprila 1941. da se zlato iz užičkog trezora (204 sanduka) premesti u Mostar. Kad je 10. aprila u Zagrebu proglašena NDH, ovo zlato je 14. aprila hitno prebačeno u Nikšić i sklonjeno u pećini Trebjesa. Ni tu nije ostalo, već je 15. aprila prebačeno na aerodrom Krapino polje, radi prebacivanja u inostranstvo. Zlato koje je ostalo u Sarajevu zaplenile su ustaše.


http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.293.html:364028-Kako-su-potrosene-zlatne-rezerve-Kraljevine-Jugoslavije
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Najveće rezerve zlata na Balkanu ima Srbija - Page 2 Empty Re: Najveće rezerve zlata na Balkanu ima Srbija

Post by Guest 7/5/2017, 13:46

glas uhljeba wrote:
Gnječ wrote:
pa 15.5 TONA zlata nestalo. vuššš...nema zlata nitko ni da pisne.

Srbija ima plutajući tečaj za svoj Dinar, tako da je to zlato tek roba, kao i svaki drugi metal poput bakra, željeza itd. ne igra neku monetarnu ulogu niti doprinosi gospodarstvu jer nije novac

zašto USA ne proda svoje zalihe zlata u fort Knoxu?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Najveće rezerve zlata na Balkanu ima Srbija - Page 2 Empty Re: Najveće rezerve zlata na Balkanu ima Srbija

Post by max123 7/5/2017, 13:47

pobili sve jevreje ceteresprve i maznuli im zlato iz zubala.sad se jos kurce s tim.ogavno, bre...
max123
max123

Posts : 2853
2015-10-28

Lokacija: : Zemun,Hrvatska

Back to top Go down

Najveće rezerve zlata na Balkanu ima Srbija - Page 2 Empty Re: Najveće rezerve zlata na Balkanu ima Srbija

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum