ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Agencije kombijima obilaze Zagoru tražeći žene za čišćenje apartmana

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Agencije kombijima obilaze Zagoru tražeći žene za čišćenje apartmana Empty Agencije kombijima obilaze Zagoru tražeći žene za čišćenje apartmana

Post by debotoijusto Tue 2 May - 18:58

Da je turistički promet u Hrvatskoj odavno nadišao naše realne mogućnosti usluge, servisa, radne snage, infrastrukture... vidljivo je na svakom koraku. Tako se vlasnici oko pola milijuna postelja koje nude u obiteljskim apartmanima i stanovima trenutno suočavaju s nepremostivim problemom kako naći čistačice. Jednostavno, nema ih dovoljno, kažu nam u brojnim agencijama i obrtima registriranim za čišćenje i održavanje stambenih i poslovnih prostora, čije stotine radnica i radnika su rezervirani unaprijed za cijelu sezonu.

Tako onima koji već tijekom zime nisu osigurali tko će im održavati apartman, sada izbor postaje više nego sužen, jer oni koji dobro rade odavno su zauzeti, a oni koji bi se tim poslom htjeli baviti povremeno i privremeno, za iznajmljivače su nesigurno i neizvjesno rješenje.

Sezona bi mogla biti rekordna, ali problem je tko će raditi sa svim tim milijunima gostiju. Jer, u agencijama za čišćenje koje zapošljavaju i po pedesetak muškaraca i žena na održavanju apartmana ili jedrilica koje se iznajmljuju, kažu da radne snage za te poslove nema ni za lijek.

- To vam je odlična tema i pravi problem našeg turizma o kojemu nitko ne govori, a to muči tisuće iznajmljivača. Ja imam nekoliko apartmana i uzalud zovem agencije da nađem nekoliko žena za održavanje jer mi svi govore kako nemaju dovoljno ljudi. U jednoj agenciji sa 40 zaposlenih za čišćenje rekli su mi da im je do studenog sve osoblje rezervirano i nemaju mi koga poslati. To je nevjerojatno, trebam nekoliko žena za dva do četiri sata rada dnevno, između 10 i 14, kada gosti odlaze iz apartmana, ali nikoga ne mogu naći. Ja ne mogu zaposliti osobu koja bi dnevno radila tek koji sat, a iz unutrašnjosti ih ne mogu dovesti jer im treba osigurati smještaj. Mladi školovani ljudi bježe od takvog posla, a njime se sezonski može zaraditi pristojna plaća – kaže nam Martina Kalcina Nimac, iznajmljivačica iz Splita.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30564
2014-04-12


Back to top Go down

Agencije kombijima obilaze Zagoru tražeći žene za čišćenje apartmana Empty Re: Agencije kombijima obilaze Zagoru tražeći žene za čišćenje apartmana

Post by debotoijusto Tue 2 May - 18:59

U agencijama za čišćenje i održavanje kojih je svake godine sve više, saznajemo kako oni svoje poslove baziraju na stalnim klijentima s kojima rade cijelu godinu, poput ureda, poslovnih prostora i firmi, a iznajmljivači bi da se samo njima bude na raspolaganju u vrijeme kada njima odgovara.

– Kod mene je 20 djelatnika zaposleno na poslovima čišćenja cijelu godinu, a ja se ne usuđujem prihvatiti obavezu održavanja novih apartmana za iznajmljivanje jer teško nalazim ljude za rad. Puno ih je koji počnu pa odustanu, kažu da će doći pa ne dođu... Tražila sam od Zavoda za zapošljavanje ljude, pa od 50 kojih pošalju, jedan pristane raditi – govori nam Marija Jelavić Šako, vlasnica agencije za čišćenje.

Na pitanje je li problem u lošoj plaći, naši sugovornici iz agencija kažu kako je puno radnika razočarano pristupom vlasnika agencija. No, za puno radno vrijeme od pet dana tjedno po osam sati rada plaća im je oko 3500 kuna.

Puno ih, kažu, rade i dodatno izvan radnog vremena pa zarade i do 5000. Bruto satnica je oko 45 kuna, od čega čistačica dobije 12 do 25, ostalo su davanja, a radi se o pravom ozbiljnom fizičkom poslu.

debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30564
2014-04-12


Back to top Go down

Agencije kombijima obilaze Zagoru tražeći žene za čišćenje apartmana Empty Re: Agencije kombijima obilaze Zagoru tražeći žene za čišćenje apartmana

Post by debotoijusto Tue 2 May - 19:00

– To je puno posla za malo novca, prava kalvarija za radnike. Problem je što iznajmljivači kada se počnu baviti tim poslom ne kalkuliraju s troškom čišćenja, pranja rublja, održavanja apartmana pa im onda ispada sve skupo. A raditi s najnižom satnicom ni radniku ni vlasniku nije isplativo – kaže nam Marijo Perić, vlasnik obrta za čišćenje.

Iskustva agencija kažu da u moru nezaposlenih mladih ljudi, najčešće se metle i deterdženata hvataju dobro držeće penzionerke, ali čak i zaposlene žene. Tako se nerijetko službenice u banci, pošti i drugim uredima vikendom jave čistiti za dnevnicu, osobito onu na brodovima za iznajmljivanje gdje se zaradi od 200 do 400 kuna.

Gradske nezaposlene mlađe žene uglavnom ne žele raditi te poslove, pa agencije svako jutro kombijima obilaze sela Dalmatinske zagore odakle dovode žene za čišćenje apartmana i poslije ih vraćaju kući, pričaju nam iznajmljivači. Što će tek biti u "špici", može se samo pretpostaviti.

http://www.slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split-zupanija/clanak/id/483711/agencije-kombijima-obilaze-zagoru-trazeci-zene-za-ciscenje-apartmana-nikoga-ne-mogu-naci-mladi-skolovani-ljudi-bjeze-od-takvog-posla-a-moze-se-pristojno-zaraditi--od-12-do-25-kuna-po-satu
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30564
2014-04-12


Back to top Go down

Agencije kombijima obilaze Zagoru tražeći žene za čišćenje apartmana Empty Re: Agencije kombijima obilaze Zagoru tražeći žene za čišćenje apartmana

Post by debotoijusto Tue 2 May - 19:02

Bruto satnica je oko 45 kuna, od čega čistačica dobije 12 do 25

Agencije kombijima obilaze Zagoru tražeći žene za čišćenje apartmana S-52843ab46e050d029e59ce420cf4c957af71c1e0
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30564
2014-04-12


Back to top Go down

Agencije kombijima obilaze Zagoru tražeći žene za čišćenje apartmana Empty Re: Agencije kombijima obilaze Zagoru tražeći žene za čišćenje apartmana

Post by debotoijusto Tue 2 May - 19:05

http://zadarski.slobodnadalmacija.hr/kolona/clanak/id/482742/kako-sam-sistematski-unistavan-od-bezobzirnih-susjeda

da ne otvaram drugu temu
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30564
2014-04-12


Back to top Go down

Agencije kombijima obilaze Zagoru tražeći žene za čišćenje apartmana Empty Re: Agencije kombijima obilaze Zagoru tražeći žene za čišćenje apartmana

Post by Guest Tue 2 May - 19:07

12 do 25 kuna. haha. doduše prošlo lito je hrpa cura radila za takvu lovu, ja sam pričao sa njima u jednoj firmi, sve su mi rekle da im je ovo zadnje lito da rade za takvu lovu , većina ih je planirala ić vanka nakon lita.. 

a as prodaje sobu za 250€ po danu, a radnicu bi platio 2€ po satu koja u 10sati očisti 20ak soba
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Agencije kombijima obilaze Zagoru tražeći žene za čišćenje apartmana Empty Re: Agencije kombijima obilaze Zagoru tražeći žene za čišćenje apartmana

Post by Guest Tue 2 May - 19:12

iznajmljivači kada se počnu baviti tim poslom ne kalkuliraju s troškom čišćenja, pranja rublja, održavanja apartmana pa im onda ispada sve skupo

treba znat uračunati troškove u cijenu, pa onda još i porez
a neznaju ljudi računat, velika je to muka zbrajanje i oduzimanje
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Agencije kombijima obilaze Zagoru tražeći žene za čišćenje apartmana Empty Re: Agencije kombijima obilaze Zagoru tražeći žene za čišćenje apartmana

Post by debotoijusto Tue 2 May - 19:20

Pinochet wrote:12 do 25 kuna. haha. doduše prošlo lito je hrpa cura radila za takvu lovu, ja sam pričao sa njima u jednoj firmi, sve su mi rekle da im je ovo zadnje lito da rade za takvu lovu , većina ih je planirala ić vanka nakon lita.. 

a as prodaje sobu za 250€ po danu, a radnicu bi platio 2€ po satu koja u 10sati očisti 20ak soba

jos bude iskreno razocaran sto nitko nece  pristojnih 12kn/h  :D
za 15 dana nauci prvi zakon ekonomskih odnosa , ponuda-potraznja
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30564
2014-04-12


Back to top Go down

Agencije kombijima obilaze Zagoru tražeći žene za čišćenje apartmana Empty Re: Agencije kombijima obilaze Zagoru tražeći žene za čišćenje apartmana

Post by Guest Tue 2 May - 19:25

debotoijusto wrote:
Pinochet wrote:12 do 25 kuna. haha. doduše prošlo lito je hrpa cura radila za takvu lovu, ja sam pričao sa njima u jednoj firmi, sve su mi rekle da im je ovo zadnje lito da rade za takvu lovu , većina ih je planirala ić vanka nakon lita.. 

a as prodaje sobu za 250€ po danu, a radnicu bi platio 2€ po satu koja u 10sati očisti 20ak soba

jos bude iskreno razocaran sto nitko nece  pristojnih 12kn/h  :D
za 15 dana nauci prvi zakon ekonomskih odnosa , ponuda-potraznja
ja radio u toj firmi, tu bio jedan mlad momak.. ono 20godina.. momak nema faks.. prvi mu je posao.. međutim priča njemački, hrvatski, engleski savršeno, francuski, talijanski, španjolski se može sporazumit.. dakle 5-6 stranih jezika... drži mu sve .. prodaju, managment.. 

i dobija 3000kn plaću... :D ja se prije par dana čuo sa njime, zašto nije tražio drugi posao.. kaže da jest, ali i drugi nude još gore uvjete i plaću :D a nije mi jasno zašto nije otiša u njemačku kao hrpa drugih..

iako je ovaj gazda još super, lik te lipo pozdravi, da ti besu, ne cjepa te sa dodatnim satima, ako nešto zajebeš neće se izderati na tebe, dapače, nikada opuštenija sezona.... ali plaća je očaj.. pa nisam htio ostati nakon lita.. rekli su mi da se mogu javiti kada hoću, ali neću jebiga.. više izgubin love, jer mogu doma za tih 8h zaraditi više(svako lito bi radio i tamo i doma, dvije plaće, ali ono 15h rada dnevno)

zanimljivo ovaj je još dobar, bio sam kod likova, koji bi ti dali tako 15kn sat, i još bi se iživljavali , ono.. fala kurucu u situaciji sam da mogu ladno odjebavati takve poslove..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Agencije kombijima obilaze Zagoru tražeći žene za čišćenje apartmana Empty Re: Agencije kombijima obilaze Zagoru tražeći žene za čišćenje apartmana

Post by aben Tue 2 May - 19:29

glas uhljeba wrote:
iznajmljivači kada se počnu baviti tim poslom ne kalkuliraju s troškom čišćenja, pranja rublja, održavanja apartmana pa im onda ispada sve skupo

treba znat uračunati troškove u cijenu, pa onda još i porez
a neznaju ljudi računat, velika je to muka zbrajanje i oduzimanje
Agencije kombijima obilaze Zagoru tražeći žene za čišćenje apartmana S-52843ab46e050d029e59ce420cf4c957af71c1e0

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Agencije kombijima obilaze Zagoru tražeći žene za čišćenje apartmana Empty Re: Agencije kombijima obilaze Zagoru tražeći žene za čišćenje apartmana

Post by debotoijusto Tue 2 May - 19:31

aben wrote:
glas uhljeba wrote:
iznajmljivači kada se počnu baviti tim poslom ne kalkuliraju s troškom čišćenja, pranja rublja, održavanja apartmana pa im onda ispada sve skupo

treba znat uračunati troškove u cijenu, pa onda još i porez
a neznaju ljudi računat, velika je to muka zbrajanje i oduzimanje
Agencije kombijima obilaze Zagoru tražeći žene za čišćenje apartmana S-52843ab46e050d029e59ce420cf4c957af71c1e0

he he...dobar
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30564
2014-04-12


Back to top Go down

Agencije kombijima obilaze Zagoru tražeći žene za čišćenje apartmana Empty Re: Agencije kombijima obilaze Zagoru tražeći žene za čišćenje apartmana

Post by Guest Tue 2 May - 19:33

glas uhljeba wrote:
iznajmljivači kada se počnu baviti tim poslom ne kalkuliraju s troškom čišćenja, pranja rublja, održavanja apartmana pa im onda ispada sve skupo

treba znat uračunati troškove u cijenu, pa onda još i porez
a neznaju ljudi računat, velika je to muka zbrajanje i oduzimanje
viruj mi radio sam u turizmu, znaju svi računati i jebeno računati, ljudi su kada se tiče love veoma dobri matematičari.. samo su cicije.. 

zapravo nisu cicije, nego je tržište bilo takvo.. ako ti nećeš radit za 2-3€po satu, idi nogon u dupe ima drugih..  jebiga ljudima u RH dopizdilo trpit redikule za 3000kn/10h dnevno/još si sretan ako si prijavljen, otišli u Njemačku i Irsku i sada ih vata panika.. pametne firme ponudile lipe plaće u 2mjesecu i pokupile radnike za ovu sezonu

debili i dalje po zagrebu traže kombijima za 12kn sat i nadaju se da će nać nešto.. doći će im sezona i odjedanput će skužit da im nema nitko za čistiti hotel
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Agencije kombijima obilaze Zagoru tražeći žene za čišćenje apartmana Empty Re: Agencije kombijima obilaze Zagoru tražeći žene za čišćenje apartmana

Post by jastreb Tue 2 May - 19:36

PORUKA ŽENAMA:

NE IDITE NI ZA ŽIVU GLAVU!!!

Evo jedna moja prijateljica iz okolice Vojnića,nasjela je na njihovu slatkorječivost i nije ostala dolje ni mjesec dana. Uvjeti su nemogući. Hranu su si morale kupovati same. U slobodno vrijeme nisu smjele otići na piće ni u susjedno mjesto. Pratili su ih kad se vraćaju u stan i sl.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Agencije kombijima obilaze Zagoru tražeći žene za čišćenje apartmana Empty Re: Agencije kombijima obilaze Zagoru tražeći žene za čišćenje apartmana

Post by aben Tue 2 May - 19:37

Pinochet wrote:
debili i dalje po zagrebu traže kombijima za 12kn sat i nadaju se da će nać nešto.. doći će im sezona i odjedanput će skužit da im nema nitko za čistiti hotel
nihiluse, ekonomisto, pa ka zanji čovik odbije 12 kn, unda cijena gre gori.

perspektiva ti je skewed, hdz je osiromaši ovu zemlju, poslodavci nisu odgovorni ni dužni dovati ploće veće od tržišnih.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Agencije kombijima obilaze Zagoru tražeći žene za čišćenje apartmana Empty Re: Agencije kombijima obilaze Zagoru tražeći žene za čišćenje apartmana

Post by Guest Tue 2 May - 19:41

aben wrote:hdz je osiromaši ovu zemlju

nije, ti si siromašan jer si glup, to je gorka činjenica, kao i većina ostalih sa IQ 90 i niže

jednostavno ste mentalno retardirani, a za sve u životu ti je kriva neka babaroga, nikad ti sam

glup čovjek nikad ne zaključi da je on u krivu ili da radi grešku
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Agencije kombijima obilaze Zagoru tražeći žene za čišćenje apartmana Empty Re: Agencije kombijima obilaze Zagoru tražeći žene za čišćenje apartmana

Post by Guest Tue 2 May - 19:42

aben wrote:
Pinochet wrote:
debili i dalje po zagrebu traže kombijima za 12kn sat i nadaju se da će nać nešto.. doći će im sezona i odjedanput će skužit da im nema nitko za čistiti hotel
nihiluse, ekonomisto, pa ka zanji čovik odbije 12 kn, unda cijena gre gori.

perspektiva ti je skewed, hdz je osiromaši ovu zemlju, poslodavci nisu odgovorni ni dužni dovati ploće veće od tržišnih.
to je jasno-- ali opet će ti što rade za 12h za sat, glasovati za HDZ  - "samo da komunisti ne dodju na vlast"
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Agencije kombijima obilaze Zagoru tražeći žene za čišćenje apartmana Empty Re: Agencije kombijima obilaze Zagoru tražeći žene za čišćenje apartmana

Post by max123 Tue 2 May - 19:45

3500kn za 40 sati rintanja?mrs,mater vam jebem,platite ljude pristojno,pa cete imati radne snage.doc ce vrime kad ce fizikalci zaradjivati vise od neradnika sa vakultetom.i s pravom...
max123
max123

Posts : 2853
2015-10-28

Lokacija: : Zemun,Hrvatska

Back to top Go down

Agencije kombijima obilaze Zagoru tražeći žene za čišćenje apartmana Empty Re: Agencije kombijima obilaze Zagoru tražeći žene za čišćenje apartmana

Post by aben Tue 2 May - 19:46

glas uhljeba wrote:
aben wrote:hdz je osiromaši ovu zemlju

nije, ti si siromašan jer si glup, to je gorka činjenica, kao i većina ostalih sa IQ 90 i niže

jednostavno ste mentalno retardirani, a za sve u životu ti je kriva neka babaroga, nikad ti sam

glup čovjek nikad ne zaključi da je on u krivu ili da radi grešku
ne zun, jo sun reko da je osiromaši zemlju a ne mene, 
meni je dostupna radna snoga od 12 kun na uru- ako to nisu siromasi, e pa jo ne zun ča jesu...

i jo spadun u 7% nojbogatijih ljudi na svitu, not bad for iq90

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Agencije kombijima obilaze Zagoru tražeći žene za čišćenje apartmana Empty Re: Agencije kombijima obilaze Zagoru tražeći žene za čišćenje apartmana

Post by aben Tue 2 May - 19:46

Pinochet wrote:
aben wrote:
Pinochet wrote:
debili i dalje po zagrebu traže kombijima za 12kn sat i nadaju se da će nać nešto.. doći će im sezona i odjedanput će skužit da im nema nitko za čistiti hotel
nihiluse, ekonomisto, pa ka zanji čovik odbije 12 kn, unda cijena gre gori.

perspektiva ti je skewed, hdz je osiromaši ovu zemlju, poslodavci nisu odgovorni ni dužni dovati ploće veće od tržišnih.
to je jasno-- ali opet će ti što rade za 12h za sat, glasovati za HDZ  - "samo da komunisti ne dodju na vlast"
e, to je ovo ča dedalos govori o iq-u...

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Agencije kombijima obilaze Zagoru tražeći žene za čišćenje apartmana Empty Re: Agencije kombijima obilaze Zagoru tražeći žene za čišćenje apartmana

Post by Guest Tue 2 May - 19:47

max123 wrote:3500kn za 40 sati rintanja?mrs,mater vam jebem,platite ljude pristojno,pa cete imati radne snage.doc ce vrime kad ce fizikalci zaradjivati vise od neradnika sa vakultetom.i s pravom...
e asu, 3000 za 50h rintanja.. :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Agencije kombijima obilaze Zagoru tražeći žene za čišćenje apartmana Empty Re: Agencije kombijima obilaze Zagoru tražeći žene za čišćenje apartmana

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum