ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu?

Page 7 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu? - Page 7 Empty Re: Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu?

Post by Guest 30/4/2017, 21:17

n_razbojnik wrote:
slidingdoorsoperator wrote:Apropo teme, dječak je ipak primio prvu pričest i to iz ruku svećenika koji se tome prvotno opirao. Doduše, nije ni tada prošlo bez problema, ali je ipak prošlo.
Pa na snimci se vidi da se dječak opire i dolazti majka i tjera ga na uzimanje hostije ništa tu svećenik ne radi...dakle dijete je na silu pričešćeno

Odbija primiti hostiju na usta, ali ne i na ruke. Tako sam barem ja shvatio. Ako imaš drugačije informacije, razuvjeri me.

Guest
Guest


Back to top Go down

Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu? - Page 7 Empty Re: Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu?

Post by Guest 30/4/2017, 21:25

kaja wrote:
veber wrote:
kaja wrote:ne mjenja ti se to, oni moraju u knjige uvesti podatke
kao da netko dobije c kategoriju u vozačkoj a nema B...
loša usporedba.

ako ideš na D, automatski idu sve po abc redu.
a ne možeš ni to...po redu, i za sve ponovo ispit..

Možeš, po nekim novim pravilima ili rupama u pravilima, ovisi kako se gleda na stvar. Znam ljude koji su istodobno polagali B i D kategoriju. Doduše, to je bilo prije par godina, moguće da se u međuvremenu nešto i promjenilo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu? - Page 7 Empty Re: Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu?

Post by Guest 30/4/2017, 21:26

glas uhljeba wrote:a iznad Pape su mediji

Ne u KC. Papa Franjo je inače vrlo konzistentan u zastupanju službenog nauka KC, druga je priča što mediji najvećim dijelom o tome nemaju pojma.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu? - Page 7 Empty Re: Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu?

Post by Guest 1/5/2017, 09:22

slidingdoorsoperator wrote:
n_razbojnik wrote:
slidingdoorsoperator wrote:Apropo teme, dječak je ipak primio prvu pričest i to iz ruku svećenika koji se tome prvotno opirao. Doduše, nije ni tada prošlo bez problema, ali je ipak prošlo.
Pa na snimci se vidi da se dječak opire i dolazti majka i tjera ga na uzimanje hostije ništa tu svećenik ne radi...dakle dijete je na silu pričešćeno

Odbija primiti hostiju na usta, ali ne i na ruke. Tako sam barem ja shvatio. Ako imaš drugačije informacije, razuvjeri me.

Dječak s posebnim potrebama, jedanaestogodišnji Adam Kadić iz Gradišta kraj Županje kojem svećenik nije htio dopustiti da tijekom Prve pričesti stoji na oltaru s ostalim prvopričesnicima, danas se ipak pričestio s ostalom djecom, javlja Dnevnik.hr.
Svećenik je, neime, odustao od namjere da Adama i još dvoje djece s posebnim potrebama odvoji od ostalih.
Promijenio je priču, pa su sva djeca sjedila u klupama. Adam i još dvojica učenika s posebnim potrebama su među posljednjima primili pričest, ali nije sve prošlo glatko.
Svećenik mu isprva nije htio dati hostiju u ruke, a Adam je odbijao primiti hostiju iz svećenikovih ruku u usta. Prišla je i njegova majka, ali Adam nije htio popustiti.
'Stvaraš gužvu meni', rekao mu je svećenik, pa se okrenuo prema kameri i rekao: 'On neće, šta da mu ja radim'. Na kraju je svećenik ipak popustio i Adamu dao hostiju u ruku, na što su okupljeni u crkvi zapljeskali.
- Žao mi je što se to dogodilo i nastojat ću stupiti u kontakt s tom obitelji. Mislim da je to stvarno na margini cijelog pastoralnog rada i vjerujem da se takva stvar više neće dogoditi - rekao je Đuro Hranić, nadbiskup đakovačko-osječki.


http://www.jutarnji.hr/life/zivotne-price/adam-11-iz-gradista-ipak-je-primio-prvu-pricest-s-ostalom-djecom-ali-svecenik-mu-je-opet-pravio-probleme-stvaras-mi-guzvu/5983146/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu? - Page 7 Empty Re: Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu?

Post by Guest 1/5/2017, 10:48

Ne želim pravdati svećenika, možda je zbilja potrefio neki od bezveznih koji ne žive svoj poziv, ali po iskustvu iz moje župe a i to je dio kanona, prva sveta Pričest nije samo jedan dan u godini nego cijela školska godina priprave za taj događaj. Dakle.. vjeronauk u crkvi poseban za prvopričesnike, pastoralni rad s djecom i roditeljima.. kod nas je problem što roditelji ne shvaćaju ozbiljno te sastanke pa ne dolaze na njih... župnik je dakle po sili kanona morao održavati roditeljske sastanke na koje su morali doći i roditelji bolesne djece, ako su dolazili.. nadalje.. kod nas svi prvopričesnici sjede u klupama u jednakim haljinama da ni tu ne bi bilo razlike.. dakle župnik je htio ne htio morao primijetiti djecu s posebnim potrebama i posebno voditi brigu o njima zajedno i u dogovoru s njihovim roditeljima.. trebao je raditi i razgovarati s njima... ako je zaključio da djeca ne razumiju što primaju onda je logično da je roditeljima to i rekao.. no danas je in pljuvati po svećenicima.. uostalom.. opet ponavljam.. Prva pričest nije samo jedan dan nego cijela školska godina pripreme... niti je hostija samo komad kruha kako shvaćaju roditelji i cjelokupna javnost.. to je Isus u Euharistijskom sakramentu i jako je važno na koji način dijete to može shvatiti... odbijanje djeteta da primi Isusa iz svećenikovih ruku na usta znak je da nije bilo sposobno shvatiti svu ozbiljnost sadržaja.. a roditelji su pozvali novinare da prate cijeli događaj.. pretužno i prečudno za istinskog vjernika koji bi našao način u osobnoj komunikaciji sa župnikom riješiti taj slučaj.. sve u svemu još jedna podla priča u kojoj se župnik našao pod lupom kad nije trebao...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu? - Page 7 Empty Re: Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu?

Post by Guest 1/5/2017, 10:57

Dijete nije retardirano,nego ostecena menthalna zdravlja..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu? - Page 7 Empty Re: Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu?

Post by Guest 1/5/2017, 11:01

pismejker wrote:Dijete nije retardirano,nego ostecena menthalna zdravlja..

a što sam ja napisala u jednom od prvih postova prije nego li je tema prebačena ovdje? provjeri.. :P dijete ima Downov sindrom i ovisi u kojem stupnju da može shvatiti što se događa.. inače sam gledala puno emisija na tu temu.. to su živi anđeli.. ne treba im ni Pričest da bi to bili i u nebu...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu? - Page 7 Empty Re: Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu?

Post by Guest 1/5/2017, 11:17

metilda wrote:
pismejker wrote:Dijete nije retardirano,nego ostecena menthalna zdravlja..

a što sam ja napisala u jednom od prvih postova prije nego li je tema prebačena ovdje? provjeri.. :P dijete ima Downov sindrom i ovisi u kojem stupnju da može shvatiti što se događa.. inače sam gledala puno emisija na tu temu.. to su živi anđeli.. ne treba im ni Pričest da bi to bili i u nebu...
Mda..moram se sloziti...imaju drugaciju vrstu percepcije i poimanja stvarnosti..Nes poput onih,kaxa ovu,uglavnom,svi ih smatraju retardima,a u biti ,razmisljaju na binarni nacin..jesi gledala film Accountant? e klinac je bolovao od tog sindroma,ali je otac cvrstom rukom,to usmjerio na efikasni nacin zivljenja i samokontrolu..lik je briljirao u matematici..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu? - Page 7 Empty Re: Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu?

Post by Regoč 1/5/2017, 17:28

Gnječ wrote:
Regoč wrote:
Leviathan2 wrote:
glas uhljeba wrote:
veber wrote:
ajd nam objasni, polako.
sjeti se Isusa i Apostola, ajmo regoč. roštilj je pri kraju pa nemrem nastavit čitat

kakve veze ima Isus i apostoli s Crkvenim kanonom?
nikakve :D
bravo deda
Tako je, Levi, Isus je rekal "neka nevjernici budu svjedoci da ste vi dobri vjernici". Samo se ne mogu sjetiti u kojem je to Evanđelju zapisano.

Isus nije rekal ništa. to je netko zapisao neku svoju misao i da je autor te misli Isus a Isus nije ostavio ni jedan jedini pisani trag o sebi. čak ni vlastitom rukom pisani recept ili nacrt, ništa apsolutno ništa nije vlastoručno napisao.
Nije ni Konstantin Porfirogenet pa ipak se uobičajilo vjerovati da je postojal.

_________________
Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu? - Page 7 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu? - Page 7 Empty Re: Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu?

Post by Regoč 1/5/2017, 17:34

veber wrote:
Regoč wrote:
veber wrote:
Regoč wrote:Ne laprdaj, Veberu, kći niti ti je vjernica, niti ima sakramente. Kumom može biti samo mitom (davanjem love župniku) i korupcijom (lokanjem sa župnikom)!
a, da smiriš strasti?

uopće nisam s kćeri koja je 30km od mene.

i od kuda ti znaš da mi kći nije vjernica?
Sliedi iz tvojih upisah, a ako i je vjernica, očito nije dielom Crkve.
bogtejebo jesi oksimoroničan.
Nije ništa oksimironično. Možda je muslimanka ili vjeruje u Zagora, no očito nije katolkinja.

_________________
Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu? - Page 7 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu? - Page 7 Empty Re: Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu?

Post by Regoč 1/5/2017, 17:35

metilda wrote:Kan. 913 - § 
1. Da bi se presveta euharistija mogla podjeljivati djeci, traži se da imaju dovoljno znanja i brižljivu pripravu, tako da prema svojem poimanju shvaćaju Kristovo otajstvo i da mogu s vjerom i pobožnošću primati Gospodinovo tijelo. 
§ 2. Ipak djeci u smrtnoj pogibelji može se presveta euharistije podijeliti ako mogu razlikovati Kristovo Tijelo od obične hrane i primiti pričest s poštovanjem. 

Kan. 914 - Dužnost je u prvom redu roditelja i onih koji ih zamjenjuju te župnika brinuti se da se djeca koja su stekla sposobnost da se služe razumom dolično priprave i što prije okrijepe ovom božanskom hranom, ali tako da prije obave sakramentalnu ispovijed; dužnost je župnika također bdjeti da se ne pričešćuju djeca koja nisu stekla sposobnost da se služe razumom ili koja, prema njegovu sudu, nisu dovoljno pripravljena. 

Kan. 915 - Neka se primanje svete pričesti ne dopušta izopćenima ni udarenima zabranom 

..dakle, tako kaže kanon... ali ako je jedno dijete sa Downom moglo pitati papu zašto mu nije dopuštena pričest, znači da je propust župnika koji nije dovoljno vodio računa o psihičkim sposobnostima djeteta.. postoje različiti stupnji Downovog sindroma i o tome svaki svećenik mora voditi računa... mnoga su djeca duhovno puno zrelija od odraslih
Očito je presudan župnik koji mora prosuditi sposobnost svakoga pojedinca za primanje sakramenatah. Svaki pritisak na župnika, pritisak je na njegovu savjest u obavljanju posla.

_________________
Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu? - Page 7 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu? - Page 7 Empty Re: Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu?

Post by Regoč 1/5/2017, 17:36

jastreb wrote:
max123 wrote:
glas uhljeba wrote:Svećenik je u pravu što se tiče kršćanske nauke i tradicije, ako netko ne može shvatiti u što vjeruje onda on ne može biti vjernik.

bravo dida!najinteligentniji diskutant.i bravo sa pratra,postupio razumno,sto inace i nije odlika crkvenjaka..
Znači jedno dijete koje je ljudsko biće i Božje dijete ne može primiti Isusa,a s druge strane popi na veliko dolaze na Bundek i tamo blagoslivljaju mačke i peseke.

Pričest i blagoslov nisu isto.

_________________
Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu? - Page 7 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu? - Page 7 Empty Re: Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu?

Post by Regoč 1/5/2017, 17:38

Oh_Femder wrote:
Regoč wrote:
I time se popišal po svim koji se drže pravilah Svete Majke Crkve.
A ti se, kao što je dobro dokumentirano, agnostik :P h!
I? Nemam pravo reći da je izigravanje pravilah pišanje po onima koji ih se drže?

_________________
Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu? - Page 7 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu? - Page 7 Empty Re: Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu?

Post by Regoč 1/5/2017, 17:43

metilda wrote:
Ne želim pravdati svećenika, možda je zbilja potrefio neki od bezveznih koji ne žive svoj poziv, ali po iskustvu iz moje župe a i to je dio kanona, prva sveta Pričest nije samo jedan dan u godini nego cijela školska godina priprave za taj događaj. Dakle.. vjeronauk u crkvi poseban za prvopričesnike, pastoralni rad s djecom i roditeljima.. kod nas je problem što roditelji ne shvaćaju ozbiljno te sastanke pa ne dolaze na njih... župnik je dakle po sili kanona morao održavati roditeljske sastanke na koje su morali doći i roditelji bolesne djece, ako su dolazili.. nadalje.. kod nas svi prvopričesnici sjede u klupama u jednakim haljinama da ni tu ne bi bilo razlike.. dakle župnik je htio ne htio morao primijetiti djecu s posebnim potrebama i posebno voditi brigu o njima zajedno i u dogovoru s njihovim roditeljima.. trebao je raditi i razgovarati s njima... ako je zaključio da djeca ne razumiju što primaju onda je logično da je roditeljima to i rekao.. no danas je in pljuvati po svećenicima.. uostalom.. opet ponavljam.. Prva pričest nije samo jedan dan nego cijela školska godina pripreme... niti je hostija samo komad kruha kako shvaćaju roditelji i cjelokupna javnost.. to je Isus u Euharistijskom sakramentu i jako je važno na koji način dijete to može shvatiti... odbijanje djeteta da primi Isusa iz svećenikovih ruku na usta znak je da nije bilo sposobno shvatiti svu ozbiljnost sadržaja.. a roditelji su pozvali novinare da prate cijeli događaj.. pretužno i prečudno za istinskog vjernika koji bi našao način u osobnoj komunikaciji sa župnikom riješiti taj slučaj.. sve u svemu još jedna podla priča u kojoj se župnik našao pod lupom kad nije trebao...
Alkarica Metka u sridu!
:vaultboy1

_________________
Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu? - Page 7 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu? - Page 7 Empty Re: Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu?

Post by Guest 1/5/2017, 17:46

Gnječ wrote:Isus nije rekal ništa. to je netko zapisao neku svoju misao i da je autor te misli Isus a Isus nije ostavio ni jedan jedini pisani trag o sebi. čak ni vlastitom rukom pisani recept ili nacrt, ništa apsolutno ništa nije vlastoručno napisao.

Nije, to je istina.
No, nije ni primjerice Sokrat, pa je i do dan danas njegov filozofski autoritet ostao neokrnjen, usprkos toj činjenici.


Last edited by slidingdoorsoperator on 1/5/2017, 17:54; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu? - Page 7 Empty Re: Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu?

Post by Guest 1/5/2017, 17:53

veber wrote:ili po bibliji samo je jedan bog, pa od kuda sveci?

Iz Biblije.
"Sveti budite. Jer sam svet ja, Jahve, Bog vaš!" - Levitski zakonik 19; 2.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu? - Page 7 Empty Re: Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu?

Post by veber 1/5/2017, 21:00

jebga ni crkva ni sto je bila.
kao sto rekoh osobi od povjerenja poslao fotku.
crkva se ipak otvorila.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu? - Page 7 Empty Re: Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu?

Post by Regoč 1/5/2017, 23:35

Nije se Crkva otvorila, njego se župnik popišal po župljanih. No, da se ne vrtimo u krug, zaključujem djelničenje u raspravi ako ne bude smisleno ili činjenično novih upisah.

_________________
Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu? - Page 7 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu? - Page 7 Empty Re: Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu?

Post by Guest 2/5/2017, 09:23

Puno je emocija uskovitlao slučaj pričešćivanja dječaka s Down sindromom, a najmanje tu ima trezvenosti i istinske brige za dijete s posebnim potrebama- ponajviše medijskog ludila i manipulacije nažalost u neke druge svrhe.


Iskoristiti pojedinačni slučaj da bi se napala institucija koja zapravo jedina brine o dostojanstvu i pravu na život ljudi s Down sindromom - djece koja se u pojedinim europskim zemljama više ne rađaju- suludo je. Vi koji podržavate eugeničko pravo na ubijanje te djece imate pravo šutjeti, i samo šutjeti.


Kao mama djeteta s posebnim potrebama reći ću nešto što će mnoge šokirati:ne mogu sva djeca sve!No mi kao društvo moramo se maksimalno potruditi shvatiti što neka djeca mogu i što sve mogu- i na tim jakim stranama graditi, njih osnaživati i ohrabrivati.Bilo kakav drugačiji pristup je bacanje grlom u jagode a posljedica su samo suze i frustracija.
Mnoga djeca s Down sindromom se svečano pričeste i krizmaju, neki čak čitaju i ministriraju.Neki sklapaju žendibu, a neki se- Bože hvala Ti - i zaređuju ljubeći Isusa na jedan divan iskreni način kojemu mi možemo samo stremiti.Sve se to događa u Katoličkoj crkvi!
Rekoh,ne mogu svi sve.Neka djeca će se pričestiti van ove velike svečane ceremonije.Moje dijete će se , ako Bog da-tako pričestiti.Bože kako jedva čekam taj dan kad će primiti Isusa-jer baš to je najvažnije- da ga primi kako je On to zamislio-ceremonije su lijepe, ali nisu presudne.


Da bi se procijenilo što koje dijete može a što ne može(jer mnogi mogu!) trebamo biti realni, otvorena srca i uma, ponizni i uvijek pred sobom od drveća vidjeti šumu-naš cilj.Zato je potrebna dobra komunikacija koja je po mom skromnom mišljenju ovdje izostala.Dobra priprema- u ovom slučaju vježbanje s neposvećenim hostijama(ostavljam otvorenom mogućnost da je dotični župnik upravo iz tog iskustva s probe želio smanjiti eventualnu mogućnost predstave koja može poći po zlu(pazite, ovdje se radi o Tijelu Kristovom, ne bombonu koji se stavlja djetetu u usta!) i pričestiti na manje upadljivom mjestu- iz obzira i opreza dakle, ne zato što je bešćutni monstrum- no to ne znamo upravo zbog loše komunikacije- i župnikove- što je ujedno i njegova najveća greška, to , a ne uskraćivanje pričesti kako su sramotno izvjestili mediji)


Koje su pouke, što dobro može izaći iz cijele ove situacije?


Dodatna senzibilizacija i trud zajednice da učini dodatne korake u osvješćivanju i informiranju, možda izdavanje dodatnih materijala koji će pomagati u pastoralnom pristupu.


I moram reći na kraju:možda i pouka i nekim svećenicima da- iako su bili potaknuti plemenitim namjerama, ne idu niz dlaku bezbožnim medijima kojima nije važno što će oni možda dobrog i lijepog reći, već kako će to isto upotrijebiti da dodatno pogrde i pljunu Crkvu -nju ima tko braniti, nju ima tko čuvati -to smo kroz dva tisućljeća već mogli shvatiti.Nek dakle razmisle dvaput prije nego što javno idu na brata, pa čak i u ime Krista kojeg ljube.I o tome ima tko brinuti.
Nek svako zlo izađe na dobro-pa na koncu tako i u ovom slučaju.

Nikolina Nakić
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu? - Page 7 Empty Re: Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu?

Post by Regoč 2/5/2017, 11:53

metilda wrote:I moram reći na kraju:možda i pouka i nekim svećenicima da- iako su bili potaknuti plemenitim namjerama, ne idu niz dlaku bezbožnim medijima kojima nije važno što će oni možda dobrog i lijepog reći, već kako će to isto upotrijebiti da dodatno pogrde i pljunu Crkvu.
I ne samo svećenikom, svima nama kojima je do istine i pravde!

_________________
Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu? - Page 7 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu? - Page 7 Empty Re: Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu?

Post by e-one 5/5/2017, 22:06

Regoč wrote:
Nije se Crkva otvorila, njego se župnik popišal po župljanih. No, da se ne vrtimo u krug, zaključujem djelničenje u raspravi ako ne bude smisleno ili činjenično novih upisah.

i tako veber misli da mu kćer nije krštena, ha?
e-one
e-one

Posts : 277
2014-05-21


Back to top Go down

Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu? - Page 7 Empty Re: Mogu li mentalno retardirani spoznati istinu?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 7 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum