ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nakon Draže Srbija rehabilitira i Apisa

Go down

Nakon Draže Srbija rehabilitira i Apisa Empty Nakon Draže Srbija rehabilitira i Apisa

Post by RayMabus 11/9/2015, 09:15

'Ujedinjenje ili smrt', bio je poklič Crne ruke i značio je da svi Srbi moraju u jednu državu

http://www.vecernji.hr/svijet/nakon-draze-srbija-rehabilitira-i-apisa-1023848

Ha ha ha region ....treba im zid od sto metara u vis dignit.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Nakon Draže Srbija rehabilitira i Apisa Empty Re: Nakon Draže Srbija rehabilitira i Apisa

Post by RayMabus 11/9/2015, 09:24

Godine 1911. Dimitrijević je sa svojim drugovima osnovao tajno udruženje "Ujedinjenje ili smrt", poznato pod imenom "Crna ruka". Cilj organizacije je bio da pripremi i u pogodnom trenutku podigne revoluciju u svrhu rušenja Austro-augarske monarhije i stvaranja Velike Srbije.

Kontrolirao je organizaciju "Mlada Bosna", koja je izvršila atentat na austro-ugarskog prijestolonasljednika Franju Ferdinanda. Jedan od preživjelih atentatora, Muhamed Mehmedbašić, prebjegao je k njemu i uz njega ostao do samog kraja.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Dragutin_Dimitrijevi%C4%87_Apis
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Nakon Draže Srbija rehabilitira i Apisa Empty Re: Nakon Draže Srbija rehabilitira i Apisa

Post by jastreb 11/9/2015, 19:39

Glupost!

Apis je rehabilitiran još 1953.godine,u vrijeme Tita.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Nakon Draže Srbija rehabilitira i Apisa Empty Re: Nakon Draže Srbija rehabilitira i Apisa

Post by Yehudi 11/9/2015, 19:42

Čini se da ćemo uskoro morati rehabilitirati i

 Gavrila Principa.

 PS- Ruke mu se pozlatile.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Nakon Draže Srbija rehabilitira i Apisa Empty Re: Nakon Draže Srbija rehabilitira i Apisa

Post by jastreb 11/9/2015, 19:45

Pa,sad da budem iskren,meni se taj Gavro nekako dopada.

Pročitao sam o njemu sve što se može pročitati i mislim da je to bil dobar dečko.

Ovi naši ga često sataniziraju i etiketiraju raznim pogrdnim imenima,a zamisli Austrijanci ga u svom filmu prikazuju u lijepom svjetlu.

No,znano je da mi Hrvati moramo biti veći Austrijanci i od Franca Jozefa.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Nakon Draže Srbija rehabilitira i Apisa Empty Re: Nakon Draže Srbija rehabilitira i Apisa

Post by Yehudi 11/9/2015, 20:15

Veći nacisti od ondašnjih Njemaca

i naravno veći katolici od pape

............ma i ne slušati ga.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Nakon Draže Srbija rehabilitira i Apisa Empty Re: Nakon Draže Srbija rehabilitira i Apisa

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum